Keresés

Részletes keresés

Tartomo Creative Commons License 2009.09.01 0 0 385
anygfal= a nagy fal ( ami a ház és a mellék között van).
Előzmény: Tartomo (384)
Tartomo Creative Commons License 2009.09.01 0 0 384
A falon jövőre folytatódik a kövezés remélhetőleg, addig meg kibírjuk így.  Tehát a kövezés a mellék falán végig fog menni, majd szépen ívesen fel , mert  anygfal az teljesen be lesz kövezve. Anyáék nem akarnak  oda már semmiféle növényt, így a nyírott puszpáng sem jöhet szóba. Bár van egy tiszafám, amit   szeretnék csavarora megnyírni, a csodakertben volt egy tuti tipp, hpogy lehet megnyírni csavarora. :) Az  kerticsap oszlopain lesznek egynyáriak, vagy muskátlik jövőre színes kaspókban. Mutatok egy távolabbi képet is. Most még itt van egy salix caprea, de ő, és a csüngő cseresznye is ki lesznek szedve idén, és át lesznek ültetve mert  nem jó helyen vannak. A salix sokat takar, a  másik meg túl közel van a tóhoz. Azért nem ültetünk ide egynlőre több növényt, mert mint írtam térkövezni akarjuk, és  jövőre vagy inkább már rá egy évre meg szeretnnék befedni azt a részt félig, oda tervezünk egy hatalmas 3 m hossszú   fa asztalt, sok székkel, vagy inkább paddal. A kerti  sütő is van, meg itt van a hintaágy is. Ez egy mediterrán hangulatú rész lesz majd ha elkészül, sok dézsással, pálmákkal, bougeanvilleákkal,  egynyáriakkal, muskátlikkal.  Egyébként a csüngő cseri helyére szeretném majd kiültetni a trachykarpus fortuneit jövőre.
Előzmény: agicza (383)
agicza Creative Commons License 2009.09.01 0 0 383
Remekül néz ki, valóban érdemes volt megcsináltatni!

Az állítva (?) két sor követ én kevésnek találom kicsit a baljára, inkább a víznyerő alsó lábazatának magasságával jönnék végig a falon egy ideig, majd lezáró elemnek egy nyírott puszpáng, ha csak nem járdának is használnátok majd a ház oldalát...
Előzmény: Tartomo (382)
Tartomo Creative Commons License 2009.09.01 0 0 382

Ma estére majdnem elkészült az egész  munka. Felkerült a kőborítás mindenhova. A falon kifugázták  réseket. Holnap még lemossák tiszta vízzel a falat, és bekenik a köveket egy impregnáló réteggel, ettől a kövek olyan hatásúak lesznek, mintha vizesek lennének, és a szép mintájuk, színük jól látszódik majd, emellett víztaszítóvá válnak.

A kutat holnap fugázzák, és még  a  bal szélére felkerül 2 sor kő, mert így kicsit fura, olyan nagyon élesen van vége . Jövőre fojtatjuk a ház és a melléképület közti teljese fal felkövezését, és a melléképület oszlopai is kőborítást kapnak, jó lett volna idén megcsinálni de  a keret enyyit engedett. Ha minden jól megy, talán  jövőre sikerül térkővel is kirakni azt a részt, és akkor végre azt mondhatjuk, hogy  egyenlőre rendbe van ez a rész.  

Előzmény: kisidi (381)
kisidi Creative Commons License 2009.09.01 0 0 381
Nagyon szépen alakul, várjuk a többi képet!
Előzmény: Tartomo (380)
Tartomo Creative Commons License 2009.08.31 0 0 380
Ma feltették a termésköveket a falra. Holnap fugáznak, és  befejezik a kutat is, vagyis arra is felkerül a kőborítás. Az oszlopok tetejére  már ma  felkerültek a márványlapok. Most nézem, hogy a lapokról nincs is fotó, de majd holnap pótolom. Ha minden igaz holnap estére befejezik. :D Első két képen ma reggeli állapot még a kő előtt. Az egyik képbe  "véletlen" ;) belóg egy új szerzeményem, egy  bordó színű mocsári hibi. :P
Előzmény: Tartomo (378)
Tartomo Creative Commons License 2009.08.30 0 0 379
A  helyesírási hibákért elnézést! Most látom mennyit elgépeltem.
Előzmény: Tartomo (378)
Tartomo Creative Commons License 2009.08.30 0 0 378

Sziasztok!

 

Kerti kutat építünk, már korábban más topikokba is említettem, de még nem hoztam képeket. Szóval eddig így állunk, holnap teszik fel az ívet a tetejére, és  ha minden jól megy már holnap ki is lesz rakva terméskővel. A kút peeme márványlapból lesz kirakva., és az oszlopok tetején is ilyen márványlap lesz. A lapokra majd virágok kerülnak. Az első képen látszika melléképület bejárati oldala is, a kép azért ilyen, mert a kövezés egészen az épület végéig fog tartani az ablakpárkány magassábáan, mert  a falat mindíg összecsapom mikor locsolok. :D

Friss képeket hozok holnap, ha a kút nem is lesz  még kész, de a falra már felteszik a terméskőborítást.

agicza Creative Commons License 2009.08.24 0 0 377
Bármilyen, kéznél levő terméskövet, megfelelő erősségű betonba ágyazott tüzeskedő helyet elvileg nem visz szét az időnkénti égetés, csak ne naponta gyújtsatok alá több m3 fának...
Előzmény: kisidi (376)
kisidi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 376
Tudod, a kisháznál, a támfalnál volt a régi, anno sóskútiból kirakva, de az nem bírta, körül lett betonozva, de az is megrepedt, és jött a füst mindenfelől a repedésekből, és mivel most azt a támfalat is csináljuk, úgyhogy szét lett kapva. A hortenzia ágyáshoz tettem be pár menthető sóskútit belőle.
A kövön mit értesz?
Meg jó lenne egy jó nagy téglalap alakú grillrácsot is szerezni, mert betonháló volt eddig, (inkább égetésre használtuk), és kiég belőle a szén vagy mi és eltörik. Igazából java részt most is erre lenne használva, de jó, ha van lehetőség egy sütögetésre is a lenti kertben is.
Előzmény: agicza (375)
agicza Creative Commons License 2009.08.23 0 0 375
Samottból ne, az porózus és nem bírná a kiképzést... Sztem betonba rakott kőből simán meg lehetne építeni....
Előzmény: kisidi (374)
kisidi Creative Commons License 2009.08.23 0 0 374
Help! Szeretnénk építeni a kertbe egy olyan grillt ami arra is alkalmas, hogy a nemkívánatos pl. beteg növényeket égetési időszakban (nálunk a kerületben szabályozva van) is el tudjuk benne égetni. Ez egy támfal tövéhez lenne építve, úgy, hogy 3 oldala lenne falazva, öntve stb.
Kérdés: milyen anyagból, ami bírja nem csak a faszenet, de a lángot is, és télen nem fagy szét?
Állítólag létezik készbeton, zsákos, ami tűzálló, de állítólag olyan, hogy tűz és fagyálló beton nem létezik. Ez igaz?
A samott szétfagy?
kisidi Creative Commons License 2009.08.14 0 0 373
Köszi, bekérdeztem.
Előzmény: agicza (372)
agicza Creative Commons License 2009.08.14 0 0 372
Számszakilag nem vagyok képben, de sztem kukkants be ide, valszleg a napi árfolyamot is azonnal megmondják ;-): http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=52
Előzmény: kisidi (370)
kisidi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 371
mármint 5-6 ezer/nm
Előzmény: kisidi (370)
kisidi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 370
300 alatt nem úsznám meg a faházat sem, + szigetelés, festés még egy vagyon. A kőfal anyagárban 5-6ezerből jön ki kb, hozzá használt pofás ajtó ablak, cserép. a falazásról halvány fogalmam sincs. Persze I.osztályúnak kell lennie, mivel nem lenne vakolva természetesen. Mennyiért falaznak manapság ilyesmit?
Előzmény: agicza (367)
kisidi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 369
Na, ilyen medencét azért el tudnék képzelni!
Előzmény: agicza (366)
Kiskertész Creative Commons License 2009.08.12 0 0 368
Nincs hozzávaló eszköz? Komplett műhelyünk van! Nem az átfúrással van gondja, hanem nem akar újabb vizes dolgot, mert egész egyszerűen értelmetlennek tartja.
Előzmény: kisidi (359)
agicza Creative Commons License 2009.08.12 0 0 367
Kőfallal nagyon jól nézne ki, de sztem nagyságrendekkel többe fájna, mint fából...
Előzmény: kisidi (365)
agicza Creative Commons License 2009.08.12 0 0 366
Már el is feledkeztem erről a topicról... :-S Talán ide illik leginkább, remélem, még nem volt: http://www.dennistromburg.com/natural-living/
kisidi Creative Commons License 2009.08.12 0 0 365
Nem a kertvégi fészerre gondolok, hanem erre. Jobb képem nincs, mert nem sűrűn fotózom, nem vagyok büszke rá. A hortenziás támfallal szemben-sréhen, az utolsó lépcsősor után-mellett.
Előzmény: RCTiv (364)
RCTiv Creative Commons License 2009.08.12 0 0 364
ez az a mályvaszínű kis ház lent a (talán) 3. szinten? dobj mér egy képet nem vagyok képben. ha közel van a kerítéshez, én deszkáznék, csak az egységes kép miatt, de a kő is jól nézne ki. viszont egy kőház me4gépítése nekem kicsit bonyolultabbnak tűnik, mint ahogy most hangzik :)
Előzmény: kisidi (362)
kisidi Creative Commons License 2009.08.12 0 0 363
Nem tudom, hogy Budaörsön mennyit jársz és hol, de a főúton, azt hiszem Szabadság út kifele a törökbálinti üzletek felé, még mielőtt eléred a sportcsarnokot, azon az oldalon van egy kerítés, sóskúti-tégla, nagyon tetszik, de mindig csak a kocsiból látom menet közben, majd egyszer megállok.
Előzmény: kisidi (360)
kisidi Creative Commons License 2009.08.12 0 0 362
A biztosító előírásait figyelembe akarjuk venni, nehogy utólag legyen gáz, ha valami történik.
Nyugtass meg, hogy jól nézne ki az ötletem.Ugyanis pont azt a falat látjuk teliben, ahogy leérünk a két diófa közé.
Előzmény: RCTiv (361)
RCTiv Creative Commons License 2009.08.12 0 0 361
jól van jövőre is együtt fogunk kattogni, én is akarok szerstámostárolót, és sokkal olcsóbban ki lehet hozni sztem. én fém vázon lambériában gondollkoztam idáig .)
Előzmény: kisidi (360)
kisidi Creative Commons License 2009.08.12 0 0 360
Ha esetleg lát valaki képet olyan falazatról ami sóskúti kő-címerestégla, vagy még jobb sóskúti-címerestégla-horvát(szerű)kő, kérem ossza meg velem. Lehet, hogy jövőre sikerül a kerti kisházat átépíteni, mert összedől lassan, és én eddig olyan barkácsáruházas faházban gondolkodtm. De ahogy elnézem az árakat, lehet, hogy kőből kéne építeni, nem biztos, hogy drágább lenne.
kisidi Creative Commons License 2009.08.12 0 0 359
Pedig nagyon klassz lenne! Nincs a közelben valami műhely ahova suttyomba elviheted? Nem kérhetnek érte egy vagyont, igaz nem egyszerű vasat átfúrni, de, ha van megfelelő szerszám hozzá? Nem lehet, hogy a férjednek nincs a hozzávaló és ezért makacskodik?
Előzmény: Kiskertész (358)
Kiskertész Creative Commons License 2009.08.12 0 0 358
Semmi se lett. A férjemnek nagyon nem tetszett az ötlet. Tudod! Semmi haszna nincs a dolognak. Tipikus férfi gondolkodás. Tisztelet a fórumos pasiknak, akik kivételek ;))
Előzmény: kisidi (354)
kisidi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 357
Várjuk. Jó munkát!
Előzmény: susok (356)
susok Creative Commons License 2009.08.11 0 0 356

Köszi szépen! :-))) Szerintem a Lisszabon támfalat kerestem.

 

Egy L alakú teraszt vesz körül a rézsű (jelenleg 90 cm magasról indulva a földig, így majd 2,5 m széles) és 15 m hosszú. Támfallal megrövidítve, könnyebb lenne rajta dolgozni is és nem venne el oly sokat az amúgy sem nagy kertből. Jelenleg a tervezési fázisban vagyunk. Szóbakerült már flórakosár, kerítésfalazóblokk terméskőburkolattal, pácolt facölöp, Semmelrock falazókövek és ez a lisszabon építő elem. Keressük a legjobb arányt a szépség és ár között:-)

Ha megszületik a "mű" küldök képet.

Susok

Előzmény: kisidi (355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!