Jó esetben mindenki maga választ, de legyen itt egy a sugárterápia mellett. A sugárterápia rengeteget fejődött az elmúlt években. Nagyon pontosan tudnak célozni, külső és belső (brachyterápia) kezeléssel hatalmas dózist tudnak leadni a szervre. A legújabb statisztitkák már csak néhány százalékpontos előnyt mutatnak a radikális prosztataeltávolítás javára. Ezek a statisztikák ugye csalókák, mert mindenkit 20+ éves túlélés érdekel, de 20 éve még nem volt ennyire fejlett a technika. No meg a helyi áttétes páciensek is belerondítanak a sugár statisztikákba, ti. ők már nem műthetők. A túlélés szempontából prosztateltávolítás ugyanaz, mint régen, illetve pár százalékpontos javulást a kiegészítő sugárkezelés ad. A laparoszkópos, robotizált műtétek -nyílt műtéttel szemben- csak műtét utáni felépülésben segítenek, a túlélési esélyekben nem. Az életminőség kérdését elég szemérmesen kezeljük. Az impotencia elég magas százalékban előfordul mindkét esetben. Prosztataeltávolítás után, ha nem műxszik a cerka, hát, azután se fog. Sugárterápia, hormon után van esély, hogy visszaáll a működőképesség. És a leggázabb dolog: inkontinencia. Ilyen szempontból a sugárterápia magasan jobb választás. Ne mondja nekem senki, hogy tuti dolog pelenkában lenni. B+, inkább élek kevesebbet, de fiatal vagyok, nem akarok pisiszagú bácsi lenni. A külső sugárkezelés engem fáradtá tett, ennyi. A brachyterápia 2 napos bennfekvés, kibírható, a hólyagkatéter kivétele volt a legkellemetlenebb. A OOI-ben mesterei ezeknek a kezeléseknek. Utána jön hormonterápia, átlag 2 évig. Hát ez sz@r, rosszabb, mint a sugár, de így teljes a terápia. Ezzel gyakorlatilag ugyanazok a túlélési esélyek, mint a prosztataműtét esetétben. A sugár közel sem akkora megterhelés, mint a műtét. Akinek társbetegsége van, simán vállaható. A "gyógyszer", az hormonterápia, önálló terápiaként nem használják. Ill. komoly áttétek esetén, amikor már a sugár sem alkalmazható.
Köszönöm mindenkinek a "javaslatát"! Sajnos nekem vannak más társbetegségeim és ezért van gond a "hogyan tovább"-al! Van-e vajon olyan lehetőség hogy az otthonomban, "csak" gyógyszeres kezelést kapjak, az életminőség "szinten tartására", amíg .......!? Egy szó mint száz! Nem szeretnék műtétet látva egy volt horgásztársam műtét utáni állapotát a "végletig"! Bocsi a "lehangoló" szövegért, de ....!
Én is a műtétet javaslom. Műtét után PSA értékem kimutathatatlan. A túlélési (várható élettartam) statisztikák jobbak a műtét esetén, a lehetséges mellékhatások meg azonosak.
Ha van lehetőséged rá, műttesd meg magad, nekem ez a véleményem. Nekem a szomszédom mondta, figyelj ne szórakozz vele, műttesd meg magad, ne járj úgy, mint szegény Laci. Laci a férje volt, szintén rosszindulatú prosztatával. Nem vágott bele, sugárkezeléssel kezdte. Mikor rosszabbodott az állapota, megműtötték, de akkor már késő volt. A szakirodalom is nagyobb esélyt ad a túlélésre a műtéttel, mint a sugárkezeléssel. Az orvosok mindig felteszik a kérdést, mit szeretne. Ők nem beszélnek rá senkit erre, vagy arra. Mi is csak a véleményünket mondhatjuk el!
Sugárterápia, hormonterápiával, vagy anélkül. Én ezeket kapom, de csak azért, mert a műtét ellenjavalt volt. Ezek sem sétagalopp! Amíg tokon belül van, legjobb kidobni. Jobb a túlélés esélye, és kisebb az impotencia rizikója. (Feltételezve az idegkímélő műtétet.)
Szia! Fórumos segítséggel (amit nagyon köszönök) most intézem a robottechnikás műtétet, küldj egy elérhetőséget és szívesen megosztom a tapasztalatimat.
Nyílt műtéttel, laparoszkóposan, vagy robot-asszisztáltan. A nyílt műtétnek állítólag az az előnye, hogy az esetleges helyi áttéteket is el tudják távolítani. Viszont a felépülési idő jelentősen hosszabb. A robotizált műtét után a felépülés még jobb, mint a laparoszkópos esetben. A műtét eredményesség tekintetében, és az elég gyakori inkontinencia szempontjából nincs különbség az utóbbi két módszer mellett. Kiegészítő sugárterápiát nem tudom, hogy minden esetben végeznek-e, vagy csak ha fennáll a közeli áttét esélye
2019. 11. 12. és 2020. 10. 10. között szedtem Tamsudilt, utána meg 2021. 04. 17-ig Duodartot.
A Tamsol megegyezik a Tamsulozinnal, a prosztata símaizmait lazítja el, így megnagyobbodás esetén könnyíti a vizelést. Egyéb hatása nincsen, illetve vérnyomáscsökkentő.
Üdv. az Uraknak! Van valakinek tapasztalata a Tamsol,0,4 mg szedésével kapcsolatosan? Mint az előzőekben írtam rosszindulatú lett a prosztatám, de még eddig csak ezt a gyógyszert kaptam, már kb. 3 hónapja. A doki aki most szabin van azt mondta hogy az általa felírt összes vizsgálat eredményével menjek vissza és akkor mondja meg hogy hogyan tovább.
Bemásolom ide amit menya003-nak írtam január 8.-án:
"Én elmentem a Kékgolyó utcába az urológiára, ahol kivártam míg mindenki akinek volt beutalója elfogyott előlem, majd bementem és elmondtam mit szeretnék. Az ügyeletes doktor nagyon megértő volt, kért hogy legyek türelemmel pár napig, majd mikor újra érdeklődtem mondta, hogy a délpesti Jahn Ferenc kórházban van rá lehetőség."
Nekem a fent leírt jelentkezésem és műtét között kb. 6 hét telt el. A műtétem augusztusban volt.
üdv.tudna valaki segiteni abban hogy a robotos műtétre hova lehetne bejelentkezni,mi a folyamata, kb. mennyi idő a műtétig,vidékieknek is megycsinálják Bp.-en? köszönettel..
Szevasz. Én 3 havonta nézem a PSA-t és 6 havonta kontroll,ezen kivül nincs más vizsgálat a mütő orvosomnál. Külön kérek beutalót és évente csontszintigráfiát csináltatok.A betéttel kapcsolatban nálam is ugyan az a helyzet este nem kell ,csak nappal főleg délután, a doki szerint addigra elfárad a záróizom. Napi 2 alkalommal izom erősitő kismedencei tornát is csinálok, de még nincs mérhető javulás. Jó egészséget és kitartást kivánok!
Majd most megyek hónap végén újabb PSA-ra, remélem nem emelkedik tovább. Mondjuk ez azért vet fel bennem kérdéseket, mert a műtét után kaptam egy onkológiai véleményt azzal, hogy keressem fel a Dél-Pesti Centrumkórház Onkológiáját ezzel a szakvéleménnyel. De az engem műtő prof közölte, hogy nem kell mennem sehova. Utána voltam még nála kétszer kontrollon, de többet nem mentem, csak hasi ultrahangra megyek 6 havonta, tüdőszűrésre meg évente. Betétet sajnos kell hordanom, mert köhögésre, futás közben, nem záródik. Éjszaka nincs gondom, de napközben csepegés előfordul, ezért nem tudom nélkülözni. A PSA-ra visszatérve, nem gondoltam a problémára, mert két évig 0,008 volt, nem változott. Remélem nem kell elkezdenem egy sugár, vagy hormonkezelést.
Szevasz.Olvastam korábbi hozzászólásodat a mütét után 2 évvel megemelkedő PSA ról.Szeretném kérdezni most mi van veled,mennyi a PSA,milyen vizsgálatokon voltál és ki utalt be ezekre?
Nekem 20 hónapja volt a mütét azóta 0.00 a PSA ,a betétet én is a Katona J. utcában veszem ,de az urulógus kiirja recepre igy jóval olcsóbb.
A pelenkaexpressz.hu-t ajánlanám. 13.ker Katona József ut 14. én a Tena Men 1-est szoktam használni, nagyon jó 24 db 2690 Ft személyesen átvéve. Persze lehet szállítási módokkal is, csak ott van szállítási költség. DM, Rossman, ha véletlenül lehet is kapni hasonlót, minőségben rosszabb, és drágább is.