Keresés

Részletes keresés

mamo85 Creative Commons License 2010.04.02 0 0 114
Túl sztem nem öntöztem. Inkább arra tippelnék, h keveset öntöztem...tényleg nagyon ritkán, havi 1szer kb.. de eddig jó volt neki ez. Na de látom más is küzd a sárgulással... Lehet vmi tök más, mint öntözési probléma. Az enyim meg különben is még fiatal, ugyh jó lenne ha abbahagyná..mert nincs sok ága így se. (aztán kitudja..lehet ez is már egy vén gaz :) ) Hétvégén átültettem, már szétfeszítette a cserepet és csak levágni tudtam róla. Kíváncsi vagyok mennyire viseli még ez is meg.

Meg képzeljétek, úgy néz ki hajt az egyik ledugott levélke, de még nem akarom elkiabálni...majd ha már levele is lesz rakok fel képet, de ez még eltart egy darabig.."amilyen sebességgel ez nő....."
Előzmény: Dwert (113)
Dwert Creative Commons License 2010.04.01 0 0 113
Sziasztok!

Nekem van egy hat éves ZZ-pálmám. Tavaly (2009) év végén úgy gondolta, hogy neki nem jó nálam. Semmin nem változtattam, mégis egymás után sárgultak le a nagy levelei. Lehetséges, hogy elöregedett? Odáig jutottunk, hogy szinte az összes levelét eldobta, közben hozott 2 újat. Most nő a harmadik. Fel fog újulni?
skeva Creative Commons License 2010.03.29 0 0 112
Nem lehet hogy túl öntözted és azért sárgulnak a levelei?
Én nem ültetném ki szabad földbe a gumója miatt, mert nem tudnám a vizet szabályozni neki. Ha kitenném akkor cserepestől fedett teraszra, nem túl szeles, tűző naptól mentes helyre. De utána kell nézni, ezt magamtól gondolom így.
Az enyém itt bent marad, nem bolygatom.
Előzmény: mamo85 (111)
mamo85 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 111
Milyen nagy ágat hozott!! Tényleg jól érezheti magát... Gratula! Az én eredeti növénykém most épp egyre kisebb ágakat hoz. Vmi nem oké nála. Meg kettő-három le is száradt/sárgult. Na de majdcsak összekapja magát.
Apropó..mikor lehet kivinni a szabadba, és milyen helyre? Kiültetni, vagy csak úgy a maga cserepében? Hm?
köszi!
Előzmény: skeva (110)
skeva Creative Commons License 2010.03.29 0 0 110
Nagyon szépen fejlődik a növénykém, úgy látszik szeret nálam, mert a 2 levelét kibontotta és nálam is hoz újat.
Képek sorban ahogy fejlődött nálam.
dihacs Creative Commons License 2010.02.28 0 0 109

Remélem nekem is sikerülni fog!

Most is csücsül hortenziám, klematiszom, remélem lesz belőlük valami!

Előzmény: Hanga444 (108)
Hanga444 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 108
Én is így szaporítottam, mert akertészetben vásárolt tényleg beteg volt. Az utolsó ép leveleit dugtostam le és furcsa mód sikerült. A kis növény azóta sem volt beteg és már nem is olyan kicsi, mert 3 éves :)
Előzmény: dihacs (107)
dihacs Creative Commons License 2010.02.28 0 0 107

Köszönöm a választ mindenkinek, kicsit megnyugodtam hogy nem betegség!

 

Ezt a szaporítási módot ki kell próbálnom, mert szegénykém elég öreg már,

kell egy fiatal utód, az eredményről majd beszámolok!

skeva Creative Commons License 2010.02.28 0 0 106
Olvasgattam, hogy levélről 1 év mire hajtást hoz. De a kíváncsiságom hajt, próba szerencse.
Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.28 0 0 105
1 hónap? Akkor még várhatsz türelemmel, de ne nézzél be alájuk úgy mint én, mert akkor tuti annyi neki.
Előzmény: skeva (104)
skeva Creative Commons License 2010.02.27 0 0 104
Én is dugtam le leveleket, de most úgy nézem hogy kezdenek olyan barnás foltok lenni rajtuk, lehet hogy elszáradnak, nem tudom, még várok velük!? Még nincs 1 hónapja hogy földben vannak.
Előzmény: Törölt nick (92)
skeva Creative Commons License 2010.02.27 0 0 103
Köszi a tapasztalaton alapuló írást, nekem sokat segített.
Akkor lehet hogy a 2. hajtás nem is lesz kicsi, mert már most látom több leveles, csak nőnie kell, míg kibontja a leveleit addig nőhet is sokat.
Előzmény: Tartomo (93)
skeva Creative Commons License 2010.02.27 0 0 102
A fehér kör foltok szerintem vízcsepptől vannak. A barnás foltok pedig a szár mintái, Én is ma vettem észre, hogy mintás a szára. Amúgy nagyon szép a növényed neked is, Ő sem lehet mai gyerek!
Előzmény: dihacs (97)
Hanga444 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 101
Alapvetően "csikos" a szára. Először én is azt hittem, hogy beteg, de aztán rájöttem, hogy csak mintás.
Előzmény: dihacs (97)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 100
Ha a sötétszürke foltokra gondolsz, az normális dolog, az hozzátartozik a növényhez. Én igy tudtam, de most utána is néztem. Viszont ha a fehérségre gondoltál, akkor tényleg nem tudom. Liszthartmat??????? De az meg nem is jellemzö erre a növényre. Én csak letusolnám, és ennyi. De ha akarod akkor permetezheted is. Mindaddig amig nem puhul a szára, addig semmi baja sincs, a szakirodalom szerint. Ha meg puhul az azt jelenti, hogy túl lett öntözve. De mint irtad ez nem történt, ezért gondolom, hogy semmi baja nincs.
dihacs Creative Commons License 2010.02.27 0 0 99

A levelken nem látok semmi elváltozást, de a permetezést megejtem .

 

Köszi a tanácsot!

Előzmény: cicvarecki (98)
cicvarecki Creative Commons License 2010.02.27 0 0 98
Nekem úgy tűnik, mintha lisztharmat lenne!
Ha olyasmit látsz a levélen, mintha fehér por lenne, akkor nagy valószínűséggel lisztharmat.
Gombaölővel le kéne fújni!
Előzmény: dihacs (97)
dihacs Creative Commons License 2010.02.27 0 0 97
Talán így jobban lehet látni!
Előzmény: Törölt nick (95)
dihacs Creative Commons License 2010.02.27 0 0 96

Az biztos hogy nem por!!

Olyan mintha koromfolt lenne, de nemlehet letörölni.

 

Előzmény: Törölt nick (95)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 95
Nem lehet poros esetleg? Én be szoktam rakni a tusolóba vagy a kádba és le szoktam tusolni idönként. Próbáld meg, aztán ha száraz és még mindig szürkés, akkor valami más esetleg.
Előzmény: dihacs (94)
dihacs Creative Commons License 2010.02.27 0 0 94

Sziasztok!

 

Jaj de jó, hogy rátok akadtam!!!! Van nekem is egy zz. pálmám, már több éves,

de most olyat látok rajta, ami aggaszt!

 

A szárán szürke elszíneződés, ami nem tudom mi lehet, és egyre terjed.

Az öntözést nem túlzom el, száraz a földje.

Felteszek képet, azon jól látható az elszíneződés, talán tudtok segíteni!

Tartomo Creative Commons License 2010.02.27 0 0 93

Én azt vettem észre, hogy nálam 2 periódusban hozza az új hajtásait. Nálam ez a harmadik tele.

Minden tavasszal, mikor már az idő engedi kiköltöztetem a szabadba az összes szobanövényt, köztük a zamit is. Olyan helyen van őszig, ahol gyan közvetlen napfényt nem kap, de nagyon világos van.Olyan szép lesz nyáron, levelei haragoszöldek, és a jó melegnek, és világosnak köszönhetően szárán minden nyáron megerősödik a vöröses minta. Minden nyáron hoz 1-2 ágat. Ősszel mikor beköltöztetem, akkor a szoba ablaka elé teszem, ami ny-i fekvésű, és ha süt a nap, akkor kap napot is. Második hajtásnövesztő szakasz ilyenkor van nálam. Most 4 szárat hoz, és látok a földjéből még 3 kis hajtást előtörni. Nálam a fiatalabb gumókból miníg egy kicsi, pár leveles hajtás jön.És csak az idős gumókról hajt szép nagy, sokleveles szárat. Idén 2 ilyen nagy szárat hozott, a többi kisebb.   

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 92
Amikor eszébe jut, akkor hoz új ágakat. Nem figyeltem annyira, nem tudom évszakhoz kötni. Van amikor szinte egymás után hoz néhányat, aztán egy ideig csend van. Egy ilyen szép nagy egyszer letörött, akkor eldugdostam a leveleket, úgy ahogy a nagy szakkönyv irja, és miután fél év után kezdtek elszáradni és tönkremenni kidobtam öket. De hozzáteszem, hogy én türelmetlen voltam és sokszor utánanéztem,hogy van e már golyócska az alján. Ez lehetett a baj. Az ág végét viszont ledugtam csak úgy, és az hamar meggyökeresedett. Az a szüleimnél van, 1 új ágat hozott az tönkre is ment, de most jön egy "második új". Viszonylag lassan növökedö növény szerintem.
A férjem egyik kollégájának volt az irodájában egy Zami, ott tetszett meg nekem. Az kb 1m magas volt, és egy ölelésre való. Mennyi idös az a növény azt nem tudom, de nagyon gyönyörü volt. De miután nyugdijba ment a pasi, hazavitte, pedig úgy örültem volna neki ha "rámhagyja".
Előzmény: skeva (91)
skeva Creative Commons License 2010.02.27 0 0 91
Locsolásban visszafogom magam, 4-én vettem azóta 2-szer kapott vizet, úgy látom így jó neki. Olvastam hogy a szűk cserepet szereti, de jó hogy a tapasztalatod is ezt bizonyítja. Még annyi kérdés, hogy milyen évszakokban hoz új levelet, milyen sűrűn?
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 90
Már nem emlékszem, de kb olyan 2-3 év között. Eredetileg csak kicsi cserépben volt, és már én ültettem át. De csak akkor szabad átültetni nagyobb edénybe, ha már látszik, hogy nincs helye több ágnak. Ha elöbb van átültetve akkor nem hoz új ágakat. Erre vigyázni kell, söt kevés vizet kell csak neki adni. Ezért érzi magát jól nálam ;)))
Előzmény: skeva (89)
skeva Creative Commons License 2010.02.27 0 0 89
A tied már nagyon szép bokros, mióta van nálad!?
Igen, az eredeti levelei kicsik voltak, már úgy vettem, hogy hajtott, nálam bontakozott ki.
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 88
Akkor biztos jól érzi magát nálad. Az enyém is ilyen, és a hajtások amik nálam jöttek majdnem mind ilyenek mind nálad. Az eredetiek nem is voltak olyan magasak. Most már támaszték is kell neki, mert olyan magas és erös hajtások, hogy a súly lehúzza. 2 új hajtás jön megint rajta.

Előzmény: skeva (87)
skeva Creative Commons License 2010.02.27 0 0 87
Kicsit érdekes, hogy ez az 1 levél ilyen nagy, a másik új levél nem lesz ilyen nagy.
skeva Creative Commons License 2010.02.05 0 0 86
Hát ez az, Én is szeretek locsolni és még plusz a férjem is mondogatja száraz a virág földje.
Előzmény: Tünci71 (85)
Tünci71 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 85

Ne mondj ilyet, jó helye lesz Nálad ennek a pálmának is!

Tipikus eset Én mindent kirohasztok. Ez is olyan szomjas volt csak úgy szivta be a vizet, Én meg úgy voltam vele, ha szomjas had igyon. Az előbb már kiöntöttem a kaspóból a vizet.

Előzmény: skeva (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!