Keresés

Részletes keresés

szállíto Creative Commons License 2015.04.27 0 0 359

Megjött a várva várt elszámolás.2007-ben vettünk fel autóvásárláshoz 3.045.000ft-ot,84 hónapra.Rendesen fizettünk minden hónapban,62.144ft-ot,plusz három havonta az éppen aktuális külömbözetet.2012-ben úgy hozta az élet,hogy kitudtuk fizetni a hátralévő részt ami 1.450.000ft tőke +1.200.000ft kamat volt.Összesen befizettünk 6.815.000ft-ot.Szerintük 125.800ft ami visszajár.Én ezt nagyon keveslem.Úgy gondolom, hogy egy hozzáértő ügyvédhez kéne fordulnunk,mert mi sajnos nem értünk a tisztességes kamatszámításhoz,és a jogi lehetőségeinkel sem vagyunk tisztába.Ha valaki hasonló helyzetben van és tud hozzáértő ügyvédet kérem írjon vagy küldje el az el

érhetőségét

Köszönöm

vitamin101 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 358

Hasonló cipőben vagyunk mi is, 2007 januárjában vettük meg az autó 120 hónapra, 33904 Ft/hó fixen, toszigálják a futamidőt. Jött az elszámoló levél, hogy 41 hónap meg apró van még hátra csökkentették a törlesztőmet 1408 Ft-tal. Ja és a futamidő vége 2018. szeptember. Mikor megkérdeztem a banktól, hogy 2015 májustól, (mivel az áprilisit már befizettük) 2018. szeptemberig csak 38 hónap van nem 41 nem tudott mit mondani a nőci. Ezek tényleg hülyének néznek minket! Most gondolkodom rajta, hogy megírom nekik, hogy én nem is forintban, hanem Euróban fizettem a törlesztőket eddig, ha ők frankoznak mindig...

Előzmény: Kovács Edit (355)
kész vagyok... Creative Commons License 2015.04.27 0 0 357

Nekem még nem küldte meg az elszámolást ...lehet hogy úton van, de a szokásos Tisztesség-eee miatt először megküldte, hogy átadta az adataimat a KHR -rendszernek. Elszámolás helyett máris megtudtam hogy 233. 544,- HUF-tartozással a KHR-en vagyok.

 

2005 08-tól- fizetem a Merkantil Banknak a pénzem 2100 000.- vettem fel persze a kereskedő aki a szerződést kötötte a bank helyett már meg sincs. A bank letiltotta 2013-tól hogy megnézzem az ügyfélkapun a befizetéseimet ezért mindig 5-6-7 nap múlva könyvelte le azokat és persze kérte a késedelmi kamatot.2013 12 hó ig kellett volna fizetnem eredeti szerződés szerint, de a kedves bank folyamatosan nyújtotta . Eddig befizettem 310 000.- és még kér 233 544.- HUF ot és hogy biztos legyen a dolgában azonnal megküldött a KHR-nek.  

 

Szerintetek valaki ellenőrzi ezt az egészet.....

 

attilago65 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 356

Ha fix a törlesztőd,havonta, vagy negyedévente nem fizetsz árfolyamkülönbözetet,                                akkor a futamidő hosszabbodik.

Előzmény: Kovács Edit (355)
Kovács Edit Creative Commons License 2015.04.27 0 0 355

2007-ben felvettem 2500000ft-ot chf alapu forint hitelt a kocsimra. Rendesen törlesztettem havi 27960ft-ot, 10éves futamidöm van,tehát jelenleg még kettö évem lenne,de! adtak 138000ft vsszatéritést amit levontak még a leendö hitelemböl,levették a 27960-ft-os hitelemet,27188-ft-ra,és megtoldották másfél évvel a futamidömet!!! kérdem én,akkor hol itt az elszámolás? adtak durván 200000ft-ot,és rámraktak másfél évet,azaz durván 600000ft-ot,na akkor lehet számolni hogyan is számolták ezt ki?

Anett Szekeres Creative Commons License 2015.04.27 0 1 354

Azért nem tudták megmondani, mert ugyan a havi törlesztődben be volt fixálva a felvételkori árfolyam, de a futamidő meg pont ennek a változása miatt mozgott, amit meg előre nem lehet megmondani.

Nézd meg a szerződésed, ha LIBOR "függő" (és később sem lett változtatva), akkor bizony hasonló összegre számíthatsz, mint a miénk.

Előzmény: Béla1010 (352)
bag53 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 353

Nekem ilyen volt 2,8mFt 2007.05-től 2013.05. előtörlesztve.Megjött az elszámolás, gyalázatos 65.712Ft-ot kapok vissza. :(

Előzmény: Béla1010 (352)
Béla1010 Creative Commons License 2015.04.27 0 0 352

sziasztok!

 

Valakinek fix törlesztésű változó futamidejű chf merkantilos hitele volt-e már elszámolva. Ott is negyedévente jött az értesítő, de ott a futamidőt nyújtották. Én 4,2 Mft vettem fel 2007.02. és 2013. 06. kifizettem a fennálló tartozást. kb. 1,7 Mft-ot!? Gyanítom ott észrevétlenül tudtak kamatot emelni, mert soha nem tudták megmondani, hogy változatlan cf árfolyam mellett mikor jár le a kölcsön...

Anett Szekeres Creative Commons License 2015.04.27 0 0 351

Nekünk is megjött az elszámolás. Hitel: 2006/8-2013/8, 4 millió felvett összeg, negyed évente árfolyam és kamatkülönbözet. Visszajáró összeg: 95 ezer forint.

 

Csak hogy tisztán lássatok, az elszámolás 2 dolgot érint:

1. Árfolyamrés, és NEM árfolyam különbözet: ez annyit takar a Merkantil esetében az OTP deviza eladási árfolyam helyett az MNB középárfolyamát kell hogy alkalmazza visszamenőleg is. (Nagyon sokan azt hiszik, hogy a teljes kifizetett árfolyam különbözetet visszakapják, de nem erről van szó.)

2. Egyoldalú kamatemelések: amikor 2008-ban jött a válság, mindenféle hülye indokra hivatkozva a legtöbb bank elkezdte a kamatokat emelni, volt némi alapja, de azért a hangsúly azon van, hogy a bank mindig a fizető ügyfelekkel fizetteti meg a nem fizetők miatti veszteséget. A Merkantilnál a 3 havi elszámolású hiteleknél nem lett egyoldalúan a kamat emelve, nekünk pl a 7 év alatt 6,8-ról szépen lecsökkent 4,5-re. Vagyis itt 0, azaz 0 a visszajáró összeg a mi esetünkben. Éppen ezért nem kell irigynek lenni a havi elszámolásúakra, mert ugyan ők többet kaptak vissza, de az évek alatt többet is fizettek ki, mert ott bizony emelgették a kamatokat tisztességesen. Nekünk is volt ismerős, akinek havi elszámolású hitele volt, 150-es CHF emelkedet 250-re, de mégis dupla törlesztőt fizetett már a kamatemelések miatt.

 

Remélem így egy kicsit érthetőbb, hogy miért van ekkora különbség a havi és a negyedéves elszámolásúak között.

StefaN_ Creative Commons License 2015.04.27 0 0 350

A leírtak alapján aki 3 havonta fizette a különbözetet az így járt. A végeredményt tekintve így is azok jártak "jól" akik nem havonta fizették a különbözetet. 

 

Csak egy példa,

te visszafizettél 2,2m forintra 3,6-ot, én 1m forintra visszafizettem 2,7-et, tehát majdnem a háromszorosát. 3 havi elszámolásra volt 45e forint különbözet, havi elszámolásra a 3 havi különbözet több mint 60e forint volt - 2014-ben.

 

A tisztességtelen összeget levonva a teljes kifizetésből, az aki havonta fizette különbözetet még így is többet fizetett vissza mint aki 3 havonta fizette.

Előzmény: MUUSUU (349)
MUUSUU Creative Commons License 2015.04.27 0 0 349

Sziasztok,

 

nekem is megjött a levél, és nem vagyok elégedett, azt összeget amit "tisztességtelenül" vett el tőlem a bank, az egy negyed éves árfolyam-különbözeti csekkem , ami nevetséges...persze a bank szerint.

Ami érdekes, hogy azoknak jött ki ez az alacsony érték aki 3 havonta fizettek árfolyam-különbözetet. Viszont aki havonta fizette annak százezrek járnak vissza, hol ott velük is és velünk is megfizetették a az árfolyamot. annak 2006-ben 2.2 M vettem fel és 3.6 M kellett visszafizetni, már 2006-ban 3 hónapra kijött 7.000 Ft-nyi árkülönbözet, ez már 2014-es éveben 3 hónapra felduzzadt 45.000 Ft-ra tehát havonként törlesztve a circa 12.000 Ft-okat, akkor kérdezem én miért csak azok nem kapják vissza akik 3 hónapos intervallumban fizették a különbözetet.

 

Ezenkívül nem tudom van olyan aki 2006. 12 hóban kapott szerződésmódosítási levelet miszerint a chf libor,helyett chf libor london lesz a mérvadó? ( persze fizess be a 15.000 Ft szerződésmódosítási díjat)  Aztán persze évekkel később london libor bortány tört ki ( ugyanis manipulálták mesterségesen).

 

Tehát nekem van egy nem aláírt szerződésmódosításom, egy olyan szerződésem ahol a kereskedő írt alá,a bank helyett, a szerződésemben nem szerepel kockázatfeltáró nyilatkozat, ezenkívül küldetek egy olyan elszámolást ami értelmezhetetlen,például a tőke tartozásom 2011-2012 évben nulla,majd befizetek a a 2 év alatt 1 Milliót 2013ban a nullából 165.659 Ft tőketartozásom lesz....próbáltam lekérni a levélben küldött kód alapján a teljes elszámolást,persze nem lehet letölteni vagy mert még fent sincs, vagy túl sokan próbálják lekérni.

 

Én nem tudom Ti hogy érzitek de én nem tartom korrektnek, úgyhogy első dolgom egy részletes elszámolás kérése tértivevénnyel amire 5 napja a banknak hogy kiküldje és utána, nem fogom elfogadni a kínált összeget és mehetek a pénzem után,  de nem fogom hagyni hogy kiszúrják a szemem, akinek esetleg szintén nem felelne meg a merkantil által kínált összeg írhat nyugodtan.

 

 

Mishpatim Creative Commons License 2015.04.26 0 0 348
Előzmény: Törölt nick (309)
Mishpatim Creative Commons License 2015.04.26 0 0 347

Sajnos a törvény így lett megírva, mindenkit megsz1vattak vele: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134712744&t=9154086

 

Előzmény: toopp (313)
Mishpatim Creative Commons License 2015.04.26 0 0 346

Kedves blombeer!

 

Nagyon ki lett ez találva a törvényalkotó részéről - szvsz háttérben a banktulajdonosokkal!
Az visszatérítés elszámolásánál van a kutya elásva:2014. évi XL..tv. 5.§ (3) szakasza:"(3) A fogyasztói követelést – a (4) bekezdés kivételével – a polgári jog általános szabályainak megfelelően ELSŐSORBANa költségre, AZUTÁN a kamatra és VÉGÜL a tőketartozásra kell elszámolni. Ha a fogyasztói követelés a fogyasztópénzügyi intézménnyel szemben esedékessé vált és lejárt tartozását meghaladja, azt az MNB rendeletébenmeghatározott módon és időponttal ELŐTÖRLESZTÉSKÉNT KELL elszámolni."

Tehát az emberek részére "megállapított" visszatérítés összegéből előbb az elmaradást/tartozást/költséget(?), majd a kamatot és végül ha marad, akkor a tőkét csökkentik.

Miért is, hát lássuk (2014. évi XL..tv. 5.§ (2) szakasza): "A fogyasztó követelését a fogyasztói kölcsönszerződés fennállásának időszakában a Magyar Nemzeti Bank elnökének e törvény felhatalmazása alapján kiadott rendeletében (a továbbiakban: MNB rendelet) meghatározott módon úgy kell kiszámítani, mintha a 3. és 4. §-ban meghatározott túlfizetéseket a túlfizetés időpontjában előtörlesztésként teljesítették volna (a továbbiakban: fogyasztói követelés)."

 

Tehát ha előtörlesztesz, akkor ki kell fizetned az esedékes árfolyam és kamatkülönbözetet is a banknak!!!

 

Mindvégig azt jött le a médiákban, hogy a tisztességtelenül felszámolt összegeket a tőkéből fogják levonni, hát nem.

 

Ezt NAGYON jól kitalálták a hatalom aktuális gyakorlói és a bankszövetség!!!

U.i.: az én esetemben 950eFt 2008.08, 27eFt havi, 2012-ben rögzitve fix összegre 27eFt, tisztességtelenül felszámolt összeg 460eFt, ebből a tőke csak 230eFt csökkent, így maradt még 423eFt tőke, illetve 440eFt árfolyam és kamatkülönbözet.

 

Előzmény: blombeer (336)
harcolni fogok Creative Commons License 2015.04.24 0 0 345

Csak a postázás után 5 nappal tudod megnyitni a részletes elszámolást a honlapjukon. Nekem is akkor sikerült, na nem voltam boldogabb a 20 oldal láttán. De erősen olvasgatom, saját épülésemre, hogy tudatosítsam magamban, soha többé hitelt! 

Előzmény: Aryan88 (343)
ZoTon Creative Commons License 2015.04.24 0 3 344

Ez jó! -------> "

Csak egy elgondolkodtató kérdés! Többen megkaptuk az elszámolást, amiben leírják, DE TÉNYLEG ODAÍRJÁK, hogy a tisztességtelenül felszámított összeg: xy,-.

Most ne menjünk bele a részletekbe, hogy jól vagy rosszul számoltak, csak szorítkozzunk arra, ami a levélben van. Tehát: Mivel a bank leírta, hogy tisztességtelenül számolt fel nekem összegeket, emiatt sajnos nekem, mint ügyfélnek megrendült a bizalmam.

 

Ezért a kölcsönszerződésemet felmondom. Én, a miatt mert tisztességtelen volt, az eddigi befizetésemet tőketörlesztésként veszem figyelembe. Ezt levonom a felvett összegből, és a maradékot fogom befizetni.

Ezt megírom a banknak. Na, ezt biztos, hogy nem nyeli le.

Ezért a bíróságra megyünk. Namármost, a bíróságon is elmondom ugyanezt, a bank majd cáfol, hogy no de én CHF-ben vettem fel a hitelt.

Akkor kérem, hogy ezt a kijelentését bizonyítsa, mert ha a futamidő során volt tisztességtelenül felszámított összeg, akkor miért hinném el, hogy a chf, valóban chf volt? Még egyszer mondom, most ne foglalkozzunk a "forintosítással", csak ezzel a résszel.

Ki és miért kötelezne, kötelezhet arra engem, hogy tulajdonképp egy olyan pénzintézettel álljak kapcsolatba, aki át akart b@szni? És tulajdonképp meg is tette!"

Aryan88 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 343

Sziasztok!

 

Megjött nekem is a levél a "csoda" banktól. Anno 1.341.000ft hitelt vettem fel természetesen svájci frank devizás volt. 72hónapra (2005.07-2011.07), előre megkapott csekkeket be is fizettem mindig időben (72x22.110Ft). Egy idő után jöttek negyedévente a plusz csekkek. Megtalált plusz befizetésről szóló csekkek (nem tudom már miért is küldte őket a bank, valami kamatkülönbözet rémlik) összértéke 260.941ft volt. Az első plusz csekket 2006.04hóban fizettem és az utolsót 2011.07hóban. A csekkek értékei random voltak.

 

Banki elszámolás szerint nekem 28.878ft jár vissza. Egy kicsit keveslem, mert ismerős hasonló összegnél és idő tartalomra ERSTE banktól 145000ft-ot kapott. De még apám is 38000ft-ot kap vissza 36hónapra felvett hitelre ami anno 500000ftról szólt ha jól emlékszem és ő viszont merkantilos volt szintén.

 

Kölcsönszerződésben ilyen szerepel, hogy:

 

EURIBOR helyett: CHF (svájci frank) (L)IBOR

EURO-árfolyam helyett CHF (svájci frank) árfolyam

 

Merkantil honlapjára sikerült belépnem az elszámolási résznél, de amikor letölteném a pdf fájlt semmi nem történik. Egy üres txt fájl tölthető le helyette.

 

Banki,apehos dolgok nekem kínaiak. Hétfőn felhívom a merkantilt, remélem nem küldenek le a búsba.

Természetesen nem akarom magamat sajnáltatni mivel már túl vagyok a hitelen, akiknek még van lakás/autó hitelük na őket sajnálom.

 

Szép estét!

 

Z.

attilago65 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 342

Ha végtörlesztenél,akkor 80000 forinttal kevesebbet kellene fizetned,mint az elszámoltatás előtt.         80000ft osztva a jelenlegi frankárfolyammal /kb290ft/,szorozva a felvételkori árfolyammal/kb160ft/,ezt vonják le a tőketartozásból,a többi az árfolyamkülönbözet.                            Valahogy így számolnak ők,pedig arról volt szó,hogy a jóváírt összeget teljes egészében a tőketartozásból kell levonni.

Előzmény: blombeer (336)
miacalcic Creative Commons License 2015.04.24 0 0 341

Üdv. mindenkinek! Ma kaptam a Merkantilt Banktól levelet, kemény 43eFt-ot számolt ki nekem, 1m50e ft-ról.

Negyed éves kamatkülömbözet+a rendes törlesztő részlet. De ahogy olvasom a többieket mindenki csalódott.

Patrick84 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 340

Én is csak ezért kaptam 57-et. Árfolyamkülönbség+kamat.

Előzmény: RedNeck79 (339)
RedNeck79 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 339

Sziasztok,

 

bocsánat, biztos nem leszek vele népszerű, de:

 

két féle merkantilos hitel volt: akinek 3 havonta jött az elszámoló, annak a szerződése valószínűleg olyan mint az egyém: BUBOR+kamatfelár, ami NEM VÁLTOZOTT. Itt nem volt tisztességtelen kamatemelés, csak az átváltási árfolyamok különbségét+annak kamatait írják jóvá, ami ez a pár 10e Ft.

 

Én még nem tudom mennyit fogunk visszakpani. 2007-2012 között volt hitelünk 1m körül, én olyan 50e-re számítok.

gzsuzsella Creative Commons License 2015.04.24 0 0 338

Eddig én "vezetek"! 

2007-től 72 hónap futamidőre, 1.5 milliós kölcsön, negyedévenkénti elszámolás.  A havi kölcsöntörlesztésem folyamatosan 25.000-ről 40.000-re nőtt!   Visszatérítés:  33.000 Ft összesen !!!!  No comment!!!!!

ZoTon Creative Commons License 2015.04.24 0 0 337

Ha belegondolunk a bankok milliárdokat kaptak "kisegítés" céljából. Valójában pedig mi is történt? Volt egy mesterségesen generált indokolatlan CHF erősödés, majd pedig hirtelen és teljesen véletlenül gyengült a forint. A jóváírt összeg  nagy része eltűnt a banki ügyeskedés útvesztőjében, vagyis a kamatkülönbözet (a mesterséges semmi)-ből vonták le a visszajárt összeg egy részét. Rosszabbul jártunk, és a törvényre hivatkozva emeltek a törlesztőn. Pl, az én esetemben a  eddigi havi részlet ilyen volt. 43.000 + 19.000. Ezután következett a chf és forint ügyeskedés, ekkor a "meserséges semmit" felemelték 27.000Ft-re. A törvény által előírt jóváírás után pedig kegyet gyakorolva 39.000+27.000 lett a havi törlesztő, vagyis 4000 Ft-al többet kell fizetni, mint eddig. A jóváírt összeg pedig "vizeslufi efektusként" eltűnt, vagyis amennyit elveszünk, annyi jön ki máshol. Ezzel  a bankok renkivül jól jártak, hiszen még komoly pénzt is kaptak az államtól. Ez leginkább a még folyamatban lévő ügyfelek érzik. Akik már kifizették, ők kapnak vissza, hiszen ide-oda rakosgatni az összegeket az Ő esetükben lehetetlen.

blombeer Creative Commons License 2015.04.24 0 0 336

Mi ez a 15.000Ft-os befizetés?

Amúgy én is megkaptam. U.az, ami az ügyfélkapunk volt látható. 80E HUF, ebből kb 44Ft a tőkéből levonva, atöbbit nem értem. Van valaki aki érti és leírná, hogy a fennmaradó összeg hová tűnik? Milyen árfolyamkülönbözet figyelembevételével? Hogy jön ki ez a majd' felezett összeg mindenkinél?

Amúgy az elszámoló levélben van pár baromság, pl. szerz. módosítás előtti havi összeget nem jól tüntették fel, kamatot nem jól tüntették fel...egyébként kemény 1.700Ft-tal lesz kevesebb a havi törlesztőm. Vicc az egész. A bónusz csekkel fizettem 55E körül, úgyhogy ekkora összegnél nem igazán érzem a könnyebbséget... A nagy mellébeszélésekben a médiában egyik politikus, meg nagy szakértő sem említett 1,5%-os jóváírás lehetőséget. Mert nekem kb ennyit írtak jóvá. Ha tudták, hogy lesznek érintettek, akiknek ilyen fillérek járnak vissza, akkor azért ezt is említhették volna. De szó sem volt ilyen számokról. Ezért van kiakadva jó pár ember...Pedig ha igaz amit lenetbb írtak, hogy a 3 hónapos LIBOR más tészta, akkor erről tudni kellett az okosoknak is, mert  gondolom nem 5 db ilyen szerződés van az országban...És azt sehol nem említették, hogy lesz olyan aki csak árf. rés miatti összeget kap vissza.

 

Előzmény: ccsabika (323)
Kulu Creative Commons License 2015.04.23 0 0 335

2006. májusában 100 hónapra felvett CHF alapó szgk. köcsön, 1,6M HUF, 3 havi különbözeti elszámolással, végtörlesztettem 2013 januárjában, összesen kb. 2,8M HUF-ot fizettem ki nekik. Visszajár 43.006 Ft.

krisztao Creative Commons License 2015.04.23 0 0 334

Igen , nekem is csak ennyi látszik, az ajánlat szerződés lezárásához menüpontban pedig kb. ugyanaz a bődületes összeg, mint egy hónapja.

 

Előzmény: Szamoca25 (327)
StefaN_ Creative Commons License 2015.04.23 0 0 333

Megjött nekem is a levél, én azt hiszem a szerencsésebbek közé tartozom:

Hitel: 1060000 Ft, CHF alapon, havi különbözeti csekkel

futamidő: 72 hó

Lejárt: 2014. 08.

Visszajáró összeg: 220e Ft

attilago65 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 332

Ügyfélkapun megjelent 67000 ft jóváírás, 114 hónap törlesztésre.                                                          Ebből tőkelevonás kb.36000ft.                                                                                                               2005-ös frankhitel,2.5milla.                                                                                                                 Hátralévő törlesztő:6x20000,6x26000 helyett./+árfolyamkülönbözet/

baaril Creative Commons License 2015.04.23 0 0 331

bocsánat...  "60 hónap  helyett már 84 hónapja fizetek"

baaril Creative Commons License 2015.04.23 0 0 330

Sziasztok!2008 júliusa óta fizetek 22506Ft  920 000Ft hitelösszegre.àrfolyamkülönbözetet nem fizettem, hanem a fizetö hónapok csúsztak.így a 60 hónap helyett már 24 hónapja fizetek.tehát ez mind az árfolyamkülönbözet lenne?

Szerintetek mi várható? ma kaptam egy levelet, melyben tájékoztattak,hogy felvettek a KHR listára.A bankot felhívtam és elmondták, a részletes elszámolást a napokban fogom megkapni. Szerintetek mit lehet várni?üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!