Keresés

Részletes keresés

Hamster Creative Commons License 2012.01.17 0 0 7881

Ez még miért nem volt itt? Mondjuk úgy sejtem, a kései sorozatkezdésig még fog pár hasonló készülni :)

 

Doctor Who: The first question

A jelek szerint egyes rajongók nem bírják kivárni az 50. évfordulóig hátralevő másfél évet, és kitalált előzeteseket vágnak össze az elképzelt jubileumi történethez. Szintén rajongóként csak annyit tudok mondani, hogy "fantastic!" (internetül: epic), bár a lejátszó[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

UpYourz Creative Commons License 2012.01.16 0 0 7880

Szerintem szirupos kliséhalmaz volt a karácsonyi rész, egydimenziós karakterekkel (pl Az Egyedülálló Nő, Aki Anyatigrisként Védi Gyermekeit). Voltak benne jó dolgok, izgalom is, főleg a végén, de valahogy nem állt össze. És legfőképpen a fasorban sincs, ha összevetjük egy Christmas Invasionnel vagy egy Runaway Bride-dal.

 

Jobban kedveltem Moffatet egy-egy bombajó rész írójának. És nem tudom megszokni, megszeretni Smith-t sem. Szerintem kb az 5. évad óta megy lefelé a dolog. Nem mondok le a sorozatról, de rég elkopott az a csodavárás, amivel régen vártam az új részeket.

bedaat1990 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 7879

Pfffffffff XDXDXD

Előzmény: -g101- (7878)
-g101- Creative Commons License 2012.01.11 0 0 7878
SeptiSeverus Creative Commons License 2012.01.05 0 0 7877

Az karácsonyi rész eleje, sőt, a közepe sem fogott meg a különösebben, majd csak a végére jött meg az a hangulat, amire vágytam. Sajnos felraktam egy pakolást, így a könnyem végigmarta a pofázatomat.xD Nagyon megható részek követték egymást a legvégén, és sok apróságot remekül kötöttek össze. A végére teljesedett ki a rész, és vált igazán karácsonyivá.

Habár a ház nekem nem jött be, túl gicces, a fa meg ronda volt, az erdő gyönyörűen festett, úgyhogy a képivilággal is meg voltam elégedve. És igazán örültem a happy endnek, illetve annak, hogy az érzelmeken, és nem is igazán a Doctor okoskodásán volt kivételesen a hangsúly. Ezt hagyják meg karácsonyra, ilyenkor arra éhezik a nép, máskor meg nyomják az akciót és a rejtvényeket. Jól csinálják!:D Ja, és egészen szerethetők voltak a karakterek. Főleg Madge. Az apuka először nem jött be, később meg nagyon.:) A gyerekek... hát Lily idegesített eleinte, de amikor a Doctor "leoltotta" úgymond, azon jót nevettem. A kiskölyök baromi aranyos volt... ó, és a kis mellék-mellékszereplőkön jót nevettem.:D
Ja, és a történetvezetés sem volt olyan nagyon egyszerű, azért volt megszokott csavar bőven, meg csattanó a végére.:D 

makinen2 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 7876

Látom, sok humorérzék nem szorult belétek...

Előzmény: ArthurClarke2001 (7875)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 7875

Írás alapján magyarul se tud......

justic1 Creative Commons License 2012.01.01 0 0 7874

Tanuljál angolul inkább, követelőzés helyett. :)

 

Bár tudom, az könnyebb.

 

BÚÉK!!!!

Előzmény: makinen2 (7873)
makinen2 Creative Commons License 2011.12.28 0 0 7873

A karácsonyi speciál szerintem így jó, az ne az akcióról szóljon, hanem az Ünnepről... :)

 

Mikó lösz mán fölirat?? :)

FELIRATOT AKAROK!!!

Országomat egy feliratért!!!  :))

 

 

Előzmény: Hamster (7872)
Hamster Creative Commons License 2011.12.28 0 0 7872

Aranyos volt, bár az akciósabb dolgokat kedvelőknek ez túlságosan gyerekmese... gondolom. Viszont hogy felmerült Androzani neve... volt pár meglepetés a részben, de ez volt a legnagyobb :)

Előzmény: ysu (7871)
ysu Creative Commons License 2011.12.27 0 0 7871

Habár a történet messze nem volt olyan intelligens, eredeti és kreatív, mint a tavalyi Karácsonyi ének, összességében nekem ez is nagyon tetszett. Áthatotta a karácsony szelleme, mind vizuálisan, mind érzelmileg. Igaz, kicsit döcögősen indult, az elején a robbanó űrhajókat és zuhanást mellőzni tudtam volna, de amikor a család a nagy házba érkezett, és ott találkoztak a doktorral, onnantól magával ragadott a sztori. Imádtam a doktort azokban a jelenetekben, amikor körbevezette a gyerekeket a házban, az arckifejezése, az "I know" azokat az apukákat juttatta az eszembe, akik villanyvonatot vesznek az egyéves kisfiúknak és már alig várják, hogy kipróbálhassák a karácsonyfa alatt. 

A narniás koppintás nekem nagyon bejött, főleg az a pillanat, amikor a szereplők egyenként átlépték a kaput a mágikus erdőbe. Szándékosan nem volt eredeti, és mégis megvolt az az érzés, az az áhítat, mint amikor először érkezik az ember a csodavilágba. A sztori az erdőben nem volt annyira nagy szám, bár a három lökött bányász vicces volt (amikor nem tudták megkülönböztetni a gyapjút a kézifegyvertől), és meglepetés volt, hogy a faemberek a felvezetéssel ellentétben nem voltak gonoszak. 

A legjobban - ki hitte volna - a Doktor tetszett a történetben, az a plusz, amit ez a történet a kánonhoz rakott, az, ahogy az események őt érintették. Hogy hogyan kereste a helyét a 6. szezonbeli "halála" után, hogy hogyan próbált a háborús hős szerep után visszatérni a kisember, a segítő, a gondviselő szerepéhez. Tetszett, hogy a család nem Doktornak, hanem Caretaker-nek (Gondviselő?) szólította. Nagyon tetszett a beszélgetése az anyukával a gyerekszobában, amikor az örömről és szomorúságról beszélgettek. De a legjobban az tetszett, mikor a rész végén Madge hazaküldte őt a családjához, hogy megmondja végül, nem halt meg. Nem is nagyon vártam, hogy Pondék is szerepelnek a részben, de azért örültem, hogy így lett - még River is megemlítődött, aminek különösen örültem (és vicces volt, hogy Amy milyen anyai hangsúllyal mondta, hogy "She is a good girl!" :))

Szóval összességében nem csalódtam, igazi karácsonyi történetet vártam és kaptam, Matt Smith ismét nagyot lépett előre a szememben, és már alig várom a 7. szezont. 

 

Előzmény: /Qwertz/ (7868)
tgunda Creative Commons License 2011.12.27 0 0 7870

Kellemes karácsonyi családi mesefilm, nem több, beleillik a szokásos karácsonyi filmkínálatba. De hát nyilván ilyen célzattal is készült, úgyhogy ebben a kategóriában egész jó.

Tim79 Creative Commons License 2011.12.26 0 0 7869

coool... :D 

Előzmény: Hamster (7864)
/Qwertz/ Creative Commons License 2011.12.26 0 0 7868

Sziasztok!

Na, indítsuk be a fórumot egy kicsit, mert most ugyebár van mivel.... :D

Kinek, hogy tetszett a tegnapi epizód?

makinen2 Creative Commons License 2011.12.22 0 0 7867

Érdekes, én nem láttam el jelszóval a feltöltést, lehet, hogy a Winrar beállításom a ludas.

Mindegy, feltettem újra:

 

http://data.hu/get/4545885/Catherine_Tate__the_Doctor.rar

Jelszó: doctor

 

Remélem, most már sikerülni fog.

A videót nem tartalmazza a feltöltés, az elérhetőségét adtam csak meg.

Előzmény: mary515 (7866)
mary515 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 7866

Szia!

Hát mikor a segítséget kérted, én még nem voltam itt, de a nyelvtudásom sem túl jó, viszont szívesen megnézném, mit sikerült alkotni, de jelszó védi a tömörített fájlt.

Előzmény: makinen2 (7865)
makinen2 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7865

Korábban írtam már itt, hogy a 2007-es Red Nose Day videóhoz (Catherine Tate and the Doctor) nem igazán találtam angol feliratot sem, nemhogy magyart, így egy németet használtunk és egy angol szöveg scriptet. Ez alapján most elkészült a magyar felirat, akit érdekel, az alábbi linken elérhető. Nyilván nem hibátlan, a mi nyelvtudásunkból ennyire futotta.

 

Ha valaki jobbat tud, készítse el. Én annak idején (pár hónapja) kértem segítséget e-mailben a sorozattal foglalkozó többektől, de még csak választ se kaptam, nemhogy segítséget...

 

Na sebaj, szóval akit esetleg érdekel ez a kis szösszenet, itten van :)

 

http://data.hu/get/4460851/Catherine_Tate_and_the_Doctor_2007.rar

Hamster Creative Commons License 2011.11.25 0 0 7864

Ez se rossz... a jelek szerint a DW lassan eléri a köztudatot az amerikai popkultúrában:

 

Hamster Creative Commons License 2011.11.23 0 0 7863

Aktuális hepibörszdéj:

 

Csak a szokásos ;)

Ma 48 éves a Doctor Who, úgyhogy villamosok helyett most inkább valami ehhez a témakörhöz kapcsolódót kaptok: Éljen Bill Bailey (aki amúgy szerepelni fog a karácsonyi részben), és persze éljen a Doktor :) Na jó, nem bírtam ennyiben hagyni: itt van még két videó, az aktuális[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

hunmaster Creative Commons License 2011.11.22 0 0 7862

Szia!


Mi hallottunk már a filmről úgy egy hete.

Nyugalom, nem lesz ebből semmi, három éven át hallgattam hétről hétre az egyre vadabb pletykákat, ez a csúcs eddig.

 

Ld. http://www.formspring.me/doctorwhohu/q/263057703910247424

 

Előzmény: daleksec (7861)
daleksec Creative Commons License 2011.11.21 0 0 7861

Ugye hallottatok már a David Yates filmről. Nem tudom, de nagyon, nagyon rossz érzéseim vannak.  Yates nem jó ötlet. 

A következő híren már elszörnyülködtem! Lehet, hogy Johnny Depp  lesz a Doktor! Nehogy már egy amerikai színész játssza a Doktort! Miért esik nekik annyira nehezükre, hogy például Matt Smith legyen a szerepben?Szerintem egy eltúlzott amerikai stílusú filmet készítenek majd, aminek semmi köze nem lesz a Doctor Who-hoz. Nagyon remélem, hogy erre nem kerül sor.

 

Másik pedig, hogy lehet, hogy arra a sorsra fog jutni mint a Sherlock Holmes. Ha valakit megkérdezünk, hogy mi az a Sherlock Holmes, akkor  ez a "felújítás" jut eszébe.

És akkor majd az lesz, hogy megkérdezik, hogy mi az a Doctor Who és azt fogják válaszolni, hogy egy Depp film.

Mr. Nocadlee Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7860

 

Series 6 Soundtrack album, megjelenés: 2011. december 19.

Valószínűleg ismét dupla lemez.

http://www.silvascreen.com/index.php/2011/10/28/doctor-who-series-6/

 

hunmaster Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7859

aaaaaaand.. it's a BINGO!

 

(most, hogy így mondod, érdekes, érdekes! :) )

Előzmény: Mr. Nocadlee (7858)
Mr. Nocadlee Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7858

Az leesett mindenkinek, hogy amikor a Doktor először megérkezik Amyhez, és összevissza kér kajákat, az pont olyan, mint amikor a Tigris megérkezik a Százholdas Pagonyba, és enni kér Micimackótól? Minden kajáról közli, hogy az a kedvence, aztán kiköpi a fenébe?

Szóval, lehetséges az a feltételezés, hogy a Tigris frissen regenerálódott. :-DD

GallifreyGőte Creative Commons License 2011.11.13 0 0 7857

No bo ho so ko ro to so.

Boca tosa joba fopajo...

 

 

 

Maho...

 

Előzmény: _nyeki_ (7856)
_nyeki_ Creative Commons License 2011.11.12 0 0 7856

pont most járok itt, 3. évad első része :).

Előzmény: GallifreyGőte (7855)
GallifreyGőte Creative Commons License 2011.11.11 0 0 7855

Mielőtt elkezdenék filozofálni azon, hogy kerültem ide a fórum közepére:

Emmeline Pankhurst volt az említett asszonyság, aki anno állítólag ellopta a Doktor "lézeres csavarkulcsát"...

Előzmény: kateblock (5959)
hunmaster Creative Commons License 2011.11.09 0 0 7854

Így van, jövő ősszel várható a hatodik évad véleményem szerint is.

Előzmény: Mr. Nocadlee (7850)
justic1 Creative Commons License 2011.11.09 0 0 7853

Hát, ha ugyanazt csinálják, mint könyvben, akkor megértelek... Pl. kiadnak egy kiadású könyvet két, három részbe, de a fordításról ne is beszéljek. XD

Előzmény: daleksec (7846)
ysu Creative Commons License 2011.11.09 0 0 7852

Justicy:

Ha jól beszélsz angolul, és keresel egy intelligens fórumot, ahol remek spekulációkat lehet olvasni, meg részletes értekezéseket minden epizódról, akkor nézd meg ezt: 

http://forums.televisionwithoutpity.com/index.php?showforum=824

Szerintem tetszene Neked. 

Előzmény: justic1 (7817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!