Keresés

Részletes keresés

Telemér Creative Commons License 2023.05.27 0 0 11201

Az a kafimpexes pellet biztos hogy lengyel ,én is vettem és igen ,az állagával vannak bajok de jól ég.Inkább olyan mintha valahol rosszul tárolták volna ,de meg igy is jó nekem mert csak biztosítekként vettem.

Vettem a kafimpexes szlovák vegyesből is ,az viszont pont az ellentéte,olyan rohadtul keményre van préselve hogy puszta kezzel is alig törik és sok benne a 40mm es hossz ,nagyon jól ég és jól tárolható a keménysége miatt de tényleg olyan kemény hogy attól féltem hogy kinyírja az adagolócsigát meg a motort mert konkrétan csikorogva erőlködött vele.De az árak meg akkor is viccek mindenhol,most nekem okoskodhat a kereskedő hogy őszerinte miért drága,de én is meg tudom magyarázni hogy nekem meg miert nem éri meg megvenni ennyikért...

Előzmény: espace.hu (11200)
espace.hu Creative Commons License 2023.05.26 0 0 11200

Sajna 1 raklap pellet szállítással együtt bizony szinte mindenhol 180eHUF körül mozog minimum :(

Amúgy a Kafimpex (ukránnak hirdetett , de PL-lengyel csomagolású) pelletje is rendben ment a P7N-es égőmben . Igaz a zsákokban volt azért lemorzsolódott fűrészpor (tán unkrajnából ömleszve szállították és lengyelbe csomagolták és a sok átmozgatás miatt ??...) és rakott le rendesen a égő-garatjába is ... szóval azért NEM "elsőosztályú" (ezt nem az A1 minősítésére értem , hanem az általam eddíg használtak "tisztaságához" képest) !!

Utána vásároltam a Nomek Kft-től is keményfa-pelletet :  ENplus A1 prémium minőségű fa pellet | NOMEK Kft.

Árban kb. ugyanott van szállítással együtt fizettem (1050kg) : 186.690 Ft-ot

No ez viszont az eddígi Nr.1 !!  Innét származik : Ciprijanovic

P7N-es égőfejben gyári alapbeállítással teljesen OK , nincs salakosodás sem , tán gyorsabban fel is fűtötte a kazánvízet mint a fenyő-pellet ... szóval nagyon rendben van minőségre . Szép fényesre nyomott szálak , egyáltalán nincs "hosszú-szál" szép egyneletes 2-3cm-es szálak , semmi fűrészporleválás .

Asszem ha árban elfogadható (vagy elfogadhatóbb) lesz ebből még veszek a következő szezonra .

 

Most 1-2hét múlva egy 200L-es indirekt Ferroli HMV tárolót (beépített villanyos fűtőszállal) fogunk istallálni a P7N-es égőhöz , majd lövök róla fotókat és "referálok" a talasztalatokról . A terv , hogy tél idején fog főként a pelletégő melegvizet is csinálni , már készül a kapcsoló szekrénye a napelemes cuccoknak , szóval alapban solárral a beépített 1500W-os fűtőszállal akarnám felfűteni , csak ha nincs solar termelés , akkor kapcsoltatom pellet-indirekt felfűtésre . Az automata vezérlésben a Ferroli érzékelő jelének leutánzásával csapom be a P7N égőfejet ;)

 

Előzmény: Telemér (11199)
Telemér Creative Commons License 2023.05.25 0 0 11199

Ma pedig kaptam egy email-t attól a cégtől akinél 2020-ban 95000 volt szállítással 21-ben meg 125000 tonnája.

"

Tisztelt Ügyfelünk!

 

Azért kerestem meg Önt a levelemmel, mert korábban már vásárolt Tőlünk pelletet. Most kedvezményesen bruttó 195,- Ft/kg-os áron tudnánk szállítani Önöknek pelletet raklapos mennyiségben (1050 kg). Ez egy raklap esetében bruttó 204.750,- Ft ami már a szállítási költséget is tartalmazza és emelő hátfalas autóval történik rendelés esetén a kiszállítás. Szállítás csak raklapos mennyiségben kérhető. "

 

Miccsoda akciók....

 

Előzmény: Puding19 (11198)
Puding19 Creative Commons License 2023.05.25 -1 0 11198

...fölkúródtam, - meglátogattam és kapott a szíve alá a kedves hirdető. :D

 

Előzmény: Telemér (11195)
Puding19 Creative Commons License 2023.05.25 -1 0 11197

...verjék telibe az apjuk hátán az anyjuk pálott száját.

Előzmény: Telemér (11196)
Telemér Creative Commons License 2023.05.21 0 0 11196

"Ugyan vége van a fűtési szezonnak, de a pellet árak már elkezdtek emelkedni. Lejjebb megtalálja aktuális árunkat.Ennek oka, hogy nagyon sokan elkezdték a pellet készletek feltöltését, az Ukrán háború nem segíti elő a pellet árak alacsonyan tartását, valamint a forint-euró árfolyama is rossz irányba kezdet el mozogni"

 

Az ilyen duma vezet el a hazai pellet fűtés végéhez,eszerint a pellet ára MINDENTŐL is csak emelkedni fog a jövőben, még attól is ha a Mari néninek megfájdul a háta...

Telemér Creative Commons License 2023.05.21 0 0 11195

Na ,kezdődik ,a kafimpex elkezdte a pelletár riogatást,kezdődik a beetetés...

https://m.facebook.com/groups/228462204742644/permalink/1283642835891237/?refsrc=deprecated&__hwl=1&_rdr

espace.hu Creative Commons License 2023.04.28 0 0 11194

Picit még lejebb mentek :

Lagerhaus (Österreich) , GENOL ENPlus A1 pellet   5,90 Eur ( = 145Ft/Kg)

Bauen & Garten: Beste Auswahl & Preise | Lagerhaus

Előzmény: Puding19 (11193)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 11193
Előzmény: Puding19 (11192)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 11192

Akiknek esetleg megérheti az osztrákoknál vásárolni, - illetve Ausztriában a fűtőanyagok árának grafikonjai, erős tekintettel, hogy 2016 és 2021 decembere között szinte csak a szezonár mozgatta, majd hirtelen megugrott...és ez év áprilisra tisztességeset zuhant.

 

Ha esetleg, tehát ha esetleg a határnál a policáj kérdően nézne, a számla megmutatása után megértően bólintani fog... a túlsúlyra ha mutatósan látszik, - ugrani fog. Ezek ilyenek, de amúgy rendes népek.

 

Mindezt tanulságul és köszönöm a megértést azoktól, akiket semmiképpen nem érint, legfőképpen a távolság miatt.

 

Minden a számolásnál dől el. Most is megjegyzem...EU-s adószámra nettóban is működik. Nem mindenhol, de kérhetnek ügyvezetőtől meghatalmazást, (nálam egyszer fordult elő gumiköpenyek bótolásánál) és ha van pecsét is a zsebben és kérik, arra lelkesen bólintanak. Amúgy beütik a gépbe a számot és ha kidobja a masina nem akadékoskodnak.

 

A Lagerhaust tudom ajánlani, az OBI bürokratikusabb volt eddigi vásárlásaink során.

 

(Az ár december, január körül húzós volt, 12 eu/15kg zsák, mostanra 7 alatt van. Némi kedvezmény van a tonnás, vagyis raklapos mennyiségre. A portéka az, amit a zsákra írnak, amúgy fehér, fényes, a szemek nem törnek, méretesek és hamu alig.)

KissJozias Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11191
Előzmény: KissJozias (11189)
KissJozias Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11190

Elnézést az írási hibákért, de néha átírja a teló.

Előzmény: KissJozias (11189)
KissJozias Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11189

A Magikal kályhák, kandallók is a Leonardo rendszerhez hasonló módon szabályozzák az égest, ehhez a plusz, hogy egy mozgó henger rostély van a hamutashoz ami vezérelt. A hamu egy külön tartóban kerül, ez típusonként változhat. Ami még érdekes lehet, hogy van a gyártónak olyan fali kazánja ami a fali gázkazant képes kiváltani,  méretre azonos. A pellet ellátása vákuumos felszívóval történik ami képes vízszintesen 6 méterről,függőlegesen pedig 3 méterről képes felszívni.Ha érdekelne valakit szívesen segítek. 

Előzmény: ksanci (11188)
ksanci Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11188

Szia!

 

Nekünk Edilkamin Tresor kályhánk van, én nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz, az ára is frankó volt, de annó a teljes házfelújítás költsége mellett nem volt nagy tétel.

Ami meglepett, az az, hogy azt mondják, az Edilkaminok kényesek a pelletre. Hát ebben volt már dohos agripellet is, ami úgy salakosodott meg hamuzott, mint állat. Tele volt az égetőcsésze. de a salak is tele volt járatokkal, csak akkor vettem észre, amikor belenéztem, mert a fűtés az prímán működött. Muszáj volt naponta pucolni, mert kb. egy befűtés az egy tisztítás is volt, úgy telement hamuval.

A lényeg azonban az, hogy nem állt le, nem problémázott, hanem fűtött rendesen és még a pellet sem fogyott jobban. Érdekes, tud valamit az a Leonardo rendszer.

Mondjuk ez egy pár zsákos történet volt, rokontól örököltük a beüzemeléskor.

Egyébként jó minőségű(nek mondott) pelletet használunk, havonta egyszer pucolom a kályhát. 

 

 

Előzmény: rreni123456 (11178)
KissJozias Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11187

Magikal pellet.  Őket is keresd meg , automata a kazánok, vizteres automata kályhák vannak,  nem kell hamuznod,olyan rendszer van benne.  

Előzmény: parijani (11182)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11186

A gyártókban az infláció, az árfolyam, az orosz gáz szóra föl- és elszabadultak az indulatok. Hát bennem is. 

Előzmény: espace.hu (11181)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11185

...annyit még, hogy a tartályt bármelyik oldalra akár te is szerelheted. A menürendszere kis gyakorlattal kiismerhető, amúgy a mechanikai részek nem komplikáltak és a tisztításokhoz is mindenhol vannak leszerelhető lapok.

 

Külön pénzért van hozzá wifi is, - azt gondoltuk használjuk majd, de nem.

Előzmény: parijani (11182)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.19 0 1 11184

Pár éve vásároltam, nettó árban, házhoz hozta. Fával, szénnel is hajtottam, - az égőfejet letakarom és ennyi - borsószénnel is haladt. Ilyen állapotban ha akarom a ventilátort egy külön áramról, vagyis nem a "számítógépen" keresztül is lehet működtetni...

 

Se mellette, se ellene nem kampányolok, nekem az autó is csak egy tárgy.

 

Minden pelletkazán egy külön női lélek és ehhez minden pellet működését tapasztalati úton kell megszerezni. Az első idők elkérték a káromkodást. :D

 

Lelkük van. A kandalló egyszerűbb asszony.

 

Vannak vízteres kandallók is, - járjál mindent jól körül. 

 

http://benat-atmos.sk/hu/products/kotly-eko-karbon

 

Előzmény: parijani (11182)
espace.hu Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11183

Szia

 

Nálam a pelletre váltásnál már sokminden adott volt így meglévő kazánhoz lett csak égőfej "gyógyítva" .

 

DE ha elejéről kezdtem volna , nekem ez tetszett nagyon :

Centrometal EKO-CK P + CM PELET-SET 14-90 kW pellet kazán

 

Asszem horvát gyártmány egyébként , magyar szervízhátérrel !

Szép nagy hosszan megvezetett hőcserélő rész , opcionálisan még un. huzatfékeket is adnak hozzá . És nem utolsó sorban sima vegyes kaziként is működtethető . Gyanítom bőven tud olyan hatásfokot mint az un. gyári pellet kazánok (legalábbis mondjuk a Ferroli SFL-ek , én azokban semmi speciálisat nem láttam , sima 1 vizszintes füstakna és kész mint minden öntötvas kazánban)

Előzmény: parijani (11182)
parijani Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11182

KissJozias:
Mindenképpen újat vennénk. Nem tudom a használtban mit égettek, hogyan volt használva, illetve miért adják el, ha jó? Nyílván az új is elromolhat, de általában nem ez a jellemző. A használtban sokkal

nagyobb a kockázat.
Ezt azért hosszú távra veszi az ember szerintem, de lehet tévedek és vannak olyanok, akik egyszer befektetnek és cserélik, az már nem lesz akkora plusz ktg.


Puding19:
Kerestem ezt az Eko-karbon-t, de nem sok mindent találok még a beszerzési forrásról sem. Egy oldalt találtam, ahol van árlista, de utolsára frissítve
2011.01.01. Nem mondanám frissnek. Lehet rosszul kerestem, nem lettem előrébb az infókkal kapcsolatban:)

Sankó36:
Köszi, fel fogom Őket hívni, mert azért Tőlem kicsit messze vannak, hogy személyesen beszélgessek velük.

espace.hu Creative Commons License 2023.04.19 0 0 11181

Kösz az infót , akkor ez a Lagerhaus-os jó lesz nekem is .

Tegnap felhívtam a petőházi gyárat , hogy mi az új ár , hát ragaszkodnak a 233ft/kg-hoz , azt mondták hogy a magyar 20%-os infláció így meg úgy és nem lehet olcsóbbért ....

Amúgy a termelés több mint 90%-át olaszba viszik ki . Nomármost én elnem hiszem , hogy ha a "világpiaci/EU" ár már ausztriában 6,7Eur/zsák -nál tart , akkor egy olasz megveszi ugyanezt 9,3Eur/zsák áron ! Egy német még talán ha aláírt erre egy szerződést , DE pont egy olasz ?? az még az aláírás után is alkudozik !

Szóval próbáltam neki megvilágítani , hogy hát figyeljenek már mert tőlük is kb. 10km -re a szomszédban már 167Ft/kg ... de nem és nem , magyarnak akkor is 233Ft/kg .

Hát én meg nem fogok rajt sokat tépelődni , netem lerendelem elvitelesre , oszt mikor dobját a mailt hogy beérkezett/átvehető már indulok is a Voyager+utánfutó kombóval amire 1T nagyon kényelmesen elfér (1,4T is szoktam hozni ha kirámolom a foteleket..Voyagerbe kib@.ott nagy rakteret lehet csinálni , múltkor szakadt az eső , a 2m-es gipszkartonokat simán betettem még 10cm maradt is az ajtólecsukáshoz +ban :) 

Előzmény: Puding19 (11179)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 11180

Az elmúlt években néhány telet csak osztrák pellettel éltem túl...ezekkel az is bajom volt, hogy az van benne, amit ráírnak. Például megijedtem, mert annyira kevés hamu volt, - kandallót, kazánt is hajtok - hogy azt hittem, a hamut is elégetik és csak a maradványt hagyják rám. Amikor még a boldog békeidők voltak, (olyan 70Ft/kg) a Penny is árult...a Grószpeterszdorfi egységükben nem nagyon fogyott, leárazták az egész készletet 45-re...mikor bejelentettem a főnökasszonynak, hogy vinnék, elkezdte a kezeimet szorongatni, szeme könnybe lábadt, pedig ilyet még labanc vasastiszt feleségtől nem láttam...és bevitt a raktárba, hogy fölmérjem a mennyiséget. Fölmértem és elhoztam az összeset. Emléktábla őrzi ott a nevemet. Most a duplájáért is hoznám mint új asszonyt a házhoz.

Előzmény: espace.hu (11177)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 11179

...pontosan ugyanazt a Lágerhauszos árat néztem én is. Figyelni kell őket, mert 12 km nem távolság...az elmúlt télen persze ők is megijedtek, 12 euró volt ugyanez. Viszont úgy néz ki, hogy észhez térnek...hogy a magyar és az osztrák OBI? Hát igen...magyar buksztárcához magyar árat. Én kicsit délebbre vagyok, Rechnitz...egyszer bekerültem a rendszerükbe egy EU-s adószámmal, azóta rájuk hagyom ezt. Csípem ezt a hozzám viszonyulásukat.

Előzmény: espace.hu (11176)
rreni123456 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 11178

Sziasztok!

 

Van valakinek vízteres kályhája, kandallója (ami szabadon álló) ? milyen típus? elégedett vagy vele? Nem értünk hozzá, és nagyon szeretnénk jól választani. ha bármilyen építő jellegű tapasztalati tanácsot tudtok adni, hálás vagyok érte 😊

espace.hu Creative Commons License 2023.04.18 0 0 11177

Milyen érdekes AT vs. HU :

 

OBI AT:

RZ Holzpellets Ø 6 mm Sackware 15 kg kaufen bei OBI

OBI HU:

https://www.obi.hu/tuezeloanyagok/fapellet-15-kg/p/4136883

 

BauHaus AT:

Biomac Holzpellets (15 kg, Fichtenholz) | BAUHAUS

BauHaus HU:

PHOENIX - pellet (fenyő, 15kg) (bauhaus.hu)

 

Szemrebbenés nélkül ráverik a minimum 100ft/kg felárat !!!!!!

Hát lehet hogy teljesen átszokom én is az osztrák pelletre ....

espace.hu Creative Commons License 2023.04.18 0 0 11176

Kedves "Puding" Polgártárs !

 

Csak érdeklődnék , Te eztet emlegetted a Lagerhaus-tól (?):

https://lagerhaus.at/shop/p/BaseProduct_1021272/678792

 

(most épp nincs náluk készletem , de ha jól számolom és mivel már nincs EU-s adószámom : 6,7Eur=2.500ft/15kg , 167/kg)

 

Mert hozzám 12km-re van a Pomogyi (Pamhagen) Lagerhaus , oda esetleg még átbumszliznák utánfutkozóval 1-1 T-ért ...

Előzmény: Puding19 (11173)
KissJozias Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11175

Szia ! Azt kell eldöntened hogy új kazánt akarsz, vagy inkabb nézel használtat,most viszonylag kedvező áron. A ház milyen hőszigetelesű, mert ha már van rajta, akkor elég 16- 20 kW os kazán is ,ami már a melegvizet is megcsinálja.

Előzmény: parijani (11170)
sankó36 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11174

Keress rá : Tüzelő Depó Soltvadkert

Az égőfejük csúszó rostélyos ,ami azért jó mert a gyengébb minőségű de olcsóbb pelletet is

el tudja égetni. 

Előzmény: parijani (11170)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11173

Nyilván hálistennek egyébként úgymond megmondom az őszinteségemet...csak magamra neheztelhetek azért, mert egy vadidegennel leállok időt rabló eszmecserével úgy, hogy elkerülte a figyelmemet: Ezzel kezdted: "Mint kivülálló kérdezném..."

Ugyan gyorsan gondolkodok és gyorsan is írok, visszavonom a 130Ft/kg-os árat. Neked 230-ért tudok. :D Kamion tételben 229.- Házhoz viszem lerakodással előreutalás esetén. Időhúzás esetén 270.

Előzmény: BaGira-79 (11168)
Puding19 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 11172

Ne legyek feketeseggű, - esetleg tanulságképpen a keresőbe ennyit: eko-karbon. (Eu-s adószámra nettóban is házhoz viszi a szlovák.)

Előzmény: parijani (11170)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!