Keresés

Részletes keresés

shaish Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17229

Nálunk azért jelen van Zs is, inkább csak kampányszerűen van hogy túl sok a meló. A kisebb pluszokat este itthonról megcsinálja....szóval az esti rutint már nem kell egyedül nyomni, kész is lennék....és reggel sem húz el rögtön...de még így sem jut idő mindenre amit szeretnék:D...

shaish Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17228

Ne viccelj már, két év múlva majd lesz időd ilyesmikre....sztem ez totál érthető, én még élénken emlékszem mi volt mikor Levi volt aprócska...és akkor már csak a 2 évest kell szórakoztatni/moderálni, a többiek már komolyabb játékokra lesznek képesek:)..nomeg lesz lehetőségük.

Könyvek, hát nálunk elég nagy az érdeklődés a regények iránt és nekem sincs ellenemre, szóval persze nem horrorsztorikat, de sztem nem is azt írtam:)...pl a Tüskevár óta horgászni akar egyfolytában:D.

Előzmény: Fogár (17226)
jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17227

Hehe, nálunk az apjuk úgy an jelen, hogy otthon dolgozik a gépnél... Ok, hétvégén van közös idő, meg néha 1-1 sakk/rajz, de alapvetően a gyerekek az "enyémek", úgy, hogy miközben játszanak vagy haázimunkázok vagy dolgozok a laptomon; egyedül az esti mese+ének tuti és kicsi közös játék; plusz most mondták, hogy az olvasást (kezdeményt) gyakoroljuk a gyerekekkel naponta, hát az nem nagy cucc, van vagy 10 perc, ha már nagyon elhúzzuk :D

A "tanulás" Matyinak jól megy, csak a magatartása nem túl jó, amin én nem csodálkozom, napi 5(-6) óra, 5-10 perces szünetek, mire felöltöznek, jöhetnek be, konkrétan zsibbad a lába az x. órára és jön a "lányok milyen nyugisak".

Hátizé, a gyerek 30 kg, csupa izom, 140 cm, mozogni akar és nem szabad. Viszont du. 4-től már fáradt bármihez, hétvégén hiába mozgatjuk, ha hétközben sokall be. Úgyhogy játszótereztetni fogom délutánonként, az nem kötött mozgás szabályokkal, de levegő; gondoltam rá, hogy viszem magammal futni, de akkor még nem tud jönni, ha meg mind megyünk, akkor az nem futás.

Közben meg tök boldog, mert az eddigi 3 betűvel már mindent olvas, amit lehet, matekból meg edzik külön, különben halálra unná magát. A húga meg szintén írni akar, nem nagyon merem tanítani, mert 2 év múlva szétunná magát, bár ez nem rajtam múlik, mert tanul magától...

Előzmény: Fogár (17226)
Fogár Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17226

-20kg?- most olvasom csak...az nagyon szép...meg,hogy meg is tudod tartani

nekem kb +10 kg om van...de ugyebár szoptatok...majd utána remélem...ha lesz némi időm

 

én csak lesek őszíntén szólva...

lehet én osztom be ilyen trén az időmet?

nem tudom...

mondjuk az én férjem este 8 előtt nem igazán ér haza...és a péntek nem,hogy rövid nap-de akkor inkább 10 felé érkezik,sokszor már alszanak addigra

 

Janka egyedül jön a suliból-hazaér és azonnal leckét ír-soszor én szólok rá,hogy ebédeljen előbb...kedd/szerda 3-f5ig művészeti sulizik, oda én viszem/hozom,közben összeszedem Pannát az oviból aki kedd-csüt torna/angolon van...nagyon töredezett a délután,mivel ha elviszem Jankát 3ra rajzra,akkor fél5ig már nem jövök haza (mert ugye mindeközben viszem magammal a két kicsit is)szóval bevásárolok,posta...ilyesmik...mire hazaérünk kb 5óra...na akkor elkezdenek valamit játszani,és általában nem társast...Kamilla is annyira tapad olyankor rájuk,hogy kb lehetetlen...

 

lehetségesnek tartom,hogy 2-3év múlva több teret adjon nekik-kérdés Flóra milyen személyiség lesz-Kamilla egy igazi kis oroszlán :)

 

aztán mindeközben én próbálok vm vacsit gyártani...

szóval az én délutánjaim olyan rohadt sűrűek,hogy tényleg nem tudom mikor ülhetnék le 30percet társasozni...nem tudom Kamillát kikapcsolni,hogy akkor most ne borítsa le/pakolja szét...ne keverje össze...na úgy érzem itt ez már 4 gyerek mellett nekem egy személyben nem megy-ja és akkor Flórát nem vettem számításba aki szintén hajlamos délután már nyafogni...

 

na mindegy,nem a kifogásokat szeretném kereseni,de most a leírásokból látszik mennyit számít,hogy 1-2 gyerek van-vagy pl az,hogy apuka is részt vesz a hétköznapokban...

én gyerekkoromban nagyon szerettem társasozni-igaz szerintem nem 6-7-8évesen csináltuk...bár lehet csak nem emlékszem...

 

és megmondom őszíntén mi nem olvasunk fel regényeket sem a gyerekeknek...amiket felolvastok én magamtól olvastam el anno,és én úgy gondolom,hogyha eljött az idő-"érett rá a gyerek" akkor olvassa el magának...rövid népmeséket szoktunk, vagy van pár kedvelt mesekönyvük rövid történetekkel- Pán Pétert olvastuk fel nekik,de attól féltek...hát nekem ilyen félősek a lányaim :D

így egy Harry Potter...hát szóba nem jöhet...vagy indiános ahol azért igencsak hullanak a skalpok :D

 

amit viszont az enyémek csinálnak gyakran...van daloskönyvük és énekelnek...együtt :)

meg mondókáznak

 

ma/holnap van fogadóóra...de tanítónéni üzent anyuval,hogy semmi értelme bemennem,mert Janka okos,ügyes,szófogadó,értelmes...ha minden gyerek ilyen lenne...akkor hátradőlhetne :)

 

ugyan nem hibátlan minden felmérő...átlagban olyan 92-98% között mozog...de ha jegyben vesszük kitűnő tanuló

 

"csak" rajzra jár külön iskolába...

 

 

 

shaish Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17225

Rushhour nekünk is van, Csabi elég hamar megoldotta, de most a csajok játszanak vele (meg LEvi lenyúlja a kocsikat:D)..

Olvasás, igen, én is olvasok amíg kérik:). Este enyém a két nagyobb, persze külön könyvekkel jönnek, Apájuké a két kisebb....elég hosszan olvasgatok esténként:D.

 

Némi szgépes, telefonos játék nálun kis van, heti 5 nap, belefér, bár nem rajongok érte. Tv viszont mégjobban lecsökkent, heti pár alkalommal van csak tvből mese (ez is délben, míg LEvit altatom, ha úgy jön ki...) Csabi eléggé igényli hogy játszahasson kicsit, a lányok nem igazán..

 

Ja, a sakk az jó hosszú menet, arra csak hétvégén van alkalom, apja-fia menet, én nem játszom jól..

 

Kilók, én sem vagyok vmi elszánt, csak olyan 'jólenneha...' és ez kevés, ez max pár kilóra elég...

 

 

Azért durva, hogy csak most kezdtük a sulit az elsővel, és a 3 nagyobb egyfolytában tanítja egymást/a kisebbeket, Verust betűkre, Bogi simán felolvas bármi feladatot, mesécskét, Verusnak rajzolnak sorokat és minden iskolás verset megtanulnak...kis szivacs agyuk van....

 

 

Caitlin Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17224
rushhour nekunk is van, de nemszereti mirko....
Előzmény: toria78 (17220)
kicsinap Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17223

Én szoktam velük társasozni, a rövidebbekkel nincs gond, a hosszabbak (Cluedo junior) néha megszakításokkal mennek.

kicsinap Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17222

AJna 9 éves lesz 1 hónap múlva, gyak. kiolvasott már minden olyan ifjúsági irodalmat, amit oda mertem adni neki, de mai napig igényli az esti mesét. Én addig fogok neki olvasni, amíg ő ezt kéri.

Előzmény: shaish (17213)
jazmine35 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17221

A bárányok és farkasokat én szertem legjobban itthon :D

A Carcassone-hoz most kezdtük a tornyos kieget használni.

A Olvass.. sorozat tényleg nagyon jó, 4 kötet (2 Dudu, 2 királylány). Most a Csodakunyhó sorozatot nyúzzuk, azt is szeretik.

Kedjük a szópárbaj-t is használni, ahhoz még kell kis idő, hogy élvezzék.

Matyi imád sakkozni, én már nem nagyon merek vele.

Főleg a hugával szoktak kettesben is játszani elég sokmindent, néha N. is csapódik.

És hát apai ötleként bejöttek a tablet és szg-es játékok, amit én nagyon nem díjazok :/

 

Az elektronikus játék még függőben, karácsonyra kellene...

És elkezdte imádni a rajzolást, örök hála a tannéninek, aki az igyekezetet díjazza.

 

Előzmény: Caitlin (17206)
toria78 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17220

Kenyér -  ez nálunk is pont ugyanúgy van. Barna kenyér, zsírmentes tej...

Néha eljutunk a Lidlbe és akkor van fehér kenyér, fánk és mindenféle fehérlisztes-agyoncukrozott-finomság.

De érdekes, amikor magyarok jönnek hozzánk vendégségbe, nem igazán nyúlnak sem a barna kenyérhez, sem a friss zöldséghez-gyümölcshöz - mi azért ebben váltottunk. És tankönyvi szépségű lett a vérképem egyébként - mondjuk sose volt vele baj, de akkor is.

 

A 20 kiló, vagy kinek mennyi, jól megdolgozatok. Én csak párnál tartok... és jön a tééél. Nem veszem komolyan, már megint...valahogy ez az átkattanás csak nem akar megtörténni.

 

Cait a listád isteni volt, amazonon próbáljuk elintézni a következő 1-2 hétben. Kösziköszi

 

Nekem régi kedvencem a RushHour, nem társas, mert egyedüli játék, logikára épít.

Előzmény: MyBaby (17219)
MyBaby Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17219

Ja ja, Cait, grat a -20 hoz.

Én is nyomom a diétát ezerrel, mert nekem tényleg nem szabad ennem. Ez tény. Ha 2/4 hétig a felét ezem annak amit más, csak úgy kúszik rám vissza minden. Áprilisban itt tobzódtunk Spanyolország után, hogy van a boltban Pick szalámi, megszámlálhatatlan mennyiségű és fajtájú májkrém és felvágott, valamint van KENYÉR. Nem kalácskenyér és nem bagett....

na hát ez meglátszott azért rajtam úgy 4 hónap múlva. Szóval 2 hónapja most én is nyomom, heti 3x.

 

 

Nálunk a ritmus az, hogy férj viszi a gyereket 7.45hre én 8.30hra megyek dolgozni, kb. 8h kor indulok.

Férj 16.30hra megy a gyerekért én 18h-ra érek. A kedd az én napom, akkor én hozom el, pénteken meg mind a ketten rövidnaposak vagyunk, akkor együtt hozzuk el.

Az iskolában eszik, ott van zongora, teniszre is onnan viszik. Minden különóra lemegy 16.30h-ig.

Leckét általában 99%ban megcsinálják még bent.

Itthon tanul magyart, ( megvannak a másodikos könyvek) aztán lehet játszani, barátnőzni.

Szerencsére a házban lakik a legjobb, így le fel járkálnak a két lakás között.

Hétvége lovaglás, közös családi progi.

A suli olyan közel van, hogy lehet gyalog is menni, a férj meg a házunkkal szemben dolgozik.

Csak én ingázom kocsival 25kmx 2/ oda vissza, de ebből 10km autópálya / 140kmh. Szóval 20 perc alatt teljesíthető, gyorsabb mint bármi más.

 

Blogot majd írok igérem.

 

shaish Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17218

Cait, az otthon tanításos könyv az suli melletti otthoni tanítás, vagy kizárólagos otthoni? Ha utóbbi, írsz róla kicsit bővebben?:) Vagy link, cím, akármi, előre is köszi!

 

És grat a -20hoz!

Caitlin Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17217

magyar csaladokkal - szervezetten - inkabb nem. leginkabb idohiany az ami betesz ennek az egesznek. en hajnali 6.30kor indulok dolgozni, este 6ra erek a kolokert. hetvegen orulok, h lik van az alfelemen, es inkabb tarsas, csaladi program. (+ onzo vagyok es hetente 3-4x lemegyek a gym-be 1 orara. jellemzoen este 10 utan. ez is biztos kozrejatszik abban, h hulla vagyok. viszont mar fixen lement 1 meret az elmul evben, es most a lefele kovetkezo meretbol is mar van, h valogathatok :) meg azert messze a vege... bar azert talan 5-7 kilo annyira nem lesz veszes. az elmult 3 evben -20at sikerult elerni)

most az a nagy fejfajas, h a szombati ju jitsu edzest utalja, kellene helyette tenisz v uszas, de egyik sincs kozel/vagy meregdraga.

meg azon is gondolkodom, h heti 2 napra babysitter aki elviszi kulonorara vagy csak jatszik vele. de oszinten szolva sajnalom, h nem en lehetek az aki jatszik vele es ez eddig megakasztott a keresesben. ennek persze igy semmi ertelme, de talan lejon, h mi a szitu.... :)

 

Toria - lattam a tesztet, oriasi gratula :)

a primary school szerintem zsenialis. Most olvasom Vekerdy konyvet (jol szeretni) es ez is alatamasztja.

meg kivettem a konyvtarbol* egy otthontanitasi utmutatot, tippek, trukkok leirsa, h hogyan szervezzuk, motivaljuk a gyereket. majd ha elolvastam meselek belole ha van vmi jo. szerintem otthoni "tanitassal" inkabb kivancsisag-kielegitessel potoljuk azt amit a suli nem ad. meglatjuk.

 

egyenlore a szofogadas dolgon kellene jobban izmoznunk.... 

Előzmény: toria78 (17215)
shaish Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17216

Nálunk egyelőre viszem őket ahova járnak, de 1-2éven belül ezek egy része önállóan megy majd. Csabinak karate heti 2 a suliban, oda hamarosan el tud menni egyedül....úszásnapon meg amúgy is bent marad (eszik és indulnak) akkor csak menni kell érte...
Csajokat is a sulihoz ill a lovardához hordom, de ezek közel vannak. Mondjuk őket még nem engedném egyedül, mégiscsak lovak közé, meg szeretem is néha látni mit csinálnak...
Nagy szerencse, hogy itt minden közel van, mert messzire mi tuti nem logisztikáznánk el. Így is csak 1 nap van hogy nem megyünk sehova délután, sztem ez bőven sok így is...(nekik is meg nekem is)

Ma az oviban lenne lámpás felvonulás, de esik...

toria78 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17215

Sziasztok!

 

Mybaby, nagyon örülök, hogy végre megint írsz, a blogodat is várom...


Mi a síszünetben, februárban megyünk talán haza - legalábbis a gyerekek hazakerülnek, mi pedig vagy ott velük, vagy vmi szép helyre 2esben végre talán elmegyünk "nyaralni". Egyelőre a szokásos télapós túránkra készülünk.

(Majd küldöm a webkamerás linket, ahol lehet követni, ha bejutunk a télapóhoz :-D)
Álláshoz grat - ez akkor már nem az előző hely?


Hanka jó sokat csinál - te hordod, vagy hogyan oldjátok meg? Nekünk heti2 alkalom van, amikor 4 előtt a suliba kell menni h elvigyük máshová (egyik messze is van, busz csat átszállással volna, másik nincs messze, de busz pont nem arra jár), hát elég gáz.... örülünk, hogy a floorball napközi-időben és helyszínen van.


Itt van egy másik család, ott az anyuka kb 10 éve a gyerekeit hordja hokiedzésre és vár a fagyos csarnokban... imádom őt meg minden, de munka helyett ezt csinálni... háát...  és nem profiligásak a gyerekek, igaz az egyij jó, a másik pedig szereti csinálni...

Könyv nálunk is nehézség, mert nem tudok elmenni, belelapozni... értékelést-leírást kevés helyen adnak, és már futottam bele hype-olt könyvbe, ami senkinek nem jött be nálunk.

Társas:
carcassone
lego creationary
nálunk is. Plusz a Rumini - de ez szinte csak szerencsére alapoz, tudásra kevésbé..

Fogár, társasnál bele kell invesztálni, megtanítani őket, utána menni fog nekik is, nélküled :-D

Most éppen szerepjáték megy ezerrel (VÉGRE összenőttek, sok ez a 4 év...), a Skylander figurákkal (xbox) játszanak, székből hajó-autó-akármi és szövik a sztorit.

 

Roli most hajtogat repülőt, hajót, csomagol ajándékot, ragasztott starwarsos Twilightot papírdarabokból:-)  Á tényleg, egy origami könyv neki jól jöhet:-)

 

Cait
Fantázia: az nagyon jó, nálunk az inkább Nati tulajdonsága.

Szabályozás: menetrend és pontgyűjtés.
Hazaér, uzsi, játszás fél óra, aztán házi átnézés (ált. megcsinálja suliban, de pl olvasást szeretem meghallgatni én is). Másnapra táska-átnézés (mármint van kb 3 dolog...). Utána játszhat.
Értékeljük, hogy ment-jött-e szépen egyedül suliba, házik megvannak-e, stbstb, és ezeket beválthatja ajándékokra, amiket előre el tud dönteni, hogy mire gyűjt. Kb havonta jön össze egy 10-15 eurós valami. Emellett "mindenmás" a jógyerekség miatt kell megtenni, tehát igyekszünk egyensúlyt tartani a jutalmazás és mert-az-nekem-jó ösztönzés között.

Rend... szeretnek mindent a szoba közepén hagyni... de este el kell pakolni, segítek nekik.

 

Cait, nagyon jó olvasni, milyen tematikája van az ottani oktatásnak. Egyelőre csak a pozitívot látom: gondolkodni, tudást felhasználni tanítják őket. Szimpi.


Társaság: magyar családok társasága nincsen?? Mi járunk, 2 hetente van találkozó. 1-2 családdal tartjuk onnan a kapcsolatot. Egyébként pedig érdekes, hogy az itteni túlnyomó része erdélyi magyar.

 

 

Roli is túlesett az első tesztjén, matek hibátlan, írás-olvasás 1 hibapont.
Itt elméletileg ritkák a tesztek (majd kiderül), azért én örülök, hogy kapok egy ilyen visszaigazolást.

shaish Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17214

Hát, ha Csabin múlna a rendrakás, nálunk sem lenne sztem....van a minimum amit meg kell csinálni különben retorzió lesz (nincs iphone este:D) és van amit szépen kérek és örülök ha 1-2gyerek jön segíteni....biztos lehetne nagyobb rendet meg fegyelmet tartani, de nálunk ez van:D.

shaish Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17213

Társas, nálunk a 3 nagyobb már önállóan nyomja, hétvégén és este van hogy mi is leülünk, de 2en, 3an is eljátszanak. Már LEvi sem feltétlen dúlja szét az elején...:D...
A gazdálkodj okosna az túl hosszú egyelőre, nem mindig nyomják végig...carcassone jó, gyerek változat ha Verus is játszik, felnőtt ha csak nagyobbak..Labirintus is bejött, kártyázni is szoktak, meg a memória a csajok kedvence, és bitang jól nyomják...(van h kikapok, pedig és is jól játszom, hehe:D)

 

Olvasás, na nekünk a Rumini nagyon bejött, most fogjuk újra kezdeni a sorozatot. meg Harry Pottert szeretném elkezdeni...most egy ősrégi mesekönyvet olvasok (Kincses vadásztarisznya, gyerekkori emlék nekem), végeztünk a Tüskevárral, Két Lottival, állatos regényeket, indiánosakat tervezek még, ja ezeket én olvasom fel, maguknak csak rövidebb dolgokat olvasnak el. De sztem estimese sokáig kell:).

 

 

Caitlin Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17212

en kenytelen vagyok leulni, mert nincs mas opcio. mi szinte minden nap jatszunk vmi tarsast. ha hosszu a jatek akkor szendo van vacsira.

Előzmény: Fogár (17211)
Fogár Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17211

belenéztem 1-2 társasba, tök jók :)

nem tudom,de az én lányaim nem ülnek le társasozni...

mondjuk Kamilla igen zavaró tényező...

van elég sok társasuk- vhogy nem kattantak rá,persze ettől nem kizárt,hogy majd amikor már le tudnak ülni 4en nem fognak társasozni...egyelőre ez nekünk kimarad...

 

akinél 1-2 gyerek van ott ti szülők is leültök társasozni?

kövezzenek meg de nekem erre időm sincs...max hvégén lenne...jó szaranya vagyok :(

kicsinap Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17210

Köszi!!

Most tök jó ötletet adtál Hawkinggal, mert a lányom nagyon rákattant a csillagászatra. Szülinapjára vettünk neki egy távcsövet.

MÁr nem nagyon veszek neki játékot. Karácsonyra azért egy kicsit kap, nem viccelek playmobil űrhajót kért.:-)

Előzmény: Caitlin (17207)
toria78 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17209

de jó, hogy máris itt találom a válaszokat a fel sem tett kérdéseimre, Mybaby, társas, könyv, gyerek-iskola-haladás :-D

majd jövök!

Caitlin Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17208

meselek...

gyerekem kulon dicseretet kapott a tantonenitol, miszerint az egesz osztalyban o a legfantaziadusabb es legkreativabb gyerek :) Olyan buszke ra, mintha legalabbis nobel dijat kapott volna :D

mindezt azert, mert nekik van creative writing "orajuk". kb 2 havonta irnak egy meset/szosszenetet/mikor mit. most eppen szinjatekot kellett irni, mert az irasjeleket tanuljak ("."; ! '... ilyneket)

es picifiam iromanyai kitunnek a tobbi kozul. ezt nem en mondom (foleg, mert barmennyire elfogult vagyok tudom, h a kovetkezetesen vegigvezetek egy gondolatot meg nem az erossege a fiamnak, es akkor meg finoman fogalmaztam).

par masik tanar is elolvasta (iskolan kivuli is) es nagyon meltatjak, h milyen kovetkezetesen vegigvitt karakterek vannak, a cselekmeny mindig egymasbol kovetkezik, ha nem nem akkor zarojelben van utmutato/leiras, h miert is tortenik. 

meselek2...

es mindekozben picifiam olyan hulye, mint a ....

]alig birom ravenni a kotelezo dolgokra, mint pl. rendrakas, igenis csinalja meg a hazijat (nem kotelezo), ne a szgep elott akarjon ulni esatszani.... otleteket varok, h hogyan rendszabalyozzatok a kolkoket.

imadok itt elni, de az egyik hatrany, h elszigetelt vagyok mas anyaktol, nem tudjuk kibeszelni ezeket a hetkoznapi dolgokat ami azert engem zavar. de valamit valamiert. cserebe jol megelunk, szeretjuk a kornyezetunket es egy szerintem sokkal jobb iskolarendszerbe jar a kolkom. teht nem anaszkodom, csak "ulok es meselek" :)

Caitlin Creative Commons License 2013.11.11 0 0 17207

a rozalia kiralykisasszony konyvek is jok, nem annyira lanyosak, mirko szereti. a dudu-s sorozat masik darabja. 

nekunk a rumini nagyon nem jott be eddig. 

ami meg bejott, es nem tudom van-e magyarul: stephen hawking irt gyerekkonyveket... persze tudomanyosak de jol vannak megfogalmazva. es persze mirko iszonyuan termeszettudomanyos beallitottsagu :)

Caitlin Creative Commons License 2013.11.10 0 0 17206

konyv a nagyon orszagfuggo, de nalunk ezek a menok:

csoda es kosza

dudu a kissarkany

geronimo stilton (ez tuti van spanyolul is. egyszer vettunk egyet veletlenul... kered? elpostazom)

horrible histories osszes - ezt oszinten sajnalom, h nincs magyarul. marmint nekunk most mar mindegy, de szerintem ezt megedemelnek a magyar -es a vilag osszes- kolkei. a tvmusorral egyutt! (ritkan rajongok gyerek tv musorert, de ez minden idok legjobbja :))

secret seven - enid blython konyvek kezdenek megjelenni magyarul is

astrosaurus

 

tarsasjatekok. pont most irtam ossze, h miket szeretnek a budoskolkomnek idovel. amik vannak es jok:

keltis (gyerek imadja, szerintem a romi/kanaszta siman jobb)

carcassone

lego creationary

Finca

Baranyok es Farkasok - zsenialis! A Granna kiado jatekai egytol egyik nagyon jok szerintem. volt toluk tobb is. a Szuperfarmot pedig 5 eves kortol lehet jatszani es nalunk meg mindig meno

 

amiket kineztem:

Beat The Parents - The Board Game by Imagination 
takenoko boardgame (ezek szerintem nincs magyarul)
fluxx - ez se
Pirates Cove - ez talan

tobago - ez tuti van, 3 eve jelent meg a Piatniktol ha jol emlekszem.

Előzmény: MyBaby (17205)
MyBaby Creative Commons License 2013.11.10 0 0 17205

Sziasztok csajok, nálunk minden rendben. Mi otthon voltunk az őszi szünetben, ami szokásosan meginr usa volt. Gyereknek mozi, opera, városnézés, libegő, fogaskerekű sikló, minden játszott.

3 napot pedig volt az iskolájában is, végre megismerte a magyar osztálytársait.

Karácsonykor megyünk haza...khm...Tali? ................Zsuzsa?

 

Tória, Ti itthon lesztek?

 

Amúgy nálunk annyi a hír, hogy jan 1. től felvettek állandó bejelentett 8 órásba. Férjem azt mondta, hogy pezsgőt bont, hogy 40 éves korom előtt sikerült elhelyezkednem mint alkalmazott a tanult  szakmámban...

 

Na ja, véletlenek pedig vannak...:-)

Persze örülök én is.

 

Gyereknek mindene megvan azt hiszem, zongora, tenisz, lovazás.

A nyelv hiányzik, de hát mit akarok már.

 

Bár egyre jobban olvas, szereti ha olvasok neki. Van valami ötletetek, hogy mik azok a könyvek, amik olyasmik mint a Michael Ende végtelen történet...Harry Potter stb, több mint a mese, izgalmas, követhető...stb.

Társasjáték ötleteket is várnék, hogy mi az ami most bejön.

 

Próbálok majd többet jönni, csak egyszerűen darál az élet. 

 

 

shaish Creative Commons License 2013.11.04 0 0 17204

ja igen, székártyáztuk a fejünket, meg volt társas, memória és sakk is, valahogy az ősszel automatikusan jön a társaskorszak is:D. Meg a karácsonyra való ajándéktervezgetés:O.

shaish Creative Commons License 2013.11.04 0 0 17203

Mi is megvagyunk, jól telt az őszi szünet is, főleg hogy Zs is itthon volt. Totál karácsony hangulatom is lett, akkro szokott mindenki itthon lenni:D.
Voltak itt az unokatesók, csináltak a gyerekek kis fa hajókat, amiket leküldtek a patakon, végig rohantak mellette, majd kiszabadítottuk az elakadtakat:D.
Voltunk egyet pancsizni is, ez mostanság a csúcs nekik, mondjuk mi jól lefáradtunk:D.
Fákat ültettünk, kertet rendeztünk, gyerekszobában próbáltunk úrrá lenni a játokok birodalmán, (de átvették a hatamlmat:D) egyzserűen ennyi cuccot már nem lehet szétválogatva tárolni, ha meg ömlesztve vannak, akkor nem lehet rendesen játszani velük, néha totál káosz van...mindegy, most a lényegesebb dolgokat szétraktuk, meg kicsit átrendeztünk mindent...meglátjuk:).

Ma már mentek is suliba, oviba.

Caitlin Creative Commons License 2013.11.02 0 0 17202

meg nalunk most a "jellemfejlesztesen" volt a hangsuly. Mirko kituzott maganak celokat es en nem hangos szoval, jutalommal vagy fenyegetessel (normal anyai fegyvertarral :)), hanem csak emlekeztetessel figyelmeztettem, h o kituzte ezt meg azt a celt, tenni is kellene az ugy erdekeben.

Kov. negyedevben az egyiptomiakrol fognak tanulni es az egyik cel az, h egy booklet-et allitson ossze. Booklet: kb 4 felbehajtott A4es lap amiben vannak tenyek, rajzok, fotok... nem egy nagy dolog, foleg nem ahogy a kolkok csinlajak :)

megbeszeltuk, h ehhez minden nap 2 post-it cetlire 2 tenyt kell felirnia es maj a vegen berendezzuk/beragasztjuk. Kozben a setankon talaltunk a temzeparton egy eredeti oegyiptomi obeliszket (http://www.ancient-egypt.co.uk/london/pages/picture%20011%201.htm) es ket mini szfinxet, tehat mar fotot is tudunk majd beragasztani :)

kicsit morbid a fiam: a post-iteken a balzsamozas lepesei vannak ... no comment...

masik amit kituzott: a fitneszteremben a haz pincejeben 2 km-et le akar futni a futogepen. Ezt meg is csinalta hosiesen hetfon. Olyan buszke volt magara, mintha legalabb is a maratont futotta volna le. Nem akartam elmondani neki, h minden nap ennel egy kicsivel tobbet gyalogol a hidtol (ott all meg a suliba meno/jovo busz) hazaig ennel kicsit tobbet tesz meg :)

Caitlin Creative Commons License 2013.11.02 0 0 17201

nekunk elég vegyesen telt. Voltunk nagyot kirandulni londonban (waterloo-south bank-london eye-temple), majd vizitaxival jottunk haza. megneztuk a Cloudy with a chance of meatballs 2-t. en nem voltam elajulva tole, de mirkonak tetszett. legtobbszor itthon punnyadtunk, tarsasoztunk, kartyaztunk, stb. hetfon eleg viharos volt az ido, francnak se volt kedve kimozdulni.

mi most neztunk vegig kb 30 tuzijatekot London kulonbozo reszein. amiket felismertunk: London Eye, Tower, Shard, Battersee Partk, Holland Park. Volt egy csomo nagyon messze is. Jo volt amikor egyszerre kb 10 tuzijatek villog a lathataron :)

Holnap meg megyunk lanovkazni ismerosokkel. na, erre nem vagyom..... irtozom a magassagtol. de  mirko talalkozhat Panna nevu kiscsajjal akit kedvel, tehat osszeszoritom a fogaimat es remelem nem panikolok be magasan a folyo felett.... 

Fogár Creative Commons License 2013.11.01 0 0 17200

jaja,a héten ingyenes volt gyerekeknek a állatkert

mi Gyöngyösre mentünk a lányokkal,mert ott oroszlánkölykök vannak-lehetett símogatni

 

aztán felmentünk a Kékestetőre...

hétfőn játszótereztünk a Barátok közt téren (Kós Károly tér 19.ker)

szerda óta meg anyósnál voltak a lányok

szerdán 3d mozi

csütörtökön cirkusz

ma meg haza

Előzmény: jazmine35 (17198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!