Keresés

Részletes keresés

D-zoli Creative Commons License 2025.03.31 0 0 47161

Köszönöm!

Van kettő darab a dobozaimban.

Nem a legszebbek sajnos, és nem is működnek jelenleg, de a lényeg, hogy ha az automatika rendben van, akkor az alap szerkezethez lehet találni kézihúzós donort, ha egyszer a rendberakásukon törném a fejem.

Előzmény: Tsaby Motors (47159)
D-zoli Creative Commons License 2025.03.31 0 0 47160

Köszönöm!

Előzmény: bosijani (47158)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.30 0 0 47159

Ami eltér a kézihúzóstól:

- értelemszerűen a komplett automata modul,

- a futószerkezet csapágyhídja,

- a motorrugó-rugóház egység

 

Valamint eltér még eg kicsit a felhózószerkezet csapágyhídja is, de ettől még csereszabatos a kézihúzóssal.

Minden más megegyezik.

Beszerezni RAKETA automata szerkezetet más márkákhoz képest nehezebb, mert keveset hoztak be belőle anno.

Legutóbb én is Ukrajnából rendeltem egy 4 db-os donor csomagot egy projekthez.

 

Előzmény: D-zoli (47157)
bosijani Creative Commons License 2025.03.30 0 0 47158

a 2628-ra épült asszem.(most nem szedem szét)  ritkább mint a poljot,vosztok.

Előzmény: D-zoli (47157)
D-zoli Creative Commons License 2025.03.30 0 0 47157

Üdv Mindenkinek!

Kérdezném a hozzáértőktől, hogy az automata rakéta szerkezete szükség esetén javítható-e vakamelyik kézihúzós szerkezet alkatrészeiből, ha kellene valami esetleg a járathoz például?

Illetve érdekelne az is, hogy mennyire számitanak mostanában ritkának ezek?

Ugly Bob Creative Commons License 2025.03.30 0 0 47156

Neeeehhhheeeheheheeeeeeemmmmm.....

 

Már megint.....

 

:)

 

és még nincs vége, ősszel újra lesz.

 

Előzmény: Tsaby Motors (47155)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.29 0 1 47155

Holnap ne felejtsétek el :o)

bosijani Creative Commons License 2025.03.25 0 0 47154

későbbiekből is van pár darab. de köszi,majd szólok.

Előzmény: Tsaby Motors (47153)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.25 0 0 47153

Ezekhez nincs cuccom, de a későbbi kvarcokhoz van.

Ha kell valami szólj!

Előzmény: bosijani (47152)
bosijani Creative Commons License 2025.03.25 0 0 47152

nyertél egy hangszórót. :-) már működik,van mégegy,azzal küszködök még.

Előzmény: Tsaby Motors (47151)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.25 0 0 47151

RUHLA

Előzmény: bosijani (47150)
bosijani Creative Commons License 2025.03.25 0 0 47150

No,ez miez? 😁

satzowlee Creative Commons License 2025.03.25 0 0 47149

Szerintem a séma ugyanaz...-mindkét motorrugót lejáratod, aztán ahogyan Bosijani Fórumtárs is mondotta:-fotó-fotó.

Előzmény: akkokoko (47148)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.24 0 0 47148

Az megvolt, de pl. sorrend, rugó visszaszerelés stb. jól jönne...

Előzmény: bosijani (47147)
bosijani Creative Commons License 2025.03.24 0 0 47147

mikor szede szét,fotózd. ismeretlen szerkezeteket ugy csinálok.

Előzmény: akkokoko (47146)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.24 0 0 47146

Esetleg Jantar szét-összeszerelésről van valakinek valami dokumentációja? Napok óta keresek, de csak rész leírások, videók vannak. Pedig orosz oldalakon is körülnéztem...

akkokoko Creative Commons License 2025.03.24 0 0 47145

Egyébként szép darabok!!!

Előzmény: Tsaby Motors (47141)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.24 0 0 47144

Hát igen! A kis Slava a suekrénybe lett rakva, míg le nem járt. De még úgy is lehetett hallani!😁

Előzmény: H_G (47143)
H_G Creative Commons License 2025.03.24 0 0 47143

Eleve elaludni nehéz volt mellettük, mert nagyon hangos a ketyegésük.

 

Előzmény: akkokoko (47142)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.24 0 0 47142

😄 Hát én arra nem fogom használni! Gyermekkoromból sok "rossz" emlék van. Amikor felcsörgött egy ilyen vekkerm fél napig szívdobogásom volt!!😆

Előzmény: Tsaby Motors (47141)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.23 0 0 47141

Keresd vissza január 7-én a 46892. hozzászólást :o)

Előzmény: akkokoko (47140)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.23 0 0 47140

Tisztelt Tsaby! 

 

Ígérem mindenképpen megkereslek privátban Slava ügyileg, de most beütött egy Jantar projekt...

A zsibvásáron találtam egy kissé kuszált állapotú Jantart csörgőt. 800 forintért odaadták , mert nem működött. Mikor itthon kikaptam a házból, már megindult szépen. Kap egy karbantartást aztán raktárba. Még a szétszedés előtt rákerestem, és a Vintedről rendeltem egy "donort", ami inkább a felújítandó lesz... +mégegy mert így ehy postaköltség! 🙂 Így 4500 forintért vettem 2 Jantar csörgőt postával Lengyelből...

A kerek működik. A szögletes nem, de dinor van. Hiányos is kissé (fogantyú a tetején) de nekem meg pont megvan. Talán lesz egy szép komplett belőle...

akkokoko Creative Commons License 2025.03.22 0 0 47139

Rendben! Köszönöm!

Előzmény: Tsaby Motors (47138)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.22 0 0 47138

Üdv!

 

Át fogom nézni az állományt :o)

Az email-em publikus, írj és a többit megbeszéljük.

 

Előzmény: akkokoko (47137)
akkokoko Creative Commons License 2025.03.22 0 0 47137

Tisztelt Tsaby! Anno írtad, hogy van vagy 50 Slava csörgőd. És ha kellene valami szóljak. Esetleg eladó darabok (nem gyűjtői, inkább felújításra váró) nem lennének? Esetleg pár gyengébb karóráért cserébe...

Előzmény: Tsaby Motors (47136)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.20 0 0 47136

Igen, ez így kerek.

Ha megnézed a műszaki adatoknál a 2G-s terhelés bizonyos rezgésszámokhoz van társítva.

Ez lehet az az üzemi terhelés amit említettél.

Előzmény: APT (47134)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.20 0 0 47135

A most javított példány is azért úszhatta meg törés nélkül, mert nagy valószínűséggel a hátlapjára ejthették, így a fellépő erőhatás eredője tengelyirányú volt.

A távtartó oszlopok szegecseléséből a leggyengébben sikerült engedett, a hozzá legközelebbi tengely csapja meg kiugrott a kőből.

Előzmény: Tsaby Motors (47133)
APT Creative Commons License 2025.03.20 0 0 47134

Hát, a g erő, az g erő... Ha statikus, ha dinamikus - a billegőre ugyanakkora túlterhelés hat, hogy most egy pillanatra, vagy tartósabban, az nyilván nem teljesen mindegy, de végül is a második még rosszabb... Gyanítom, azt a 2g inkább arra adhatták meg, hogy ilyen terhelés mellett még üzemszerűen kell működnie, az elvárható pontossággal. Teljesen reális lehet, hogy van akkora túlterhelés, ami mellett az óra tartós szerkezeti károsodást még nem szenved el, de az üzemszerű működése már nem garantálható, például már akkorát ficcen a hajszálrugó, hogy beleér a billegőbe és az óra megáll, már nem tudja a gátkerék adott irányú terhelés mellett kiemelni a horgonyt, stb... Ilyenkor már az óra esetleg akadozik, megállogat, de normál terhelés mellett megint rendesen jár.

Előzmény: Tsaby Motors (47133)
Tsaby Motors Creative Commons License 2025.03.20 0 0 47133

Az a statikus G-erő.

Én a dinamikus igénybevételre gondoltam. Mikor pl. egy leszálláskor odacsapják a kifutóhoz, vagy kényszerleszállás, stb. esetén fellépő G-erők.

Jellemzően ezért nincs ütésbiztosítása a billegőnek az ilyen óráknál.

Hiszen ha akkora pofont kap a gép és így az óra is, hogy már maga a gép is menthetetlenül összetörik, akkor felesleges túlbiztosítás.

 

Előzmény: APT (47132)
APT Creative Commons License 2025.03.20 0 0 47132

"Más kérdés, hogy valójában egy repülőgép sárkánya mennyit bír ki, mert annál erősebbre a műszereket sem érdemes méretezni."

 

Azért az ACSSZ-1-es órát kb: az összes harci repülőgépükben is alkalmazták-alkalmazzák, ott meg azért akad akár 10g elméleti határ is...

Előzmény: Tsaby Motors (47130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!