Keresés

Részletes keresés

_Reku_ Creative Commons License 2011.03.15 0 0 674

Ezt a fejet.... :)

Előzmény: Keleti gyors (672)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.15 0 0 673

Szia!

 

Akkor üdv a botsáskások között, örülünk, hogy bővül a csapat, mert annyira nem vagyunk sokan :)

 

16-án valószínűleg kint leszünk mi is a börzén a Pistával, úgyhogy ott összefuthatunk.

 

Ja és köszi a linkeket :)

Előzmény: Cepha (671)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.14 0 0 672

Andris! Úúú! Vazze! Neked aztán vagy 1-2! Tudtam, hogy van, de hogy ennyiféle! Terrárium, vagy doboz? Vagy is-is?

 

Meg volt még elmaradásom:

 

 

 

1. Proscopia scabra nőtény          2. Proscopia scabra hím             3. Így érkeztek (ööö, nem nyitott fedéllel)

Cepha Creative Commons License 2011.03.14 0 0 671

Sziasztok.

 

Új vagyok a fórumon meg a rovarokkal való foglakozás terén is. 10 éve foglalkozom terrarisztikával és most úgy gondoltam belekezdek a "rovarászás"ba is. Nagyon tetszenek a botsáskák ezért ezzel szeretném kezdeni.

Sok külföldi fórumot végignéztem sajnos itthon nem sok van ebben a témában.

Lehet lesz sok kérdésem, elöre is elnézést ha véletlen butaságot kérdezek.

A következö börzén (ápr.16) szeretnék körbenézni majd.

 

Elöre is köszönöm a segitséget.

 

Üdv: Tamás.

 

UI:

 

Rékának 2 db link.

 

Andris amit kapott Pöltenböl:

 

Ctenomorphordes briareus

http://lemondedesphasmes.free.fr/php/phpwebgallery/index.php?/category/754

 

Ctenomorphodes tessulata

http://lemondedesphasmes.free.fr/php/phpwebgallery/index.php?/category/762

 

Én ezeket a képeket találtam róluk.

 

_Reku_ Creative Commons License 2011.03.14 0 0 670

Neked aztán jó sok helyed lehet otthon :)

Előzmény: BenyóAndris (668)
G.Zoli Creative Commons License 2011.03.14 0 0 669

Szép hosszú lista :)

Előzmény: BenyóAndris (668)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.14 0 0 668

Sziasztok!

 

A fajlistát csak elfelejtettem.

 

Jelenleg ezeket tenyésztem, több, kevesebb sikerrel:


Phyllium jacobsoni
Phyllium philippinicus
Eurycantha calcarata
Epidares nolimetangere
Ramulus artemis
Baculum sp. Sulawesi
Lonchodes brevipes
Septrophasma hispidulum
Neophasma subapterum
Peruphasma schultei
Oxyartes honestus
Bacillus rossius
Trachyaretaon bruekneri
Aretaon asperrimus
Sungaya inexpectata
Brasidas samarensis

Brasidas foveolatus
Heteropteryx dilatata
Haaniella dehaanii
Haaniella mulleri
Phaenopharos khaoyaiensis
Anisomorpha paromalus
Myronides sp.

Sipyloidea sipylus

Lamponius guerini

Parapachimorpha zomproi

Anchiale stolli

Necroscia annulipes

 

 

Amik az évek során megfordultal még nálam:

 

Diapherodes gigantea

Extatosoma tiaratum

Medauroidea extradentata

Acrophylla wuelfingi

Ramulus nematodes

Neohirasea maerens

Spinohirasea bengalensis

Preudophasma rufipes

Pseudobacteria sp.

Megacrania phaeleus

Phyllium giganteum

Phyllium westwoodi

Phyllium bioculatum

Lonchodes modestus

 

 

Üdv: Andris

_Reku_ Creative Commons License 2011.03.13 0 0 667

Sajnos előfordul, hogy minden előzetes jel nélkül kipurcannak. Ezért kell pár százat tartani egyszerre :) 

Nekem beadult 3 pár Diapherodes, úgyhogy most teljes a boldogságom :) Az előző csapatból a legtöbb pont az utolsó vedlésnél pusztult el valamiért.

Előzmény: martonrobert82 (666)
martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 666

Termékeny éjszakám volt. :) 8db Peruphasma s., 2 Epidares n. és 3 Trachyaretaon b. bébike. Viszont az Extatosoma L3 kiscsaj kidőlt. Nincs magyarázat rá. A kiscsávó egyedül maradt, majd ha lesz a börzén, hozok neki csajt. Kettőt. :) A "horridáim" bíztatóan zöldek, meg tüskések, de még tele vagyok kételyekkel, hogy calcarata lesz...

_Reku_ Creative Commons License 2011.03.13 0 0 665

Izgatottan várjuk a képeket, illetve remélem, hogy sikerül majd szaporítanod őket, mert akkor szívesen vennék tőled párat :) Kifejletteket szereztél?

 

Phaenopharosból nekem annyi van, hogy ingyen is adnám, ha kéne valakinek. Trachyaretaon brueckneriből dettó.

Előzmény: Keleti gyors (664)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.13 0 0 664

Úúú! Emberek! Most vannak érkezőben az új botsáskáim! Proscopiák! Már átlépték a határt. :) Megbízásos alapon hozzák Hammból. Holnap, ill. ma megpróbálok feltenni majd róluk képeket. Felnéztem pont ide, milyen hozzászólások vannak és jött az sms, hogy jönnek.

A másik hír: egy szakajtó Phaenopharos-petét gyűjtöttem be a nagyterkóból. No, majd arról is csinálok képeket, oszt felrakom ide, ha sikerül.

 

BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.12 0 0 663

Sziasztok!

 

Baculumot mindig szoktak keresni, ha nem is sokat. Anisomorpha monstratam van, de még csak most kelnek és csak nőstények lesznek. Az Oreophoetes peruanaval én mindíg pórul jártam. Egyszer elég volt másik tő páfrányt betenni és lehullott a fél állomány. 2 hónappal előtte műtrágyázva lett..... Mondanom se kell, hogy most nincsen.....

 

 

Üdv: Andris

martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.12 0 0 662

Megjöttek a terráriumaim. :) Holnap szétpakolom a brigádot. :) Andris, neked milyen fajtáid vannak most? Miket hozol ki a börzére? Baculumot érdemes kivinni párszáz forintért börzére, vagy adjam oda valakinek, hogy etesse fel őket? Anisomorpha monstrosad és Oreophoetes peruanad van esetleg? üdv. R

Ui: csak azért nem irigykedek az óriás fajtákra, mert még nagyon nagy terráriumaim nincsenek.. :P

Előzmény: BenyóAndris (660)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.09 0 0 661

Hű, ez is gyönyörű!

Remélem, hogy lesz szaporulat :)

Előzmény: BenyóAndris (660)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.08 0 0 660

Sziasztok!

 

Parapachymorphám nekem is lett volna, most kelnek. A "horrida"-t meg majd megnézzük... :)

A Ctenomorphodes-ek ausztrál és környékbeli fajok. Az ázsiai Pharnacia-kra hasonlítanak, csak a nőstényeknek is van szárnyuk. Olyanok, mint az Acrophylla, csak nagyobbak. Átneveztek őket mostanában, ezért nem nagyon vannak képek.

Anchilae lett:

http://www.phasma.eu/rechts/kweeklijst/Ctenomorphodes.htm

 

Brasidasom van dögivel!

 

 

Üdv: Andris

martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.07 0 0 659

ÁÁÁ... :) Fájdítod itt a szívemet... :P Amúgy Nagy István odáig lenne a Necroscia-tól. Szereti a szépszárnyú fajtákat. :) Én Bécsben cakkpakk egy fajtát találtam, méghozzá Parapachymorpha zomproit. Olyan mint a Medauroidea extradentata, szóval semmi extra. Ja, meg Eurycantha horridat, de lehet, hogy bepaliztak és calcarata. :) Még kicsik. Néztem, hogy jössz az óbudai börzére, 1db Brasidas samarensis hímed nincs véletlenül? Szegény épp vedlett, amikor egy fiatal Eurycantha átgázolt rajta. Életben van, 3 és fél lábú lett, de nem jósolok neki nagy jövőt. :( Hétvégére készül el az állványom. Akkor már nem fognak nyomorogni. :)

 

Oreophoetes peruana van valakinek? üdv.R

Előzmény: BenyóAndris (657)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 658

Sajnálatos ezt hallani, de attól még nem utállak :)

A Necroscia nagyon szép, már én is szemezek vele egy ideje. A másik, amit írsz, nem tudom hogy milyen, a google összevissza  talál képeket. 

Előzmény: BenyóAndris (657)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.07 0 0 657

Sziasztok!

 

Réka most utálni fogsz: Azt mondják a Pölteni börze nagyon jó volt. Én nem jutottam ki, csak küldtem eladni állatokat, mindent elvittek. Kaptam Necroscia annulipest (Remélem nem rontom el megint.....) és egy Ctenomorphodes fajt.

 

Andris

_Reku_ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 656

Pff, igen, a nevedet el sem olvastam, csak írtam gyorsan egy hozzászólást tegnap. Hát most jól beégtem :) De tény, hogy a bécsi börze kicsit elvette a kedvemet. Talán az óbudai kicsit jobb lesz.

Előzmény: martonrobert82 (654)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.07 0 0 655

Bocsáss meg, de furcsán jött ki számomra. Kérlek ne haragudj!

Van egy terrarisztikával foglalkozó oldal, ott még szoktak is keresni embereket börzékre, költségmegosztással, de ott is gyorsan betelik a hely.

Volt egy ismerőrösöm, aki a mostani Pöltenire is ment. Hozatni akartam vele Proscopiát, de sajnos nem látott.

Egyszer voltam külföldi börzén, de nem sikerült (ott sem), megtalálnom tervezett állatkámat. Vagy talán túl nagyok az elvárásaim? Vagy túl makacs vagyok? :D

 

Előzmény: martonrobert82 (654)
martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 654

Szia! Félreértettél, én örülök neki, ha van mocorgás. :) Meg elolvastam az előző hozzászólásokat is, de gondoltam, hogy egy kicsit aktívabb ez az egész. :) Mivel a Pölteni börze ma volt, így tárgytalan sajnos, idén kimaradt. Az San Marcói börzére megyek én is, de lehetőleg az összesre megpróbálnék eljutni, amire csak lehet. Amúgy Réka, velem utaztál. :) Én voltam a sofőr. :P Tényleg nem a legjobb börze volt. :) üdv.R

Előzmény: Keleti gyors (651)
_Reku_ Creative Commons License 2011.03.06 0 0 653

Szia!

Sajnos én biztos nem megyek arra a börzére, egyrészt mert nincs autóm, másrészt nincs, aki elvigyen, harmadrészt mert a bécsi börze valami siralmasan rossz volt, mondhatni teljesen fölöslegesen mentünk ki. Kb 10 ember lézengett egész nap. 

Én legközelebb az óbudai börzére szándékozom kimenni áprilisban :)

Előzmény: martonrobert82 (650)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.03.06 0 0 652

Sziasztok!

Csak hogy legyen valami mocorgás....

 

Neophasma subapterum:

 

A prágai állatkert munkatársai találtak rá 2006-ban Venezuelában, majd hazahozva sikerült szaporítaniuk is. Érdekesség, hogy ez kereken 100 esztendővel azután történt, hogy felfedezték és leírták. Ilyenkor elgondolkodok, Mennyi időt vesztegettünk el, hogy ne csak katalogizáljuk, de meg is ismerjük az élőlényeket....

Ahogy a képen is látszik, nem túl nagy fajról van szó, a hímek 4-5cm-re, míg a nőstények 6cm-re nőnek.
Mindkét nem mindkét pár szárnya kis pikkellyé redukálódott. Az alapszíne mindkettőnek fekete, az elülső pár sárga, míg a hátulsó pár piros erezettel. az elülsőn ezen kívül fekete félhold is található.
A test bronz-barna, a légzőnyílások világosak.

A pete 2-3 mm-es hordó, zegzugos barázdált mintával. A kelési idő 3-4 hónap. Én rendszeresen ott rontom el a keltetést, hogy egy kicsit túl nedves a keltető közeg (tőzeg) amire egy kicsit kényes. Egy nőstény naponta 2-3 petét ejt a talajra.

A kikelés után 3-4 hónappal válnak ivaréretté, de egyes irodalmak szerint ez lehet 6 hónap is.

A tartása nagyjából megegyezik a Peruphasma schultei tartásával.

Tápnövényei: lonc, orgona, fagyal, japán babérsom és az útifű.

A páratartalomra tapasztalatom szerint nem különösebben érzékeny, annak ellenére, hogy köderdőből származik. Bár ugyan ezt vettem észre a Peruphasma esetében is.
Hasonlóan hozzá, az előtorában található két méregmirigy, amelyből egy kicsit (szerintem) kellemetlenebb szagú, nyálkahártya-irritáló folyadékot képes kifecskendezni, ezért óvatosan bánjunk vele!

 

Üdv: Andris


Keleti gyors Creative Commons License 2011.03.06 0 0 651

Üdv Robi!

Lehet, hogy erről a fórumrészről nem nagyon mennek Pöltenbe, azért nem írnak, vagy már megtelt az autó, vagy nem olvassák, de azt hiszem, itt segítőkész emberek vannak. Ha az én válaszom ér valamit, én nem megyek (sajnos). Gondolom ez így Téged nem boldogít.

Ez nálunk lehet, hogy olyan botsáskás: valamikor elindul, mocorog, oszt utánna nem csinál nagyon semmit.

Nem kár érte, mert elég jó.

Előzmény: martonrobert82 (650)
martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.05 0 0 650

Nem valami aktív ez a fórum. :( Kár érte. üdv. R

martonrobert82 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 649

Hali fiatalok! :) St.Pölteni börze játszik valakinél a hétvégén? Mert ha valaki megy szívesen csatlakoznék. Utiköltségbe beszállnék természetesen. :) Előre is köszi a válaszokat. üdv.Robi

zootyka Creative Commons License 2011.02.23 0 0 648
Előzmény: BenyóAndris (647)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.02.23 0 0 647

Sziasztok!

 

Én a kertben szedem a szedret.... :)

 

Ígértem fajteírást:

 

Haaniella dehaanii


A nemzetségbe elég kevés faj tartozik, szám szerint nyolc. Ezekből öt Borneón (H. dehaanii, H. grayii, H. saussurei, H. echinata, H. scabra), kettő a Maláj-félszigeten (H. muelleri, H. erringtoniae) és egy Szumátrán (H. jacobsoni) él.

A hímek 6-7,5cm-re, míg a nőstények 8,5-10cm-re nőnek. Ezzel a nemzettség második legkisebb tagja.

Mindkét ivar rendelkezik 2-2 pár csökevényes, kb. körömnyi szárnnyal, amelyet összedörzsölve halk sziszegő hangot hallatnak veszély esetén (Bár ritkábban alkalmazzák, mint a közeli rokon Heteropteryx dilatata).
A színük fiatalon fekete, a toron fehér örvvel, de az ivaréréskor bebarnulnak és a fehér örv (ugyan nem minden esetben) is besötétedik. A kifejlett hímek szárnya fehér foltos, a tor pedig főleg a csípők környékén zöldes színű. A nőstények hátsó combja, főleg a belső felülete gyakran narancssárga vagy rozsdavörös.

A pete viszonylag nagy, hordó alakú, rozsdabarna szőrzettel borított. A kelési ideje hosszú, 6-12 hónap.

A kikelő lárvák 4-5 hónap alatt válnak ivaréretté és ezután botsáska mércével matuzsálemi kort is képesek megélni. Az én egyik nőstény példányom 2009. májusa óta (19 hónapja!) petézik a mai napig. Ha hozzáadjuk a lárvakort, akkor most ünnepli a 2. szülinapját!

Szeretnek inni és a magas páratartalmat, ezért minden este párásítsunk.

 


Sokféle tápnövényt elfogyasztanak, például: Szeder, málna, rózsa, tölgy, tűztövis, mogyoró, szilva, körte, borostyán.

 

 

Keleti gyors Creative Commons License 2011.02.22 0 0 646

No nem titkokat szeretnék megszerezni, csak mondjuk milyen általános helyeken lehet még mindig zöld szederlevelet szedni, mert az én titkos helyemen az összes elfagyott. :(

 

Előzmény: BenyóAndris (643)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.02.16 0 0 645

Nagyon szép szederlevelek voltak bent az állataidnál kint a börzén! Hogy csinálod, hogy ilyen frissek a növények? Én csak megbarnult szélűeket találtam eddig.

 

És köszönöm a két (számomra új) fajt, amit vettem Tőled! Gyönyörűek!

Előzmény: BenyóAndris (643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!