Keresés

Részletes keresés

23 negedi Creative Commons License 2007.11.16 0 0 34

Azt hiszem ez a Délmagyarország oldala, az a cikk melyik rovatban van?

 

http://www.delmagyar.hu/

Előzmény: kisharsány (32)
23 negedi Creative Commons License 2007.11.16 0 0 33

"Ezenkívül a népmesék sem "hülyék" !"

 

Pontosan. Én hiszem és vallom", hogy az ősi legendákban mondákban mitoszokban de sok mesében is rengeteg olyan dolog van amik egykor voltak de ma már nem léteznek. (élőlények, tárgyak stb.)

Előzmény: kisharsány (32)
kisharsány Creative Commons License 2007.11.16 0 0 32

 

 Nem csak prehisztorikus ! Egyrészt a lapban amit beadtál, másrészt pont a mai Délmagyarországban van egy cikk a szegedi Fekete-ház gyűjteményéről, melynek képmelléklete egy olyan szablyát(:pallos?:) mutat, melynek markolata a két mellette álló normál magasságú ember vállánál helyezkedik el, mikor azt a földre állítják. Ki-kik használtak ilyet ?

  Ezenkívül a népmesék sem "hülyék" !

 

  kisharsány

Előzmény: 23 negedi (31)
23 negedi Creative Commons License 2007.11.16 0 0 31
Ez érdekes...:(
Előzmény: 23 negedi (30)
23 negedi Creative Commons License 2007.11.16 0 0 30
Rodostó Creative Commons License 2007.11.01 0 0 29

Kedves Najahuha!

 

Hát ezt csak most találtam meg, bár az én tempómhoz képest nem is olyan régi hozzászólás. Tehát már a XIX. században voltak, akik felvetették, hogy a magasságnövekedésnek társadalmi héttere (is) van?! Én meg itt görcösölök magamban. Ha lennél szíves, és küldenél nekem neten böngészhető forrásokat, nagyon hálás lennék. (Hogy ez a hála mikor testesül elektronikusan, azt csak a JóIsten tudja, de én nem is Rá számítok, hanem az emberi összetartásra.)

 

Üdv

Katona László

Előzmény: najahuha (15)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 28
vadállat Creative Commons License 2007.02.21 0 0 27
Nem állítottam, hogy régóta így lenne. Valóban, a magasság növekedése újkeletű.

Sokmindennel összefügg, például az étrenddel. Japánban is nemrég ugrott meg a nyugati ételek bejövetelével.
Előzmény: najahuha (15)
23 negedi Creative Commons License 2007.02.19 0 0 26
Majd keresgélek de ezt is megnézem majd mégegyszer, hátha...
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.19 0 0 25
Más forrás?
Előzmény: 23 negedi (24)
23 negedi Creative Commons License 2007.02.19 0 0 24
Én se tudok vele mit kezdeni sajnos...
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.19 0 0 23
A varga-hu-n - Múlt titkai - óriás emberek menüpont.

Nem engedi belinkelni..
Előzmény: 23 negedi (20)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.02.19 0 0 22
Soha nem hallottam ilyen fosszíliákról! Mondjuk, ez nem jelenti azt, hogy nincsenek, bár kölyökkoromban eléggé izgatott a téma, őseink fosszíliái, mert egy darabig régésznek készültem. Akkor elég sokat elolvastam a témáról, és nem találkoztam ilyesmivel.
Előzmény: Törölt nick (19)
lyesmith Creative Commons License 2007.02.19 0 0 21

Jelenleg nem tudok egyetlen maradványról sem, amely rendkívüli magasságú emberekből származna. "Rendkívüli" vagyis 2,6 m-nél magasabb. Ilyen méretek előfordultak ahogy előfordulnak ma is. Valóban eredete lehet legendáknak különösen ha esetleg egy király gyűjti az ilyen embereket a a testőrségébe. vagy egy törzsben esetleg felszaporodik az óriás növést okozó gén. Ha nem is ilyen extrém méretekben egy 2,20 as emberekből álló testőrség keltheti azt az érzést 160 as emberekben hogy óriásokról van szó.

 

 

 

 

 

Aztán vannak a fosszíliák amelyeket régen sokan tévesen emberi csontvázaknak tartottak. Ilyenek pl a ciprusi küklopszok. Amely legendának az alapja minden bizonnyal a cipruson valaha őshonos törpe elefánt koponyája.

 

23 negedi Creative Commons License 2007.02.19 0 0 20
Bocs de melyik anyagot? Mert igazán én egy olyan irás miatt tettem be ezt ide amit most néztem, hogy kiszedtek azóta amióta láttam ezt az oldalt /pár hónapja/. De ha megmondod a cimét, hogy melyikre gondolsz, azonnal bemásolom.  
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.18 0 0 19
Nyilvánvalóan nem hiteles forrás a Biblia. Senki nem írt itt ilyet...

Ám van benne is pl. özönvíz mítosz.
Ugyanígy szinte minden ősi mitológiában (pl. görög, sumér, de még az indán Popol Vuh-ban is...) szintén szerepelnek özönvíz leírások.
És mit ad isten? A tudomány bebizonyította, hogy volt özönvíz (nem is egy)...

Nomármost ez egy nyilvánvalóan elég erős gyanút ad arra, hogy talán mégis az ősi iratok egyes leírásai, részben vagy egészben megfelelhetnek a valóságnak, hiszen azért csak lehetett, egy-egy krónikás, aki a valóságot írta le és véletlenül bennefelejtették az adott iratban a későbbi manipulálók, és történetesen fordítási hiba áldozatául sem esett a feljegyzés.

Ezen okoskodást folytatva belátható az analógia, hogy hasonlóan, a párhuzamosan több egymástól független ősi iratban szereplő mítosz, esetleg igazságot is takarhat. Ilyenek az óriás-mítoszok is.
Mindez persze nagyon messze áll a bizonyítéktól, sőt az egész kérdés komolyan vételétől is, ám ha vannak más jelek is, pl, foszíliák, melyek utalnak óriásokra (és állítólag vannak ugyebár), akkor már a kérdés, nem elvetendő...

Megjegyzem, ne feledd, ez nem tudomány-fórum, hanem alternatív elméletekről szól.
Az óriás-elmélet is ilyen - gondolom...
Előzmény: LUCzI FERencz (18)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.02.18 0 0 18
Ne röhögtessetek már! A Bibliát ti hiteles történelmi forrásnak hiszitek? Menjetek orvoshoz!
Előzmény: 23 negedi (16)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.18 0 0 17
Át tudnád másolni ide, ami a varga.hu-n van errről?
Előzmény: 23 negedi (16)
23 negedi Creative Commons License 2007.02.18 0 0 16

Részlet, Mózes negyedik könyvéből:

 

"Nem mehetünk fel az ellen a nép ellen, mert erősebb az nálunknál - jelentették a felderítők... - Az a föld, amelyen általmentünk... megemészti az ő lakóit; az egész nép is, a melyet láttunk azon, szálas emberekből áll. És láttunk ott óriásokat is, az óriások közül való Anáknak fiait, és olyanok valánk a magunk szemében, mint a sáskák, és az ő szemeiben is olyanok valánk." (Károli Gáspár fordítása).

najahuha Creative Commons License 2007.02.18 0 0 15
Kedves vadállat !

A neandervölgyiek azonban csak legfeljebb 165-centisek voltak.

A valódi óriások mi vagyunk, manapság a két méteres magasság egyáltalán nem rendkívüli.



AKkor akár VIII. Henrik páncélzata is simán passzolt volna rájuk...

A "mai óriásságunk" csupán vagy 100 évnyi !!!

Javaslom megnézni egy skanzent, és benne az ágyak méretét !

Továbbá a több mint 50 éve folyó ( világviszonylatban is egyedülálló ) KÖRMENDI NÖVEKEDÉSVIZSGÁLAT , klasszikus szekuláris trend tanulmánynak tekinthető, mely bizonyítottá teszi azt, hogy a gyerek növekedési és testi fejlődése milyen gyorsan és érzékenyen reagál az egyes társadalmi jelenségekre.

A másik ehhez fogható vizsgálat a BUDAPESTI LONGITUDINÁLIS NÖVEKEDÉSVIZSGÁLAT 1970-től 1988-ig.


"....Elsőként viszont épp egy francia, az eredetileg közgazdász Louis René Villermé figyelt fel rá az 1820-as évek végén. Ő a napóleoni háborúk idején besorozottak adatai alapján készített munkáiban már nem csupán arra hívta fel kortársai figyelmét, hogy az egymást követő generációk magasabbak, mint az előzőek, hanem egyúttal arra is, hogy valami módon ez összefüggésben lehet a szociális helyzettel. Mint írta: "A szegénység által teremtett körülmények késleltetik a végleges testmagasság elérésének időpontját, és egyúttal csökkentik is azt." Az ebben az irányban meginduló kutatásokat azonban elég hosszú ideig meg-akasztotta, amikor a 19. és a 20. század fordulóján számos antropológus elfogadta az angol Francis Galton - öröklődéstani vizsgálódásai nyomán született - feltételezését, miszerint a testmagasság kizárólag genetikai tényezőktől függ. Ezzel az általános nézettel végül csak jó néhány évvel később és csak részben szállt vitába Franz Boas német származású amerikai antropológus, aki immár azt állította, hogy az ember magasságát legalább olyan mértékben befolyásolja a környezete, mint az öröklött tulajdonságok..."

Egyébként ma DALMÁCIA áll az első helyen a legnagyobb átlagmagassággal.


Nem mellékesen:

Miért is probléma ez ?

"...Korántsem a vasúttársaság vezetőinek nagylelkűsége vagy a "nyugati ember" elkényelmesedése indokolta, hogy a Dél-Franciaországban tavaly újabb szakaszon rendszerbe állított szupergyorsvonat, a TGV kocsijaiban már csak 52 ülőhely fért el.

A két évtizeddel ezelőtt debütált "sebesvonat" vagonjaiba ugyanis még hatvan zsöllyét szereltek, csakhogy ugyanezen időszak alatt a franciák átlagmagassága majdnem 4 centiméterrel lett nagyobb - a mai francia típusférfié már meghaladja a 176 centimétert. ..."

Előzmény: vadállat (2)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.18 0 0 14
A varga-hu-n - Múlt titkai - óriás emberek menüpontban pl. van szó leletekről...
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.18 0 0 13
A dinoszauruszok korában gyengébb volt a gravitáció (egy pl. elmélet szerint két hold volt), ezért nőtt minden nagyobra. Nem?
Előzmény: Vajk (6)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2007.02.18 0 0 12
Arra, hogy valaki jól be volt rúgva és hülyeségeket álmodott, aztán leírta....
Előzmény: 23 negedi (11)
23 negedi Creative Commons License 2007.02.18 0 0 11

Lehet, de ez akkor mire utalhat?

Előzmény: Vajk (9)
23 negedi Creative Commons License 2007.02.18 0 0 10
Vajk Creative Commons License 2007.02.18 0 0 9
hát ez igen fonnyadtka érv, már ne is haragudj.
Arra is van utalás ugyanitt, hogy szétnyílt a tenger, meg egy fickó járt a vízen.
Előzmény: 23 negedi (7)
horst_fuchs Creative Commons License 2007.02.18 0 0 8
jómagam nem hiszek ilyenben, de a tudásom jóval kisebb ahhoz, amivel relevánsan ki tudnám ezt jelenteni.
Előzmény: Törölt nick (-)
23 negedi Creative Commons License 2007.02.18 0 0 7

"Milyen leletek utalnak ilyen méretű emberszabásúakra?"

 

Nem lelet, de érdekes utalás van a Bibliában a Teremtés könyvében:

 

"Valaha óriások éltek..."

Előzmény: Vajk (6)
Vajk Creative Commons License 2007.02.18 0 0 6
Akkoriban más volt a gravitáció? Mennyiben?

Milyen leletek utalnak ilyen méretű emberszabásúakra?
Előzmény: Törölt nick (-)
szani Creative Commons License 2007.02.18 0 0 5
annyi alapja van a történetnek, hogy a tudósok szerint többszázezer éven át létezett a korai ősemberekkel párhuzamosan a Gigantopithecus nevű ősmajom ami kb. 2,5-3 m magas lehetett és 3-400 kg

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!