Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 146

nem lehet mindenki vasútrajongó

Itt  a vasutas fórumban a többség viszont az, így lassan az unatkozó gyeses kismama befejezhetné a témát.

Lehet a következ? sokadnicken megnyitni mondjuk a "sokat ugat a szomszédom kutyája" topicot.... :-))

Előzmény: Törölt nick (144)
ROCOman Creative Commons License 2007.10.09 0 0 145
Szia!
Neked is ajánlom szíves figyelmedbe a korábban általam belinkelt Utasítás hivatkozott pontjait. Olvasd el figyelmesen és választ kapsz a kérdéseidre. :-))
Előzmény: _Dina_ (136)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 144
?szintén? marhára nem izgat, hogy vonat vagy mozdonyvezet? és, hogy tülköl, csilingel, óbégat, dudál vagy harangozik...

arról az emberr?l beszélek aki annak a mozgó izének az elejében ücsörög/ácsorog/fekszik/alszik/fekv?támaszozik ami a sineken halad és néha idegesít? hangokat ereget magából...

nem lehet mindenki vasútrajongó. Nekem az a hosszú izé a sineken simán vonat, aki pedig vezeti az a vonatvezet?. Mindenki tudja mire gondolok, csak gondolom tök jó érzés kekeckedni:)

Egyébként meg 9 óra és teljes a nyugi...

Úgyhogy a mai napra is odadnám a pirospontokat az illetékes néniknek és bácsiknak...

egyébként meg szerintem az ilyen hosszú hangjelzés tök olyan mint a hajókürt... nem lehet, hogy egyes MOZDONYvezet?k titokba ilyenkor arról álmodnak, hogy valahol egy távoli tengeren ringatóznak és haragos cápákat riogatnak?
Előzmény: Törölt nick (143)
exmv Creative Commons License 2007.10.08 0 0 142
Nem olvastok? 17. hozzászólás.
Előzmény: m61019andras (129)
_Dina_ Creative Commons License 2007.10.08 0 0 141

Jelen esetben szép napsütéses idő volt és ugyan van átjáró,de még akkor is dudált mikor már rég áthaladt rajta.

 

Szóval marad a haragos,adós elv....:))

Előzmény: Siemens113 (138)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 140
fú... nincs tülkölés/dudálás/whatever egész este...

Örömünnep :)))))

Ezek szerint ezt így is lehet/ne...

Utólag is köszönet az összes olyan vonatvezetőnek aki a házunk előtt elszáguldott és nem húzta meg a kürtöt/dudát/whatever...
Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 139
ja... ma este az összes vonat pont előttetek dudál... (nem is merem elkiabálni, hogy mi kimaradtunk a szórásból... talán a hétvége miatt? ...)
Előzmény: _Dina_ (136)
Siemens113 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 138
Ha egyedi eset lehet sokminden miatt. Te is tudsz nyilván elékpzelni ilyen helyzetet valaki rossz helyen sétál, köd van és a közelben van átjáró ahol kölkök is megfordulnak stb. stb.

Ha pedig minden reggel mindig ugyanúgy hallatszik a kürt akkor viszont van valami speckó oka szerintem.

3. eset ha csak 1 mv csinálja akkor haragos vagy adós lakik a lakóparkban :)))

szóval viccen kívül én nem ismerem a pontos körülményeket csak tippelgetés szintjén írtam ezeket.
Előzmény: _Dina_ (136)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 137
nézd meg előbb, hogy mire fel írtam ezt, utána vagdalkozz
Előzmény: Törölt nick (133)
_Dina_ Creative Commons License 2007.10.07 0 0 136

Sziasztok!

 

Én elhiszem,hogy vannak bizonyos szabályozások,hogy mikor kell dudálni,és el is fogadom,ha az emberi módon történik.

De azt nem hinném,hogy reggel 7 órakkor szükségszerű lenne a majdnem 10 másodperces dudálás.

Nem hiszem,hogy előírás,hogy a lakópark teljes hosszában feküdjenek a dudára.

Elviselem a dudálást ha mindenképp szükséges,de azt elfogadhatatlan,hogy egy mozdonyvezető puszta szórakozásból szivassa a népet.

Előzmény: ROCOman (125)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 135
azért mentőautó az tök más, ott tudja az ember, hogy miért van a sziréna... A játszótér is más mert ott a zajt ki lehet zárni az ablak becsukásával (a mi ablakunk alatt is játszótér van... )

Ja.. a sima vonatáthaladást is remekül szűri az ablak...

Arról a balesetmegelőzésről meg nem vagyok meggyőződve... ha egy részeg hajléktalan a sineken alszik akkor a kürt sem fogja felébreszteni... baleset meg még tudtommal nem volt a környéken...

(egyébként nem akarom elkiabálni, de mindjárt 9 óra és eddig az összes vonat csendben haladt el... valszeg azokat felelőtlen külföldiek vezethették akik nyugodt szívvel gyilkolnák Bp. népét ha tehetnék...)

Egyébként meg semmi gond, csak nem szeretem amikor valaki személyeskedéssel próbál beszállni egy témába...
Előzmény: ROCOman (125)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 132
na ez nekem magas... a XXI. században nem lehetne ezt valahogy tülkölés nélkül megoldani? Mert ez aztán olyan dolog amihez barmira nem kellene a kürt...
Előzmény: -Z-ő-d- 3.1 (128)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 131
(na meg hajnali 3-kor azok is alszanak... nem? és néhány hónapja is ott voltak ha voltak... )
Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 130
óhogyaza.... igen, valszeg igazad lehet. Igaz én még nem láttam őket de hol nincsenek Bp-en hajléktalanok?

Akkor tutira az önkormányzat a megoldás aztán meglátjuk...
Előzmény: m61019andras (126)
m61019andras Creative Commons License 2007.10.07 0 0 129

Ezt nem is hallottam, miért van ez így?

 

Előzmény: -Z-ő-d- 3.1 (128)
-Z-ő-d- 3.1 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 128
Nem. Ha a vonat menetrend szerint áthaladna, de az állomáson mégis várakozásra kényszerül, először a bejárati jelzőn kell megfogni. A mozdonyvezetőnek adnia kell a "Vonat állt meg a bejárati jelzőnél" hangjelzést (- -), mely után szabad csak továbbhaladást engedélyező állásba állítani a bejárati jelzőt, és megállítani a vonatot az állomáson.
Előzmény: szakijozsi (127)
szakijozsi Creative Commons License 2007.10.07 0 0 127
Előírás, hogy, ha forgalmi okokból nincs bejárat, akkor a mozdonyvezetőnek rá kell feküdni a kürtkapcsolóra és nyomni? Szerencsére azért kevesen tartják be. De sajnos van kivétel. Bár engem nem zavar.
Előzmény: Zsivany (11)
m61019andras Creative Commons License 2007.10.07 0 0 126

Úgy hiszem megfejtettem az adott pályaszakaszon való dudálás okát.

A töltés mellett azon a részen több helyen is hajléktalanok laknak, gondolom ezt már tudják a vezérek és a balesetet megelőzendő használják a kürtöt.

Előzmény: Törölt nick (121)
ROCOman Creative Commons License 2007.10.07 0 0 125
Nos, szeretnélek megkövetni az előző hozzászólásom miatt. Remélem nincs harag? Bár tettem bele szmájlikat és Isten lássa lelkem semmilyen hátsó szándék nem vezetett, mégsem olyan lett, mint szerettem volna. Mégegyszer bocsánat. Hiszed vagy sem mi is felneveltünk, nevelünk két gyermeket a párommal, s szokszor dolgozom itthon jómagam is. A kürtöléssel kapcsolatos problémáidat is értem, sőt! Bár nem ez a topik témája, de engem a sziréna, mentők, tűzoltók, stb. ver fel rendszeresen álmomból éjjel vagy épp vasárnap délutáni szunyókálásomból. :-) Ráadásul egy játszótér mellett lakunk, ahol elég gyakori az éjszakába nyúló szabadtéri koncert. Mégsem az az első gondolatom, hogy tollat, papírt vagy épp billentyűzetet ragadjak és felhívjam az illetékesek figyelmét erre. El tudom fogadni, hogy a megkülönböztető jelzést használó járművek hangosak, épp azért, hogy minden a közlekedésben résztvevő észrevegye őket és biztosítsa számukra a szabad utat. A vonatok sem tesznek mást, mint jelzik, hogy közelednek. Ezzel minden bizonnyal sok esetben balesetet is előznek meg. Ugyan olyan szigorú szabályozás vonatkozik erre is, mint arra, ami a topik témája. Mindazonáltal szívből kívánok Neked sok sikert, s remélem éjszakai nyugalmatok hamarosan visszatér.
Előzmény: Törölt nick (114)
monor-21 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 124
Bocsánatot kérhetnél............................:-(((
Előzmény: ROCOman (111)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 123
Na ja!Sőt! Van aki arra ébred fel,hogy áll a váltókörzetben.Ott fogyott el ugyanis a lendület.:-))))))
Előzmény: Soldato (120)
Soldato Creative Commons License 2007.10.06 0 0 122
"akkor mégiscsak jobb lenne az én módszerem az árammal :)"

És menten kiderülne,hogy jó VEZETŐ-e... :-))
Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.06 0 0 121
ja... akkor mégiscsak jobb lenne az én módszerem az árammal :) (csak, hogy jobban felébredjen és félálomban ne kapaszkodjon olyan sokáig a kürtbe:))))
Előzmény: Soldato (120)
Soldato Creative Commons License 2007.10.06 0 0 120
A lényege: a menet közben békésen alvó mozdonyvezetőt időről-időre felébreszti egy hangjelzés a fülkében,melyet egy pedál kezelésével csendesíthet el (és szunyokálhat tovább)
Az igazi profik már álmukban is tudják kezelni... :-))
Előzmény: Törölt nick (118)
M41-2142 Creative Commons License 2007.10.06 0 0 119
Nyugi jövőre már nem lesz ilyen probléma. Az új utasításban megszűnnek ezek a kürt jelzések és a mozdonyvezetőre lesz bízva, hogy belátása szerint hol dudáljon.
Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.06 0 0 118
mi az az éberségi berendezés? gondolom nem áramütéssel működik mert akkor nem kéne hallani és felvehetnék a fülvédőt...
Előzmény: Álomvasút (117)
Álomvasút Creative Commons License 2007.10.06 0 0 117
"Komolyabbra ferdítve a szót: nincs fülvédőjük, mert akkor az éberségi berendezés jelzését nem hallanák. Egyébként a modern motorvonatok és mozdonyok hangszigetelése (és általában a szigetelése) olyan jó, hogy nem nagyon hangos a kürtszó a vezetőfülkében."

És hol vannak ilyenek?
Előzmény: Törölt nick (68)
ampervadász Creative Commons License 2007.10.06 0 0 116
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.06 0 0 115

Logikus, de nem biztos a következtetés.

Manapság sok anyuka nehezen egyezteti össze az anyaságot és a karriert, így néhány hónappal a szülés után már újra dolgozik.

Előzmény: exmv (113)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.06 0 0 114
vazze... logikus, hogy éjjel akadok ki amikor végre a) aludhatok így csendet szeretnék b) végre leülhetek a számítógép elé és nem kell fél percenként felpattannom c) ha dolgoznék - mint ahogy a férjem teszi és én is tettem mostanáig - akkor is ugyanilyen morcos lennék - ő is az- mert akkor a másnapi teljesítmény rovására menne az éjszakai ébredgetés...

Nappal is feltűnne a dolog ha a gyerek épp aludni akarna és elég morcos tudok lenni ha mondjuk amiatt nem sikerül ebédelnem mert a rohadt vonat pont akkor kelti fel a gyereket amikor nagy nehezen elaltattam és végre van egy kis szabadidőm...

Csak mert valakinek a vonat a hobbija még kéne egy kis empátia vazze.
Előzmény: ROCOman (111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!