Keresés

Részletes keresés

turhozoli Creative Commons License 2011.02.27 0 0 435

Nos,nekem egyedül a cső tabu. Félek is tőle meg nem is tanultam. A kimenőtrafó nem régi dolog, nem hittem benne régebben, előítéletek :)

Közben meg megdöbbentően a legjobb kimeneti buffernek bizonyult. Csővel is hallgattam dac-ot, szintén egy AD1865-öst, de az nem az enyém volt.

TDA-zást befejeztem tavaly ősszel, mióta van ESS, WM, majd most AK4396 is, de közben van egy (jelenleg trafótlan) PCM1794 quad-parallel dac szörnyem is :)

(Párhuzamosan 4 db).

Próbálgatom, melyiknek mlyen a hangkaraktere, receivereké is.

Illetve src ic-ket is.

Illetve próbálgatom a HD zenéket, 96-192 khz, de kevés anyag van.

LP-sektől bocs, de botrány saját felvételeket tesznek fel egyesek 96-192 kbit/s rögzítve. Elhajítanám a lemezt eredetiben vagy a RIAA-t....

TDA1541 nekem pont kimaradt. (Illetve van egy Marantz cd-60-asom tehát nem :D)

megvolt: 1543 (többféle verzió, párhuzamos, emelt tápos, passzív, aktív), 1545A, 1547 (az a bizonyos DAC7 konfig....), és 1549 (unikum ritka). De a fentebb felsoroltak nekem jobbak.

Jó spdif forrás kell pc-hez.

 

Előzmény: Törölt nick (433)
Jolida Creative Commons License 2011.02.27 0 0 434

Akinek az Audioland-on építgetési hajlamai vannak, az tag az audiodiy.hu-n is.:-)

A többség a kezdetektől.

Meg a diyaudio.hu-n is. :-ppp

Ott meg pláne a kezdetektől. :-)))

Meg egy csomó audioval foglalkozó magyar oldalon (és jónéhányan angol site-okon is).

Előzmény: turhozoli (431)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.27 0 0 433

Zoli!

Itt van egy elvileg DAC építő :) Azért csak elvileg vagyok az, mert mikorra végre összejött az összes fontos alkatrész (DAC, SPDIF vevő, csövek és a trafók) a NYÁKot kevertem el jó mélyre :) Viszont amint meglesz, megépítem életem első DAC-ját, amit főként PC-hez fogok használni, illetve ha beválik, akkor mindenhez, amin SPDIF vagy I2S kimenet virít.

Egy viszonylag klasszikus CS8414 + TDA1541 koncepció a digitális rész, majd passzív (ellenállásos) áram/feszültség konverzó következik és oldalanként egy dupla trióda fog belőle vonalszintet csinálni, SRPP üzemmódban.

turhozoli Creative Commons License 2011.02.27 0 0 432

Ez meg elkelt, egy elég komoly rendszerhez vették meg, kis tápfejlesztést eszközöltek még rajta. Futóműhöz és pc-hez több mint jó.

Előzmény: turhozoli (430)
turhozoli Creative Commons License 2011.02.27 0 0 431

Szomorú ha nem lelek itt is egy házi dac-okkal foglalkozó, építgető vénájú embert.

Jelenleg 3 diy dac-om fut itthon.

Az első nem is annyira DIY, hanem egy erősen felfejlesztett Behringer SRC2496 SRC/UPSAMPLER/DAC készülék.

Duplatrafó, dac chip csere "Miracle" AK4396-ra, 4 helyett 7 táp, második trafó, és a lényeg: kimenőtrafós, baráti alapon 20k/pár, Sowter-ölő.

Második: CS8416-src4192-WM8742, azaz egy Hivox-rokon hangzású Wolfson DAC, de kimenőtrafós szintén.

Harmadik: egy kisebb de nem elvetendő elektronika, meglepő hangminőséggel: WM8804 receiver, és ESS9022 DAC (Azaz ahogyan emlegetik a "kis" ESS Sabre Buffalo).

 

turhozoli Creative Commons License 2010.12.14 0 0 430

Elrettentő kép.

Előzmény: turhozoli (429)
turhozoli Creative Commons License 2010.12.13 0 0 429

Projecttúltengés és főleg egészségügyi okok miatt megválnék AD1865 utánépített NOS DIY DAC-omtól.

(Házi készítésű panelek, nem egy szépségdíjas de masszív és stabil). A www.pavouk.org oldalon található leírás 24 bites változta, 24bit/192 k kompatibilis egy szintén (5 vezetékkel) hozzákapcsolt cs8416 digitrafós coax bemenető receivermodul segtségével. (A digitrafó házi tekerés, 192khz-ig működik, tesztelve Musiland Monitor 01-essel).

(A CS8416 modul felfejlesztve hangilag megfelelő szintre, stabil 44-192k-ig).
A dacpanelen 3 független feszstabil, 2 független kistrafó (8.5V AC) ha szükséges mellékelhető, a kimenete OPA2132 IC-vel megvalósítva, filterless, 2V kimeneti feszültség.
Igen jó hang, aki ismeri az AD1865-öt nem kell bemutatnom. A cucc természetesen még fejleszthető, kísérleti alapnakis ideális, hiszen működik, és átlátható.
2x200 ohm passzív kimenettel is tesztelve, úgy is szépen szól, de a jelszint úgy 300 mV körüli.
Szóval egy minőségi DIY project átadó.
Hogy mondjak irányárat is, mindenestül 16 k.
Fotók mailban, kérdések is inkábbmailban: turho.allat@gmail.com
Postázástól sem zárkózom el, előreutalás esetén.
Budapest XVII. kerület.

Hangilag, főleg basszustartomány reprodukálásának minőségében, megingatja a 4xpcm1794a alapú kimenőtrafós da-m hangját is.

Előzmény: turhozoli (428)
turhozoli Creative Commons License 2010.10.30 0 0 428

Ma "megversenyeztettem" 2 receivert és 2 asrc IC-t a készülő dacban. DIR-nek a DIR9001 és a CS8416, ASRC-nek az SRC4192 és az AD1895 lett összeeresztve.

Azt hiszem a legjobb hangot az AD1895-DIR9001 kombináció adja, de hátrány hogy "csak" 96khz-ig megyen.

(Hátha előcsalok dac-építőket végre :D)

turhozoli Creative Commons License 2010.10.25 0 0 427
No meggyütt a havi...írtam mélt, és köszi!
Előzmény: spacc (425)
turhozoli Creative Commons License 2010.10.24 0 0 426

Istvánom! isten vagy, már olyan jó kis dac-ot építettem, megérdemel egy "normálisabb" spdif inputot.

Köszönet mindenért, majd egyszer meghálálom valahogy.

Te csak magnózol vagy PC és CD is használatban van? Csak ha már dac topic.  

Én 2 éves koromig egy Unitra zk-145 tetején aludtam, szóval engem minden megfertőzött már, de ez a hülye DA átalakítózás a szívem csücske, pedig nem vagyok egy nagy elektromos :D

Előzmény: spacc (425)
spacc Creative Commons License 2010.10.24 0 0 425
Zozókám!   Hétfői progit adok:  kiülsz a teraszra, oszt sasolod a póstást ezerrel.....
Előzmény: turhozoli (424)
turhozoli Creative Commons License 2010.10.24 0 0 424

Blogolok. :D

Kész a talán végső dac-om. AudioNote elvek szerint kimenőtrafós balanced to unbalanced I/V.

M42 vmi hiperszuper anyagú mocsokdrága kék vason (a trafót ajándékba kaptam egy tekercselő haveromtól) 1:2 áttétel, 18/84 ohm DRC pri/sec.

4 db PCM1794a párhuzamosan kötve, darabonkénti referenciával, kimenetei féltáp-esés DC-n, a komplett ic-torony 4x105 ohmmal I/V-zve. Szekunder oldali lezárás 800 ohm, kimenőjelszint 1 khz/0dB jelnél kerek 2 volt.

Engedékenyebb lezárással 4-5 volt simán kijön belőle, persze ez nem cél :)

valami félelmetesen kellemes hangja lett, passzív dac-ot még nem hallottam ilyet.

Talán papíron számolva megüti a 140 dB SNR-t, 18 khz fölött roppant lágy eséssel fut ki, a PCM-eket Slow digitalfilterre konfigolva. 

Valaki készítget itt hasonlót, illetve általában DAC-ot, vagy csak a "bóti jó"? :)

 

big-dewil Creative Commons License 2010.10.19 0 0 423
Kifogástalan állapotu Shigaraki DAC gyári dobozában uj gazdát keres.
A DAC maga kerámia dobozban a táp külön.
A hangja pedig az igazán nagyokat idézi.
06-70-317-nyolcwan8-nyolcwan
turhozoli Creative Commons License 2010.10.19 0 0 422
Elkélt. Nem mintha itt pörögne a DAC téma :)
Előzmény: turhozoli (421)
turhozoli Creative Commons License 2010.10.10 0 0 421
Előzmény: turhozoli (420)
turhozoli Creative Commons License 2010.10.10 0 0 420

Akkor legyen DAC is. Bátraké a "szerencse".

A DAC Diy (mi más is lehetne egy feketén is alig beszerezhető dac chippel).

belül elsőre randának hat, kívülről tökéletes.

1 db spdif bemenet, DIR9001 receiver. Power és LOCK led, túlméretezett tripla táp, minimalista dizájn.

1 db fülhallgató-erősjtő kimenet.

Nem vérlázítóan alacsony ajánlatokat várok: turho.allat@gmail.com

Én nem akarom és nem tudom beárazni, így elég egzakt az értékképzés.

Az biztois hogy nem egy Behringer UCA202 vagy egy Styleaudio UD1, azoknál

"némileg" jobb. Elektronika-és zenebarát érdeklődőt keresek.

Van egy áralképzelésem amennyiért garantáltan megválok tőle.

(Amiket garantáltan meggyalázott élből: az összes létező TDA1543, Dac7 és variánsai, AD1865 passzív, single pcm1794 passzív, a teljes BB27xx, 29xx sorozat, Creative Audigi és XFI külső, TDA1545A).

Linkelném a  dolgot. Kérem nem (nagyon :D) fikázni.

Ajánlott olvasmány: Ess Sabre, ESS Premier, ESS9022 -> google.

Kevés anyag van róla, kereskedelmi forgalomba nem hozták (még).

becsületes tuningos megépítés, minimalista sokatlátott dobozolás. De atombiztos.

 

Hangja: Meglepő, gyönyörű, tiszta, basszusban talán vastagabb és lötyögősebb mint kellene, de kútmély megszólalás, pontis tér, felül kristálytiszta. DC csatolt 2 V RMS kimenőjel.

Ami nálam leverte, egy szintén házi építésű, kimenőtrafós passzív, dual parallel PCM1794. 

XVII.kerület, előzetesen meghallgatni is odaadom.

 

newnikk Creative Commons License 2010.10.06 0 0 419
newnikk Creative Commons License 2010.10.06 0 0 418
Erről a wikipedia mit sem tud, mer ezt írja: "A kiadvány eredetileg dupla lemez lett volna, de ismeretlen okokból Zappa megvágta és átszerkesztette a programot egy szimpla lemeznyire."
Előzmény: Audi80Avant (417)
Audi80Avant Creative Commons License 2010.10.06 0 0 417
a másolt, alacsonyabb sebességű mesterszalagok rosszabb minőségére tekintettel a számok kb. felét kihagyták.
:-))) ez mekora duma :-))
Előzmény: newnikk (414)
spacc Creative Commons License 2010.10.06 0 0 416
....alakul ez, mint púpos gyerek a prés alatt... :))))
Előzmény: newnikk (415)
newnikk Creative Commons License 2010.10.06 0 0 415
Ja, még annyit, hogy ez a H. Cohen a DiscReet Records tulaja is vót, így nem lehetett kükön-külön összerúgni velük a port...
newnikk Creative Commons License 2010.10.06 0 0 414
A Zoot Allures egyebek közt azért sem a legsikerültebb minőségi szempontból, mert  Zappa menedzsere, Herb Cohen leadta a DiscReet Records-hoz a 76 cm/s-os eredeti mesterszalagokat. Zappa azonban szakított ezzel a kiadóval és a Warner Bros-sal szerződött. Az emiatt Zappa és Cohen között kialakult konfliktus következménye az volt, hogy a Zoot Allures-t csak az eredetileg biztonsági másolatnak szánt 38 cm/s-os szalagjainak felhasználásával tudták kiadni, mert az eredeti a DiscReet Records-nál maradt, azok pedig nem szolgáltatták vissza. Az album Zappa szándéka szerint dupla lett volna, de a másolt, alacsonyabb sebességű mesterszalagok rosszabb minőségére tekintettel a számok kb. felét kihagyták.
Előzmény: Saughassy (410)
newnikk Creative Commons License 2010.10.06 0 0 413

"nagyon kevés jól szóló Zappa lemez van."

 

Ennek nem kis mértékben Zappa az oka, ugyanis szilárd meggyőződése volt szegénynek, hogy a kisujjában van a hangmérnöki szakma. Nem is nagyon engedte a profikat közel a keverőpulthoz.

Előzmény: Saughassy (410)
maczkohathy Creative Commons License 2010.10.06 0 0 412

SEGÍTSÉG

 

Elhallgatott minden előzmény nélkül a Micromega Duo BSII-m egyik csatornája, mielőtt rituális öngyilkosságot követnék el, ki tudja meggyógyítani e hazában?

Jolida Creative Commons License 2009.04.07 0 0 411
Mondjuk a "Joe's garage" (főleg az I.) kifejezetten jól szól.
Előzmény: Saughassy (410)
Saughassy Creative Commons License 2009.04.07 0 0 410
"Az kizárt, mert nem tudom." ;) Nálam most amúgy is Zappa Zoot Allures szól, borzalmas minőségben, de legalább nem mp3-ban. :P Kár ezekert az albumokert, nagyon kevés jól szóló Zappa lemez van.
A legjobb ezekben a hálózati zenelejátszókban, hogy az ember a munkahelyén is tudja hallgatni az otthoni gyűjteményét.
Előzmény: _percy_ (409)
_percy_ Creative Commons License 2009.04.07 -1 0 409
Na tessék. Még valaki szeretne szőrözni? :-)
Előzmény: Saughassy (408)
Saughassy Creative Commons License 2009.04.07 0 0 408
Afene. Azt hittem a zene. ;)
Előzmény: _percy_ (407)
_percy_ Creative Commons License 2009.04.07 -1 0 407
Hehe :-) Ezt is túlbonyolítod :-)

Bár, abban tán egyetértek, ha beleugranék egy gyalutervezésbe az valszeg sohasem lenne kész, éppen ezért inkább felteszek egy lemezt :-D
Számomra nem a "szertartás" a lényeg, hanem a hangfalakat elhagyó hanghullámok milyensége :-)
Előzmény: _Fefe__ (406)
_Fefe__ Creative Commons License 2009.04.07 0 0 406
Hmmm... csúsztatni tetszik :)

A DAC tervezését, építését a futómű, hangkar, hangszedő és előerősítő tervezésével ill. építésével hasonlítsd össze. Nem biztos, hogy utóbbi egyszerűbb :)

Feltenni pedig szintén a CD-t könnyebb. Még jobb a médiaszerver. Őszintén szólva a "kézbe fogni" dolgot CD esetén egyáltalán nem igénylem, a csillogó korongokhoz nem fűznek különösebb érzelmek. Ha már szertartás meg fíling, akkor vinyl :)

Előzmény: _percy_ (404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!