Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2014.07.20 -1 0 474

Előzmény: Mono SE (473)
Mono SE Creative Commons License 2014.07.20 -1 0 473

amíg ti a ragacsos vacakjaitokat tekercselgetitek egyik gurigáról a másikra, ezeken a koncerteken jártam:):

 

 Fatoumata Diawara énekelt a kubai zongorista, Roberto Fonseca bandájában:

 

 

Katie Melua - egy szál gitárral (minden számban másik gitárral játszott! :)

 

 

Vaya Con Dios kicsit megöregedett, de a hangja ugyanolyan csábosan nosztalgikus... Még két fellépése van lekötve, aztán visszavonul, talán örökre...

 

 

A Brand New Heavies a londoni acid dzsessz banda 25 éve tolja a funkyt, de nem nagyon látszik rajtuk az idő vasfoga

 

 

Tegnap  Youssou Ndour megmutatta nekünk a helyes irányt, íme:

 

 

 

kibaxott jó zenészei vannak, ime:

 

*newnikk* Creative Commons License 2014.07.20 0 0 472

Egy kis metál, szimfonikus támogatással Izlandról

 

*newnikk* Creative Commons License 2014.07.20 0 0 471

Elnyelik a kütyük őket. Csipsz, kóla, térerő a modern szentháromság.

Előzmény: AudiJo (466)
Mono SE Creative Commons License 2014.07.20 -1 0 470

ne dőlj be az előítéleteidnek és a médiának.

Előzmény: btamas70 (469)
btamas70 Creative Commons License 2014.07.20 0 0 469

"bár ott ültek a nézők között, szinte kivétel nélkül az okos telefonjaikat "buzerálták"

"

 

Nem tudhatom, mit produkáltak ott, de az biztos, hogy Pély B. általam ismert munkássága helyett magam is az okostelefont választanám:PPP

Vagy a csendet.

Előzmény: AudiJo (466)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.07.20 0 0 468

:))

 

Gy

Előzmény: AudiJo (467)
AudiJo Creative Commons License 2014.07.20 0 0 467

De attól olvasni-írni csak tudna!:))))

Beszélni meg anélkül is, hogy lenne bármi mondanivalója!:))))

AJ

Előzmény: Ebesi Gyuri (465)
AudiJo Creative Commons License 2014.07.20 0 0 466

Koncert és valami más!:((((

 

Két héten belül fordult elő velem az alábbi két eset, ami azért egy kicsit elgondolkoztatott:

 

1. Tordai sóbánya mélyén - a "szokásos" éves erdélyi túránk alkalmával többek között lementünk a tordai sóbányába is. Aki nem ismerné, itt az új, nagy bányában ahol már befejezték a bányászatot ki alakítottak többek között egy amfiteátrumnak nevezett koncertsarkot, ahol időnként tartanak különböző zenei bemutatókat (nekünk egy 3 fős autentikus magyar népzenét játszó banda bemutatójának a végét sikerült "elcsípnünk"). Nézelődtünk lent és amikor várható volt, hogy kezdődik az újabb bemutató beültünk, hogy jó helyről hallhassuk az újabb előadást, közben pedig nézelődtünk csak úgy ülve. Kb. 30-an ülhettek rajtunk kívűl a nézőtéren, szinte kizárólag 30év alattiak (ugye iskolai kirándulás). A gyerekek 90%-ánál okos telefon volt és ahelyett, hogy a lenti látnivalót nézegették volna, szinte mind az okos telefonjába volt beletemetkezve, pedig azért lett volna mit nézni!:((((

 

2. Koncert a hódmezővásárhelyi Raktár Cafe-nál: nyaranta a sétáló utcán lévő vendéglátó egység felállíttat egy szabadtéri színpadot, ahol különböző pop-rock- és egyéb zenei formációk szórakoztatják a vendéglátó hely közönségét (és az arra sétálgatókat). Tegnap este a Péli Barna által gründolt Gitár Triász játszott (Péli Barna, Mohai Tamás, Nagy Ádám - szóló gitárok, Kaszás László - bass, Rácz Zsolt - dob).  A közönségben itt is jelentős számban képviseltették magukat a fiatalabb  korosztályok - a 30 alattiak, bár ott ültek a nézők között, szinte kivétel nélkül az okos telefonjaikat "buzerálták" hosszabb-rövidebb ideig, pedig igencsak jó zenét nyomattak a fiúk a színpadon! Még szerencse, hogy nem vetették halkabbra a zenét, hogy ne zavarja Őket a csetelésben-lájkolásban!:))))

 

Számomra szörnyű, hogy valaki csak azért elmegy otthonról, beül egy vendéglátó helyre, ahol jó zenét hallgathatna, ehelyett az okos telefonjával él szimbiózisban és kizár minden mást a külvilágból!:((((

 

Egyébként aki szereti a jó funky-s - soul-os - blues-os zenéket feltétlen hallgassa meg ezt a formációt, ha valahol útjába akad - sztem érdemes!:)))) Főleg " klasszikusokat" játszottak (pld Konck in heaven's door, Johnnie be good, stb) egyedi, de hatásos felfogásban.

 

AJ  

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.07.20 0 0 465

Még nem hall...

 

Gy

Előzmény: AudiJo (464)
AudiJo Creative Commons License 2014.07.20 0 0 464

Mesélj!:)))

AJ

Előzmény: spacc (463)
spacc Creative Commons License 2014.07.19 0 0 463

Na, indulamandula, megyek EAST koncertet hallgatni, nézni

Mono SE Creative Commons License 2014.07.05 -1 0 462

k5sög vok, nem szeretem a sört :Đ Hát, nincs teltház...

Előzmény: messzehordó mordeháj (461)
messzehordó mordeháj Creative Commons License 2014.07.05 0 0 461

Milyen a sörfesztivál, sokan vannak?

Előzmény: Mono SE (460)
Mono SE Creative Commons License 2014.07.05 -1 0 460

Elefánt koncert élőben, 50 méterre az ablakom alatt - nem rossz, nem rossz...

 

AudiJo Creative Commons License 2014.05.28 0 0 459

Én soha nem is állítottam mást magamról!:)))))

Na jó, néha sikerül elvonatkoztatni a hifitől és csak önmagában élvezni a zenét, de ez a ritka - nálam!:))))

AJ

Előzmény: btamas70 (456)
Jolida Creative Commons License 2014.05.27 0 0 458

.... és a birkák még hallgatnak is rá....:-)

 

És itt nem a "The silence of the lambs" című filmre asszociáltam. :-ppp

Előzmény: Ebesi Gyuri (457)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.05.27 0 0 457

Azonnal beugrott ez a kép! :)

 

 

Gy

Előzmény: AudiJo (454)
btamas70 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 456

"Azóta az első emeleti karzatot kipróbáltam, teljesen középről, de legutolsó sorból és ott is jól szólt"

 

Még hogy nem vagytok hifisták...:PPP

Előzmény: AudiJo (454)
AudiJo Creative Commons License 2014.05.27 0 0 455

Aki szereti a Medeski, Martin & Wood zenéjét, annak a hazai kínálatból egy hasonló jellegű formáció: BCM Organic Trió - Blahó Attila (Orgona), Csendes Csaba (dob), Micheal Matthews (gitár). Nagyon jó kis koncert adtak tegnap Szegeden Ávéd Jánosal (tenor sax) kiegészülve. Aki találkozik velük, feltétlen tudom ajánlani, feltéve ha szereti az elvontabb jazz-muzsikát!:))))

AJ  

AudiJo Creative Commons License 2014.05.27 0 0 454

Azóta az első emeleti karzatot kipróbáltam, teljesen középről, de legutolsó sorból és ott is jól szólt, azzal együtt, hogy sokszor túl hangosnak éreztem az elektronikusan erősített hangerőt (East + MR Klasszik).

AJ

Előzmény: big-dewil (450)
spacc Creative Commons License 2014.03.08 0 0 453

...tegnap este őt, ezt és sok mást két és fél óráig tőle...

http://www.alejandrovela.com/eng/video.html

big-dewil Creative Commons License 2012.12.12 0 0 452

No, látom wan itt olyan is, aki xintén nem süket! )))

Előzmény: gigipapa (451)
gigipapa Creative Commons License 2012.12.12 0 0 451

Yes, Yes, Yes: MÜPA, ZENEhallgatás === karzatok !!! Földszint közép - gyenge !

big-dewil Creative Commons License 2012.12.07 0 0 450

Szerintem simán kiprobálhatod bárhol, ha épp nincsenek sokan, akkor oda ülx, ahowa akarsz.

A felsö karzat is jo.

Előzmény: AudiJo (449)
AudiJo Creative Commons License 2012.12.07 0 0 449

A MŰPA-ban ott még nem ültem, csak a földszinten, a szegedi színházban, ahová legtöbbet járok bérletes hv-re, már ültem karzaton ( a bérletem ott is a földszintre szól) és ott nekem kifejezetten rossz tapasztalaim vannak a karzaton. Persze tudom, hogy a szegedi színház nem a Bartók-terem, és a kettőben egész eltérő a karzat kialakítása, tehát elfogadom, hogy a Bartók-terembe jó is lehet. Egyszer megpróbálom a karzat elejét ( a végéhez sztem túl közel van a hátsó fal és én attól idegenkedek).

AJ

Előzmény: big-dewil (448)
big-dewil Creative Commons License 2012.12.07 0 0 448

no akkor eccer üljetek fel a karzatra. de csak komolyzenén ahol nyista hangositás.

gabocza1 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 447

Így van Komám!

Előzmény: AudiJo (446)
AudiJo Creative Commons License 2012.12.07 0 0 446

Gratulálok!:)))) Én viszont nem szeretem az első sort, épp a MŰPA-ba kaptam oda jegyet. A vonósok a nyakamba estek, ezt néha átfújták hátulról a trombiták és a harsonák, a többi meg elveszett (legalábbis a hangszerek aránya számomra szokatlan volt)!

Ha lehetőségem van én akkor sem ülök az első sorba, számomra a legjobb tapasztalat, ha nézőtér közepe táján tudok elhelyezkedni, kb. ugyforma távolságra az oldal- és hátfaltól. Én általában itt érzem legkiegyenlítetebbnek a hangzást és legkevésbé talán itt szólnak bele a terem akusztikai anomáliái. Könnyűzenei koncerten meg jó támpont a keverő, ennek a környéke!:))))

AJ

Előzmény: spacc (444)
big-dewil Creative Commons License 2012.12.07 0 0 445

Dilis.

Előzmény: spacc (444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!