Keresés

Részletes keresés

Enahma Creative Commons License 2011.02.14 0 0 3238

Jaj, ne tedd. Ígérem, amint annyira jól leszek, hogy le tudok rendesen ülni a gép elé, válaszolok, jó?

Előzmény: Ken Ortis (3236)
Szunya Creative Commons License 2011.02.14 0 0 3237

Ugyan, csak hülye vagyok a témához... nekem már hiányzik az előzmény/folytatás, neked még új élmény a négyes.

Egyébként nekem a csatajelenetek a kedvenceim, de hogy miért?

Előzmény: Ken Ortis (3236)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.14 0 0 3236

Elijesztettem... Mindenkit elijesztettem... Szippp...

 

Kitagadom magam, majd elmegyek a hadsereghez...

Nemjó...

Má' ottvagyok.

Aztán letolom a háromnegyed ismert világot, közben majdnem kinyíratom magam, aztán további világletúrás, majd fejbelövöm az aktuális dirit, és visszaporoszkálok a családhoz...

Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.11 0 0 3235

Hogy ne csak szöveg menjen, XD kérdéseim is vannak!(Párom aszondja' Eta, meg fog ölni engem rövid úton...)

 

Járművek iránt érdeklődnék...

Van a gém.

Megközelítőleg naszád méretű, több helyiséges, komplett, többhetes összkomfortos utazáshoz, mérettől függően. Interplanetáris, ill. ha jól értettem van néhány amely intersztelláris. Mint Judyé. Bár az katonai csúcsmodell elvileg?

Meg a cellula.

Ez az egy személyes gép, ugye, ami lehet akár támadó, akár polgári, akár vontató, stb...

 

No és a bolygófelszíni közlekedésben milyen járművek vannak? Tényleg... Antigrav libbenők, mag-lev siklók, nehéz teherszállító légpárnások, stb, stb... (Vigyázzá' öreg, sok csatát leharcolt X-wing pilótával állol szemben... x) )

 

Érdekelne hogy ezt hogyan is van?

 

A következő agyrém kérdéssorozatom az Egészségügyi részekhez fog kapcsolódni, de nem akarván Critical Errort, lassan adagolom...

 

És még... MUHAHA! XD

 

 

hodográf Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3234

Megbeszéltük :))))  (Majd bekopogok, és szép hangosan megkérdezem, kaphatok-e egy kofent, aki reagál rá,  te leszel :)))))

Előzmény: Ken Ortis (3233)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3233

Magasföldszintre. Lepattintjátok szegény bradis delikvenst, aztán vissza a gémbe és uzsgyi tovább... XD

Azért ha a hatodikon jársz, mondjuk a Kard.Ito-n valami stemissel, van vele szemben egy komor fémajtó, van rajta egy értelmes négybetűs szó. Ha akarsz, és van időm, szívesen elmegyek veled egy kofent meginni. x)

Előzmény: hodográf (3232)
hodográf Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3232

Én általában leadom a földszinten ;-))))

Előzmény: Ken Ortis (3231)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3231

Még jó, hogy nem megyek ilyen helyre :-PPP

 

Muhaha... Mondd szoktál te a P.K. utca 1. szám alatt szinyelő, randa, verestéglás épületébe, annak is a hatodik emeletének a közepére delikvenst hozni? :)

Előzmény: hodográf (3229)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3230

Sokan vannak így vele. A szmártofon nem a sugarat nem bírja, hanem a kívül belül gyöngyvászon bleifrei mellény alatt képződő izzadságból származó dzsungel-lájk időjárást. Hiába magyaráztam a trémobilos szakférfiúnak, hogy nem, nem dobtam vízbe, nem hagytam a könnyed nyári felhőszakadás idejére az ablak pechesebbik felén, nem dobtam vele hat méterről hárompontost a műfogsor-löbbölő automata munkatartályába, vadul kötötte a blökit a cövekhez, mire nagyot sóhajtottam, és felvilágosítottam a dolgok mibenlétéről... Mire nem kevés lelkierejébe tellett hogy nem röhögött ki, és azt mondta, hogy: igen, produkálhat ilyent a telefon ebben az esetben, de ez eléggé speckó, viszont az a jó hogy így is beázottnak könyvelik el, úgyhogy gari nulla.

Előzmény: hodográf (3229)
hodográf Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3229

Nem bírja a telefon a sugarat?  Még jó, hogy nem megyek ilyen helyre :-PPP

 

Viszont megint tök jó az asszociáció az okostlefon meg a deta között. Egyre jobban kedvellek :))))

Előzmény: Ken Ortis (3226)
TenelKa Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3228

Tessék nekem megköszönni, én vettem rá a drágát hogy olvassa el! (elég volt veszettül előtte olvasnom, majd pár szóban ecseteltem a tartalmat. Na jó, olvadoztam, úgy dícsértem)

Én nem Ortis szemüvegén át nézem. Nekem Paul/Yaan volt a kevencem. Egyik kedvenc jelenet, mikor a kivégzésére vár, és Grom bemegy hozzá.

Eta, én meghallgattam a riportodat (a decemberit), és nem értek egyet.

Azzal, hogy nem jött át a humor.

Bár az inkább irónikus volt, főleg Yaan megjegyzése h mit aggódik, mikor úgyis kivégzik.

Na meg a végén az a "szerelmi valloömás" ! Aranyos volt! (aranyosak voltak).

Szóval engem beszippantott a történet, és bekerült azon könyvek közé, amiket egy évben egyszer mindig el fogok olvasni! :)

 

Előzmény: Dalit (3225)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3227

Ja igen, és most már kimondom, éljen Eta, aki még velem is képes volt megszerettetni a seeméket!!!!

Kétszer kellett elolvasnom a könyv végét, mire rájöttem hogy az ott egy szerelmi vallomás...

 

Grom Lichi forever! x)

Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3226

Simán, ráadásul úgyis mostaában jár le a zőőődmobilomra a hűség, vehetem az újabb készüléket, nézek valami jó kis "detás"-at... (Oan nagy széles érintőképernyős sokfunkciós, bleifrei-mellény alatt a párától egy év alatt szétrohadó elektronikást...) XDDD

Előzmény: Dalit (3225)
Dalit Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3225

Hihetetlenül szórakoztató titeket olvasni:)

 

Sosem gondoltam, hogy ilyen szemüveggel is lehet olvasni a Csodaidőket.

De már majdnem egy éve olvastam, lehet, hogy ideje újraolvasni?

Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3224

Nekem is különösen tetszett, főleg mikor az egyik jelenetben Judy beközli hogy ehhez az esethez nem a kettes a jó transzanimátor hanem a kilences... (lehet hogy a számok nem pontosak).

Ez pont olyan mint nálunk a különböző pacemakerek, VVI, AAI, DDD, VVIR, AAIR, DDDR, CRT, és akkor ugyanez mégegyszer az újraélesztős fajtából is: ICD! Avagy amolyan Gary Oldman-esen az ötödik elemből: A kedvencem...

Én is nagy örömmel olvastam ezeket a részeket, abszolút nem volt meg az a Vészhelyzetes műgiccs érzésem, mint a Vészhelyzetben. (persze vannak az E.R.-nek is jó részei)

Ráadásul nekem nagyon tetszettek a frontzónában leírt életmentések is, akár a backline-on akár a deadzone-ban játszódtak. Mindkét felem élvezte! Az E.Ü.-s is, meg a 'ződagyú is! :D Nem tudom Eta mennyire laikus a témában, viszont amit írt és ahogy írta az tetszett. Nem terhelte túl felesleges technikai vagy anatómiai dolgokkal. Egyszerű és élvezhető volt, mint én defibrillálás közben... XDDD

 

Előzmény: hodográf (3223)
hodográf Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3223

Az az állomás, de másik autó :)

 

Mindenesetre kifejezett élvezettel olvastam a "szakmai" részeket :)

Előzmény: Ken Ortis (3222)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3222

M.I.C.U! x)

 

Akkor mondjuk azt, hogy ott dolgozok, ahol Judy Raas nem akart... XDDD

Előzmény: hodográf (3221)
hodográf Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3221

Mi visszük be hozzátok a delikvenseket :)

Előzmény: Ken Ortis (3219)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3220

Jó ötlet! Pont nyáron voltam egy beszélgetésen Réz Andrással, ahol ezt tárgyalta ki, hogy egy kitalált világ annál hitelesebb, minél többet foglalkozott a kitalálója a háttérrel, a részletességgel. Ott konkrétan az Avatarról volt szó de ez mindenhova igaz szerintem. :)

Előzmény: Enahma (3218)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3219

Kicsi a világ?! Mellik efiz-istálló (Végül is az orvostudományon belül csak mi vagyunk a Forma-1.x) ) tagja vagy a magyarországon fellelhető egytucat közül?

8)

Előzmény: hodográf (3217)
Enahma Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3218

Hm, majd ki kell módolni valami finomat... Kaveni nyelv van, szent könyv is, de igazad van, a szakácskönyvet eddig kihagytam... :-)

Előzmény: Ken Ortis (3215)
hodográf Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3217

(Ezt a kifejezést engedelmeddel honosítom - alig fognak hülyén nézni rám bent, ha a megszokott "pöszméte" helyett transzanimátorként fogom tisztelni a PM-t :DDDDD )

Előzmény: Ken Ortis (3216)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3216

Megértelek, ma bepakoltunk hat transzanimátort, egyet felbővítettünk, egyet meg megigazítottunk, hogy ne unatkozzunk utána még egy ritmuszavar megszüntetés -az összesen kilenc ha jól számolom- majd, mivel a beosztottam elengedtem két napra szabira, gyors levezető mozgások(takarítás) után haza... Jelenleg már a robotpilóta beszél belőlem. :)

Előzmény: Enahma (3213)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3215

Oké! Akkor legközelebb azt is rakok bele... Hagyma meg paprika nélkül... Majd rakok bele valami mást. :D

 

 

Előzmény: Enahma (3212)
Aragorn83 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3214

Kitartást! :)

Előzmény: Enahma (3213)
Enahma Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3213

Nincs mit meséljek. Állandóan meg vagyok csúszva a határidős munkáimmal, most pl. másfél hónappal, mindjárt jön két másik, és egyszerűen csak éjjel van időm rájuk - és csak rájuk. Mindez persze azért, mert nappal itt van az összes többi: a cég, az egyházközség, a két gyerek. Már akkor trógernek érzem magam, ha csak úgy leülök olvasni, az utóbbi négy-öt hónapban talán ha egy hét szabadidőm volt alle zusammen, mivel vasárnap is dolgozom. :-S

Előzmény: Aragorn83 (3208)
Enahma Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3212

Igen, arra.

Előzmény: Ken Ortis (3206)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3211

Star Wars fórumba (itt most direkt nem írok oldalt) írtunk (párom is) oldalnyi hozzászólásokat egy szerepjátékban. Ott mindenki ezt csinálta, amolyan interaktív szerepjáték-regényt hoztunk létre, ment vagy öt évig, de mára már a nyolc évvel ezelőtti keménymagból nem sokan maradtunk. Én jobbára a technikát tudtam igen szemléletesen leírni, egy-egy csatajelenet előtt az offtopicon már órákkal előtte ment a baráti ugratás hogy milyen sorrendben írom le a manővereket, meg a tűzkiváltást, stb, stb... Mikor odatévedek néha kissé olyannak érzem magam, mint egy öreg, sok csatát megélt veterán tábornok a háborúsdit játszó gyerekek közt...

 

 

Előzmény: Aragorn83 (3210)
Aragorn83 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3210

:DDD

 

Látatlanba is szimpatikus vagy. Jól tudsz történet elmesélni, én meg szerencsére intenzíven vizuális alkat vagyok. :)

Előzmény: Ken Ortis (3209)
Ken Ortis Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3209

Nem is képzeled! XD

Úgy hat-hét évvel ezelőtt, egy Star Wars fórumtalit szerveztünk(hujujujj de mennyit...) a Budakeszi kiserdőbe, egy tűzrakóhelyhez, nem messze a vadasparktól. Szóval Márti szívem sütötte volna a palacsintát. Este annak rendje módja szerint lefeküdtünk, merthogy "reggel hamar kell sütni ám a palacsintát".

 

Álljon itt amolyan Kenortisos(TM) stílusban.

 

Fél négy. Márti felkunkorodik az ágyon. Álmosan felé fordulok.

- Ilyen korán szívem?!

- Csak azért, mert még meg kell néznem a palacsintatészta receptjét a neten...

- Miiiii?!?!?! Te azt mondtad tudsz palacsintát sütni!

- Tudok is, csak még egyedül nem kevertem...

Avval a gondolattal váltam külön az eszméletemtől, hogy bár totál bukás lesz, azért van ott egy étterem, egy két kör palacsintára mindenkit meg tudok hívni, ha húsz alatt jönnek el...

Négy óra...

Konyhában fény, serceg a serpenyő... Na valami csak lesz talán... Mást nem, csinálunk csaszimorzsát... Kollapszus prolongálva. 

Nyolc óra, vakító napfény, pofátlanul egyenesen a szemem héja alá. Párom kedvesen kínálgat lekváros & túróspalival.

- Nem kérek szívem, nem jut a többieknek, abból a pár darabból ami sikerült...

- Nem párat sütöttem... Kilencvennyolcat sütöttem...

Pár pillanatra ismét lemásztam alfába, omegáig meg sem álltam. Állam persze elmaradt, mint shremeyai önkéntesnél a békés öregkor...

Na azóta tudom, hogy a párom -mivel ösztönös szakács- egyszerűen betölti a kajarecipét az internetről a fejébe, ozt egy óra és kész van. x)

Előzmény: Aragorn83 (3207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!