Keresés

Részletes keresés

csoer Creative Commons License 2018.12.06 0 0 4547

Megértettelek és én is köszönöm a válaszodat.

A trópusi és mediterrán lombhullató és örökzöld növények hazánkban közel hasonlóan viselkednek.

Elsősorban a fény hiányában, hullajtják a levelüket.

A pudica-t nem ismerem, de csak példát említenék nem pluméria területéről, mennyire lombhullató (vagy örökzöld) néhány növény.

Hosszú évek óta van Cserimojám (több is) és örökzöldnek számít. Nálam tavaszra szépen lehullajtja örökzöld típusa ellenére az összes levelét és tavasszal újból hozza.

Előzmény: küf (4546)
küf Creative Commons License 2018.12.05 0 0 4546

Vannak örökzöldnek leírt plumériák (tipikus példa erre az obtusa), azonban a téli levélvesztést nyilván befolyásolják természetes helyükön is a körülmények. Mivel Magyarország nem természetes élőhelyük, így még inkább érvényesülhetnek esetükben a teleltetés alatti környezeti hatások. Csupán annyit merészeltem írni, hogy a pudica-t örökzöldnek írják, így valószínűleg a téli levélhullatása eltér a lombhullató rubra-tól. Köszönöm szépen.

 

Előzmény: csoer (4544)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.12.05 0 0 4545

Szia! Igen az, van egy másik is belőle ami bimbós de az szegénykém távolabb van az ablaktól így nem kap elég fényt. Így nagyon nehezen fejlődik a bimbó rajta de még nem dobta le. A többi pluméria növények ők folyamatosan hullajtják el a leveleiket. De tavaly is így teleltek kopaszon!

Előzmény: küf (4543)
csoer Creative Commons License 2018.12.05 0 0 4544

Szerintem hazánkban nagyon kevés az örökzöld, a fenyőfélék, néhány lonc kivételével.

A nem fenyőféle örökzöldek, hazai viszonylatban (márciusig, néha 1 hetes nap nélküli időszak), igen csak érdekes produkciót mutatnak, hogy nem hullajtják le (nem kopaszodnak).

Nekem egyenlőre csak a papaya (totál fényben) tudja ezt produkálni, de nehezen viseli a fény szegény heteket.

Előzmény: küf (4543)
küf Creative Commons License 2018.12.05 0 0 4543

Szia, ha jól látom, a virágzód egy pudica, ami meleg körülmények között télen sem dobja le a leveleit, azt írják róla, hogy örökzöld.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4542)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.12.01 0 0 4542

Nálam a kisebbek  fiatalabb növények eddig szépen megtartották a leveleiket. Most egy jó bő héttel ezelőtt kezdték el eldobálni a leveleiket. Ők már bizonyára levél nélkül fognak áttelelni. Az amelyik virágos ő még gyönyörűen tartja magát olyan mint nyáron volt! Csak most ugye virággal.

Előzmény: csoer (4541)
csoer Creative Commons License 2018.11.30 0 0 4541

Sajnos el van csúszva a biológiai órája a növénynek. Ha az lenne a cél, hogy nyáron (teljes pompájában hónapokig) nyíljon, kevesebb víz (és talán sötétebb hely) eredményeként, hamarabb menne nyugovóra. Így tavasszal elemi erővel, kipihenve kezdhetné a következő évet. Nálam már befejezte a novemberi virágzást, a levelek bőven hullanak, megy alvásba.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4540)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.11.29 0 0 4540

Köszönöm szépen! Az a helyzet, hogy ebben a csúnya időben is folyamatosan nyílanak a bimbók igaz egyszerre két három virágnál sosincs több kinyílva.

Előzmény: csoer (4539)
csoer Creative Commons License 2018.11.19 0 0 4539

Nagyon szépek, főként ilyen vacak novemberi időben. Az enyéim már abba hagyták, készülnek a nagy pihenésre.

Szerintem a fény hiány miatt nem sokáig fog virágozni. El sem tudnám képzelni, hogy napokig totál napfény hiányában virágozhatna. Csak mesterséges megvilágítás mellett lehetséges, de nálam azt a citrusok kapják.

A pihenés meg kell a jövő évi virágzáshoz.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4538)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.11.19 0 0 4538

Egész nyáron ezt vártam de hiába! Most kell virágozni amikor hideg van borús az idő esik a hó!   

szabisti Creative Commons License 2018.10.25 0 0 4537

Még mindig ontja a virágokat!

 

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.10.23 0 0 4536

Biztosan hozza majd az eredeti csodás színét! Lassan lassan kinyílik az enyémen is az első bimbó igaz az fehér lesz de nagyon várom így is.

Előzmény: csoer (4535)
csoer Creative Commons License 2018.10.22 0 0 4535

Igen, de remélem jövőre visszaáll az eredeti színére.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4533)
csoer Creative Commons License 2018.10.22 0 0 4534

Teljesen így van, ezért még inkább különlegesség a pluméria.

Szépek a levelek, szépek a virágok, nagyon finom illata van és még a színét is képes váltani.

Nem sok növényről halottam, hogy ugyanúgy képes erre.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4532)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.10.22 0 0 4533

Gyönyörű mindkét színnel az biztos!

Előzmény: csoer (4530)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.10.22 0 0 4532

Állítólag a megváltozott fényviszonyok miatt hoz kint is és bent is más más színű árnyalatú virágokat! legalább is ezt olvastam a színváltozások miértjéről. Sőt olvastam olyat is, hogy akár a 3-4 virágzására éri el az eredeti színét. Ezt én nem tudom mert még ilyen tapasztalataim sajnos nincsenek!

Előzmény: csoer (4531)
csoer Creative Commons License 2018.10.22 0 0 4531

Egyébként olvastam korábban, hogy a pluméria képes a szín változtatására időszakonként, vagy időközönként.

Előzmény: csoer (4530)
csoer Creative Commons License 2018.10.21 0 0 4530

Számomra érdekes dolgot vettem észre a plumériámon.

Először is, meglepett, hogy teleltető helyén újból elkezdett virágozni több helyen.

Sőt: a szabadban még csak bimbóban lévő is kezdi a virágzást (először fordul elő, hosszú évek után)

Másodszor a rózsaszínből fehérre váltott.

 

eredeti szín:

A jelenlegi:

csoer Creative Commons License 2018.10.21 0 0 4529

Hát igen, ezekre nincs törvényi előírás, hogy csak így, vagy csak úgy lehet.

Változatos lehetőségek, akárcsak a fajta változatossága.

Előzmény: anlu2 (4528)
anlu2 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 4528

Az enyém meg már többször elágazott, de 1x sem virágzott. Ez a lehetöség is fennáll 😂😂😂

Előzmény: csoer (4527)
csoer Creative Commons License 2018.10.19 0 0 4527

Majdnem teljesen egyetértek, egy apró különbséggel, kiegészítéssel:

Te írod, hogy "...hogy bimbóképződés esetén új ág/ágak képződnek", ezt én úgy fogalmaznám: "...hogy bimbóképződés esetén új ág/ágak képződnek, vagy képződhetnek".

Magyarán nem tuti, hogy minden virágzás után jön az elágazás. Én esetemben például nem jött.

Előzmény: küf (4525)
küf Creative Commons License 2018.10.19 0 0 4526

Szia!

 

Én Thaiföldről pár éve rendeltem plumériát, az ebay volt, és bár egészséges hajtásokat küldtek, egyéb jót nem tudok róla elmondani. Az Európai Unión kívüli rendeléseknél ott van még a - plusz költségért kérhető - növényegészségügyi igazolás (Phytocertificate) kérdése, ami nélkül be sem engedik a növényeket az országba, ha a csomagot megnézik. Ha van ilyen igazolás, akkor beengedik, viszont ki kell fizetni a növényvizsgálati díjat, ami emlékeim 6-7 ezer Ft volt néhány éve (más növényt rendeltem akkor), valamint vámhatár alatt áfát és kezelési költséget is kell fizetni, és értelemszerűen a vámhatár fölött vámot is. Az ügyintézés miatt a növények csomagban töltött ideje jelentősen meghosszabbodik, ezeket is figyelembe kell venni. Európában én az Exotenversand-tól rendeltem plumériát pár éve, az azonban 2019-ben befejezi a tevékenységét. Amit én ismerek még, ahonnan lehet Európában rendelni: http://frangipani-garden.de/frangipani-pflanzen/bluhende-pflanzen.html, én innen még nem rendeltem.

 

 

Előzmény: ani1113 (4524)
küf Creative Commons License 2018.10.19 0 0 4525

Én nem azt írtam, hogy csak virágzáskor ágazik el a pluméria, hanem azt, hogy bimbóképződés esetén új ág/ágak képződnek. Azt is írtam, hogy ez akár 1 ág is lehet, tehát ugyanolyan, mintha el sem ágazott volna, mindenesetre új ág azért képződött.

Egyébként ebben a hozzászólásomban részletesen leírtam az elágazódásra vonatkozó tapasztalataimat, mert erre kérdezett rá valaki anno.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147014571&t=9147968

Előzmény: csoer (4521)
ani1113 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 4524

Sziasztok!

 

Hallottam,hogy külföldröl viszonylag olcsón lehet hozzájutni virágzó Plumériákhoz,Adeniumokhoz.

(Van már 1-2 db itthon belőle amikből várhatóan 4-5 év múlva lesz valami ezért szeretnék pár db virágzó példány vásárolni

mivel úgy hallottam,hogy pl: Thaiföld környékéről lehet jó áron beszerezni őket csak nem találok konkrét helyet,weboldalt,gondoltam megkérdezlek titeket,hogy nem tudok-e véletlenül olyan külföldi weboldalt ahonnan jó áron lehet beszerezni és már rendeltetek és normális állapotban meg is érkezett)

Légyszi ami fontos,hogy nem ilyen gagyi E-bay-es vagy Alis oldalakra gondolok,hanem olyan oldalra ami megbizható és

tényleg szép állapotban érkeznek meg és már ki is próbáltátok és megérkeztek onnan a növények!

Van valakinek ilyen irányú tapasztalata  ,tudna nekem valaki segiteni?

Előre is köszönöm a segitséget és a tippeket!  

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.10.18 0 0 4523

Semmi baj!

 

Előzmény: küf (4520)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.10.18 0 0 4522

Most már nagyon kíváncsi leszek rá én is, hogy mit fog produkálni jövőre! Mindenképpen megfogom osztani a tapasztalatomat itt a fórumon!

Előzmény: csoer (4521)
csoer Creative Commons License 2018.10.18 0 0 4521

Én nem lennék biztos benne, hogy a virágzás legyen a feltétele az elágazásnak.

Másképpen fogalmazva, attól még, hogy virágzott, nem feltétlen fog elágazódni.

Jövőre térjünk vissza erre, kíváncsi vagyok.

Nekem például nem ágazott el virágzás után, majd a következő évben levágtam az ágakat 15 cm -re a tőtől, és minden ágon három új hajtás jött.

Tehát vágás után 100%, hogy el fog ágazni.

Előzmény: Lisznyai Imréné (4519)
küf Creative Commons License 2018.10.18 0 0 4520

Ne haragudj, elírtam sajnos. Helyesen: az elágazódást követő évben simán virágozhat. AZONOS évben kicsi az esély újabb bimbóra, de nem példa nélküli :-).

Előzmény: Lisznyai Imréné (4519)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2018.10.18 0 0 4519

Köszönöm szépen! Sajnos én is ettől tartottam!

Előzmény: küf (4517)
küf Creative Commons License 2018.10.17 0 0 4518

Pontosabban a bimbóképződés esélye

Előzmény: küf (4517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!