Keresés

Részletes keresés

Midnightx Creative Commons License 2011.10.28 0 0 1004

Sziasztok!

 

Én is szeretnék Kála gumókat, a cserét megbeszéljük. Érdekel a sima fehér is, de inkább színeseket szeretnék. Vagy 30-féle növényből van szaporítóanyagom cserébe.

Egyúttal szeretném megkérdezni, hogy hallott-e valaki a zöld-fehér virágú Káláról? Mert állítólag ilyen is van. 

hcsibesz Creative Commons License 2011.10.14 0 0 1003

Sziasztok! 

 

Szeretnék kérni kála hagymákat, hogyha épp felesleges lenne már. Cserét magánban megbeszéljük! Üdv.

 

citrus04 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 1002

Szia!

Sajnos, nem tudok tanácsot adni, kérlek, vagy olvass vissza, vagy szakértőt kérdezz meg. Irtam, hogy  én nem vagyok otthon a kálák világában.

Szép estét mindenkinek!

Előzmény: Bp45 (1000)
pollipudli. Creative Commons License 2011.10.07 0 0 1001

Itt az en zantedeschiam es ugy tudom es utcai viragboltosnal lett veve. Kb egy honapja van nalam es ugy tunik extra jol erzi magat,mert egeszseges,hosszu leveket novesztett,ujabb viragokat,valamint ket tolcserben is magok novekednek.

Tapoldatot nem adok neki,nem is tervezem... A magok gondolom meg kell szaradjanak,de aztan ha kiszedtem a szaraz magokat mit csinaljak vele?Mibe rakjam?Mikor ultessem?

 

udv

 

Niko

 

Előzmény: Bp45 (999)
Bp45 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 1000

Köszi szépen. Én úgy látom, hogy a gumósból nagyobb kála lesz, a "magosból" kisebb. De nagyon várom, hogy milyenek lesznek, ha megnőnek.

A fekete kálám teljesen elvirágzott. Most tényleg nem kell locsolnom, amíg el nem száradnak a levelek? Csak utána jönnek újra a virágok? Mikor kell átültetnem? Segíts kérlek :-)

Előzmény: citrus04 (998)
Bp45 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 999

Szia! Én a vaterán vettem 100 ft-ért darabját. Igaz hogy csak fehér van. 2-3 hete ültettem, és mára mindkettő kibújt. Próbáld meg. A gumót a Syma-ba vettem a virágkiállításon. 400 ft körüli áron. Szineseket nem tudom, hogy hol lehet kapni, pedig én is szeretnék :-)

Előzmény: roni-30 (996)
citrus04 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 998

Sajnos, nem tudom, hogy mi a különbség. Összesen 2 db nagy és egy db kisebb kálám van, amit évek óta nevelgetek és gyönyörködöm a virágaiban. Nem tájékozódtam a kálák világáról.

Szép estét!

Előzmény: Bp45 (995)
citrus04 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 997

Szivesen lefotóztam volna, hogy lásd, mekkora növényről van szó.  Te gumókat keresel. Ez nem gumó! Hatalmas, fehér virágú kála, amit évek óta nevelgetek.  Tudod mit? Ne vedd meg, de kérlek, kimélj meg a reklámodtól és a rossz modorodtól, amivel az e-mail cimemre irtál.

Szép estét mindenkinek!

Előzmény: roni-30 (996)
roni-30 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 996

Igen, szerettem volna kálákhoz jutni, de nem dupla áron!

Nem reklám, csak nem fogok tőled kétszer annyiért vásárolni kála gumókat.

A szokásos 500-600 ft helyett 1000, 2000 ft-ért árulod a gumóidat!

 

 

 

Bp45 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 995

Vagyis elküldött egy webcímet, ahonnan te is vásárolhatsz, meg akárki. Lehetséges, hogy reklám. Pedig innen ahogy olvasgattam és nézegettem a képeket, nagyon sok szép kálát lehet szerezni. Nekem van egy fekete, és most jön ki 3 cserépbe fehér.

Mi különbség van a nagy gumós és a kicsi magszerű kála között? A kicsi magszerű akkora, mint egy olivabogyó.

Előzmény: citrus04 (994)
citrus04 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 994

Szia!

Kár fárasztani magunkat. Irtam privátban, hogy nekem van. Válaszként  megadott egy webcimet, ahonnan jövőre rendelni fog. Reklám az egész. Szerintem.

 

 

Előzmény: Bp45 (992)
pollipudli. Creative Commons License 2011.10.04 0 0 993

Sziasztok,

 

uj vagyok meg a kalak vilagaban,de remelem tudtok segiteni.

Eloszor is annyi, hogy lenne egy gyonyoruen viragzo es gyorsan novekvo zantedeschiam,aminek 7-8 viraga van. Par napja arra lettem figyelmes,hogy ket viragban is ilyen kis kepzodmenyek lettek,amik olyanok,mint kis mini mandarinok zoldben. Magszeru kinezete van,de nem lattam meg ilyet...

Mik azok?

 

 

Bp45 Creative Commons License 2011.10.04 0 0 992
Előzmény: roni-30 (991)
roni-30 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 991

Sziasztok!

 

Keresek kála gumókat.

Akinek van eladó, kérem írjon a címemre: vera.virag@freemail.hu

citrus04 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 990

Sziasztok!

Nem olvastam a fórumot, saját tapasztalatomat irom le.

Pár éve kaptam kálát, cserépben tartottam, nyáron kitettem, télre visszasétáltattam. Elég satnya volt mindig.

Tavaly tavasszal kiültettem, gyönyörű nagy leveleket növesztett, nagyon megindult. Télre bevittem, mindig télen virágzott, szép nagy virágokat hozott. Állitólag van, amelyik nyáron, van amelyik télen virágzik. A múlt télen egyet kint hagytam, nem volt már helyem, és kikelt idén:-))) Igaz, hogy elég kicsi lett, de kikelt. MInden külön takarás nélkül. A többit kiültettem és láss csodát, gyönyörú nagy levelek között gyönyörű nagy fehér virágot hozott az egyik. Csoda történt! Talán az esős, párás idő tette?

Előzmény: Törölt nick (975)
csaba08 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 989

Sziasztok,

 

Nálam most kezdenek virágozni a káláim.

Csináltam már fotókat, hamarosan feltöltöm.

 

Üdv: Csabi

Judy1987 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 988

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni. Most hétvégén kaptam Kálát, sajnos nem vagyok mestere a virággondozásnak... mindig meghalnak nálam a virágok. Tudnátok tanácsot adni,hogy hogyan kell gondozni? Naponta kell locsolni? Olvastam ezt a pihentetéses időszakot is,de nem tudom,hogy az enyémet kell-e már pihentetni. Most kb. 35-40 cm magas és van rajta pár virág, ami még szerintem nem nyílt ki teljesen.

 

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket.

 

Judit

Piglet81 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 987

Az e-bayről? és milyenek a gumók? Bár ez hülye kérdés,ha bevált.

A Schwarzwaldereim gyönyörűek mondjuk. meg egy pink virágzik,és kész.

Mennyiért rendelsz,ha nem titok? Szállítással mindennel együtt?

Előzmény: csaba08 (986)
csaba08 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 986

Sziasztok,

 

Rendelhetünk jövőre, ha gondoljátok, bár drágák.

Vadásszuk le itthon őket?

Várom az 5leteket. Én még mindig az ebay-ről rendelek, nekem bevált.

 

Csabi

Piglet81 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 985

Sziasztok!

 

Hogy vannak a káláitok?

 

Nekem a Schwarzwalderem kettő is hozott 2-2 virágot, a Majestic Red amilyen hamar kivirágzott 1-1 virággal,olyan hamar el is száradt :(

 

A Pink meg most nyílt ki,szintén két virággalm, de olyan kis töpörödöttek. Majd lefotózom őket. A fehéret meg leverte a vihar. Szóval nem sikerült az a színátmenetet megcsinálnom a balkonládába,ami szerettem volna. Szét is kellett ültetnem őket,mert két gumó rothadásnak indult,de a többit megmentettem. Jah és ráadásul az egyik fehér meg olyan Picasso féle lett :(((( szép volt amúgy,csak fehérnek vettem.

Jövőre nincs kedvetek össze állni és rendelni az eurobulbtól? Tavaly onnan rendeltem én is tulipánokat és gyönyörűek lettek.

Piglet81 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 984

Hát nekem is elborult a fehér,és ahogy néztem tegnapa bauhausban,csak a fekete,és a lila volt szép. a fehérek ott is gyérek voltak!

 

Csabi! Ne küldj fotót,mert meg fog enni a sárga irígység!!! :)

 

Nekem csak a bordó hajtott,az is elszáradt már,meg két feketém...de azok is olyan törpék,de legalább kettőn két virág van.

 

A kertben lévőeknek ,eg csak levelük van még :(

Szóval Csabi! Üzleteleünk jövőre? :)

 

A picassom is meghalt :(

BBZsuzsi Creative Commons License 2011.06.30 0 0 983

Jó Neked!Az enyémek is mind kihajtottak,de csak 2 virágzott,és elborultak a virágok!Nem tudom,h mi a bajuk??

Annyifélét vettünk már,de évről-évre gyengébb az állomány!Próbáltuk egyesével cseerépben,aztán szabadföldben,most az összes egy hatalmas cserépben van!

:(((((((((

Előzmény: csaba08 (982)
csaba08 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 982

Sziasztok,

 

Mit gondoljak? :)))

 

Nálam talán még sohasem voltak ilyen szépek a Kálák. Szinte az összeg gumóm szépen kihajtott. Állnak szép sorban mint a katonák. :))

Majd teszek fel képeket, ha lesz egy kis időm, mert most a saját honlapom szerkesztésével vagyok elfoglalva. :))

Tényleg, lehet csinálok is rajta egy Kálá-s fórumot... :))) Hogy mik nem jutnak eszembe... :)))

 

Csabi.

Előzmény: Piglet81 (981)
Piglet81 Creative Commons License 2011.06.28 0 0 981

jah,és 3 gumóm vásárlás után el is rothadt,pedig nem locsolom agyon őket....nem tudom honnan szerezhetnék jókat jövőre. Egy tippem van. Csabi mit gondolsz?! :))

Előzmény: Piglet81 (980)
Piglet81 Creative Commons License 2011.06.28 0 0 980

ne aggódj,nekem se,és ami ki is bújt,az is olyan gyér....pedig tápozok is

Előzmény: SoraStar (978)
csaba08 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 979

Szia Judit,

 

A kálák nem minden évben hoznak egyforma hozamú virágokat.

A tápoldatozás nem árt nekik.

Mást nagyon nem tudsz tenni.

 

Csabi

Előzmény: SoraStar (978)
SoraStar Creative Commons License 2011.06.26 0 0 978

Sziasztok!

 

Olyan problémám lenne, hogy a káláim nem hoznak virágot. :(

 

Ez mitől lehet? tavaly volt rajta több mint 17 virág.

 

Mit lehet tenni ilyenkor? Csak a levelek nőnek és nőnek és nőnek.

 

Előre is köszönöm a választ:

 

Üdv: Judit

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.03 0 0 977

Közben máshol már olvastam,h képesek a gumók áttelelni takarás alatt,vagy akár anélkül is,ha elég mélyre lettek eredetileg ültetve,szóval nem számít kuriózumnak.Viszont az így áttelelt növények nem lesznek olyan szépek/nagyok,mint a felszedve teleltek,gondolom virágra meg végképp nem kell számítani tőlük.:(

Mindenesetre,én örülök neki,hogy még ilyet is tud ez szép növény.:)

Előzmény: BBZsuzsi (976)
BBZsuzsi Creative Commons License 2011.05.30 0 0 976

Nálunk egy hete bújt ki egy pöttyös levelű kála!:)

Előzmény: Törölt nick (975)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.24 0 0 975

Néhány kálatövem szabadföldben maradt a télen,mert tavasszal ki szokom őket ültetni.A kinn maradottak rendre megsemmisültek eddig,ám ma épp látom,hogy néhány tő elkezdett hajtani,szóval a rizóma tűlélte kint a telet,mint egy évelő,és most a melegekkel,meg az esők után beindult.kapott némi takarást,de csak hevenyészettet.idén rakok rájuk földet,meg valami komolyabb védelmet,hátha megint megmaradnak.

Valakinek van esetleg még ilyen tapasztalata,vagy csak nálam sikerült?vagy esetleg teljesen mindennapos a dolog??Egyszerü fehér káláról van szó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!