Keresés

Részletes keresés

Tanulatlan Creative Commons License 2007.06.07 0 0 713
hogy a közvetlen demokráciának egyáltalán nem szakértője, ezért aztán nem is igen tud mit mondani róla szakmailag, csak magánvéleménye van.
Előzmény: tvisztugél (711)
tvisztugél Creative Commons License 2007.06.07 0 0 711
Mit vallott be ő sajátlag?
Előzmény: Tanulatlan (706)
Tanulatlan Creative Commons License 2007.06.07 0 0 710

akkó meg pláne nem stimmel az egész. :)

 

nekem múltkor aszonta egy német politológus, hogy kb. 20 éve történt a paradigmaváltás a témában.

Előzmény: pernahajder (708)
tvisztugél Creative Commons License 2007.06.07 0 0 709
Ph. mester személyeskedik egy sort, aztán közli, hogy nem bírja ezt a személyeskedést. Tükröm, tükröm...
Előzmény: Törölt nick (700)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 708
Amennyire - vagy 18 éve - foglalkozom részben a német közjogtörténettel is, nekem úgy rémlik, hogy a weimari katasztrófát csak a hatvanas évek közepéig-végéig vezették egyértelműen vissza a két szerencsétlen népszavazásra.
Előzmény: Tanulatlan (703)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 707

A vizitdíj az igen, mivel az a TB bevétele. A TB költségvetés pedig része az államháztartásnak.

 

P.S.: Egyébként szünjön meg a vizitdíj.

Előzmény: pernahajder (687)
Tanulatlan Creative Commons License 2007.06.07 0 0 706

újfent megjegyezném, Tölgyessy saját bevallása szerint egyáltalán nincs tisztában a közvetlen demokráciával. :)

 

Előzmény: tvisztugél (699)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 705
De sőt, a lényegedet, hiszen nem adhatsz mást, csak mi lényeged.
Előzmény: Törölt nick (700)
Tanulatlan Creative Commons License 2007.06.07 0 0 704

persze hogy megtagadhatják.

erről mondom, hogy nem jó a szabályozás. eddig is ilyen szar volt, csak eddig az ovb nem packázott, hanem elfogadta az ab érvelését. még ez az ovb is - amikor tét nélküli volt a döntése. nézd meg a nyári népszavazási döntéseket. amiket az ab megsemmisített, abban az ovb nem szarakodott, hanem elfogadta az ab döntését. akkor nem rinyált a halmai se, hogy aj, pártos a bíróság.

Előzmény: ca vinton (681)
Tanulatlan Creative Commons License 2007.06.07 0 0 703

lehet, hogy ennek tulajdonították, de jó 15-20 éve senki nem tulajdonítja már neki.

 

sokáig azt mondták, a Föld lapos. Ma már tudjuk, nem lapos.

Előzmény: pernahajder (674)
Tanulatlan Creative Commons License 2007.06.07 0 0 702
oké. ki az a lövétei? hol, mikor, mit írt népszavazás-témakörben? :)
Előzmény: pikdáma (675)
Tanulatlan Creative Commons License 2007.06.07 0 0 701
Te mit tucc úgy egyébként a közvetlen demokráciáról? :)
Előzmény: tvisztugél (699)
tvisztugél Creative Commons License 2007.06.07 0 0 699
Én abszolúte nem voltam ideges, és nem is személyeskedtem, a tény befogadásával szembeni ellenállásod csak szelíd mosolyra késztet. Nem mondom például, hogy buta, demagóg és veszélyes az, aki a képviseleti demokrácia funckióit népszavazással akarja helyettesíteni, pontosan azért, mert az ilyen minősítés normális vitában nem érv. Tölgyessy eléggé tisztában van a demokrácia és a jogállam játéxabályaival, és azért mondja, amit mond. Ezt kapd ki.
Előzmény: pernahajder (697)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 698

Hm.

 

Ki jelölte Hollót?

 

Ki jelölte Biharit?

 

Istenuccse, örülök, hogy mindkettő - jó, mondjuk Holló nagyjából - megőrizte a szakmai tisztességét.

Előzmény: Törölt nick (683)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 697

A kognitív disszonancia pillanatnyilag nálatok áll fenn. Idegesek vagytok. Sebaj, majd beletanultok a demokráciába és a jogállamba is, bár látom, nektek az eltelt tizenhét és sem volt igazán elég.

 

Én bekopiztam az érvelésemhez jogszabályokat. Te meg személyeskedsz. Ez a különbség, na csá, helyre tetted magadat.

Előzmény: tvisztugél (695)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 696

Bocs, szerinted én egy barom vagyok, bár mindössze szó szerint az alkotmány rendelkezéseit kopiztam be ide, ámde most ellentmondok.

 

Az esetleges népszavazás költsége soha nem része a büdzsének. Lévén, hogy nem tudni, lesz-e. Ennek fedezete a költségvetési tartalékban szerepel. Amit persze símán elköltenek.

Előzmény: carlitoni (689)
tvisztugél Creative Commons License 2007.06.07 0 0 695

Semmi baj, feloldódik majd nálad az a kognitív disszonancia...

 

Csak hogy tudd, képviseleti demokráciában (hangsúly mind a két szón) ez egy konzervatív (jobboldali) álláspont. Tocqueville-nek sem volt dobtárasa.

Előzmény: pernahajder (693)
cren Creative Commons License 2007.06.07 0 0 694
Ha esetleg nem lennél tisztában az "indoklás" szó jelentésével, azt jelenti, hogy az AB megmagyarázza, hogy miért határozott úgy, ahogy. Semmi többet.
Előzmény: pernahajder (692)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 693
Értem. Tehát ismerted a papát. A dobtáras megvan még?
Előzmény: tvisztugél (682)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 692

Kedves Doppelstangel!

 

Tudom, hogy te naaaagyon okos vagy, ahhoz is értesz, amihez nem.

 

Alább becitáltamaz Abtv (biztosan tudod: az Alkotmánybíróságról szóló törvény) megfelelő passzussát.

 

Ha visszaolvasgatsz a topikban, láthatod, hogy miért.

 

Bihari sem azt mondta (amúgy Paczolay sem) hogy  megmondják, mit döntsenek. De az indokolás megszabja a döntés kereteit.

 

Tán olvasgass visszafelé kicsit, tisztázott kérdéseket minek újra felszínre hozni. Cdsak mert te lusta vagy?

Előzmény: Doppelstangel (669)
borosodó Creative Commons License 2007.06.07 0 0 691
Muszáj nekik! Ki van adva! Nehogy már béke legyen!
Előzmény: altmark (679)
tvisztugél Creative Commons License 2007.06.07 0 0 690

Ezt most Tölgyessy Péterről mondod? Szó szerinti idézet tőle.

 

 

Előzmény: pernahajder (688)
carlitoni Creative Commons License 2007.06.07 0 0 689

A népszavazás költségvetése nem azonos az ország költségvetésével.

 

Ja, Csak éppen része a mindenkori állami költségvetésnek.

Előzmény: pernahajder (672)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 688

Hm. Bocs, de ez egy ritka nagy prosztó. És buta, miont a holdtalan éjszaka.

 

Elnézést mindenkitől, személyes benyomás.

Előzmény: tvisztugél (684)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 687

Esztet nem tom, nálunk a zasszony kezeli a kasszát.....

 

Amúgy sem a vizitdíj, sem az újfajta tandíj nem költségvetési bevétel...

 

De mindegy.

Előzmény: ca vinton (650)
altmark Creative Commons License 2007.06.07 0 0 685
Olyanra én nem emlékszem, hogy "a mieink" nekimentek volna.

Igaz, kábszeres témánál én lapozni szoktam, nem érdekel. Szerintem ingyen kéne osztogatnia az államnak annak, aki elég hülye hozzá hogy él vele. Meg is szűnne a maffia.
Előzmény: Törölt nick (683)
tvisztugél Creative Commons License 2007.06.07 0 0 684
+ Takáts Albert, 1999.
Előzmény: Törölt nick (683)
tvisztugél Creative Commons License 2007.06.07 0 0 682

Ezzel pedig közvetve a népszavazás intézménye ellen hangolja a közvéleményt, vagy annak egy részét.

 

Hangolja ő közvetlenül is, teljes joggal: "A népszavazás szörnyűséges és demagóg intézmény."

Előzmény: pernahajder (639)
ca vinton Creative Commons License 2007.06.07 0 0 681

az a véleményem, ha találnak más indokot, akkor a hitelesítést meg lehet tagadni.

 

hanem az, hogy amikor a magyar szabályozásról szakmai vitákat rendeztünk, a most nagyon okos megszólalók közül egy se jött el, merhogy nem szakterülete.

 

azért ennél én sokkal nagyobb problémákat is látok. és ha elmennek?? akkor sem lesztek sokkal okosabbak, mert csak olyanról beszélnek, amit más forrásból is ragyogóan meg tudsz szerezni.

 

én abban látom a fő problémát, hogy a rendszerváltáskor nem azok dolgozták ki a főbb szabályokat, akik értettek hozzá, hanem azok akik a tűz köré keveredtek és nagy hangerővel bírtak.

Előzmény: Tanulatlan (665)
pernahajder Creative Commons License 2007.06.07 0 0 680

Volt már rá példa és éppen népszavazási ügyben. Először az AB a rossz indok miatt dobta vissza. Másodszor azért, mert az OVB alkotmányellenességre hivatkozott, da a határozata indokolásában nem jelölte meg az alkotmánysértés mibenlétét.

 

Harmadszorra sz OVB megjelölte, az AB meg helybenhagyta.

 

Az inkriminált téma - kisebbségi oldalról érkezett indítvány okán - arról szólt, hogy büntető ügyben első fokon, ha a vádlott kéri esküdtszék felállítását, a bíróság ne hozhasson a felállítandó esküdtszéknek a bűnösség kérdésében hozott döntésével ellentétes határozatot.

Előzmény: pikdáma (676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!