Keresés

Részletes keresés

Flanell Creative Commons License 2007.09.29 0 0 122
Jó nagy felhőszakadások ismétlődtek tegnap, de a granulátum csak félig ázott el, és továbbra is hat. (Bal oldalt a kék.)
Meztelenék a nedvesség hatására aktivizálták magukat, és ma reggel nagyon meglepődtem, az egész kert borítva van ilyen képekkel, nyálkafoltok és mellettük a döglött meg lelassult csigák.
Előzmény: Flanell (121)
Flanell Creative Commons License 2007.09.27 0 0 121
Spanyol nincs, de vagy 4-féle egyéb meztelen igen, megették a laskagombát és az árvácskát. Szét is szórtam nagytotálban egy fél marék granulátumot tegnap, csak a folytontermő epret, málnát, és a gombát hagytam ki. Igaz, szétázik, de legalább egyenletesebben irt, mintha fedeles csapdákba raknám. Ha elmegy az esős idő, megismétlem.
Astilbe Creative Commons License 2007.09.27 0 0 120
Nálam most nincsenek, vagyis nem láthatóak. Néhány növényen látok kisebb nyomokat, de például a tövig rágott hostáim kihajtottak és élnek.
Előzmény: Arth_ur (119)
Arth_ur Creative Commons License 2007.09.27 0 0 119

Dehogy tűntek!

 

Nálam a szokásos szinten folyik az állóháború: mi folyamatosan pakolgatjuk az "irtó jó" csapdákat nekik, ők meg számban fogynak, de méretben gyarapodnak. Az esők megérkeztével megint sokkal gyakrabban látom a dögöket.

 

És jó lesz odafigyelni, mert megint itt a párzási, petézési időszakuk, most kell megelőzni a jövő évi új rohamot.

Előzmény: fossza (118)
fossza Creative Commons License 2007.09.27 0 0 118
Sziasztok!

Már régen láttam beírást.Eltüntek volna a csigák?Nálam valóban csökkent a számuk.Pedig a nagy nyári rohamban még a házba is bejöttek.Most csend és nyugi van.Persze ez nem azt jelenti hogy nincs,csak sokkal kevesebb.A környékemenről viszont aggasztó híreket kapok.Celldömölk,Boba környékén dúl a harc.Na szasztok:

Jó vadászatot!
mexallott Creative Commons License 2007.08.08 0 0 117
Köszi, vettem pár zsákkal, kicsit leült a Suzuki hátulja..... DDDDDDDDDDD
Előzmény: H3ini99 (116)
H3ini99 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 116
De ha van a közeledben b..max, akkor ott most ácciós. 499 az 50L-es zsák, ha jól emléxem.
fossza Creative Commons License 2007.07.09 0 0 115
Igen bármelyik kertész vagy nagyáruházban kapható zsákos kivitelben
Előzmény: mexallott (114)
mexallott Creative Commons License 2007.07.06 0 0 114
Fenyőmulcs? Ilyet lehet kapni kertészetben? Én csak kéregmulcsot láttam eddig.
Egyébként érdekes tapasztalat, hogy van egy nagy kanadai fenyőnk, ültettem a tövéhez egy Hostát. Na, ennek a levelét érdekes módon nem eszik a csigák. A más helyen lévő árnyliliomokat igen. Tényleg lehet ebben valami.
Előzmény: H3ini99 (106)
Arth_ur Creative Commons License 2007.07.06 0 0 113

Csatlakozom!!! Harmadfokú készültség!!!

(Ha lett volna időm rá, tegnap én is riasztok.)

 

Előbújtak a nyüvesek az "illegalitásból", különösen a (sarok)telkünk körül, az utcai árkoknál találtam sokat. Most megpróbálok "kitámadni" a kertből, mielőtt a "fősereg" beront a kertbe.

 

A csapdázott, védett részeken most is csak szorványosan találtam (úgy 1-2 tucatot az egész kertben), de az árkok körül néhol m2-enként akad ennyi.

Előzmény: fossza (112)
fossza Creative Commons License 2007.07.05 0 0 112
Haho támadnak a csigák.Itt az eső újabb hullámban érkeznek.Általános riadóóóóóóóóóóóóó
Arth_ur Creative Commons License 2007.06.22 0 0 111

Megfelelő időben, a megfelelő helyen:

Sikeres "tömegpusztítás"

Több a nyálka, mint a "8. utas a halál"-ban

Ekörül a két csapda körül 24 ill. 52 döglődő csigát számoltam ma reggel. A kert olyan sarkába raktam ki ezeket tegnap este (a viharos eső előtt) friss feltöltéssel, ahol nem sok tönkretehető növényt találnak, így a tavaszi irtóhadjárat óta ezen a részen nem védekeztem.

 

Tegnap viszont újrakezdtem a kert tervszerű végigpásztázását, amit tavasszal is csináltam, és megvan az eredménye:  a csapdák kb. harmadát olyan helyre sikerült tenni, ami a fentihez hasonló eredményt produkált. Itt feltünő kártétel nem volt, de a a csigák felhalmozódtak az irtás másfél-két hónapos hiánya miatt.

A többi, többé-kevésbé folyamatosan védett helyen is találtam elpusztított csigákat, de tizedannyit, mint az ilyeneken.

 

Ez az éjszaka megint többszáz csigától szabadított meg, persze most lehet megint csapdát takarítani, feltölteni, mert a túlélők már hozzá sem férnek a csali-méreghez a nyálkától. A tucatnyi, kevésbé látogatott csapdát viszont tovább tudom tenni ahogy van, lévén az eső nem ártott a csalinak.

H3ini99 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 110
Alapvetően fenyőmulcs. Alatta még nem néztem őket, de a virágok dézsmálása láthatóan megszűnt. Majd meglesem őket ott is. Szerintem tán a mulcs savas állagát, vagy savanyú szagát nem csípik.
Előzmény: Arth_ur (109)
Arth_ur Creative Commons License 2007.06.20 0 0 109

A mulcs alatt sem találod őket?

Képesek behúzódni minden résbe, minden alá, szinte giliszta módra bemásznak a földbe, hogy nedves helyre kerüljenek. Ha ezt a mulcsnál, ahol elég könnyű lenne, mégsem teszik meg, arra jó okuk lehet pl. (fenyőgyanta szaga, vagy más, számukra kellemetlen anyag). Ezt jó lenne tudni, valószínűleg nem mindegy, hogy milyen az a mulcs.

Előzmény: H3ini99 (108)
H3ini99 Creative Commons License 2007.06.20 0 0 108
Hát akkor úgy fest, ez a mulcs dolog működik, mert azóta sem találtam egy darab kis dögöt sem ezen a területen. Próbáljátok ki, hátha beválik nálatok is.
Arth_ur Creative Commons License 2007.06.14 0 0 107

Pont az esőtől védi meg a csigaölő granulátumot az a tálkás-fedeles csapda, amiről korábban beszéltünk. Abban nem mossa szét az eső: addig működik a méreg, amíg el nem fogy, vagy egybefüggő, rászáradt nyálkaréteggel be nem vonják a megmérgezett  csigák.

Nálam mindkettő elég gyakori eset! :)

Előzmény: magyarliba (105)
H3ini99 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 106
Sziasztok!

Nem biztos még, hogy működik a módszer, de eddig úgy néz ki.

A következő:
A napokban az egyik virágoskertemet kicsit megtuningoltam, mégpedig fenyőmulccsal betakartam az ágyás szabad földfelületeit. Ebben az ágyásban eddig garázdálkodtak a kis köcsögök, de azóta úgy tűnik nem mennek "be" a virágokra. Úgy fest nem szeretik a mulcsot. Szóval ha működik és tényleg nem szeretik, akkor a kert hasznos része köré lehetne egy mulcssávot tenni, hogy ne menjenek be a hasznos részre.
Esetleg próbáljátok ki, és majd énis jelzem még az eredményeket.

uff
H3ini
magyarliba Creative Commons License 2007.06.13 0 0 105
Igen, már én is átpártoltam ehhez a (mód)szerhez, belefáradtam a gyűjtögetésbe és a sózásba, utóbbit amúgyis csak max. füves részeken alkalmaztam... Jónak tűnik, bár kíváncsi lennék, egy eső után mi lesz - mert itt nap mint nap csak fenyeget az égi áldás, de sosem ér földet egy ideje...:(( A szer szagát illetően engem döglött csigákra emlékeztet, talán éppen emiatt vonzza a kis kannibálokat??
Előzmény: uzsolt (104)
uzsolt Creative Commons License 2007.06.13 0 0 104

Sziasztok!


Én is elég sokat küzdöttem a csigák ellen eddig, kevés sikerrel.

Most viszont azt hiszem megtaláltam ellenük a megfelelő szert.

Miután egy éjjel tövig letaroltak egy sor salátát a kertünkben

elmentem egy kertészeti áruházba  hátha lehet találni valami szert ellenük.

És végül találtam. A neve Detia csigaölő granulátum, egy német vagy osztrák gyártmány.
Ez a nyúltápokhoz hasonló

de vékonyabb granulátum, kék színű és nagyon büdös. A megfelelő helyre

ki kell szórni, az éjjel szinte magához vonzza a csigákat az illatuk alapján, esznek

belőle és kb. egy fél nap alatt elpusztulnak. A veteményünkbe minden sor közé szórtam,
 illetve ahol nem termesztünk semmit minden négyzetméterre egy kis kanállal helyeztem
 el a szerből. A mi kertünk  nagyon fertőzött volt.
 Az első éjjel után, reggel egy csatamező fogadott. Az összes növényről eltüntek
a csigák és döglött csigák százai borították a sorok közeit.

A folyamat azóta is folytatódik, sok sok újabb elpusztult vagy haldokló csigát
 látok minden reggel.

Jó megoldásnak látszik, javaslom mindenkinek. Sajnos a módszer

nem egy biokertész módszer valószínű a csigáknak nagyon sokat kinlódnak, de ez látszott

az utolsó esélynek és be is jött.

 

Szép napokat mindekinek

 

Zsolt

Astilbe Creative Commons License 2007.06.12 0 0 103
Pár napig nem volt időm alaposan végignézni, tegnap este aztán alaposan meglepődtem, mert a meleg sem csökkentette jelentősen a számukat. Szóval a helyzet nem javul. Nem tudod még a szuper osztrák csigaölő nevét?
Előzmény: fossza (102)
fossza Creative Commons License 2007.06.12 0 0 102
Sziasztok!

Mi van?Igen nagy a csend.Vagy csak vihar elötti?Nálam még mindig vannak csigák és úgy veszem észre egy újabb nemzedék kell életre.Sok az apró.Nlatok mi a helyzet?
vm.aniko Creative Commons License 2007.06.04 0 0 101
így már érthető és világos minden köszi:)
Előzmény: fossza (99)
fossza Creative Commons License 2007.06.04 0 0 100
UI:

A csiga nagyon finom csemege.Én már készitettem az udvaromban található éticsigából.Az elkészítése kicsit macerás és gyomorforgató,de aki a spanyolcsigával hadakozik az már edzett erre a feladatra.
fossza Creative Commons License 2007.06.04 0 0 99
Sziasztok!

A sörös témához csak annyit,hony én az olcsó ,rosszabb minőségü söröket betonozós sörnek hivom ,melyet az ember nehezebb fizikai munka közben fogyasztja védőital gyanánt.Ezt használom a csapdákba is.A darabolásos módszerhez meg annyit tennék hozzá,hogy a melegebb napokon mikor nincs csapadék egy fenyő alját beszoktam öntözni és egy neilon zsákot dobok rá.A nedvességre másnap reggel,vagy aznap este 10-15 csiga össze szokott gyülni.Csalinak ez is megteszi.Tovabbi jó vadászatot!
vm.aniko Creative Commons License 2007.06.04 0 0 98
jaj:)
Előzmény: mexallott (95)
mexallott Creative Commons License 2007.06.04 0 0 97
Vegeta???
Előzmény: Arth_ur (93)
Astilbe Creative Commons License 2007.06.04 0 0 96

Szívesen állunk rendelkezésére, testsúlya karbantartásához:-)))

Előzmény: mexallott (95)
mexallott Creative Commons License 2007.06.04 0 0 95
Te, Astilbe, 2 hete rászoktam, hogy étkezések előtt mindig megnézem a csigatopicot. Már fogytam 2 kilót!! Hurrá!
Előzmény: Astilbe (92)
Arth_ur Creative Commons License 2007.06.04 0 0 94

Franciaországban ettem jónéhányszor.

Lehet náluk mirelit, konyhakész éticsigát kapni, az a családnak ízlett.

A kertünkben összeszedett éticsigák szervírozására viszont még nem tudtam rászánni magam. Ahogy néztem, elég macerás az előkészítésük, pedig a végeredmény tényleg finom. 

Azóta, hogy csapdázok a meztelencsigák miatt a kertben, az éticsigák is drasztikusan visszaszorultak, úgyhogy nálunk a gyűjtésnek ma már nem is lenne értelme.

Előzmény: Törölt nick (89)
Arth_ur Creative Commons License 2007.06.04 0 0 93

Én sem vagyok a csipet só híve.

Ha már rá tudom szánni az időt, hogy egyesével gyilkoljam őket, akkor fogom az egyik gyomkiszúrót, és azzal "felezem" őket. Ez ugyanaz lehet pepitában, mint Astilbe nyeles vágóeszköze.

Szerintem gyorsabb is, mint a sózás (a tavalyi egyéni rekordom 400 felett volt egy óra alatt), és a nyüves kannibáljai tényleg odagyűlnek a frissen kettévágott fajtársaikat felzabálni. Úgyhogy tavaly 10-15 perc után visszanéztem azokra a a helyekre, ahol előtte sikeres kaszabolást műveltem, és többnyire volt 1-2 újabb példány.

Előzmény: magyarliba (90)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!