Keresés

Részletes keresés

hiper fizikus Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21207

mostanában YouTube filmekel szórakoztatom magam: pl. 

DZSUNGELBŐL DZSUNGELBE / TELJES FILM MAGYARUL

https://www.youtube.com/watch?v=fL3A0DGgbWI

Előzmény: Törölt nick (21206)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.22 0 1 21206

Lehet , itt is zsákutcába jutottál . 

Film ? Könyv ? 

Előzmény: hiper fizikus (21205)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21205

Unatkozok, mit csináljak ?

Az interneten már minden felé voltam !

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21204

eleg kenyszeres vagy. nekem mindegy. a fejedben kene hogy a dolgok elobb helyukon legyenek Tomika. mondom en, minimum latens moderator vagy.

Előzmény: nemkelltabu (21203)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21203

Szeretem, ha a helyükön vannak a dolgok, és egy topicban egyszerre csak egy témát tárgyalunk! :-)

...

 

(Majd válaszolok a többi hsz.-odra is, ...valamikor...)

Előzmény: Törölt nick (21202)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21202

a vallás nem fér bele a csakúgyba?

Előzmény: nemkelltabu (21199)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21201

Amúgy 'Golyóbishop' az általad linkelt részek környékén valahol azt is írta, hogy nem emlékszik már, ezért hagyja nyitva a lehetőséget (hogy esetleg csakugyan megtörtént valami olyasmi, amit te sérelmezel).

 

tévedés, azt arra írta , hogy nem emlékszik a fórumon hol hülyézett le korábban, és hol tagadta, hogy elárultak volna. vagyis pont megerősítette, hogy elárultak, és azt tagadta, hogy ezt korábban tagadta volna.

 

Most meg már azt írod, hogy az itteni sérelmek meghatározzák a mindennapjaidat!

 

mutasd már meg, hogy hol írtam, hogy az "itteni". szarom le az itteni dolgokat. nem az határozza meg a mindennapjaimat, hogy mit történik a fórumon, hanem az amit olyanok művelnek velem a valóságban, akik egyébként a fórumon is irogatnak. de velük, mint mondtam nem is kívánok társalogni.

Előzmény: nemkelltabu (21198)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21200

hello,

 

hát azt kell, hogy mondjam, hogy rosszul szűrted le a következtetéseket, mert

1. nem offoltam (csak egy kicsit, de nem jobban, mint a többiek)

2. nem kapcsolódtam be semmiféle svédországos csevejbe, most hallottam róla először, tőled.

az általános offolásba kapcsolódtam bele, ami még most is folyik, mivel a kérdés az, hogy isten vegának teremtette-e az embert, nem pedig, hogy milyen vegán receptek vannak, meg hogy ne ölj állatot meg ilyenek. ezeknek semmi köze nincs a topikcímhez, mégis folyamatosan ott garázdálkodnak még most is. Béla konkrétan annyi személyeskedést és f.ságot összehordott, hogy nem tudom felfogni mit keres még itt a fórumon. engem meg 3 hszszel kitiltottak, de azért a szerinted OFFos hszeim ott maradtak törletlenül. annyira szabálykövetőek a moderátorok, hogy az csak na. de neked is valami ellenző van a fejeden, hogy ez nem tűnt fel. ha szerinted a többi hsz releváns, akkor a te bajod.

 

 

Hát erről ennyit, noha rajtad kívül nem tett engem senki bírává a fórumos sérelmeid ügyében!

 

én sem tettelek. hanem arról volt szó, hogy kit milyen alapon tiltanak le egy topikról vagy törölnek. erre hoztam fel példának, hogy mit csinálnak pl a vega topikban a moderátorok. de a többiben is, a ne szaporodjban nemcsak letiltottak, hanem kitörölték a nickemet is, a többi velem hasonlatosan offoló kollegák nickjét meg meghagyták. ez legyen a legnagyobb örömük. (de küldtem egyéb jókívánságokat is gondolatban. szerencsére a gondolataimat nem tudják moderálni)

Előzmény: nemkelltabu (21197)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21199

Azt nem tudhatod, mire kaptam fel a fejemet, és mire nem. Reagálni valóban nem reagáltam a vallással kapcsolatos részekre akkor, mert -ahogy jeleztem is- nem volt időm. Akkor meg minek kezdjem el?

Majd a vallásos topicban esetleg reagálni fogok azon részletekre...

Előzmény: Törölt nick (21183)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21198

Hidd el, ahhoz, hogy tisztán legyen esélyem látni ezen másik vélt sérelmedet, bizony vissza kénem olvasnom a párbeszédeitek legelejére! Mivel így nem igazán értem az olyan célzásaidat, mint "elárultak", "elbántak velem", stb. Így nem tudom, mit takarnak ezek?

Amúgy 'Golyóbishop' az általad linkelt részek környékén valahol azt is írta, hogy nem emlékszik már, ezért hagyja nyitva a lehetőséget (hogy esetleg csakugyan megtörtént valami olyasmi, amit te sérelmezel).

...

 

Ha megengedsz egy veled kapcsolatos személyes észrevételt:

Pár hete még te hangsúlyoztad, hogy mennyire nem tekinted fajsúlyosnak a fórumon történteket.

Most meg már azt írod, hogy az itteni sérelmek meghatározzák a mindennapjaidat!

Ez elég nagy változás, viszonylag rövid idő alatt. Miért veszed most hirtelen már ennyire komolyan a fórumot? Hisz nem sokkal korábban még lényegében leszartad, legalábbis elmondásod szerint...

Előzmény: Törölt nick (21182)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21197

Szia!

A vegás topicbeli történéseidet csak megtaláltam végül.

Úgy vélem, offolás miatt lettél tiltva, talán azért, mert a moderátor figyelembe vet(het)te(?) azt is, hogy más topicok kapcsán már többször is figyelmeztetve lettél az OFF -ok mellőzésére.

Úgy láttam, konkrétan ott és akkor 'Kútásó' olvtárs volt a főkolompos! Béla hivatkozott előzőleg egy svéd vegán családra, amiből 'Kútásó' rögtön a következő asszociációra ragadtatta magát:

Svédország ---> "liberalizmus" ---> buzik. Innen folytatódtak az offok, amibe aztán te is bekapcsolódtál! Arra már nem emlékszem, 'Kútásó' is tiltva lett-e akkor..?

Egyébként értem, és megértem 'Kútásó' előbbi gondolatmenetét, csak éppen mindennek egy vegán topicban szerintem sincsen semmi keresnivalója!

 

Hát erről ennyit, noha rajtad kívül nem tett engem senki bírává a fórumos sérelmeid ügyében! ;-)

Előzmény: Törölt nick (21167)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.22 0 0 21196

Szia!

Dógozgatni szoktam arra felétek...

Előzmény: Törölt nick (21195)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 21195

...amúgy mit csinálsz errefelé?

Előzmény: Törölt nick (21194)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 21194

Hali. Éreztem is, h. a közelben vagy...:)

Nekem nincs radarom ilyen entitásokhoz igaziból. 

Hát, és köszi, olvasgattam a beszélgetéseket  plusz a mait, de ebből kimaradok. 

 

Előzmény: nemkelltabu (21164)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 21193

Szia Magdolka!

Jó, hogy leírtad a tapasztalataidat. Üdv

Előzmény: Törölt nick (21185)
pneumococcus Creative Commons License 2020.08.20 0 0 21192

Nekem is ma elöször letörölték jogosulatlanul az irásomat, ami boldogitott. Le se járt még az ideje, többször is átvizsgáltam, jól volt kiirva, nem olyan elcseszett mint a multkori.

Magyarázat nélkül: Mivel nem követtem el hibát, az illető hátbaszúrt, az incidens indokolatlan volt, és jogosulatlan mert önkényesen döntenek a másik irása/tulajdona felől, és annak sorsáról, vagyis ez korrupció.

Magyarázat nélkül: A büntetés az, hogy elhagyom ezt a fórumot, majd találok megoldást vagy angolra forditok, hogy kajáltassam magam. A GYK-t is igy hagytam el, kamikaze és a felelősséget a nyakukba varrom, vagyis minden kialakult nyomorért és hanyatlásért, egyetlen irásért őket teszem felelőssé, hiba nélkül. Az igazán vallásosok pedig nem bocsátanak meg soha, egyetlen esélyed van akkor is ha 10000-ret olvasol el, vagy 50-et, a csaj miatt. Az igazán vallásosok kihasználnak mindent, nagyon szemetek vagy kedvesek, ezek is mind kellenek.

A jó irás megvédi magát, megvédi a szerzőt, megvédi az olvasót, megvédi a képzeletet és nem enged utat a gonosz képzeletnek. 1 napig él az ereje, ez vákuum. Az irás még javában müködött, amikor letörölték, boldogitó volt elolvasni, úgyhogy tanúskodom hogy ez igencsak elkeseritett, hogy kivágtak egy élő gyümölcsfát, bibliát égetnek, mások reménységeit, hasznos tartalmas dolgokat, és engem tehetetlenné tesznek. Majd ők csinálnak maguknak ilyen irást szépen (nehéz), és majd akkor gazdagok lesznek öregkorukban/túlvilágon is, nem olyan nehéz csak 5-10 év alatt elérhető. Ha lesz munka (már folyamatban van) akár 3-4 év is lehet a szünet, de minimum fél, már csakazértis hogy ne szórakozzanak velem, de már nem is fognak, az életben és a csajoknál sincs második esély, hogy ne szórakozzanak.

Előzmény: Törölt nick (21185)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.08.20 -7 0 21191
Előzmény: Törölt nick (21190)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 -1 0 21190

te mit teszel értem? tudsz tenni valamit az érdekemben? vagy csak üres duma, hogy teszel valamit az elnyomottakért? lássam mit teszel értem, és utána nem tekintem üres dumának a fórumos szereplésedet.

Előzmény: Eklatáns Béla (21189)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.08.20 -7 0 21189

Annyit tegyél az ártatlan elnyomottakért, amennyit te is szeretnél, ha érted tennének...

Előzmény: Törölt nick (21188)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 -1 0 21188

hát ha sokévi ismeretségünk alapján te így látod, akkor biztos így van.

Előzmény: Eklatáns Béla (21187)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.08.20 -7 0 21187

Üres duma. Ha te lennél elnyomva, neked se lenne ennyi elég...

Előzmény: Törölt nick (21186)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 -1 0 21186

azt hogy hitelesen képviselem a szabadságot.

Előzmény: Eklatáns Béla (21184)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 -1 0 21185

a templomok és buddhista központok is csak azért vannak, hogy etessék őket, hogy nekik is legyen helyük a tökéletlenségben tartott társadalomban. a buddhizmus is egy ügyesen, mondjuk úgy, hogy ravaszan felépített rendszer, hogy értelmesnek és következetesnek tűnjön, az értelmesebb emberek számára is elfogadható, követhető legyen, és a saját érdekeiket is szolgálja, szabad cselekvési teret kapjanak a klubtagok, vagyis a lámák meg a klikk, akik a vonzáskörükben, befolyásuk alatt vannak. a nekik nem kell semmi mellett azért meg lehet nézni, hogy hogyan élnek. nem kell bepiszkolni a kezüket a kajáért, az biztos, mert másokkal végeztetik el a piszkos munkát. azok meg cserébe imádkozhatnak az általuk összerobotolt templomokban, de csak akkor, ha a láma megengedi nekik. 

hogy miért nem haladnak úgy a spiritualitásban, ahogy várható lenne, azt meg azzal magyarázzák, hogy mert még le kell dolgozni a "rossz karmát". a tény azonban az, hogy a hívőket rabszolgasorban tartják, totális hatalommal bírnak mentális képességeik felett. nem csoda, hogy azt sem veszik észre, hogy amit csinálnak (a jótékonykodás, meg a világ megmentése, meg a tanítófüggőségük) világos ellentmondásban van a megszabadulás útjával. a láma kénye kedvén múlik, hogy kiből mi lesz. nem véletlen, hogy a tibeti buddhizmusban azt tanítják láma nélkül nem érheted el a megszabadulást. azért mert akármilyen világian hangzik, klubbtagnak kell lenned, hogy elérd, és semmit nem tehetsz, ha nem vesznek be a klubba. nem érdekük. a jó emberekkel nem az a céljuk, hogy megszabadítsák őket a szenvedéstől, hanem hogy ők élvezkedhessenek rajtuk. hogy azok etessék őket, és amilyen módon csak lehet őket szolgálják, mert tudják, hogy a jó ember akkor sem árt másnak, ha saját magának okoz azzal kárt, vagy kevesebbnek tűnik tőle. ezért a jó embert következmények nélkül kínozhatják. miközben a butákkal vigyázniuk kell, mert azok eszetlenül ártani kezdenek másoknak, ha őket kár, vagy nehézség éri, és azzal a láma is bepiszkolódna. ezért a láma inkább jó embereket tart rabszolgaságban, szerinte büntetlenül. ahogy golyóbishop is mondta, nem érzi bűnténynek az elgázolásomat, mert nincs következménye a lelkemen. az meg hogy ez nekem kellemetlen, megalázó, rossz, az meg nem érdekli, mert az univerzális törvényeket sem érdekli a kellemetlenség, csak a konkrét spirituális rombolás, az immoralitás.

Előzmény: Törölt nick (21182)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2020.08.20 -7 0 21184

Te mit teszel az elnyomott ártatlanok szabadulásáért? Fölemeled értük a hangod...? 

Előzmény: Törölt nick (21183)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 -1 0 21183

nem azért szóltam meg az igazságérzetedet, hogy golyóbishop beismerte hogy ártottak nekem, és te erre nem léptél semmit, hanem amit arról írtam, hogy az istennek meg  a megszabadultaknak eszük ágában sincs senkit megszabadítani, vagy bárkinek segíteni szabadsága elérésében. ha érdekelnek akármennyire is a vallások, akkor már csak az állításom radikálissága miatt is reagáltál volna rá, és korábbról úgy emlékszem vannak dolgok, amiért kifejezetten haragszol istenre, tehát érintett is lehetsz valamilyen formában. még is úgy tettél, mint akinek nem jutott el a tudatáig, amit írtam, vagy szándékosan nem reagáltál rá. a többi félreértésedet is szándékosnak érzem, mivel egyébként - mint többször mondtam - azt látom, hogy arra reagálsz, amit írnak. tehát furcsának találtam, hogy te, mint eltökélt szabadságharcos nem vontad fel a szemöldöködet azt olvasva, hogy az istenetek szándékosan gátol, vagy legalábbis direkt nem segít a megszabadulásban. és a részletek sem érdekelnek. persze ehhez jogod van, csak nem korrekt a hozzáállás és a mismásolás, amikor egyébként nem vagy ilyen.

Előzmény: nemkelltabu (21181)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 21182

nem tudom mit kell ehhez többet olvasni.

 én írtam, hogy "ha nem árultál volna el többek között te és a jómadár láma cimboráid, akkor nem ez lenne."

Mire ő, hogy de ez van. és hogy nem  beismeri, hanem elismeri, hogy ezt tették. Én megkérdeztem mi a különbség a be és elismerés között, mire ő azt mondta, hogy az, hogy nem tartja bűnténynek, amit tettek, hanem csak hogy ez van, és lesz ez még jobb. vagyis elismerte, hogy tönkrettek a lámák, csak azt nem ismerte el, hogy rosszat tettek volna velem. de ha nekem szar az amit csinálnak, korlátoznak a szabadságomban, és gyakorlatilag mindenben, akkor az bűn, amit tesznek, még akkor is, ha ők nem tekintik annak. jogom lenne kilépni ebből, de nem engedik. közben meg festik magukat a nagyközönség előtt az együttérzéssel, meg az imákkal, valójában meg perverz állatok, és gonoszak is.

 

 

Előzmény: nemkelltabu (21181)
nemkelltabu Creative Commons License 2020.08.20 0 0 21181

Kösz a linkeket, eddig olvasgattam a beszélgetésteket, persze szúrópróba szerűen. Ahhoz, hogy bármit értsek kettőtök hadiállapotából, módszeresen az elejétől végig kellene rágnom legalábbis kettőtök párbeszédét!

 

Kicsit más, ámbár az előzőhöz kapcsolódik: leszóltad az igazságérzetemet. Lehet, hogy igazad van, az ember nyilván elsősorban azt érzi meg, ami vele, saját magával történik. De! Itt tulajdonképpen azt vágtad a fejemhez, hogy a veled a linkelt topicban történt igazságtalanságokat nem vettem észre, nem tettem szóvá! Nos, erre azt válaszolom, hogy az 'Isten létezésének bizonyossága' számomra legalább olyan érdektelen topic, mint a már régóta létező, hasonló nevű másik. Tehát a topicot, ahol veled ezek a dolgok történtek állításod szerint, egyéb okból egyáltalán nem is olvastam. Abból sosem csináltam titkot, hogy a hívő kontra ateista vitatkozós topicok egyáltalán nem érdekelnek!

Hát így nehezen is vehettem volna észre az általad sérelmesnek tartott dolgokat...

Előzmény: Törölt nick (21178)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 21180

https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=155596969&t=9244649

 

normálnick: végre beismerted. (1656)

golyóbish:Nem be, hanem el :)  (1659)

 

normálnick:mit el? nem mindegy? (1660)

 

normálnick: nagyon humoros. ahhoz képest mennyi rohadt szemét dolgot műveltek velem, egész jól viselem. (1661)

Előzmény: nemkelltabu (21176)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 21179

https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=155596930&t=9244649

 

golyóbish: Nem be, hanem el :)

 

normálnick: mit el? nem mindegy?

 

golyóybish: Nem. A beismerés bevallást jelent. Bevallását valaminek, mondjuk egy bűnténynek. Az elismerés pedig szimplán elismerése valaminek, pl. annak, hogy ez van, akkor is, ha nem kéne így lennie.

Előzmény: nemkelltabu (21176)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.20 0 0 21178

ez nem fórumos konteo, hanem olyan háttérben futó dolog, amiről mások nem tudnak, viszont nekem meghatározza a mindennapjaimat. ahhoz képest, hogy számodra mennyire érdekes minden vallással kapcsolatos téma, mindenre harapsz, egyáltalán nem tűnsz érdeklődőnek. az igazságérzeted, amire annyira büszke vagy, valamiért egyáltalán nem szólal meg. jah, hogy csak a saját szabadságod a fontos, a másokkal szemben elkövetett szemétségek nem hatnak meg annyira.

Előzmény: nemkelltabu (21176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!