Keresés

Részletes keresés

Dave0822 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 115

Kedves Hozzászólók!

Egy kereskedelmi TV csatorna munkatársa vagyok, lesz egy olyan adásunk ahol szomszédok közti ellentéteket szeretnénk rendezni! Ha önnek vagy, ismerősének ilyen jellegű problémája van , segítünk rendezni, megbeszélni !

Jelentkezéseket várom a furulyasdavid1990@gmail.com email címre !

Remélem segitsegükre leszünk !

Szép estét ! 

 

combi27 Creative Commons License 2017.07.25 0 0 114

hát így jártál..ami a szomszédban van semmi közöd...ha elveszi a napfényt akkor elveszi....

én például örülnék neki ha lenne árnyék nálunk....

Előzmény: Pünkösdi Kató (113)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.07.23 0 0 113

Kertesben lakunk, jobbról és balról is van szomszédunk, diófával, fenyőfával. Ezek a fák elveszik a napfényt. Ok, a hátsó szomszédtól jön fény, szóval tudok kertészkedni. A diót nem verik le a fáról, a fenyőfa akkora, mint egy 6 emeletes ház, tehát nagy hasznuk nincs a fáknak. Mostanában, hogy viharok vannak, reménykedek, hátha kettétörik, de eléggé erősnek tűnnek. Bár, ha kidőlne, akkor a kertünk is kapna a koronájából. Mindegy, ez nem annyira járható út. 

 

Nem vagyunk se jóban, se rosszban, köszönünk, néha beszélünk, de semmi érdekes, elvagyunk egymás mellett, nincs bajunk egymással. Nyilván jó lenne, ha nem lennének ott azok a fák, de azt nem hiszem, hogy megemlítjük, hozunk favágót és kivágjuk szívesen. A fával se tudnánk mit kezdeni, gázosak vagyunk. 

 

Mit tennétek ilyenkor? Végül is, ha marad a fa, hát marad, legfeljebb nem lesz tűzőnap a kertben, igazán csak elméletben kérdezem, mert úgysem vágják ki a mi kérésünkre. Kb. 1 éve lakunk itt. 

terecskeiferi Creative Commons License 2017.07.07 0 0 112

Köszönöm szépen a választ! :) 

Előzmény: Pünkösdi Kató (110)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.07.06 0 0 111

Nekem is van egy sztorim, hátha tudtok tanácsot adni. 

Kertesházban lakunk, időnként permetezni kell. A kert negyedfuttballpálya, úgy saccperkábá. A szomszéd ebből annyit lát, hogy permetezünk. Való igaz, néha valódi permetlé van benne, néha csalán. A kert végében van a málnásuk, a bokruk egy része átlóg hozzánk. Gyönyörű nagy szemek, éri a nap bőségesen, a miénk kissé le van maradva, mert van egy kis árnyék. A lényeg, hogy nem szedik le. Az övéké, mármint a bokor hátsó része átlóg hozzánk, simán levehetném, de nem veszem, mert nem a miénk, hátha épp az ablakból kukkol. De nem innék rá permetlét, hogy nem kóstolom meg. A lényeg, hogy szerintetek azért nem szedik le, mert permetezünk? Pár napot várni kell a permetezés után és lehet enni. De ők nem eszik, egyáltalán. A guta üt meg, kapálni se kapálják, megy rá a nap ezerrel és nem eszik. Igazán nem zavar, ha tényleg a permetezés miatt nem eszik, csak hát ez a kérdés minden egyes alkalommal foglalkoztat, ha meglátom a szemeket. Amúgy sem egy kapálósok, még melózni a kertben nem láttam őket, ne is értem, hogy nem száradt még el a bokor. Bár pár napja hallottam, hogy egyikük szerint savanyú a málna... Itt gondolkodtam el, hogy meg kellene kóstolnom. 

Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.07.06 0 0 110

ne foglalkozz vele! A metálhörgés is fontos, ha beszól, mond azt, hogy te meg a technozenét nem kedveled. 

Előzmény: terecskeiferi (107)
Nyüszítő szarvas Creative Commons License 2017.06.14 0 0 109

Köszönöm a választ.  Azóta már én is tudom. 

Előzmény: evi989 (108)
evi989 Creative Commons License 2017.06.14 0 0 108

Igen sajnos van ebben tapasztalatom.

Egy 73 éves, nagyot halló, vénember lakik alattunk, aki olyan hangosan hallgatja a tévéjét, hogy zeng tőle a lépcsőház.

Ha telefonál, azt is halljuk.

A többi szomszéd csak nevet rajta, és azt mondják, hogy nem kell vele foglalkozni, csak egy vén bolond.

Nekem viszont eléggé megkeseríti az életemet.

Amikor megvettem a lakást, akkor még sokkal rosszabb volt. Amikor meccset nézett, a konyhában hallottam, hogy éppen kinél van a labda. (A tévéje a nappaliban van). Illetve azt is hallottam, ha egy nagyobbat fingott.

Aztán kiderült, hogy az egyik fal mentén volt egy repedés, és ott jött fel leginkább a hang. A felújítás alatt betömtük, így mostmár elviselhető a zaj.

Sajnos a bácsika nem csak süket, de nagyon agresszív is. (Ahogy hallottam, volt korábban rendőrségi ügye is). Többször szóltam a zaj miatt a felújítás előtt, de még neki állt feljebb, és ordibált, hogy ő az én kedvemért nem fogja lehalkítani a tévét. A közösképviselő váltásnál meg előadta a saját kis stílusában, hogy szerinte fel kéne robbantani az egész házat.

Most történt egy baleset. Kiöntött a mosógépem, és nem vettem észre azonnal. Lement hozzá is a víz. Úgyhogy feljött "szólni". Verte az ajtót, üvöltözött, fenyegetőzött, hogy kihajít az ablakon. Próbáltam vele normálisan beszélni: elnézést kértem, kérdeztem, hogy tudok-e segíteni a kár elhárításában, mennyire nagy a baj stb. Mintha meg sem hallotta volna, csak ordított és fenyegetőzött tovább. Elég rémisztő volt, úgyhogy eldöntöttem, ha bármit megpróbál, egyből rendőrt hívok.

Oké, megértem, hogy nem egy kellemes dolog beázni. Nekem sem volt az, de egy panelban ez benne van a pakliban. Amikor én áztam be, teljesen normálisan le tudtam rendezni a felettem lakóval, és azóta is jóban vagyunk.

Előzmény: Nyüszítő szarvas (98)
terecskeiferi Creative Commons License 2017.06.14 0 0 107

Sziasztok, nekem egy olyan problémám lenne, hogy hétköznaponként szoktam délután 1 és 3 között gyakorolni a metál hörgést, ez természetesen hanggal jár. Nagyjából másfél éve csinálom, de csak az utóbbi pár hétben kezdődött a probléma. Az egyik szomszéd (4 emeletes panelház) aki alattunk lakik állandóan kopácsol nekem meg üvöltözik a radiátoron keresztül. Én eddig úgy voltam vele hogy nem túlságosan érdekel, mert őrá ébredtem csomószor nyáron hajnali kettőkor, mikor totál részegen baszkodta az ajtót és bömböltette a techno house zenéit. Ilyenkor mit tegyek? Mert egyébként senki mást nem zavar a házban, mindenki max nevetett rajta hogy milyen fura. Nyugodt szívvel folytassam ilyenkor és ügyet se vessek rá, vagy hagyjam abba? 

combi27 Creative Commons License 2017.06.13 -1 1 106

olvasom a hozzászólásokat....leírom hogy járok folyamatosan..

 

2006-ban vettünk egy 6.emeleti 42m2-es panellakást.2007 tavaszán költöztünk be, felújítani nem kellett mert úgy vettük meg.Egy tisztasági festés és néhány polc fúrása volt amit csináltunk akkor.

Egy pár évig nem volt gond..aztán az alsó szomszéd elkezdett bunkózni, mert egy szombat reggel felkeltettem őket hogy ugyan már állnának el az útból a kocsijukkal mert nem tudok semerre indulni vele...Én lettem a paraszt.Beszólogatott a nő (pasija értelmesebb volt), nem csak nekem hanem a feleségemnek is..Utána rákezdett hogy hangos a gyerek. Ja, mit kezdjek egy 1 éves gyerekkel ha sír?Utána jött hogy lehallatszik hogy ugrál 2 évesen :D Ezzel párhuzamosan fölénk költözött 2 fiatal suttyó albérlő is akik minden nap délutántól hajnalig dübörögtették a zenét...Egy ideig tűrtük, de kezdett rámenni a munkámra a kialvatlanság, féltem hogy balesetet okozok a raktárban...Felmentem szóltam nekik hogy jó lenne ha tudnánk közösen normálisan élni , ha már panelbe kényszerültünk.Hát a válasz a szokásos volt, "mi nem hallgatunk hangosan zenét, meg különben is a zaj a határérték alatt van", használjak füldugót stb...Még kétszer mentem fel szólni, de egyre mérgesedett a helyzet.Utoljára mondtam nekik hogy most már rendőrt hívok..Beleröhögtek a pofámba..én meg kihívtam a rendőröket.Szerencsére  "tetten érték" hajnali 3-kor a hangos zenét, így felszólították őket hogy fejezzék be.Kiröhögték a rendőröket is.Ahogy elmentek folytatták a dübörgést.Közben kiderült hogy albérlők, így szóltam a közös képviselőnek hogy csináljon velük valamit.Szólt ő is kétszer, de nem használt. Utána megint rendőrök, de semmi eredmény.Már két emelettel feljebbről is jöttek le reklamálni...Elkértem a tulajdonos telcsiszámát, felhívtam én hogy csináljon valamit mert bitrokvédelmet fogok kérni a Jegyzőtől.Két  hétig nyugi volt, majd újra dübörgés minden nap és éjjel..Meguntam, felmentem és azzal a lendülettel ahogy ajtót nyitott a csávó, basztam olyat rá hogy hanyatt esett a lakása folyosóján..Aztán neki állt feljebb és még rendőrt is hívott :D Na mondom anyáddal szórakozz köcsög, ha elkaplak egyszer a lépcsőházban letépem a fejed. De egy hét múlva elköltöztek..Végre 7 hónap után csend lett, de én meg gazdagabb lettem valami gyomorbajjal, amit 2 év után sikerült kigyógyítani az orvosoknak..Persze közben az alső szomszéd is be-beszólogatott minden apró nesz miatt, mire megjegyeztem hogy a 3-4 éves gyerekem nem tévé hogy távirányítóval lekapcsoljam.Itt is mérgesedett a helyzet, más lakó is panaszkodott rájuk (főleg a nőre), hogy teljesen pszichopata lett..Szerencsére elköltöztek ők is.Itt némi jólét következett (volna ha nem lettem volna gyomorbeteg)..Kb másfél évig csend volt éjjelente és hétvégén.Aztán  elhunyt az egyik szomszéd felettünk és jött apuci aki megvette a kislányának a lakást.Aki persze haverokat hívott minden nap, hétvégén meg pláne, valamint minden szavukat éjjel lehetett hallani..Apuka megcsinálta hogy járólapot tett az egész lakásba így mindenki cipőben kopogott éjjel nappal.Megint mehettem szólni hogy nem lehet tőlük éjjel pihenni.Szerencsére megértőek voltak és megszüntették a dolgot.Aztán a kislány elment valahová, a lakás meg ment albérlőnek.Aki hozta a haverokat és hajnalig nyomják a dumát meg a zenét hétvégente, sőt néha hétközbe is.Mentem megint szóltam neki hogy ott a házirend , tessék már betartani..Nincs hangos zenehallgatás, és beszég éjjel.Persze nem érdekelte.Megkértem a közös képviselőt hogy hívja fel a tulajdonos kiscsajt hogy ez így neki lesz probléma, mert őt mint tulajdonost fogom feljelenteni.Erre szólt a csávónak, a csávó meg jött keménykedni hogy "csak nekem van ilyen gondom, biztos velem van a baj" , meg majd ő "figyel rám" stb...Annyira velem van a baj hogy a gyerek és az asszony is panaszkodott hogy nem tud aludni az éjjeli dumálástól, meg más szomszéd is szólt nekem. De hát ez van én merek szólni mert nem múltam el még 65 és azért elég nagydarab is vagyok..Jelenleg úgy látom hogy pszichopata a srác, mert volt hogy rugdosta a liftet, mert az orra előtt ment el, a kocsija gumijait is a lakásban tartja :D  

Az a baj hogy tényleg semmit nem lehet csinálni ezekkel.Se a rendőrök nem képesek tenni semmit, se a közös képviselő, se senki.Csak magadra számíthatsz, és arra hogy odabaszol aztán kuss lesz.Panelben ritka az aki úgy tud élni hogy ne zavarjon másokat. Nálam például a szőnyeg alatt hangcsillapító anyag van, a székeken filcanyag hogy ne kopogjon, a szekrényajtókon dettó filckorong van hogy ne csapkolódjon.Zene soha nem szól nem hogy hangosan, sehogy.Otthon nincs ordibálás a gyerekkel , asszonnyal.Nincs kutya, macska , egér...Tévé sok helyen úgy szól este 10 után hogy a folyosón hallani.Én kipróbáltam hogy a tévét nekem teljes hangerőre kell tekernem hogy a folyosón halljam.Bakker, itt mindenki süket hogy így tévézik?

Egyet tudok ajánlani.Panelt csak úgy vegyen bárki is hogy kiadja albérletbe, mert élni, lakni nem lehet benne.Sajna 30 évnyi  családi házat kellett feladnom hogy jó munkahelyem legyen és ott is tudjak lakni a közelben, de ha egyszer sikerül elmennem a családdal akár családi házba albérletbe, biztos megyek is.A lakást meg kiadom valami kanc...gányoknak hogy szopassák az ilyen köcsög szomszédokat... :D 

 

progihouse Creative Commons License 2017.05.23 0 1 105
ha4wu Creative Commons License 2017.04.17 0 0 104

10 centire a kerítéstől csináljatok egy "nádtartó palánkot". Ahhoz már nem nyúlhat :-)

Előzmény: Gitta526 (102)
szantip Creative Commons License 2017.04.06 0 0 103

Nekem is teljesen hülyék a szomszédaim. 40-es házaspár, hát egymásra találtak. Már akkor amikor építkeztünk akkor kezdődött, mindenbe belekötött, bemutatkozásként közölte, hogy nem szeretné hogy a munkások véletlenül átlépjenek az ő telkére, miért így csináljuk, miért nem úgy, miért ilyen alacsony a kemény, átmegy majd a telkére a füst, stb, stb.  Most kitalálta hogy hangosak a kutyáim(2kutya). Ezzel csak az a baj,  hogy nekem a kutya munkaeszköz, azzal keresem a kenyeremet. Most levélben kéri a főnökömet,hogy vitesse el őket. Aláírást gyűjt ellenem, amit a szomszédok nem írnak alá, csak egy utcával odébb pár ismerőse. De legalább szólt volna, hogy figyelj már, csinálj velük valamit mert hangosak. Annyi eszük már nem volt sajnos. Ostoba állatok. Ha esetleg el kell vinnem a munkakutyáimat, megfogadtam hogy hozok helyettük olyanokat, amik tényleg hangosak lesznek. Ötlet valakinek, ilyen ostoba emberek ellen??  

Gitta526 Creative Commons License 2017.03.28 0 1 102

Üdv Mindenkinek! 

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy mit lehet tenni abban az esetben, ha a szomszéd a kerítésről állandóan leszedi az általunk feltett nádat? A házunk saroktelken van, és az érintett kerítés jobb oldali,  így a miénk bár a szomszéd még ezt is vitatja.

A nád feltétele óta lassan 2 év eltelt,  de most jutott csak eszébe hogy zavarja ,  nem beszélve a kerités melletti tujáinkról (ezek is kb 2 éve ott vannak ). 

Köszönöm a választ! 

Lila Liliom Creative Commons License 2017.02.14 0 0 101

Szia! Nekünk, ha a szomszéd hangos, akkor, ha felmegyek a felettem lévő szintre, akkor már az ajtaja előtt hallom, hogy üvölt a tv/rádió. Tehát nem kell becsengetnem ahhoz, hogy egyértelmű legyen, kitől jön hangoskodás.

Nálad nem lehetne így azonosítani, hogy mielőtt csengetnél, az ajtó előtt figyelnél, jön-e ki zaj az ajtón. Nekem mondjuk nem kell nagyon figyelni, mert zeng a lépcsőház is....

Előzmény: tigyi (99)
Rédei Családpedagógia Creative Commons License 2017.02.07 0 0 100

Üdvözöllek!

 

Szerintem inkább azt kérdezd meg mindenkitől a szomszédságban, ki az akit szintén zavar. Az emberek szeretnek panaszkodni, ezért hamarabb kaphatsz választ. Az lesz a zajongó nagy valószínűséggel, akit nem zavar.

Előzmény: tigyi (99)
tigyi Creative Commons License 2017.01.30 0 0 99

Üdv mindenkinek!

 

1 éve bérlek egy panellakást a 14. kerületben. Nagyon jó kis lakás lenne ez, viszont az egyik szomszédom folyamatosan bömbölteti a zenét. Az egyik gondom az, hogy nem tudom 100%-osan megállapítani, hogy a felettem lévő, vagy a mellettem lévő szomszédtól jön a zaj. 

 

Próbáltam mind a kettőhöz becsöngetni, kopogni, de nem volt válasz. Én úgy gondolom, hogy az alattam lévő szomszédtól nem igazán jöhetne fel ez a zaj. Úgy sejtem, hogy a felső szomszéd a földre tette a mélynyomót és azt hallom folyton dübörögni, ami engem egyre inkább idegesít. Mivel nem tudtam elérni, ezért már levelet is hagytam neki, de semmi változás. 

 

Ti hogyan állnátok neki kideríteni, hogy melyik szomszéd lehet az? (Gondoltam majd a mobilom úgy is jelzi felvételnél a hang "erősségét"? ... De ezt a zajt valahogy nem képes észlelni, nem is értem miért.)

 

Van valami nem túl drága eszköz, ami segítene?

Nyüszítő szarvas Creative Commons License 2017.01.21 0 0 98

Sziasztok! Van rossz tapasztalatotok
alattatok lakó szomszéd okozta zajjal,
hogy felhallatszik (hangos beszéd, stb)?

Csaba Papp Creative Commons License 2016.09.19 0 0 97

Sziasztok. Az a problémám, hogy a szomszédom háza rossz felé áll és utáljuk is egymást elégge. Az útcasorban mindenkinek a háza jól áll csak az övéké nem . És már az is zavar ha átnéz az udvaron. Plusz még be is szolongat ugy ,hogy egy árva szót sem beszélünk. Na az lenne a kérdésem , hogy van e valami jogi útja hogy megforditsa a házát. Azon a szinten vagyunk már, hogy költözünk inkább csak ne kelljen öket látni. Azt nem mondtam,hogy sajnos ők rokonok :D . 

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.30 0 1 96

Nálunk az van, hogy x éve, mikor ideköltöztünk kijelentette a szomszéd, hogy ő majd elüldöz minket. Kertes ház. Lezárta a járdáját gazzal. Mi még többel. Beszólogatott. Ignoráltam.  Átment trágár ordítozóba. Leordítottam. Feljelentgetett. Feljelentettem. Fotózott. Visszafotóztam. Most azt terjeszti, hogy gengszter vagyok. :D Nem bír velem. 

Mutassatok tükröt, tudom nem könnyű, de ha nem tesztek valamit, költözhettek.

Most jól vagyunk, nem kommunikálunk (nem adjuk ki magunkat), csak kevesekkel. 

Ha megtehetnénk elköltöztünk volna már rég. De hova? Lakótelepen kezdtük. Kertes is tele mocskokkal. Csak valami tanya jöhet már szóba. 

 

Ne csüggedjetek, semmi remény. Ne törődjetek semmivel, egyetek zsömlét kiflivel. 

nézek Creative Commons License 2016.08.03 0 0 94

Beteg. Ezzel kell élni, nincs más lehetőség...hacsak nem szed gyógyszert a hülyeségére...ezt nem feltételezem az ilyenről...

 

amúgy az idő előrehaldtával rosszabbodni fog az állapota, és a ti bánatotok is...körülöttem is volt egynéhány ilyen, meghaltak, oszt annyi...hosszú a telkem, négy oldalszomszédom van...négy család, négyféle gondolkodás....

 

a feljelentés, a visszaszólás útszéli stílusban nem gyógyír...minél kevesebbet érintkezni, látótérbe keveredni, talán kevesebb lesz az alkalom...

Előzmény: Andrea Kis (93)
Andrea Kis Creative Commons License 2016.06.01 0 0 93

Sziasztok. 

 

Olyan dologban kérnék segítséget hogy 2 éve vettük meg első lakásunkat, márciusban született meg első babánk.  Nem nagyon merültünk bele a szomszédi viszony kialakításába, csak köszönés és ennyi. Olyannal kezdődtek a dolgok hogy a kedves nyugdíjas öregember aki a szembe szomszédunk vasárnap reggel 7 óra tájékán előttünk a kerítés tövében fűkaszával vágta a füvet, etette a kerítésen keresztül a kutyáinkat, a kukánkat szemétszállítás után behúzta a kapuba. Még ezekre a dolgokra nem is vettünk nagyon figyelmet..  aztán észre vettük hogymár nem nagyon köszönget... na de nem baj, nem vesztünk vele semmit. Aztán olyanokig fajult a dolog hogy a házfrontunk felőli átereszünknél ha megálltak a szüleim autóval ilyen mondatok hangzódtak el:

- összetöröm az autót

- szopjátok le a faszomat, gerinctelenek, takarodjatok a gecibe, kurva anyátokat... stb...

Rá egy hónapra bementünk az önkormányzathoz és kérünk engedélyt hogy a régit felszedjük és a kapunkkal szembe csinálhassunk ujjat+kocsibejárót.  Na amikor bobtottuk fel a régi átereszt akkor ugyen azok a szitkozódások lezajlottak. Plusz még olyanok hogy az édesepámat lelövi meg hogy ezzel el indult egy társasjáték.. erről videofelvétel is készült.  Mai napig ránk kiabál az utcán hogy mikor csjnálunk neki uj átereszt mert azt amit lebontottunk az apjával építette, és hogy mi megszentségtelenítettük az apja emlékét, mindenki dögöljön meg aki átmegy az uj átereszen meg ilyenek... szerintetek?

redworm Creative Commons License 2016.04.05 0 0 92

nem zaklatjuk, mert élik az életüket... Szép felfogás, kár, hogy nem kölcsönös. Az a gond, ha valaki nem képes észrevenni, hogy nem egyedül èl, és a programja esetleg zavarhat másokat. Én nem élvezem, ha fölöttem dubörögnek, diszkóznak vagy az ablakba állva cigiznek, hogy mi levegòt sem kapunk. Én megpróbálok senkit sem zavarni. Ők miért teszik?

Előzmény: GERY_LACI (88)
redworm Creative Commons License 2016.04.04 0 0 91

A legnehezebb, ha van fölöttünk, vagy mellettünk lakó. Nalunk a fölső este tïz után kezd el edzeni, súlyzóval vagy ki tudja, albérlő. A mellettünk levő meg skalazik és áriázik, szintén bérlő. A tulajdonosokat meg csak a berleti díj érdekli, ezekkel a suttyó tahókkal meg nem lehet mit kezdeni. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.03 0 0 90

A sárga irigységtől meggebedtek vidéki mosdatlan suttyók. A kultúránkra, a könnyedségünkre, hogy jól érezzük magunkat. Magas nektek, mint a tyúklétra. Siralmas a dogmatikus ostoba gondolkodásotok. Nem is beszélhetünk gondolkodásról, csak örökölt szokásrendről. A kontrollálatlan érzelmek irányítják egész lényeteket, ezért ostobán haltok meg. Csak bámultok és nem fogtok fel sokat az egészből... Ahogy ebből sem. Többet éltem, mint közületek tíz síkagyú. Változzatok meg, mert ahogy látom kihaló állatfaj lettetek.

Előzmény: hyperatis2 (89)
hyperatis2 Creative Commons License 2016.03.02 -1 0 89

Ki kellene írtani titeket, szar városi szutykok! Szétkurtátok ezt az országot az elmebeteg gondolkodásotokkal életstílusotokkal! Olyan ostobák vagytok mint az állatok! Pusztuljatok retardáltak!

GERY_LACI Creative Commons License 2016.02.01 0 0 88

Látom van bőven gondja másnak is. Nekem lakótelepi problémáim vannak. A dolog úgy kezdődött, hogy amikor kb 15 éve ide költöztünk már a kezdetektől folyamatosan járkált föl hozzánk az alattunk lakó, hogy zavarja a felújítás, zavarják a gyerekeink stb. Még karácsonykor is feljött meg sima délelőttökön is amikor a porszívó zavarta és éjjel is amikor úgy hallotta, hogy zuhanyzunk ami éppen nem volt igaz de amúgy meg miért ne zuhanyozhatnánk a saját lakásunkban? Jó sokáig majd egy évtizedig tartott a viszály, úgy lett vége, hogy nagyon durván elküldtük a picsába és azóta elkerül minket. Még pillanatragasztót is kaptunk a zárba és valami maró folyadékot az autónkra de túlléptünk ezen, bizonyítani nem tudjuk ki volt. Szóval csak azért írtam le ezt mert megfogadtam, hogy én soha nem fogom ezt csinálni, soha nem fogok másokat zaklatni azért mert élik az életünket a saját lakásukban. Sajnos kb 5 éve fölénk költözött egy család, nem nagyon látjuk őket, elvileg 4-5 fő (nagy lakás). A kezdeti lakásfelújítást annak ellenére toleráltuk, hogy majd fél évig tartott. A gondok utána kezdődtek, hajnalban 2 körül valamit kalapáltak, nem sokat csak 3-4 ütés és szünet majd pár perc múlva újra. Ezen még túlléptem, nem is mindig zavart, annyira volt csak hangos, hogy halljam ha fent vagyok de fel nem ébresztett bár az egyik gyerekem elég sokszor ébredt meg, lehet, hogy emiatt. Tavaly eldurvult a "munka" felettünk, a kopácsolásból hajnali bútor tologatás szerű hangok lettek. Fél -1 percig erősen hallhatóak majd még 3-4 alkalommal 15-20 percenként. Valamit készítenek vagy nem tudom de nagyon zavaró. Előtte sem jobb mert éjfélig üvölt a tv jük ami valószínűleg a falon lehet és így lejön a hang a fal mentén. Próbálom tartani amit megfogadtam de már éjjel felkopogtam egy párszor, akkor elhallgattak és később nagyon halkan lassan újrakezdték. Nemrég itthon voltam mert lebetegedtem egy hétre és volt alkalmam hallgatni ahogy 6 körül reggel már elkezdik és egész délelőtt folytatják a zajongást. A kedvem a mellettem lakótól sem lett jobb, ő a falra tette a tvjét és hangosan hallgatja, időnként pedig hajnalban üvöltve szexelnek de ez semmi a felettünk lakóhoz képest. Hát ennyi. Nem tudom mi legyen.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.05 0 0 87

Mehetsz jegyzőhöz, kisgyerekre meg te hivatkozhatsz, hogy a szarja miatt nem tud aludni ezért aztán örökké ordít.

 

Előzmény: Pitypalatty324561 (86)
Pitypalatty324561 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 86

Sziasztok!

 

Nagyon el vagyok keseredve, mert a szomszédok miatt nem tudok pihenni normálisan.

Májusban vettük a lakást, társasház, első emelet, két szintes, a felső szint tetőtér. Itt fent két szoba és a fürdőszoba van. A hálószobánk a szomszédok fürdőszobája mellett van. Amióta fűtenek, azóta minden éjjel kb reggelig megy a kazánjuk, ami egy régi fos. A keringető szivattyú miatt van valószínűleg, hogy folyamatos búgás, zúgás van. Annyira, hogy a fürdőszobánkban is hallható, a tető vezeti a rezgéseket :-(.  

A férjem átment szólni, hogy nem bírjuk, a válasz kb, dögöljünk meg, nincs pénzük kicserélni a kazánt! 

Azt is mondta, hogy a másik szomszédunk, aki gázszerelő, kitisztította nekik nyáron, nincsannak semmi baja. Ez is érdekes, mert nekem meg azt mondta, hogy még sosem járt a lakásukban! Megbeszélhetnénk valamit, hogy közösen megoldjuk a problémát, de nem :-/.

Hangszigeteléseket nézegetünk, de itt vidéken nincs tumultus ilyen vállalkozókból.. Egy építészbgipszkartonfalat javasolt, de a tető hangvezetése miatt ez nem biztos, hogy érne is valamit.

Rohadtul elegem van! A szoba közepén alszok egy kanapén, mert az ágyunkban nem lehet megmaradni, a szoba sajnos nem ad alternatívát más elrendezésre, marad az állandó költözgetés.

A jegyzőnél gondoltam feljelenteni. 

Szerintetek van értelme?

Mit lehet csinálni? Van ötletetek?

Vagy cserébe fel tud nyomni ő is, azért pl, ha sírnak a kicsi gyerekeim?

Köszi :-)

 

Aha Marci Creative Commons License 2015.11.27 0 0 85

Na hali mindenkinek. LÁTOM nem vagyok egyedül a hülye szomszédokkal, sajnos 10 éve kb kifogtunk két alkoholista román embert, mondanom se kel, hogy a legalja leg elképzelhetetlenül üvöltöznek, éjjel nappal hétvégén, seprüvel kergetik egymást stb.  asszony idegbeteg ha elkezd visítani akkor az egész  utca/lent fent is halják, rendőrök ilyenkor kijönnek " persze ekkor kusvan meg igy csend lesz meg úgy csend lesz" adatokat felvették, elmmentek aztán ennyi. eltelik pár nap talán egy hét, és keződik előrről,  rendőrök megint ki, megint ugyanaz és ennyi.  önkormányzatunk egy nagy nulla,  igazából ennél roszabb helyre nem  is jöhettünk volna, telefonomban második helyen van a 112száma.  jöhetnek az ötletek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!