Keresés

Részletes keresés

Detonátor Creative Commons License 2010.10.18 0 0 13143
Pedig szép helyek vannak arrafelé.

Kapuk mögül lesték az olaszliszkai megemlékezést
Előzmény: Törölt nick (13142)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 13142
Én mindenesetre azóta nem utazom Észak-Magyaro.-ra, BAZ megyét meg különösen elkerülöm. Gondolom, vannak még így egy páran ezzel.
borzimorzi Creative Commons License 2010.10.18 0 0 13141
Talán majd nagymama korukra...

Csót:
b
Előzmény: sesebese (13140)
sesebese Creative Commons License 2010.10.17 0 0 13140
Őrület, hogy megy az idő. A kislányok kiheverték már az iszonyat látványt?
Előzmény: Detonátor (13137)
Detonátor Creative Commons License 2010.10.17 0 0 13139
Detonátor Creative Commons License 2010.10.15 0 0 13138
Előzmény: Detonátor (13137)
Detonátor Creative Commons License 2010.10.15 0 0 13137
Négy éve hunyt el Szögi Lajos
"Tiszavasvári - Pénteken négy esztendeje, hogy 2006. október 15-én brutálisan agyonverték a tiszavasvári tanárt."
Előzmény: sensei47 (13134)
FreedomTrail Creative Commons License 2010.10.15 0 0 13135
Így igaz!
Előzmény: Törölt nick (13132)
sensei47 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 13134
Olaszliszkán 2006. október 15-én verték agyon Szögi Lajos tiszavasvári tanárt. :-(((((((
Előzmény: sensei47 (13131)
Detonátor Creative Commons License 2010.10.10 0 0 13133
Előzmény: sensei47 (13131)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.10 0 0 13132
Nem felejtünk - nem felejthetünk.
sensei47 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 13131
==============================================
Gyermekei szeme láttára verték agyon: Szögi Lajosra emlékeztek
2010. október 10. 15:20

MNO - KA
Szögi Lajos halálának évfordulójára emlékeztek a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Olaszliszkán vasárnap. A településen 2006. október 15-én verték agyon a tiszavasvári tanárt.

A településen a Kossuth utcában – ahol a tragédia történt, és ahol Szögi Lajos emlékműve is helyet kapott – mintegy száz motoros vonult fel rendőri felvezetéssel. Olaszliszkán több rendőr – kutyákkal – vigyázta a rendet, illetve a település előtt elágazások mentén is rendőri jelenlétet lehetett tapasztalni.

A Gój Motoros Egyesület által szervezett megemlékezésen elhangzott: Szögi Lajost a gyermekei szeme láttára verték agyon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Olaszliszkán 2006. október 15-én annak a kislánynak a hozzátartozói, ismerősei, akit a férfi gépkocsijával elsodort az út mellett. A gyerek a vízelvezető árokba esett, de sérülést nem szenvedett.

A különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettével részben társtettesként, részben felbujtóként nyolc embert vádoltak, akiket már jogerősen – tavaly novemberben – elítéltek. Ők összességében 157 évet kaptak. Három elkövetőt életfogytiglani szabadságvesztéssel sújtottak – legkorábban harminc év múlva szabadulhatnak –, egy elítélt 17 évet, másik kettő 15-15 évnyi büntetést kapott, míg a bűncselekmény idején fiatalkorú elkövetőknek 10-10 évet kell töltenie a fiatalkorúak börtönében.

A megemlékezésen arról is szóltak, hogy a tárgyalások során kiderült: a bűncselekményt nem nyolcan követték el, hanem többen voltak. Ennek vizsgálata a rendőrségen már lezárult, jelenleg az ügyészségnél van az ügy – hívták fel a figyelmet.
(MTI)
==============================================
szem telen Creative Commons License 2010.07.14 0 0 13128
Igen. A gyerekemre a frászt hozták, amikor fegyveres rendőrök majdnem rárúgták az ajtót mert nem jelentem meg egy tanú kihallgatáson. Volt ám minden, sziréna villogó amit akarsz.
Ja, hogy nem voltam otthon, mert a magyar hatóság szerint nekem kutya kötelességem az év 365 napján otthon tartózkodnom. Ippeg nyaraltam és a második felszólítást is visszaküldték.
Bezzeg a volt férjemmel aki lazán lenyúlt 10misivel az egyik főszügyész szerint bűncselekmény nem történt. Kb. 1 milla gyerektartással tartozik, őt nem lehet előállítani, nem veszi át az idézést, nem a bejelentett lakcímén lakik, stb. 3 éve lehet egy ügyet húzni. Főszügyész asszonytól a napokban kaptam levelet, hogy bíróságra kerül a dolog. Na az jó, mert innentől kezdve akár az örökkévalóságig. Én már felajánlottam, hogy saját kezűleg beviszem, lerakom a kapu előtt.
Nem akartam bántani a volt férjem, mert a fiam szerette és 10 évig csodálatos apa-fia viszony volt köztük.
A ma éjjeli beszélgetéskor a fiam azt mondta azt sem bánja, ha milliméterenként filézem ki.
Ha hazamegy még sor kerülhet rá. Rajta tartom figyelő szemeimet.

Üdv.

szem telen
Előzmény: Törölt nick (13125)
borzimorzi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 13127
Az érzelmi alapú azonosulást megértem. Helyeslem is. Ha segítségre szorulna bármelyikük, segítenék, ahogy tudok. Nem utolsó sorban tartoznék is vele, hiszen többek között én is sokáig elhittem, hogy csakis az elnézés, a tolerancia fogja a cigányokat meggyőzni arról, hogy érdemes beilleszkedni a társadalomba és végre kiérdemelni az előre, évtizedeken át megkapott rokonszenvet és nem kevés anyagi juttatást. Eddig OK. Nem lett volna szabad magamból kiindulnom, és azt képzelnem, hogy más is viszonozni akarja mindazt a jót, amit kapott.

Na de attól, hogy valakinek megölték az apját, attól még ő maga nem lesz sem okosabb, sem tanultabb, sem rátermettebb, sem jobb vezető. Elismerem, tapasztaltabb lesz, de nem olyasmiben, amire egy vezetőnek szüksége van.

Nem kéne ezeket a szerencsétlen, árván maradt leányokat most még ezzel is nyomasztani, szvsz. Hadd tanuljanak, amihez kedvük van, és hadd méressék meg magukat a választott hivatásukban!

Csót:
b
Előzmény: Detonátor (13118)
borzimorzi Creative Commons License 2010.07.14 0 0 13126
Sajnos az. Ha tanú vagy, akár rendőrséggel is előállíttatnak. De ha csak megöltél valakit, akkor addig tojhatsz az eljárásra, amíg csak akarsz. Sőt, ha elég "ügyes" ügyvéded van, még meg is lóghatsz Írországba, még ítélethirdetés után is...

Csót:
b
Előzmény: Törölt nick (13125)
kábelbúvár Creative Commons License 2010.07.14 0 0 13124

A szerdai tárgyaláson - amelyen egyik elkövető sem jelent meg - Kocsis Ottília tanácsvezető bíró először a hatodrendű vádlott beadványát ismertette. Ebben az elítélt tagadta, hogy részt vett volna a bűncselekmény elkövetésében, állítása szerint segítő szándékkal ment oda a földön fekvő, vérző tanárhoz, és csak a pulzusát akarta megmérni. "Semmi közöm nincs a gyilkossághoz" - írta beadványában a hatodrendű alperes, és hozzátette: be fogja bizonyítani az ártatlanságát. 

 

http://www.hirszerzo.hu/cikk.csak_szogi_lajos_pulzusat_akartam_megmerni.158696.html

borzimorzi Creative Commons License 2010.05.09 0 0 13123
Azért én hozzáadnám ehhez az összeghez azt az adóbevételt is, amit a magyar állam a korábbi években ÉK-Magyarországon az autós turizmusból realizált. S mivel jól látható, hogy a bestiális lincselés miatt maradtak el az adóbevételek, a magyar állam csatlakozhatna a perhez mint kettes számú károsult, és követelhetné az elmaradt adóbevételt az elkövetőktől.

S akkor arról még nem is beszéltünk,hogy a hasonló elkövető kör által megkövezni próbált izraeli zarándokok esete óta a nemzetközi turizmusnak ez a szegmense - konkrétan a liszkai csodarabbi sírjához zarándokló izraeliek - gyakorlatilag nullára redukálódott. Nem különben az ilyen turisták magyarországi költései...

Csót:
b
Előzmény: sensei47 (13120)
sensei47 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 13122
"Ha a lincselők megkapják az egymilliárd nem vagyoni kártérítésüket az államtól"

Erre egzaktul zérus esélyt látok...
Előzmény: Óvakodj a törpétől! (13121)
Óvakodj a törpétől! Creative Commons License 2010.05.05 0 0 13121
Ha a lincselők megkapják az egymilliárd nem vagyoni kártérítésüket az államtól, abból könnyen futja.
Előzmény: sensei47 (13120)
sensei47 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 13120
=====================================
57 millió forintot követel a gyilkosoktól a Szögi család

2010. május 5. 12:33

MNO - KA
Megkezdődött az Olaszliszkán meggyilkolt Szögi Lajos tiszavasvári tanár családja által az emberölés elkövetői ellen indított kártérítési per a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróságon szerdán.

Az édesapa nélkül maradt négytagú család, valamint a velük egy háztartásban élő három nagy- és dédszülő együttesen 57 millió forint, valamint az összetört gépkocsi utáni 400 ezer forintos kár megfizetését kéri a gyilkosság nyolc elkövetőjétől.

Az emberölésért a három életfogytig tartó fegyházra, valamint az öt 10 és 15 év közötti börtönbüntetésre ítélt rab egyike sem jelent meg a bíróság előtt, s mindössze ketten nyújtottak be írásos ellenkérelmet. Ők sokallták a kártérítési igényt, egyben részletfizetési lehetőséget kértek, ha végül kártérítésre kötelezik őket. Kocsis Ottília tanácsvezető bíró a felperesek és jogi képviselőjük meghallgatása után a tárgyalás folytatását július 14-re napolta el.

A szerdai tárgyaláson Helmeczy László, a Szögi család ügyvédje arányosnak és méltányosnak nevezte a kért kártérítés összegét. Szerinte felbecsülhetetlen a családot ért kár, hiszen a családfő elvesztése az életkörülmények hosszú távú romlását idézte elő, emellett a különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság súlyos testi és lelki sérelmekkel járt.

A jogi képviselő az összeg nagyságával kapcsolatban fontosnak tartotta megjegyezni, hogy az egyik elkövető annak idején 100 millió forintos kártérítési pert kezdeményezett az ügyben első fokon eljáró Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság és ügyészség, valamint a közreműködő bíró és ügyész ellen, mert „lincselésről” beszéltek a tárgyaláson. Helmeczy László úgy vélte, „ehhez képest még alacsony is az 57 millió forint, hiszen egy gyilkosság okozta, bizonyíthatóan jelentős anyagi kárról van szó”.

Az ügyvéd ugyanakkor elismerte, nem lesz könnyű a kártérítést végrehajtani, ha azt a bíróság megítéli, hiszen az emberölésért elítéltek közül korábban sem volt munkahelye senkinek. Fenntartotta azonban a kártérítési igényt, hozzátéve, „a rabkeresetből, vagyontárgyaik értékesítéséből fizetniük kell a károkozóknak”.

A bíróság a testi és lelki sérelmek bizonyítására orvosszakértő bevonását tartotta indokoltnak, s egyben bekérte a kezelések dokumentumait, az azzal összefüggő kiadások összesítését, valamint a következő, július 14-i tárgyalásra a meggyilkolt tanár két gyermekét is beidézte meghallgatásra. A büntetésüket töltő alpereseknek írásos nyilatkozattétellel vagy a személyes meghallgatás lehetőségének biztosításával adott lehetőséget a védekezésre.

Szögi Lajost 2006. október 15-én, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Olaszliszkán, gyermekei szeme láttára verték agyon. A tragédia előzménye az volt, hogy a tanár autója előtt egy kislány a társával átszaladt az úton, majd az árok szélén elesett. Szögi Lajos megállt, hogy megnézze, megsérült-e a gyermek, ekkor azonban a vélt baleset miatt a hozzátartozók kirángatták a járművéből és halálra verték.

(MTI)
=====================================
sensei47 Creative Commons License 2010.04.28 0 0 13119
Idehozom az mno.hu-n megjelent hírt:

========================================
Olaszliszkai lincselés: hárman vannak még szabadlábon?

Interjú 22 óra 5 perctől a Hír TV Riasztás című műsorában
2010. április 27. 20:24

MNO - KA
Még legalább három elkövető van szabadlábon az olaszliszkai lincselők közül – állítja a 17 év börtönre ítélt elsőrendű vádlott. Ifjabb Horváth Dezső a sátoraljaújhelyi börtönben tölti büntetését.

Ő volt az elsőrendű vádlott, annak a lánynak a bátyja, aki miatt Szögi Lajosnak meg kellett halnia. Életfogytiglanra nem ítélhették, mert a gyilkosság időpontjában nem volt még húszéves.

A férfi két bántalmazóról és egy felbujtóról tud, de nem nevezi meg őket. A Szögi Lajos brutális gyilkosságának egyik résztvevőjével készült interjút 22 óra 5 perctől a Hír TV Riasztás című műsorában láthatják.
(hírTV)
========================================
Előzmény: Törölt nick (13117)
Detonátor Creative Commons License 2010.04.27 0 0 13118
Kétezren voltak a meglincselt tanár temetésén

Figyelünk benneteket Szögi lányok! Arra megyünk, amerre Ti mentek...
szem telen Creative Commons License 2010.04.07 0 0 13116
Hajrá!!! Én is ott vagyok.

Üdv.

szem telen
Előzmény: Törölt nick (13115)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2010.04.02 0 0 13114
lehet fokozni :-)

Ítélet-részlet az olaszliszkai gyilkossági ügyből (2010.04.02)

"A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság a Horváth Dezső és társai ellen különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette ügyében részletesen foglalkozott dr. Helmeczy László, Pór Gábor és Pórné Nagy Katalin által Májer Józsefnével készített hangfelvétellel. A hangfelvétel miatt Horváth Dezsőné, a jogerősen 15 év fegyházra ítélt V. r. vádlott pótmagánvádat terjesztett elő. A százötven oldalas megyei bíróság ítéletének 139. oldala részletesen foglalkozik a pótmagánvád tárgyát képező üggyel. Az ítélet ezen oldalának itt ezen a honlapon történő megtekintése senkiben nem hagyhat kétséget afelől, hogy sem dr. Helmeczy László, sem a Pór házaspár, sem Májer Józsefné semmilyen törvénybe ütköző dolgot nem tett. A Debreceni Ítélőtábla minden vonatkozásban felülvizsgálta az elsőfokú ítéletet, így az ítéletnek ezt a részét is. Csupán annyit változtatott az elsőfokú ítéleten, hogy az I.r. vádlott 15 éves fegyházbüntetését 17 évre, míg további két vádlott fegyházbüntetését életfogytig tartó szabadságvesztésre súlyosbította, így a nyolc vádlottal szemben 157 év szabadságvesztést szabott ki a Szögi Lajos sérelmére elkövetett olaszliszkai lincselés miatt."

innen:

http://helmeczylaszlo.hu/bunteto.html



Előzmény: Törölt nick (13113)
szem telen Creative Commons License 2010.04.01 0 0 13112
Na alaphangon nézz utána pl. a sokszor hivatkozott USÁ-k törvényeknek. Ott figyelembe vesznek olyan apróságokat mint társadalmi hasznosság.
Minden ellenkező híresztelés ellenében a fene nagy egyenlőség hazájában közel nem azonos kártérítést ítélnek meg egy kábszeres hajléktalan, vagy egy kaliforniai ügyvéd balesete esetén.

Üdv.

szem telen
Előzmény: ohrana (13100)
szem telen Creative Commons License 2010.04.01 0 0 13111
Mi az hogy meg vesszük. Nálunk sokan ezt kapják Húsvétra ajándékba. És most ezt ne vedd gúnynak. Így van és pont. Lehet min gondolkodni a család felnövekvő nemzedékének is.
Szánalmas a magyar gazságszolgáltatás. Ha csak ennyivel tudunk hozzájárulni egy család túléléséhez akkor ez kötelesség.

Üdv.

szem telen

Előzmény: Detonátor (13083)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2010.04.01 0 0 13110
http://helmeczylaszlo.hu/bunteto.html

közleményt adott ki az ügyben
borzimorzi Creative Commons License 2010.03.25 0 0 13109
Házelkobzás? Ingóságok? Bankszámlák?

A fél utcát el lehet árverezni nyugodtan.

Egy csepp könnyet nem hullatnék értük, mert nem nyolcan verték agyon az áldozatot, hanem legalább 40-en. Kicsődült mindenki a vérszagra. Hát, most majd megfizetik az okozott kárt. Tőlem mehetnek a híd alá is akár.

Csót:
b
Előzmény: Detonátor (13106)
Detonátor Creative Commons License 2010.03.25 0 0 13108
Jó, de az nem lett kifizetve. De ezt a pénzt meg össze kéne lapátolni valahonnan. De ehhez kéne az APEH is, aki az oroszlános kapusok ellen megindítja a vagyonosodási vizsgálatot, és a behajtott pénzből lehetne fedezni a kártérítést.

Emlékeztetőül, amikor az egri Putricselli ekézi a másik Putricsellit:
ezerszázmillió
Előzmény: mesterséges színezék (13107)
mesterséges színezék Creative Commons License 2010.03.25 0 0 13107
Ahogy az államot 1milliárdra akarták perelni, mert a bíró nem átallotta lincselőknek aposztrofálni őket, a felperes családot perelik 100millióra, mert károkózóknak állítja be őket, és akkor pont egál, ha megnyerik...
Előzmény: Detonátor (13106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!