Keresés

Részletes keresés

malazs Creative Commons License 2010.01.21 0 0 2267
Szia!
Nem tudom mennyire segítség azért beírom.Rethymnon mellet Adele beachen voltunk tavaly,elvileg Rethymnon-hoz tartozik (6-8km) A partszakasz minden csak nem szép,első nap igen elkeseredtünk mivel a tenger nagyon hullámzott,piros zászló volt fent már akkor 1.5 hónapja az egész északi partszakaszon,homok,kavics vegyesen,a vízbe pedig éles sziklapadok,a szállásunk a Maravel Sky hotel volt ami kritikán aluli,gyakorlatilag all inclusive ugyanazt ettük minden nap egy héten keresztül,csak másnak volt elnevezve,vagyis csak ettük volna,szerencsénkre a szállás mellett volt egy étterem a levantes,itt tisztaság,kedves személyzet,jó kaja volt,igen jól össze is haverkodtunk velük,Ők ajánlották fel ha megyünk legközelebb akkor tudnak jó szállást ajánlani, a google-ba beütve szerintem meg lesz az elérhetőségük (Levantes restaurant Crete adele) Visszatérve a hotelhez:Kosz,mogorva személyzet,akik ha veled jöttek szembe inkább elfordultak,mintsem köszönjenek,a fürdőszoba és az egész szálloda is tragédia,ez a legtöbb hotelre igaz volt,elsőre jónak tűnik,de 1 óra mulva már kitűnnek a negatívumok rendesen.Szerencsére másnap béreltem autót,rengeteg kölcsönző van,érdemes szétnézni,alkudozni,mi egy Yarist béreltünk napi 35€-ért.Minden nap lementünk a déli partra(Líbiai tenger),kb 40km,ami teljesen más,tisztább,kevésbé nyüzsgős,gyönyörű partszakaszok akár Plakias-nál akár Agia Galininél,vagy Preveli beach-en.Homokos part,enyhén kezd mélyülni a tenger,nem nagyon hullámzik és kristály tiszta ami homokos partszakaszoknál elég ritka.Érdekes hogy a déli szebb részekre Utazási irodák nem nagyon szerveznek utakat és szállást,így egyénileg kell megoldani,de érdemes,Elafonissit pedig mindenképp látni kell,egyszerűen gyönyörű,olyan érzése támad az embernek mint ha csak a karib tengeren lenne.Az AI ellátást elég vegyesen értelmezik,inkább hasonlítanám teljes panzióhoz,mintsem AI-hoz.Ha bármi kérdésed van,segítek még szívesen.
Üdv:malazs
Előzmény: f_edit (2266)
f_edit Creative Commons License 2010.01.21 0 0 2266
Szia
Szeretnénk a nyáron Krétára utazni, két felnőtt és egy 11éves gyerek. Igaz nem nekem ajánlottad fel a segítséged, de nagyon megköszönném, ha segítenél szállásban és ajánlanál várost is, nem jártunk még Krétán. Az e-mailemre írj légy szíves, köszönöm.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2265)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2265
Amoudara eléggé tömegnyomor, ezért nem való kisgyerekkel, szerintem. Rethymnonak nagyon szép az óvárosa, a szálloda/apartmansor viszont kicsit kiábrándító, és viszonylag szar a part. Három személy (2 + gyerek) egyéni szervezéssel egy hétre olyan 1000-1200 euró körül meg tudja úszni (teljes költségvetés, kaja, szállás, repjegy), két hétre meg olyan 1600-1800 körül. Gondold át, segítek, ha érdekel.
Előzmény: apukabbb (2264)
apukabbb Creative Commons License 2010.01.09 0 0 2264
Helló mindenkinek !

Egy kisgyerekes apuka vagyok, aki mint sokan közületek imádják Görögországot.
Most nagyon szeretnék eljutni Krétára és ezzel egy álmom teljesülne.
Pénzügyi lehetőségeim eléggé korlátozottak, így két apartmant találtam, amely egy család részére megfizethető. "(nekem)
Ha valakinek van valamilyen infója a következő apartmanokról azt nagyon megköszönném, mert nem szeretnék csalódni Krétában csak azért, mert rosszul választottam !
1, Australia apartman - elvileg Amoudara-ban található
2, Domenica apartman -ez, Rethymno-ban található

Előre is köszönöm a segítségeket
szép estét mindenkinek
Beus 4 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 2263

Szia :)

 

Mi 2005-ben és 2007-ben nyaraltunk a Creta Marine-ba, ás átmentünk a panorámába is :) Raktam fel ide is képeket, nekünk tetszett :) Sajnos az elmúlt 2 évben nem voltunk nyaralni, de nagyon szívesen vissza mennék :)

 

Most olvatam bele a topikba, annak ellenére, hogy nem irogatok szoktam olvasni.

 

 

Előzmény: kukkomama (2250)
kukkomama Creative Commons License 2009.09.03 0 0 2262
Igen, emlékszem, beugrott, te mondtam azt, hogy "aztán jön az xy, és hát ő nem valami szelíd". Különben az, hogy ki mire érzékeny és "sértődős" az teljesen egyéni. Én veled ellentétben soha senkinek nem szoktam mondani azt, hogy "de érzékeny vagy", "de sértődős vagy". Az ilyesmi sokszor függ a helyzettől, ,a célzott személy lelkiállapotától, meg sokminden egyéb dologtól. No mindegy, ez a fórum nem rólunk, hanem Görögországról szól, és akik itt vagyunk, azok vagyunk olyan szerencsések, hogy láthattuk ennek a csodálatos országnak legalább egy kis szeletkéjét!
Előzmény: oldlady (2261)
oldlady Creative Commons License 2009.09.03 0 0 2261
Én voltam az az elvetemült, aki merészelte (merő jóindulatból) tanácsolni, hogy itt érdeklődj inkább, és küldtem a linket is. Valamint nem fenyegettelek, hanem figyelmeztettelek, mivel előzőleg a Rodosz topikban volt szerencsém tapasztalni, hogy sértődős és túl érzékeny vagy.
Előzmény: kukkomama (2254)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2009.09.03 0 0 2260
Jaques-al, bocs.
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2259)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2009.09.03 0 0 2259
Oda van írva, hogy az a topik nem az utazási irodákról, meg az azok által kínált szállásokról szól, arra itt van ez a topik. Ez a fórum ilyen, vannak tematikus megkötések, bár akinek nehézséget okoz a kis izék beazonosítása, attól valóban ne várja el az ember, hogy elolvasson bármit is. Remélem ezt azért elolvasod, szóval ez a te topikod, ide írj, oda ne. Szia.

Ja, és Jacquesszel fenyegettek, mint mondtam, az az én másik izém, tudod.
Előzmény: kukkomama (2258)
kukkomama Creative Commons License 2009.09.03 0 0 2258
Nem, nem te voltál az! De látom vitatkozni azt szeretsz. Hát ha nem a jelszó akkor hogy hívják azokat az izéket? Ez meg különben is micsoda hozzáállás, itt is vagyunk meg ott is vagyunk?Attól még nem dől össze a világ, ha nem olvasom el a topc-ot. Valóban nem olvastam el, mert annyira megörültem, hogy találtam ezt a fórumot.(ha akad időm visszamegyek és kikeresem hogy ki volt az). Na szia, éljen Görögország!
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2256)
kukkomama Creative Commons License 2009.09.03 0 0 2257
Bocs-bocs-bocs, teljesen hülye és szétszórt vagyok (ezt teszi az allergia és a rá kapott gyógyszerek), olvasom, hogy lépcső és meredek. Jajjaajj, no mindegy elmondom nekik. Köszi.
Előzmény: ketti (2251)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2009.09.03 0 0 2256
Szia, én vagyok az a mumus, csak éppen most más nikken (a jelszavamat pedig nem mondtam meg neked, így nincs honnan tudjad). Az a helyzet, hogy te nem olvastad el a topikleírást, pedig el kellett volna. Köszi, szia.
Előzmény: kukkomama (2254)
kukkomama Creative Commons License 2009.09.03 0 0 2255
Nagyon köszönöm kedves és részletes válaszodat. Egy idős házaspárról van szó. Mennyire van a tengerpart a szállásokhoz? Nem meredek az odavezető út? Nekem nagyon szimpi, elteszem "talon"-ba jövőre. Én ahogy hazajöttünk az idén már el is kezdtem spórolni és tájékozódni a jövő nyárra-nyárról. Kedves krétások, az idén Rodoszon voltunk (tudom, ez nem az a fórum) a Mitsis Hotel Petit Palais-ban, nyugodtan tudom mindenkinek ajánlani!
Előzmény: ketti (2251)
kukkomama Creative Commons License 2009.09.03 0 0 2254

Nem akarok veled vitatkozni, engem nem is igen finoman, de eltanácsoltak onnan. Úgy tűnik, nem olvastad el elég figyelmesen a dolgokat!!!Sőt, még meg is fenyegettek, hogy jön majd az akárki (már nem emlékszem a jelszavára, de nem is akarok) és az igazán nem kíméletes. Hát ez volt.

Előzmény: Vad (2252)
retne Creative Commons License 2009.09.02 0 0 2253

Sziasztok!

 

Hátha valakinek tudok segíteni. Most kaptam egy hírlevelet az Amazon Traveltől

"szerdázzunk" címszó alatt.

 

Kréta - Mália Hotel Triton 3 csillagos szálloda All.inc. ellátással, repülővel szeptember

17-től 1 hét 69.900.-Ft-ért.

 

Szerintem nagyon baráti az ár.:-)

Vad Creative Commons License 2009.09.02 0 0 2252

Téged nem rúgtak ki, hanem ide küldtek.

Azért küldtek ide, mert itt tudnak neked segíteni.

http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=92235824&t=9027043

 

Előzmény: kukkomama (2250)
ketti Creative Commons License 2009.09.02 0 0 2251

Szia!

Szerintem itt jó helyen jársz :) Mi a mellette lévő IB Creta Marineban laktunk 2007-ben, de  a Panorámába is átruccantunk néha,ott laktak az ismerőseink. Mindkét szálloda nagyon jó színvonalú (erős 4*), tiszta, ízlésesen berendezve, szépek a szobák, a kert, a panoráma is fantasztikusan jó a szobák többségéből, az ételválaszték hatalmas és finomak a kaják. A medencék is szuperek, egy hátrányuk van, azt hiszem, mindegyik tengervizes... (de ebben nem vagyok biztos).

A tengerpart 3 kisebb öbölből áll, és nem messze van a Geropotamos strand is, egy csodás sziklaívvel a háttérben. A tengerhez eljtős úton, lépcsőkön lehet lejutni. Egyelőre ennyi. Kérdezz még, ha konkrétan érdekel valami.

 

Előzmény: kukkomama (2250)
kukkomama Creative Commons License 2009.09.01 0 0 2250
Remélem innen nem "tanácsoltok" el, mint a másik Kréta fórumról? Onnan azért "rúgtak" ki  mert egy idős pár nevében a krétai Hotel Iberostar Creta Panorama szállóról érdeklődtem.
uraaam Creative Commons License 2009.08.28 0 0 2249
De igaz, csak néha zsolozsmáznak is, akkor kicsit hangosabban énekelnek;)
Előzmény: Septimus Severus (2248)
Septimus Severus Creative Commons License 2009.08.28 0 0 2248
Tehát nem igaz az, hogy főleg angol szerzetesek és apácák látogatják akik csendes, magukba forduló elmélkedéssel és bibliaforgatással valamint hittudomány elemzéssel töltik ott napjaikat?
Előzmény: raulista (2247)
raulista Creative Commons License 2009.08.28 0 0 2247
"Állítólag Malia egy békés, csendes nyaralóhely" :)))
Hát én nem így fogalmaznék.
Előzmény: Septimus Severus (2245)
Verka_ Creative Commons License 2009.08.28 0 0 2246

Szia!

 

Nem saját tipp, hanem a Hellasz fórumáról Oidufték jártak hasonló cipőben, mint Ti, és ők itt szálltak meg: http://www.princeoflillies.gr/index.htm

 

Ez ugyan pár km-re van Herakliontól, de 15 €-ért a reptérről odavitte őket a taxi a szállodához.

 

Írt egy fantasztikus beszámolót is (ebben ír a taxiról is), talán nem haragszik meg, hogy kiollózom belőle azt a részt, amit a heraklioni szállásukról írt:

 

"Honlapja és a Tripadvisor értékelése szerint a hotel egy nyugis, zöld sziget a forgalmas régióban – Karteros 4 km-re keletre van Herakliontól az északi parton, az Új Út mentén, a reptér odalátszik (és sajnos oda is hallatszik, de meg lehet szokni). Gyönyörű kertje van zöld gyeppel, virágokkal, pálmákkal, egyáltalán nem hallatszik be oda a forgalmas út zaja, békésen lehet pihenni a medence körül. A szobák tiszták, kényelmesek, tágasak, felár ellenében van széf és légkondi is, a szobaárban (előszezonban 35 euró/2 fő bőséges kontinentális reggelivel) benne foglaltatik egy pazar kontinentális reggeli."

 

Ha esetleg ezt a szállodát választjátok, és éhesek lennétek, akkor ajánlom figyelmetekbe a beszámolóból még az alábbi részt is, amiből kiderül, hogy még Kréta "elturistásodott" északi partján is vannak olyan helyek, ahol igencsak érdemes pl. enni! :)

 

"Este már csak az a kérdés, hogy hol vacsorázzunk. Lehetne a hotel kerthelyiségében, de… Valahogy túl puccosnak tűnik. Körbejárjuk Karterosnak azt a végét, ahol lakunk. Olvastam valahol egy útikönyvben, hogy a legjobb tavernák azok, ahol sok görög ül, mert ők szeretik a nagyon friss alapanyagokat. Hát a legütött-kopottabb, leglerozzantabb tavernában ül a legtöbb görög, a turisták viszont messze elkerülik. Még neve sincs: snack-bárnak hívják nemes egyszerűséggel. Gondoljuk, teszünk egy próbát. Van angol nyelvű étlapja, de senki sem beszél angolul, muszaka meg épp nincs. Valami „very greek”-et kérünk, ezt megérti a görög mama, és igyekszik nagyon kitenni magáért. Megegyezünk a főételben, ami paradicsomos kecske (milyen lehet az??) és egy üveg víz, az unoka próbál fordítani. Az üveg víz másfél literes, el is bámulunk, idehaza két deciért elkérnek 400 forintot. Majd váratlanul fokhagymás kenyér és kecskesajt érkezik, „very greek” és nagy mosoly kíséretében. Aztán saláta. Aztán a paradicsomos kecske hatalmas adag sült krumplival, és kiderül, hogy mennyei eledel! Ezek után gyümölcstál jön dinnyével, barackkal és cseresznyével, majd egy kis mézes süti. Kiszámlázva pedig csak a főétel és a víz, összesen 11 euró. Hm. Pazar lakoma, minden nagyon friss és finom, ráadásul sokkal olcsóbb, mint egy turista-tavernában… Jól kezdődik ez a két hét, nagyon is jól. tetszenek ezek a görögök. :-) A szállásunk kerthelyiségében egy főétel kezdődött volna ott, mint itt egy kétfős, négyfogásos vacsora. Bőséges borravalóval és széles mosollyal távozunk, és már azt tervezzük, hogy másnap mit fogunk itt enni."

Előzmény: vinyasin (2244)
Septimus Severus Creative Commons License 2009.08.28 0 0 2245
Valaki járt már Maliában vagy ismer olyant aki már járt ott?Minden érdekel Maliáról és Elli apartmanról.Állítólag Malia egy békés, csendes nyaralóhely.
vinyasin Creative Commons License 2009.08.28 0 0 2244
Sziasztok,

szeretnénk a fórumtól segítséget kérni.

Tudnátok ajánlani Heraklionban egy éjszakára s.o.s.szállás lehetőséget? Sajnos nem tudtam foglalni a Neten (nincs szabad hely sehol a netes foglalások és a levelezések alapján), pedig már pár hete elkezdtem keresni, lehet, hogy nem voltam eléggé járatos a témában - lévén eddig nem kellett szállodában megszálnom Krétán. Most azonban nem komppal jövünk Athénből, hanem repülőtér, Heraklion, busz, stb :-( - olyan későn érkezik a Wizz, hogy nem tudunk busszal lepattanni oda, ahova szeretnénk tovább menni, csak a következő napon.

Egy éjszakárol lenne szó, és mivel várandós a párom, nem szívesen csöveznék éjszaka a városban - bár ha nem lenne a pici, akkor bevállalnánk :-).


Tud valaki segíteni? Szombat este megyünk.

Előre is köszönöm.
wizzit Creative Commons License 2009.08.15 0 0 2243
Kerékpárkölcsöző is van, félúton Stalis és Malia közt láttunk egy helyen. SZerintem ma már mindent lehet ott kölcsönözni, a görögök mindent megoldanak. :) Egyébként fél óránként vannak buszok Hersonissossba is, mi oda jártunk be. Nekem az mozgalmasabb volt mint Malia. Nyaralni nem nyaralnék ott sose, mert a partja nem tetszett, de 1-2 estét megért.
Előzmény: magdimagdi (2242)
magdimagdi Creative Commons License 2009.08.15 0 0 2242

Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál, ráadásul, hogy ilyen hamar!

Hmmm, hát lehet, hogy akkor autót kölcsönzünk, meglátjuk. Majd kalkulálunk egyet még... Biciklizni viszont mindenképpen szeretnénk, úgyhogy akkor majd kérdezősködünk, hátha akad valami lehetőség.

Köszönöm a válaszod!!

 

Szép napot!

A.

Előzmény: wizzit (2241)
wizzit Creative Commons License 2009.08.15 0 0 2241
Hello!
Mi nemrég jöttünk meg Stalisból. Igaz nem a Katarina volt a szállásunk, de ismerem az apartmant. Szerintem a legjobb helyen van, közvetlenül a fő strandon, csak az utca választja el a homokos tengerparttól. A napágyak 2 fő részére 4 eur. Malia kb. 20 perc sétra, csak menni kell egyenesen. Ott többnyire disco-k és bárok lesznek tele angol fiatalokkal, de bárokat találsz Stalisban, igaz azok kicsit nyugisabbak. :)
Az apartmanháztól 10 méterre van egy quadkölcsönző, az árakat nem tudom, mi ugyanis autót béreltünk. Autó 3 napra akár 60 euróért bérelhető, véleményem szerint ez jobban megéri a nagy távolságok miatt. Elég a magyar jogosítvány.
Közeli látnivalók: Mohos, Lassithi fennsík, Sitia, Agios Nikolaos, Spinalonga, Elounda, Vai.
Előzmény: magdimagdi (2240)
magdimagdi Creative Commons License 2009.08.15 0 0 2240

Sziasztok,

 

pénteken indulunk Stalisba a Katerina Apartmanházba. Volt már valaki a Katerinában? Tudnátok róla mondani valamit (tapasztalatok?)? Sajnos mindössze 3db képet találtam a szállásról, de azokról csak az derül ki, hogy jó helyen van és fel van újítva. Milyen a környék? Az apartmanház előtti part? Gyalog messze van Malia? Vagy Stalisban is el lehet tölteni egy aktív/bulizós/beülős-beszélgetős estét? 

 

És a legfontosabb: láttam, hogy mindenki autót-motort-quadot bérel. Mi maximum quadban gondolkodunk (nem tudom, hogy amúgy a magyar jogosítvány elég-e...?), de leginkább bicikliben. Van bicikli kölcsönző is Stalisban? Ha igen, milyen árakra számíthatunk?

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki válaszol nekem!

Szép nyarat, pihentető és üdítő nyaralást kívánok mindenkinek!!

 

Anna 

Llandi Creative Commons License 2009.08.12 0 0 2239

Szép napot mindenkinek !

Kérdésem , hogy volt-e valaki Malia-n az Elli apartmanban? Nagyon szépeket írnak róla, de az utazási iroda (Ruefa Reisen) infóin kívül semmit nem találtam róla a neten.

neszti26 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2238
Sziasztok

iden Kretara szeretnenk menni es a Hotel Village Star Beach-et neztuk ki Chersonissos-ban. Volt mar ott valaki kozuletek? Ha igen, meg volt elegedve? A kepek alapjan ugyanis nagyon jonak tunik.
Az elozo ket evben Korfun es Zakyn voltunk, egyszer reggelivel, es bejartuk a tavernakat estenkent. Ebben a hotelban viszont felpanzios ellatas van, tehat az is erdkelne, hogy foznek:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!