Keresés

Részletes keresés

anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 158

Mindenki, aki sokkalja, hogy mit kapunk elméletben, aki arról beszél, hogy az állam feleslegesen segíti azokat, akik e területen vállalnak kicsit többet...Voltak itt azért ilyen szemléletü beszolások bőven...

Előzmény: BandW (152)
Indián Creative Commons License 2006.09.16 0 0 157
Ugyan, Mamibanya, ne akaggy fönn illesmin... Újabban ez valami szokás, mer' már mindenki célpont, aki nem viselkedik rendes alattvaló gyanánt... némelyek túlszaporodnak, mások üzleccerűen adócsalnak, meg egyáltalán a nemzet söpredéke...

Nem ezzel köll törőnni... viszont az ország jövőjének más tenne lyót, de az kivitelezhetetlen...
Előzmény: anyabanya (148)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 155
"már mér mán? tán  ismeröd, vagy szomszodod tán ? " a stílusod kötelez!
Előzmény: beowolf (151)
zsuzsa Creative Commons License 2006.09.16 0 0 154
Anyabanya : biztos vagyok benne, hogy boldog gyerekkora van a csemetéidnek, de én azt látom, hogy az egyik barátnőm gyereke nem sportolhat, mert nincs pénz felszerelésre, a másiknak nem telik még használt számitógépre sem, már a középiskola iszonyu anyagi teher nekik, hogy tudnak ezek a gyerekek majd továbbtanulni ? Ugy értem, nekik kell esetleg lemondani erről? Ez a "valahogy minden megoldható" meddig fog müködni ?
Előzmény: anyabanya (141)
alto Creative Commons License 2006.09.16 0 0 153
Nme tudom, nálunk minden céges rendezvényre hozhatják az alkalmazottak a családjukat. Pedig multinál dolgozom.
Előzmény: Törölt nick (142)
BandW Creative Commons License 2006.09.16 0 0 152
Ki tart téged ingyenélőnek?
komolyan nem értem.
Előzmény: anyabanya (148)
beowolf Creative Commons License 2006.09.16 0 0 151
Hármat találhacc. De segitek, f-fel kezdődik.
Előzmény: káposztás (149)
beowolf Creative Commons License 2006.09.16 0 0 150
Hát nem, de faxnak óriási:-))))))
Előzmény: alto (147)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 149
felettébb gyanűs ,hogy pont ezt a Csanádit kérdezték, és publikálták! azért kiváncsi lennék, hogy kikre szavazott ez az úr áprilisban??!
Előzmény: alto (147)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 148

Azért fura, hogy én vagyok a kisgeci ingyen élö, miközben esküszöm, hogy dolgozok annyit, mint egy igás ló és tiszteséggel végzem e munkát, miközben a férjem a munka után hazatérve legalább még 4 órát lehuz a kertben....Ez a természetes, hisz vállaltuk, de hogy cserébe még ingyen élönek élösködönek tartsanak azok, akik számára az élet csupa moka kacagás és a felelöség számukra annak elkerülését jelenti. NO ez felháboritó...

AMugy meg senki se kérdöjelezze meg, hogy felelöségem teljes tudatába vállaltam a gyermekeimet...Leteszem a magam részét, nem semmi az, amit adoik az egész ország  jövöjének...adófizetö, szociálisan érzékeny, dolgozni vágyó, becsületes embereket...Miközben én adom meg a jövöt a jelen engem köp le...

alto Creative Commons License 2006.09.16 0 0 147

Bár vezető beosztásban dolgozom, ezt követően szóba sem jöhet az, hogy külföldön nyaraljunk, és étterembe sem tudunk majd menni. Emellett a gyerekeknek le kell mondania a jó minőségű márkás ruhákról is" - mondta."

 

Hát nem egy nagy taktikus ez a Csanádi úr :))

 

 

Előzmény: Törölt nick (120)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 146
mint a jobbos jelöltnek
Előzmény: káposztás (144)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 145
Én se kérnék...Amugy a 8 iskolásból 1 kap ingyen ebédet, a többi mert felsös nem...2 kapott inyen könyvet, 3 kölcsönbe amit ugye vissza kell adni...Nevelési segélyt kaptunk 30 000-et összesen ebben az évben...Viszont kéne a fenének, ha bére a férjemnek ugye itt az unioban nem csak 300 euronyi volna...ami ugye azért elég szégyenletes...Mint irtam ha pl ez ezer volna a frász se kérne semmit...
Előzmény: P.I. (133)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 144
Sok sikert, igen sok szavazatot kívánok, de legalább ötvennel kevesebbet mint jobbos jelöltednek!! mert ha egy-kettő a kükönbség biztos hogy megóvod a választást.
Előzmény: P.I. (140)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 143
Azért egy szedeszostól többet várnék...persze én vagyok a hülye, ha hiszem, hogy a kék könyv volt a kiindulás, ha hiszem hogy Iványi, Ferge, Béki, Köszeg vagy Solt Ottilia jelentik a szadesz szociális érzékenységét...de végülis, azt hiszem nem Te vagy szadeszos, hanem sokkal inkább én, aki viszont alapitó is voltam....aki ugy gondolom a szolidális gondolkodás is fontos lenne...Mellesleg szerintem egy jól nevelt, jól szocializált gyermek több hasznot hoz a társadalom egészének, mintsem amenyit rááldoz...de kérdezd meg pl Iványi Gábort, hogy miként érte el a szülöi háttér azt, hogy mind a 11 gyerek igen mküvelt, tanult emberré váljon és átlagban legalább 6 gyermeket vállaljon...
Előzmény: P.I. (133)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 141
egészen biztos vagyok abban, hogy az én gyerekeim élményei überelik sok  gazdag kortársuk élményeit, mert bár nem láttak tengert, de tudják mit jelentenek a nagy közös mesélések, az apa csinálta bábszinház elött egymás megtapsolása, a sok barát meghivása nagy közös hétvégékre...Tudják mit jelent lemondani, mert valakinek szüksége van arra, hogy jutasunk abból, amink van...Tudják mit jelent az, hogy közösen vagyunk együtt egymásért. Ezerszer több esélyt kaptak a boldog emberi életre, mint önmagában az, aki megjárja Angliát...Mellesleg a lányom most készül az OKTV-ra és nyelvből... Tudják mit jelentenek az igazi emberi értékek és tudják nekik aztán igazán szükségük van arra, hogy a tehetségük mellé talpraesettség is tartozon...Ne sajnáld öket, mert nincs nekik semmi bajuk, semmivel sem rosszabb nekik, mint a gyermekeidnek pl.... A nyaraik is többnyire boldogok és ha nem annak valami külsö más oka van...Sohasem jutna eszembe, hogy csak az anyagiak miatt nem menjenek tovább tanulni, mert  ök is tudják valahogy minden megoldható...
Előzmény: P.I. (133)
P.I. Creative Commons License 2006.09.16 0 0 140
Képviselőjelölt vagyok. :)
Előzmény: káposztás (137)
P.I. Creative Commons License 2006.09.16 0 0 139

Így van.

Az oka midössze az, hogy vezetéknévként túl sokszor írtam már le.

Előzmény: alto (138)
alto Creative Commons License 2006.09.16 0 0 138

OFF

 

Horváthországba

 

Jujj...

 

Szép magyar nyelv szép helyesírása...

 

ON

Előzmény: P.I. (36)
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 137
Vegytiszta szadeszos kampányszöveg! téged alkalmazniuk kéne a leglözelebbi választásokon, mint kampányszakértő! Gratulálok!
Előzmény: P.I. (133)
zsuzsa Creative Commons License 2006.09.16 0 0 136
Kockázatos dolognak tartom, hogy valaki 4-6 gyereket vállalt, hiszen azt már tizenévvel ezelőtt látni lehetett, hogy nem áll stabil lábakon a gazdaság.
Mi eredetileg hármat terveztünk, de most már örülök, hogy a meglevő kettő tanul, sportol, nyelveket beszél, valószinüleg nem lesz belőlük munkanélküli segédmunkás.
Nem értem, amikor egy pár bevállalja a 6. gyereket is, nem töprengenek el azon, hogy rendelkezésre áll-e az a jövedelem, amiből becsülettel fel tudják majd nevelni?
A nagycsaládos barátnőim olyan nyomasztó anyagi gondokkal küzdenek, hogy ezek megszoritások... hát nem tudom, hogy a bánatban tudják etetni a gyerekeiket :-((((



Másrészt az én 25-30 éves szingli kollégáim annyi hülyeségre szórják el a pénzüket, hogy akkor sem sajnálnám őket, ha gyerektelenségi adót vetnének ki rájuk. Szabad emberek, joguk van Disneylandba utazni, 60-80 ezres iPOD-okat beujitani, hozzá 15 ezer a tok,szemüvegböl csak strasszos DIOR vagy GUCCi buziszemüveg jöhet, nekik jár, hogy akármikor bulizhassanak, de közben meg sirnak, hogy nem tudnak öszehozni egy lakást ( egy fillért se tudnak megtakaritani, kifolyik a kezükből a pénz ) .... szóval nem tud izgatni, hogy mennyit adóznak. Inkább ők vállaljanak többet a közterhekből, mint az, aki öt gyereket nevel.
káposztás Creative Commons License 2006.09.16 0 0 135
pedig! ő aztán tényleg a tezstvérük!
Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.16 0 0 134

Hát annyiból eddig sem telt külföldi nyaralásra, és havi akár egy éttermi vacsorára sem:)

 

Előzmény: Droopy (131)
P.I. Creative Commons License 2006.09.16 0 0 133

Nálam a rászoruló az önhibáján kívül rászoruló.

 

Ha valaki lehetőségein felül vállal valamit, az vessen magára. Én két gyereket fogok felnevelni, és nem hatot. Pusztán azért, hogy ennek a két gyereknek ne az legyen a legnagyobb nyári élménye, hogy két adag vajas kenyeret kap vacsorára, mert éppen nincs gázszámla, hanem hogy eljutott Gizába, Luxorba, Athénba, nyelvi táborba Londonba, és télen síelhet Ausztriába stb.

 

Köszönöm, de nem kérek se ingyen ebédet, se ingyen tankönyvet, se nevelési segélyt. Befizetem az adómat és járulékaimat. Nyugalmat és biztonságot szeretnék.

Köszönöm én jól megvagyok állam bácsi nélkül.

Előzmény: anyabanya (130)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.16 0 0 132
Tán nem akarja, hogy visszatérjen  a tüntetésre biztató örökös miniszterelnök:)
Előzmény: káposztás (125)
Droopy Creative Commons License 2006.09.16 0 0 131

De szamokkal is:

eddig csp:405600+ado:480000 azaz 885600

most csp:672000+ado:192000 azaz 864000

Kulonbseg eves szinten 21600 Ft azaz egy gyerek egy honapban 450 Ft-tal kap kevesebbet

Előzmény: Droopy (129)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 130

Nyugi nem kérek töled semmit. Azért remélem a gyerekeimet sikerül ugy felnevelnem, hogy ha majd öregen valamiként gondoskodni fognak rólad, akkor nem fogják töled sajnálni a pénzt, mert látni fogják, hogy jó helyre megy...egy ember életének, méltoságának a megörzésére...mert bármit is mondasz, az én 6 vagy 9 gyerekem fogja megkeresni azt a pénzt, amiből majd fizet adokat, hogy azokat a mindenkori kormány  bizonyos plusz kiadásokra is tudja áldozni, pl a szociális célokra, amikkel a te öregségedet teszik könnyebbé....(egyébként pedig az SZDSZ tartsa tiszteletben egyik alapitojának és talán minden idök egyik leghitelesebb politikusának Solt Ottiliának emlékét és ovja, örizze az elesettek , a rászorulok érdekét is)

Előzmény: P.I. (108)
Droopy Creative Commons License 2006.09.16 0 0 129
Amde ugye aki 6 mila koruli adozott jovedelemmel rendelkezik, es kapja az emelt csp-ot+ az adokedvezmenyt, az eddig nem kilincselt az onkorinal szoc tamogatasert. tehat cirka ugyanott van mint eddig...
Előzmény: anyabanya (128)
anyabanya Creative Commons License 2006.09.16 0 0 128
csakhogy ugye változott az adókedvezmény mértéke/gyerek...
Előzmény: Droopy (126)
kgp9 Creative Commons License 2006.09.16 0 0 127
tejföljancsi!Jól megmondtad!Ha lehúzok egy 24.órás szolgálatot/ami valójában28/én is ennyit kaját kapok/parancsnoki pótlék/!))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!