Keresés

Részletes keresés

Sj Creative Commons License 2006.03.07 0 0 160

Tök jó, 180-assal ! Ez is az általad írt 80 centis kádnál készült?

Most nézem fiuk, feszített víztükrű lenne a legjobb a tükröződések miatt :) !

Szerintem is olcsóbb itt elméletben kiszórni a hülyeségeket, mint építéskor belefutni állandóan, azért kérdeztem én is! Szerintem tizenezerből össze kellene hozni egy ilyet+ persze pár napi munkával. Természetesen jó a használt, guberált cucc is hozzá!

Előzmény: NJani (156)
ZolaTeso Creative Commons License 2006.03.07 0 0 159
Ne viccelj már :) Ezek nem nagy tételek már. Tartály meg csövek :)
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (158)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.03.07 0 0 158

Huuu vaze.

De jó ötleteitek vannak.

 

:))))

 

Ennyi erővel akár összközműves itatót is csinálhatnátok.

Szerintem néhány milláért kiépítik.

 

:)))

 

ZolaTeso Creative Commons License 2006.03.07 0 0 157
Szerintem ezt mind el lehet rejteni, csöveket is föld alatt, stbstb. Ami látványos, az a csatornarendszer, hogy az eső töltse vissza a tartályt :) Én itt látom a lopósok beli gondot...
Előzmény: zorko (155)
NJani Creative Commons License 2006.03.07 0 0 156

Fotózás szempontjából az a jó ha viszonylag nagy a vízfelület, de maga a víz alacsony, hogy fürödni is tudjanak benne a madarak. Ez persze magyobb párolgással is jár, de ha valaki ilyen képet készít, akkor megéri a fáradtság:

 

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showphoto.php/photo/116181/size/big/password//sort/1/cat/500

 

zorko Creative Commons License 2006.03.07 0 0 155

ez is igaz.... :-)

bár én a tartályt valami földbeásott / földalatti dolognak gondoltam, a lopók miatt (is). (vannak ezek az 1 m3-es műanyagtartályok, na azokat valszeg elvinnék. ha viszont olyan beásott medenceféleség, akkor elég lehet fóliával bélelni, és valahogy befedni.)

Előzmény: ZolaTeso (154)
ZolaTeso Creative Commons License 2006.03.07 0 0 154

De ha van az a pár köbméteres tartályod, akkor lehet, hogy egyszerűbb lenne, ha egy csővel összekötnéd az itatóval, a magasságukat beállítanád ugyanarra a szintre és ahogy annak lennie kell, a tartályban és az itatóban egy szinten lesz az innivaló. Ha a tartály elég nagy, az eső néha esik, max ingadozik az itató szintje... Szerintem.

Mondjuk ehhez leginkább az kell, hogy a tartály ne magas, hanem széles, lapos legyen :)

Előzmény: zorko (153)
zorko Creative Commons License 2006.03.07 0 0 153

naná, hogy én is gondoltam az önitatóra... :-)

az az egy gond, hogy ebbe nem tud "beleesni" az eső, sajnos.

amúgy az esővíz elég jó lehet, csak elég nagy puffertartály kéne. egyszer kéne telepíteni, valami pár köbméteres dolgot, jó nagy vízgyűjtővel, aztán az kitarhatna a kánikulában is. a szintre töltést meg csinálhatná egy kis (tolvajok elől rejtett) szivattyú, napelemes meghajtással....  :-)

Előzmény: Sj (151)
mullerp Creative Commons License 2006.03.07 0 0 152
Valoban a parolgas az elsorangu ellenseg, a madarak meg inkabb kifurdik mint kiisszak a mennyiseget... bennem meg felmerult, hogy egy 100-120cm magassagu itato meg az ozeknek is elerheto :-) Amugy par centi veszteseg nem kerdes, mert kovekrol igy is elerheto marad az aprobb enekeseknek is...
Előzmény: zorko (150)
Sj Creative Commons License 2006.03.07 0 0 151

Ezen gondolkoztam én is, hogy a párolgás a fő bűnös, főleg, ha olyan helyre rakod, hogy azért reggel-este süsse a nap. Esővízes feltöltés nem rossz kiegészítőnek, de szerintem pont akkor nem működik, amikor legjobban szükség lenne rá, vagyis kánikulában. Én még azon is filóztam, hogy a madarak kalitkás itatója mintájára szintszabályzós is lehetne, így nem azzal kellene kezdeni, hogy feltölsd, amikor kimégy...

Zolateso: a kutya szerintem sem ideális társ egy ilyen etetőhöz!

Mullerp: tapikát kellene megkérdezni, ő gyakorlati értékekkel bír (szerintem megjegyzi, hogy mennyi időnként mennyit cipel ;) ) Hátha NJani megérdeklődi nekünk, mire kell számítanunk, szerintem pár centi/nap biztosan van. Szóval a másik topicban említett 5-6 méteres csak kút mellé való!

Előzmény: zorko (150)
zorko Creative Commons License 2006.03.07 0 0 150

lehet, hogy lámaság, de énszerintem nem a madarak isszák ki, hanem a párolgás a fő veszteség...

eszerint ha mélyebb és kisebb felületű az itató, akkor tovább tart. (szabadba kitett pohár vízzel lehetne alapmérést végezni.

amúgy én gondolkoznék egy esővizes automata utántöltésen....  :-)

Előzmény: mullerp (147)
ZolaTeso Creative Commons License 2006.03.07 0 0 149

Pont ezen gondolkodtam én is, csak az imádott 80 kilós kiskutya lehet, hogy nem ideális társaság a kertben a madaraknak :) Lehet, hogy a telken fogok kialakítani ilyet. Az meg nincs is messze...

 

Előzmény: NJani (144)
mullerp Creative Commons License 2006.03.07 0 0 148
Oooo... de azt hiszem a tema itt OFFTOPIK!
Előzmény: mullerp (147)
mullerp Creative Commons License 2006.03.07 0 0 147

1. A hordot lehet guritani!

2. A Hordot kivihetitek autoval, ketten...

3. A hordot ki lehet vinni 40 liter vizzel is, majd a kozelbol 20 literes kannakkal feltolteni...

4. A lenyeg az, hogy egy 120 literes hordo (mint raktar), mennyi idore eleg?

 

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (146)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.03.07 0 0 146

Aha.

Felkap az ember egy 120 literes hordót a hátára, oszt sétál vele 500-600 métert.

 

:))))

Előzmény: mullerp (145)
mullerp Creative Commons License 2006.03.07 0 0 145

Számolgassunk már közösen egy kicsit...

 

Tapika fele itato: sugar=40cm, magassag=10cm... Henger terfogata r*r*pi*m=50liter vizet nyel el... Kicsit kevesebbet, mert a kovek, moha ezmegaz elveszi az urtartalmat!

 

Ha az ember kivisz egy 120literes muanyaghordot tele vizzel, mennyi ideig lehet potolni belole a pancsolast es a parolgasi veszteseget? Mondjuk 2-3 naponta tudok kimenni a terepre... bar ez nem szamit!

NJani Creative Commons License 2006.03.07 0 0 144
Hát a saját kertben kialakított itató/etető a legideálisabb az biztos. Tapika ritkán jár errefelé, de néha azért bekukkant.
Előzmény: Sj (142)
zorko Creative Commons License 2006.03.07 0 0 143

hehe.... :-)

akkor jó önuralma van, hogy meg tudja állni a reagálást. :o)

Előzmény: Sj (139)
Sj Creative Commons License 2006.03.07 0 0 142

Erre már én is rájöttem, mármint, hogy közelben kell lenni, én kert végében erdő tipusúra gondoltam, mert ott talán ezt a vízhordást ki lehetne hagyni a kút+valami automatával.

Tapika barátod jó helyen lakik, nagyban hozzájárult kócsagos fotóival, hogy vettem egy bigmát és járogatok fotózni! Hogy van egyébként, ő nem járogat errefelé, csak az arénán fotózgat, vagy még ott sem gyakran?

Előzmény: NJani (141)
NJani Creative Commons License 2006.03.07 0 0 141

Én csak a gyümölcsét élvezem az ő melójának. :-) Nyaranta ő cipeli be a vizet az úttól jó 500-600 méterre. Szerencsére lélek nem jár arra és nem dúlják fel nem úgy, mint a jégmadaras kunyhónkat anno...

 

Viszont ilyent építni csak úgy érdemes, ha hetent többször gondozni is tudja az ember (vizet hord és etet). Tapika szerencsére pont Agárdon lakik. A helyszín bármilyen lugasos vegyeserdő lehet, a felsorolt fajok majd' mindegyike előfordul benne.

Előzmény: Sj (138)
Sj Creative Commons License 2006.03.07 0 0 140
Azt láttam, szerintem jó is lenne, csak valahogy be kellene szerezni.....
Előzmény: hsoma (136)
Sj Creative Commons License 2006.03.07 0 0 139
Szerintem olvassa ezt, csak tagadja :o)....
Előzmény: zorko (134)
Sj Creative Commons License 2006.03.07 0 0 138

Ismerem tapika fotóit, épp az ő verk fotója adta az ötletet, hogy csinálni kellene egy ilyet, gondoltam lelevelezem vele, de így könnyebb, meg hátha mást is érint! Ez valami magánerdő, mennyire van bent? Nem szokták szétdúlni? Kézzel viszi-viszitek be a sok vizet?

Szkzze-nél voltam én is a télen, jó helyek vannak arrafelé!

Előzmény: NJani (137)
NJani Creative Commons License 2006.03.07 0 0 137

Sj,

 

Minthogy lassan ez lesz a hivatalos természetfotós topik, ezért itt válaszolok a madáritató-etető kérdésedre.

 

Igen, sokan csinálják és kifejezetten sikeresen. Én igénybe szoktam venni tapika barátom agárdi itatóját. Kb. 3 éve készítette és mivel kicsit segítettem én is, így néha odapofátlankodok. A helyszín egy kicsi erdei tisztás. Van egy fix nádkunyhó, amit álcahálóval borítottunk be. A kunhyó elé kb. 2 méterre van megépítve az itató. tapika épített egy 120 cm magas dombot, amibe belesüllyesztett egy kb 10 cm mély, 80 cm átmérőjű fémkádat. A széleit mohás fakéreggel és kövekkel rakta ki. Az egész úgy van kialakítva, hogy szemmagasságból lehessen fotózni. mindez jól hangzik, de nyáron gondoskodni kell a folyamatos vízellátásról. Na az nem semmi becipelni hordószám a vizet az erdőbe. De megéri, eddig a következő falyok jöttek oda:

-széncinke

-kékcinke

-barátcinke

-csuszka

-fenyőpinty

-meggyvágó

-nagy fakopáncs

-süvöltő

-zöldike

-vörösbegy

-rigó

-ökörszem

-vadgerle

-karvaly

-és még mókus is.

Persze ez az itató télen etetőknt szolgál hasonló sikerrel.

Nézd meg a galériáját, az össze énekes ot készült:

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/showgallery.php?mcats=all&si=&what=allfields&name=tapika&when=&whenterm=

 

 

Más:

Mint szkzze már említette május 19-én nyílik ott a kiállításom és ennek kapcsán egy fotós találkozó is szerveződik kellő számú érdeklődő esetén. El lehetne ott tölteni pár tartalmas napot fotózással, szalonnasütéssel, világmegváltással. Szkzze biztosan szép helyekre tudna minket vinni. Igaz nem Norvégia, de tán még jobb is lehet.

 

hsoma Creative Commons License 2006.03.07 0 0 136
mé' nem nézel át az állványok -ba? most tárgyalunk fasza médincsájna gömbfejeket :)
Előzmény: Sj (120)
Majdnem Creative Commons License 2006.03.07 0 0 135

"" szal azért van remény egy jobb világra. :-)  ""

 

mely kancsalul festett egekbe néz...  vagy hogy'  is   :(

Előzmény: zorko (129)
zorko Creative Commons License 2006.03.06 0 0 134

skacok,

ha itt nem akarjuk látni Attilát, akkor a másik topicban nem szabad elfelejteni néha ide küldözgetni....!  :-)

zorko Creative Commons License 2006.03.06 0 0 133
1000 kösssssz!!
Előzmény: futoz (132)
futoz Creative Commons License 2006.03.06 0 0 132
levél elment.ha nem nézik bombának holnap nálad
Előzmény: zorko (131)
zorko Creative Commons License 2006.03.06 0 0 131

he??

 

=> ergo nem érdemes...

azaz nem érdemes gyártani, tehát érdemes barkizni!

Előzmény: szkzze (130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!