Keresés

Részletes keresés

brekkancs Creative Commons License 2007.06.12 0 0 348
Elnézést kérek megint, de nem állom meg most sem az agyalást... (sajnos az írást sem:( )
Sokat gondolkodtam már azon, hogy előbb-utóbb átfordulnak a dolgok. Tehát ha vmi már-már fokozhatatlanul eluralkodik, akkor jön rá általában egy teljes ellentét. Pl. a divatban is: volt ugye a nagyon férfias külső, "lekötözött" mellek, egyenes szabásvonal, a nőiség teljes tagadása. Aztán lett egy pont hivalkodóan nőies stílus, erősen hangsúlyos mellekkel. (Múlt század eleje/közepe, ha jól emlékszem.)
Most pedig van egy olyan trend, hogy a nők legyenek erősek, sikeresek, önállóak, karakánok, vállalják önmagukat, "dobják le láncaikat", élvezzék az életet, váltogassák a partnerüket, és ráadásul férfiként szexeljenek, vegyék el, ami jár. (És ennek megfelelő az öltözködés is.)
Jön majd ezután megint egy legyél kedves-szelíd-finom-nő-korszak? Nem tudom.
És a férfiaknak milyen szerep van most leosztva? Úgy tűnik nekem, mostanában a nőkre helyeződik a hangsúly, szegény férfiak pedig állnak tehetetlenül a karakán-önmegvalósító nőkkel szemben. Már nem tudják a régi szerepet játszani, de még nincs kitalálva az új. Ti tudjátok a szerepeteket, fiúk?
Előzmény: EllenTengerNagy2 (347)
EllenTengerNagy2 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 347
A világ folyamatosan fajul, csak mindig visszatérünk a kiinduláshoz és kezdődhet előröl az egész.
Előzmény: brekkancs (346)
brekkancs Creative Commons License 2007.06.11 0 0 346
És a divatos cipőket is méltánytalan lenne elfeledni... A csipkés harisnyakötőhöz is lenne sztem néhány értő és méltató szava egyeseknek.
Szóval maradjon csak minden a régiben? A nők legyenek csak nők, a férfiak meg férfiak? Hová fajul már ez a világ?! :)
Előzmény: EllenTengerNagy2 (345)


EllenTengerNagy2 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 345
Férfiak!!
A "csöcsökkel való bájolgást" vegyük már védelmünk alá!! :))
Előzmény: Törölt nick (339)
zegernye Creative Commons License 2007.06.11 0 0 344
Nem hivtal, ra. Dorog az nem is eg. De mar az is csoda, hogy odaig ellatsz.
Előzmény: Törölt nick (343)
zegernye Creative Commons License 2007.06.10 0 0 342
Ha nem, hát nem. De legalább rájöttem, hogy mit is csinál egy csipkeverő.
Előzmény: Törölt nick (341)
zegernye Creative Commons License 2007.06.10 0 0 340
Szerintem túljátszod az utálatot és a csipkés lófaszokat nem is utálod annyira.
Előzmény: Törölt nick (339)
brekkancs Creative Commons License 2007.06.10 0 0 338
Éljenek az abnormális nők? :)
(Kicsit fura nekem ez a menzesz-ünnep. De ha gondolod, akár.... Kissé gusztustalan felvonulásokat tudnék a tárgyban elképzelni, utána hónapokig minden férfi kötelezőségtől függetlenül általános nő-úútálatban szenvedne, és telnének meg a börtönök a kötelesség elmulasztása miatt. De persze minden lehetséges. Ausztria lottó.)
Előzmény: Törölt nick (337)
a Szivar Creative Commons License 2007.06.10 0 0 336
deja népszapurulatnak jótenne
Előzmény: zegernye (335)
zegernye Creative Commons License 2007.06.10 0 0 335
És milyen ciki lenne a sasoknak.
Előzmény: brekkancs (334)
brekkancs Creative Commons License 2007.06.10 0 0 334
Kéne olyat keresni valóban, oszt minden hatalmat neki! Én támogatnám! (Bár lehet, kötelezővé tenné a légyevést, az meg nem túl guszta dolog.) :)
Előzmény: zegernye (333)
zegernye Creative Commons License 2007.06.10 0 0 333

Nagy igazság! Mi lenne, ha a lángeszű brekkancsokra ruháznánk át a hatalmat?

Előzmény: brekkancs (332)
brekkancs Creative Commons License 2007.06.09 0 0 332
Én mindig mondom, hogy csak nőkkel ne kezdjen az ember! (Meg férfiakkal...) :)
Előzmény: zegernye (331)
zegernye Creative Commons License 2007.06.09 0 0 331
Nem gondoltam volna, hogy ennyire beletenyerelek a parázsfészekbe. Akkor már inkább ne is vegyétek át a hatalmat, jobb az, ha a férfihatalmasságokat tartom bunkónak, mintha a nőktől megy el a kedvem.
a templom egere Creative Commons License 2007.06.08 0 0 330
Eleg ha sajt van.
Annacska for president! :]
Előzmény: Poppy Flower (328)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.08 0 0 329
Öregem, ez nem is vicc.:D
Előzmény: Poppy Flower (328)
Poppy Flower Creative Commons License 2007.06.08 0 0 328

Elnézést, hogy férfi létemre beleszólok a nők vitájába (bár tudom, hogy már a "vita" kifejezés is sértő, mert a nők ugye tökéletes harmóniában és egyetértésben irányítanák a világot, ha rájuk lenne bízva :-))), de a természetben létező matriárchális életformájú állatfajok sosem hallottak a fehér ember civilizációjáról, mégis pontosan olyan kőkemény tekintélyuralmi rendszerben élnek, hogy csak na ...

 

(Mindenki ismeri a viccet: még jó, hogy a méheknek királynőjük van, mert ha parlamentjük lenne, akkor nem lenne méz ... :-)))

Lénike Creative Commons License 2007.06.08 0 0 327
függ egyáltalán az IQ-tól, meg az EQ-tól?
részemről megelégszem, ha már 3 számjegyű valakinek az IQ-ja. nincsenek teljesíthetetlen elvárásaim.:>
nekem voltak nő, meg férfifőnökeim is. nem szerettem nők alatt dolgozni. a női főnökeim kivétel nélkül agresszívek voltak.
Előzmény: Kolompár Esthajnalcsillag (326)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2007.06.08 0 0 326
És az ekúúról nem hallotál még?!? Meg hogy ám a vezetői tulájdonságok ám nem csak IQ függőek.

Kben meg nemtökmindegy kinek a kezében van a hatalom? Már ugye ottan van elbaszva a dolog rögtön, hogy azé lesz a hatalom, aki eleve hatalomorientált.../de ezt a poent bizonyára lelőtte már más előttem./
Előzmény: Lénike (325)
Lénike Creative Commons License 2007.06.08 0 0 325
kellene csinálni egy olyan felmérést, hogy találomra összeválogatott 100 nő és 100 pasi között hánynak az IQ-ja éri el legalább a 100-at. ezt összehasonlítani, és nyilatkozni, hogy kinek az uralmát akarjuk inkább.:)
EDM Creative Commons License 2007.06.08 0 0 324
Szóval a "férfiuralomtól" idióták a nők? Nagggyon jó kifogás :P
Előzmény: Törölt nick (316)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2007.06.08 0 0 323
"Persze, nagyon komolyan vizsgáltak ilyen közösségeket."

NEM koedukált közösségeket? Forrást, ha lehet, vagy nevet legalább! Mennyire régi vizsgálatok ezek?
Előzmény: Törölt nick (318)
Lénike Creative Commons License 2007.06.08 0 0 322
és úgy gondolod, hogy egy matriarchális társadalomban nem lenne háború, erőszak, és félelem? sztem ez roppant naiv hozzáállás.
a nők csak látszólag szorultak ki a hatalomból. minden sikeres férfi mögött áll legalább egy nő, aki szintén mozgatja a szálakat, vagyis legalább annyi hatalmuk van megakadályozni háborúkat, mint elindítani azokat.
Előzmény: Törölt nick (319)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.08 0 0 321

"Imádom a pasikat, rengeteg jót tettek ezzel a világgal. De azt mindenki észreveheti, hogy a technika áldásos hatásai mellett ott a háború és az erőszak."

 

"Cherchez la femme!"

Előzmény: Törölt nick (319)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.08 0 0 320

Szerintem a női versengés - kézenfogva a játszmázással, manipulációval, kegyetlenséggel - nagyon is ösztönös késztetés, legfeljebb a módszerei tanultak.

Már ha erre gondoltál.

Előzmény: Törölt nick (318)
Lénike Creative Commons License 2007.06.08 0 0 317
de mi ezzel a baj?
komolyan kérdezem.
Előzmény: Törölt nick (316)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.08 0 0 315

Egyszer laktam együtt öt darab nőszeméllyel albérletben. Soha többet. Ellenben a hasonló létszámú hímegyed-csoportok még jobban összezsúfolva is elviselik egymást.

Csókoltatom a szociálpicológusokat.

Előzmény: Törölt nick (307)
Lénike Creative Commons License 2007.06.08 0 0 314
ez tényleg így volt.
az első feleségé volt a hatlom minden formája. ő mondta meg, kikkel szövetkezzenek, mi legyen az ebéd, és ki kerülhet a szultán szeme elé a háremből, kivel dughat (ami az esetleges gyermeknemzés miatt lényeges volt). aki bármiféle veszélyt jelentett hatalmának legabróbb szegeltére, azt a hárem mélyére száműzte. már ha egyáltalán eljuthatott a héremig.
Előzmény: Kolompár Esthajnalcsillag (312)
EDM Creative Commons License 2007.06.08 0 0 313
Hát az un. civilizálatlan női közösségekről én is láttam természetfilmet a nesönelen. Egészen addig működnek, míg meg nem ismerkednek a fehérember civilizációjával. :P
Előzmény: Törölt nick (307)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2007.06.08 0 0 312
Kötexik a nénikéd térgye kalácsa! Aszittem komolyan mondod, azt' ezé kérdeztem. Közbe legyütt, hogy nem.

(Baszod, télleg érdekel, hogy egyáltalán vizsgáltak-e nem koedukált csoportokat akár rövid, akár hosszútávon.)

Kben témába vág, de állítólag a török szultánizmus hosszú ideje alatt volt egy nagyon hosszú időszak, amikor valójában a nők kormányoztak.
Előzmény: Törölt nick (308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!