Keresés

Részletes keresés

lancome Creative Commons License 2008.12.12 0 0 23
sziasztok. ma vettem egy orion tévét (T2180 STX-SL)
szép képe van. a távirányító valami után gyártott bóvli, és a csatorna választásnál a fel és le nyilaknál a tv csatornák váltása helyett a különböző bemeneti forrásokra kapcsol át... szóval tv csatornákra csak a számsoron keresztül lehet rákeresni,, ami eléggé gáz tekintve a több mint 50 csatornára... más bajom nincs...
van egy másik orion tévém, azzal ilyen probléma fel sem merült...

valaki találkozott már ilyennel ?
tulipan24 Creative Commons License 2008.06.24 0 0 21
üdv mindenki!

nekem van otthon orion mikróm, orion léghűtőm, orion kézi mixerem(tálas), divx-es dvd lejátszóm. Ezek közül a legrégebbi a dvd lejátszó, eddig semmi gond nem volt vele. Után a vettünk egy mikrót, az is jól működik. a kézi mixer és a léghűtő még új, nemrég vettük, eddig nem volt gond velük. ENNYI.
Kispál Inka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 20
HoppáHoppá! Benéztem ezt a telefonszám dolgot. A dátumból ítélve Gab94-nek már nem kell az infó.
Egy letűnt kor emléke:

Előzmény: gab94 (17)
Kispál Inka Creative Commons License 2008.06.09 0 0 19
Itt van telefonszám, amin bejelentheted. Futárt küldenek érte egy-két napon belül.
A magam példáját azért leírom, hátha valakinek tanulságos lesz. Kb. fél éve vettem egy Orion 5000A DivX-es lejátszót. Két hétig használtam megnéztem vele 4-5 filmet. Baromi hangos volt a motorja, a fejezetváltásoknál ugrott a hang, olvashatatlan volt a feliratozás és kezelhetetlen a magyar nyelvű menü. Azt hiszem csak ennyi gond volt vele indításnak. :) A 4-5 film lejátszása után teljesen bekrepált. Telefonáltam a szervízbe: két nap múlva jön a futár, kilenc nap múlva visszakapom a javított készüléket. A futár srác jött, azt mondta sok fuvarja van az Orionhoz. Kilenc nap eltelik, lejátszó sehol. Vártam pár napot, megadott e-mail címre levél, nincs válasz. Új levél, nincs válasz. A telefonszámon a porta mindig bejelentkezett, már hangról felismertem, hogy melyik portás van éppen. Két hónapig ment a játék mire végre eljutottak oda, hogy nem tudják megjavítani. Azt mondják, csereutalványt küldenek. Nekem akkorra már cseredarab se kellett volna, így kérésemre küldtek egy olyan lapot, amivel visszakértem a lejátszó árát. Nekem ez volt az első és utolsó Orionom. Csodát nem vártam a vásárláskor, de ennél azért többet reméltem.
Előzmény: gab94 (17)
karma45 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 18
Most hírdetnek egy Orion LCD PT32-S LCD tévét.Szerintetek megvehetem úgy hogy még élvezni is tudom majd nem két napig?Az ára:79.900ft
gab94 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 17

 

Segítsen valaki. Budapesten hol javítanak garanciában ORION dvd lejátszót. (állítólag már csak egy cég javít, így mint vidéki pestre kell küldenam a dvd-t)

Kéktúra Creative Commons License 2007.09.04 0 0 16

www.orion.hu oldalon még akciósan olcsót is találsz, szerintem az nem hamisítvány.

 

Én is most akarok venni a hétvégi házba...A Budaörsi Auchanban lesz 22 ezerért egy 51 cm-es, szerintem annyit megér. Ha bedöglik veszek utána Sonyt

Előzmény: smileagain (14)
scnad Creative Commons License 2007.05.24 0 0 15
Nekem egy DVD olvasóhoz volt szerencsém, de kb. 1 hét után beadta a kulcsot. A márkaszerviz egy ( szó szerint ) sufniszerviz. A garancialevélben megadott cím egy magánlakás, melynek a pincéjében egy ~70 éves bácsika javítgat. Pár hete vettem azonban egy autós hűtőládát, na abban tényleg szuperek, olyan jól hűt, hogy gondolkodok, veszek mégegyet ( 9k ), hogy átalakítsam klímának.
smileagain Creative Commons License 2007.01.09 0 0 14

Köszönöm a sok tanácsot!

Érdekes hozzászólások, most már végképp nem tudom, megbízzak-e a márkában.

Ahogy a véleményekből leszűrtem, majdnem mindegy, milyen TV-t veszek, mindenütt lehetnek hibás és jó készülékek egyaránt.

Valószínűleg megnézem, milyen képet ad működés közben, aztán a többi lutri, hogy később elromlik-e, vagy sem.

ender0 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 13

Nekem is egy Orion tv-m van otthon, 55 cm-es képátmérőjű (na jó, van egy másik készülék is a nappaliban), amit már 5 éve vettem. A kép jobb minőségű rajta, mint a mai ugyanilyen árkategóriájú készülékeken - sőt néha még a drágábbakknál is jobb. A fekete szín tényleg fekete, a kontrasztok jók, a távirányítója könnyen kezelhető, szóval rosszat nem tudok mondani róla. Még semmi baja nem volt, pedig sokat használt darabról van szó.

 

Annyit tudok az újakról, hogy egy kollégám vett nemrégen egy ilyen típusú tv-t és mind árban, mind minőségben meg van vele elégedve. Manapság már mindent kínában gyártanak, így ez nem jelenti azt, hogy a minőség romlására is megy. Amíg nem hamisítványról van szó, addig TALÁN nem kell félnünk, bár nem merném kijelenteni, hogy kizárólag az olcsó munkaerő miatt tennék a telephelyüket a cégek Kínába.

 

Szerintem az a legjobb, ha összehasonlítod a kép minőségét hasonló árkategóriájú tévékkel, aztán könnyebb lesz dönteni.

 

üdv

Ender

Előzmény: smileagain (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.09 0 0 12
Nálunk a családban több helyen 3 ilyen Orion új készülék is van.

- az egyiknek a hangja szokott szar lenni (konkrétan nincs)
- a másiknak a tunere hibás, időnként reseteli magát
- a harmadikkal mintha még nem lett volna semmi.

Pont olyan a minősége mint az ára. Attól függ milyen példányt fogsz ki.
Előzmény: smileagain (-)
Degeczi Creative Commons License 2007.01.09 0 0 11
ez alapján annyi derül ki, h a hazai Orion fölhagyott a készülékgyártással, kábeleket, NYÁK-okat szerel, majd 97-ben a korábbi távol-keleti márka megvette - de ettől még a néven túl más közös pont nincs: itt nem terveznek vagy gyártanak, csak forgalmazzák a kínai cuccokat
Előzmény: trikó (9)
vanchu Creative Commons License 2007.01.09 0 0 10
Ez a bazinagy mágnes (helyi színhiba) esetén fél óra áramtalanítás a Philipsünk kézikönyvében is benne volt. :)
Előzmény: hexo (2)
trikó Creative Commons License 2007.01.09 0 0 9
Sajnos bizony van köze egymáshoz a régi és az említett Orionnak: http://www.orionelec.com/orionabouthun.htm
Előzmény: Degeczi (3)
Qqberci Creative Commons License 2007.01.09 0 0 7
1etértek.
Előzmény: Degeczi (5)
szega Creative Commons License 2007.01.09 0 0 6
Sőt, amikor még létezett a magyar Orion, már akkor is volt egy távol-keleti...
Előzmény: Degeczi (5)
Degeczi Creative Commons License 2007.01.09 0 0 5
épp az a lényeg, h nem "maradsz": ugyanolyan noname szintű távolkeleti, mint bármelyik másik
ettől még akár jó is lehet, persze
Előzmény: smileagain (4)
smileagain Creative Commons License 2007.01.09 0 0 4
Hát ez az, emiatt nem vagyok biztos benne, hogy tényleg jó minőséget vennék, ha az Orion mellett maradok.
Előzmény: Degeczi (3)
Degeczi Creative Commons License 2007.01.09 0 0 3
értelmetlen a régi Orion készülékek emlegetése: a mostani márkanévnek, cégnek semmi köze a régi hazaihoz!
Előzmény: smileagain (-)
hexo Creative Commons License 2007.01.09 0 0 2

Enyémek is vettek vagy 5 éve. Hagyományos típusú, 72 cm. Eddig semmi gond nem volt vele, elég sokat üzemelt.

Pár hete elromlott. Egyik percről a másikra úgy nézett ki a kép, mintha hozzányomtak volna egy bazi mágnest. Áramtalanítottam, de semmi. Hívtunk szerelőt, kijött, bedugta, és nem volt semmi baja a képnek. Közölte, hogy "hát igen, előfordulhat, ilyenkor érdemes fél órára áramtalanítani".

 

Ennyi a tapasztalat, azóta ugyanúgy üzemel mint addig.

üdv

Előzmény: Törölt nick (0)
smileagain Creative Commons License 2007.01.09 0 0 topiknyitó

Nem találtam kifejezetten TV-s részt, azért írtam ide.

 

Az Orion TV-k régen jó minőségűek voltak és olcsók is.Szeretnék venni a napokban egy ilyen TV-t, de azt hallottam, hogy az utóbbi években már keleten gyártják(Kína, v. Japán, nem tudom pontosan) és állítólag a minőség sem a régi.

Szüleimnek Orion TV-jük van vagy 6 éve és nincs vele gond, de mi van, ha ezzel az újjal lesznek problémák?

 

Ki mit hallott e témában?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!