Keresés

Részletes keresés

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 3719

90-es évek végén asztalos rokon borovini fenyőből (remélem jól jegyeztem meg) készítette a kerítés elemeket. 4-5 évente fáig lecsiszolom, lenolaj, majd 50-50% zománc és olaj keverék. Máig megvan pedig eltelt sok-sok év

Előzmény: Pompiere (3718)
Pompiere Creative Commons License 2021.04.02 0 0 3718

... hogy 10-15 évig ne kelljen hozzányúlni egy faanyaghoz, szerintem olyan a mi viszonyaink között nincs. A fa már csak olyan, hogy gondozást igényel. A tönkremenetelét lehet késleltetni pl. telítéssel. Itt megtudod nézni, hogy mi is az. Azt viszont nem tudom, hogy pl. akácot vagy bármilyen keményfát milyen hatékonysággal tudnak telíteni, már ha egyáltalán tudnak. Nem kerítés ugyan, de én innen a Telifától rendeltem a pergolám fenyőanyagát. Elvágva a gerendákat, teljes keresztmetszetükön látszott a telítés nyoma. Ha egy ilyen telített anyagot választasz és hozzá pl. Milesi vékonylazúrt, akkor kb. 3-4 évente elegendő átkenni a léceket. Kb. ennyi idő alatt az UV sugárzás a legjobb lazúrt is "megeszi". Ennél jobb megoldást nem tudok, ill. ami esetleg szóba jöhetne, annak a végeredménye nem szép. (Mondjuk pl. a műanyagba mártás sem.)

Előzmény: -Smiley- (3717)
-Smiley- Creative Commons License 2021.04.02 0 0 3717

Sziasztok.

 

Adott egy ehhez hasonló, de gyanult, natúr fa kerítés léc, amit szeretnék a terasz korlátra illetve majd a ház körüli kerítésre felrakni.  A fő problémám, hogy ezek általában felülről kezdenek pár év múltán szétkorhadni. 

 

Van-e valami olyan festék (zománc, vagy valami vastag) amivel megoldható hogy 10-15 évig ne kelljen festegetni?  Vagy van-e olyan technológia amivel felülre valamilyen műanyag bevonatot lehetne készíteni, hogy ne kezdjen el rohadni? (pl folyékony műanyagba bemártani a felső 10 cm-t)

 

Mit tudtok javasolni?   Köszi szépen.

 

 

NeomatiK Creative Commons License 2021.04.01 0 0 3716

Ez valószínűleg csak megfogatás, rögzítés kérdése. Személyes tapasztalatom nincs vele. De bizonyára nem árulnák kerítésként, ha visszatérő probléma lenne vele, pl amiket írtál.

Előzmény: Cabe Bedlam (3715)
Cabe Bedlam Creative Commons License 2021.03.31 0 0 3715

 

Amúgy trapézlemezről van tapasztalat? Látszatra nagyon szépen is ki tudnak nézni a famintások, igazából az érdekel, hogy aki csináltatott, az elégedett-e vele. Pl. ha nagy szél van, akkor rázza-e a lemezeket, hangos-e ez az egész, letépi-e a szél, nyári forróságban hogy viselkedik az anyag, ilyesmi. Bármilyen infó jól jönne, mert az a terv, hogy végül is ezzel fogom csinálni a kerítést is, és az erkélyen a korlátot is. De mielőtt valami hülyeséget csinálnék, jó volna ha valakinek lenne ezzel tapasztalata, és infója. Köszi!

Mariusi Creative Commons License 2021.03.28 0 0 3714

Mind a 3 jó és tartós !!

Előzmény: W_B (3712)
NeomatiK Creative Commons License 2021.03.28 0 0 3713

A WPC jól néz ki, de nagyon drága. De lehet, hogy a másik kettő is drága. De ha ez nem szempont, akkor mindegy.

Előzmény: W_B (3712)
W_B Creative Commons License 2021.03.17 0 0 3712

Sziasztok!

 

Kerítést szeretnénk építtetni.

A szokásos: zsalukő oszlopok, rá vékony dryvit és szinezett vakolat, az oszlopok között vízszintes lécek.

Az anyagát nem tudtam még eldönteni.. az biztos, hogy fát nem szeretnénk.

Ezek kerültek szóba:

- WPC

- porfestett acél

- porfestett alu

 

Mi az előnyük/hátrányuk?

 

Lesz egy 3,5 méteres motoros úszókapu is.

 

Köszönöm előre is.

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.04 0 0 3711

Hát én 2 méter alatt nem is gondolkozom. A Heraklith táblák 2 m-esek, a ck-ból 2m felettit is ki lehet hozni. A lamellás 1,80 magas, de nem zavar, ha kilóg, lefesteném valami szép színre . A ck lapok szomszéd felőli oldalára esetleg kínai, indiai, thai, héber, arab írással szép üzeneteket lehetne pingálni a szomszédnak...

Előzmény: NeomatiK (3710)
NeomatiK Creative Commons License 2021.02.04 0 0 3710

Ja értem. Én értettem félre.

 

De így sem tudok rá okosat mondani. Egy 1,5 magas kerítés sokat nem gátol hangban szerintem.

Én megnézném olyan isemrősnél, akinek van ilyen kerítése, és lepróbálni, hogy mennyire gátolja a hangot.

Előzmény: Törölt nick (3709)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.03 0 0 3709

Lehet, hogy félreérthető volt. Én a meglévő drótkerítés és a vele párhuzamos lamellakerítés közti pár centis résbe a teljes felületen, azaz kb 70m2-en akarom beállítani a lapokat.

Előzmény: NeomatiK (3708)
NeomatiK Creative Commons License 2021.02.03 0 0 3708

Hello!

 

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ha a meglévő lamellás kerítéstábla és a kerítésoszlop közötti pár centis rést megszűnteted, azaz lefeded CK lappal vagy heraklith-tal, nem igazán lesz jobb a hanggátlás a kerítés egészét nézve.

 

Lehet, hogy ebben a témában valami audio fórumon pontosabb támpontot kapsz, mivel itt látszólag nem tobzódnak a tapasztalatok hanggátlás terén.

Előzmény: Törölt nick (3707)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.02 0 0 3707

Hello!
Az egyik szomszédom felé vagy egy 40 éves, 35 méteres retro zöld műanyagos drótkerítésem, egész jó állapotban. 18 éve telepítettem elé egy sor barkácsáruházas fa lamellakerítést belátásgátlónak, illetve inkább kilátásgátlónak, hogy ne lássam a lomokat a szomszéd udvarban (lakók nem sok vizet zavartak, alig voltak ott). Amiket itt olvasok, annak alapján nagy szerencsém volt, úgy látszik valami jobb minőséget fogtam ki, pár éve karbantartottam az egészet, nagynyomású lemosás, korhadt részek cseréje, kijavítása (nem volt sok), kritikus helyek favédőzés, teljes lazúrozás, 10 év múlva egy kis tmk-val még 20 év simán benne van.
Viszont lett egy új szomszéd, állandó lakó és valamit tennem kell. Egyrészt meg kell oldanom a teljes belátásgátlást (a lamella már nem elég) másrészt a zajt is csillapítani kell (sajnos van). Mindezt lehetőleg minél olcsóbban. A legjobb megoldás nyilván a betonkerítés lenne, de az rengeteg pénzbe kerülne, annyim nincs és a telepítés is elég macerás lenne némelyik részen.
Alternatívaként olyasmin gondolkodom, amit a meglévő dolgokhoz lehetne rögzíteni, gyakorlatilag önhordó kivitelben. A drótkerítés és a lamellakerítés közti pár ujjnyi résbe kellene beállítani valamit kb. 2m magasságban. Két dolog jutott eszembe, a Heraklith és a ck lap. Ezek gyökeresen máshogy viselkednek a hang szempontjából, a Heraklith felülete elnyeli, de hogy mennyire ereszti át, arról nem igazán találtam adatot. A ck felülete ellenben visszaveri, viszont áteresztés szempontjából elég jó, adatok alapján jelentősen csillapít. Nyilván a tömege sokkal nagyobb, mint a Heraklithnak. A lapokat beállítva a két kerítés közé a Heraklithot az éleknél lehetne összefogni, mondjuk dróttal, a vékonyabb ck-t viszont pl. 5 cm átfedéssel össze lehetne csavarozni egybefüggőre. 35-ös Heraklith meg 12-14mm körüli ck-ból kb. egy árban jönne ki.
Hát eddig jutottam  az agymenéssel, esetleg valakinek egyéb ötlete, saját tapasztalata?
Előre is kösz!

NeomatiK Creative Commons License 2021.01.26 0 0 3706

És ha a fedőkő is ebből a rendszerből lesz, akkor érdemes ennek a méretével is kalkulálni az oszlopnak szánt vágott elemek esetén, hogy azért esztétikus legyen a fedés.

Előzmény: NeomatiK (3705)
NeomatiK Creative Commons License 2021.01.26 0 0 3705

Szia.

A 16*16cm-es betonmagban én sem nagyon bíznék, ha ekkora kaput kellene tartania.

 

Akkor 2 elemből állítanám össze, azaz szétvágnám az elemeket a kaputartó oszlophoz valóakat.

Így 40cm vastag oszlop (40*40) kijönne 36cm vastag betonmaggal.

 

Előzmény: Forty-four (3704)
Forty-four Creative Commons License 2021.01.19 0 0 3704

Sziasztok!

 

Hátha valaki tudna adni kis segítséget.
Semmelrock Rivago kerítést gondolnánk építeni, a kövek már régóta megvannak, de a kivitelezésnek talán most jött el az ideje.

Utcafront, 19m hosszban. A régi elbontanánk, alapostúl.
Ezek a kövek nem túl nagyon, 20x20x16 cm a kis, 40x20x16 a nagy kő. A belseje kb 16x16.
Ezt hogyan kéne úgy bevasalni, hogy egy 3m széles kétszárnyú kaput tennénk fel. (2x1,5 m). A kőműves nincs elragadtatva az ötlettől, inkább úszókaput javasolna, de azért az jóval drágább és kicsit "iparibb" kinézetű is lenne. A kapu maga zártszelvényből és pálcákból állna.

Előre is köszönöm!

ginolaginola Creative Commons License 2020.10.15 0 0 3703

A régi lemellák ott maradnak és a saját területemen lesz felállítva, betonba rakott oszloppal, számla és fénykép is készül róla. Viszont tömör kerítés nem lehet az előírások szerint, eltolt "léc" megoldásra gondoltam.

 

A drót elvágása nem haladja meg a rendőri intézkedés szintjét, de ez csavarozva lesz, sőt a saját oldalamról még lehet kamerát is teszek majd fel.

Garancia természetesen semmire sincs, de a hely, ahol élek nagyon szép, és nem hagyom, hogy az emberi rosszindulat, irigység, unalom költöztetésre bírjon.

Előzmény: amatőr2 (3702)
amatőr2 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 3702

Szerintem trapézlemezből, de mi a garancia, hogy nem bontja le???

Egyszer hazamész és nem lesz ott...majd 2 tanuval igazolja, hogy kerites itt sose volt...hülyekkel sajnos nem tudsz mit kezdeni. :(

Előzmény: ginolaginola (3701)
ginolaginola Creative Commons License 2020.10.14 0 0 3701

Sziasztok

 

Kedves szomszédom a kerítéselemeim (180*180-as fa belátáshátló lamelle) fém duchoz való acélhuzalos rögzítéseim állandóan elvágja, többszöri felszólításra sem hagyja abba a tevékenységet. Hiába hívok rendőrt igazából nem csinálnak semmit.

Arra gondoltam, hogy a mostani kerítés elé rakok egy másik kerítést, ezt milyen anyagból úszom meg a legolcsóbban, kb. 40 m-ről lenne szó.

 

Dunit2 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 3700

  Drága , nem ér ennyit !!

gedikart Creative Commons License 2020.10.12 0 0 3699

Vörösfenyő gyalult deszkára (AB minőség) keresek valami tartósabb megoldást.

 

Az alábbival kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

 

https://webshop.naturalfestek.hu/lazurfestek/lazurfestek/fa-lazurfestek

 

https://webshop.naturalfestek.hu/lazurfestek/extra-kulteri-vizallo-es-uv-szuro-wetterschutz/kulteri-vizallo-szuro

einohyl Creative Commons License 2020.10.10 0 0 3698

  Hoppá ! A  zárat kihagytam. Tehát a kiskapun egy  egyszerű zár  kb.  2 eft, a nagykapura megteszi egy  félméteres lánc és egy lakat ára ,     3 eft. Ez plusz 5 eft. Ennél egyszerűbb már csak egy fordítós zárás.  Rigli mondják felénk.

De nagyjából minden sk. készítve.

einohyl Creative Commons License 2020.10.10 0 0 3697

  Egy 30 eft -os kis- és nagykapu .

 

 A kiskapuhoz  4db. gyalulatlan deszka, a kapu méretétől függően , pl. a kiskapu 1 m x  1,8. akkor    2x 1 az alsó és felső részhez  és 3,6  a függőlegeshez  .  + a kereszt ferde merevítő 7.6 m. Hulladékkal   8 m.  2db  4 m es s szálból kijön. Ja a vastagság  2cm, a szélesség 15 cm   2 m. Anyag ár    600x 8     4800 ft,

 

 kell még   4 db sarokvas   4x 200 ft  = 800 ft  és 2 db  egyszerű zsanér,  300 ft,  2 nm drót fonat   szög, facsavar és huzal / 1500  ft /    olyan 7700 ft.

 

Kérdés , hogy a Jóska 3 eft-ért  megcsinálja e. ?

 

Valószínűleg nem   !

Tehát sk.

 

 

 A nagykapu hasonló csak kb. 3 x ennyi anyag. Tehát kb   16 eft. Gyalult deszkából    olyan   10  + 20 eft, tehát a legegyszerűbb kiskapú - nagykapu is 30 eft az anyag ,  mesterrel a duplája.

  Amúgy lehet egy  kiskapü nagykapü 7 -800 eft is. 

Előzmény: einohyl (3696)
einohyl Creative Commons License 2020.10.07 0 0 3696

  Egy valamire való ajánlat  mindig külön veszi az anyagköltséget és külön a munkadíjat.

 Természetesen a végén mint főösszeg  szerepel a végső ár.

 

  Sőt egy  kerítésről is illik tervet készíteni.

 

 A terv mindig tartalmazza az anyagok mennyiségét és minőségét. Aztán ezt be lehet árazni. Ez lesz az un. becslési ár.

 Ez természetesen  nem azonos a végső árral. A vállalkozó csak a saját munkáját, annak árát határozhatja meg szabadon. 

 

 Egy hevenyészett terv és költségvetés  így nézhet ki : 

Északlapos   6574 hrsz telek  , Balek .,  22 sz alatti   telek  fonott drót kerítés  műszaki tartalma. 

 

 

  Utca front 35  fm,  oldalfront bal  40 fm, oldalfront jobb 40 fm  hátsófront   35 fm  összesen  150 fm.

 Kerítés magasság    1,5 m   rítkán font dróthálóból  huzalvastagság   1 mm   horganyozva. duplán.

 

  anyag   150 fm    ár 600 ft / m  90 eft,  

   betonoszlop       2m - enként   70 cm mélyre ásva   80 db  a sarkoknál   8db. támasztó oszloppal

 

 2000ft db  ö  160 ooo ft

 feszítő huzal  lent , középen és fent 3 sor 750 fm , ha 4 sor akkor  900 fm,

 anyag  40 eft,

 

  feszítő csavar   M 10   30 cm -es   20 db  

   150 ft /db. össza .   3 000 ft,  kötöző dtót  15 kg     700 ft /kg     10000 ft.

  Oszlopokhoz  beton gállér   1 m3    c20 min beton  20 ef 

 ez eddig  annyi mint :

 

 

 320 eft.

    Szállítás  60 eft, ami marad az a munkadíj, 

 De hol van még a beton lábazat ,   Nyilván utca front ra szélesebb , vastagabb  oldalra hátulra  szerényebb, de  a kegszerényebb is  100 000 ft.

 Mint írtam hevenyészet... a lényeg, hogy minden benne legyen.

 Tehát meg kell tervezni. Az mindenki lehet aki ért hozzá, de ne a kivitelező legyen. 

 

És a kapuk   ?,

 

 Egy kiskapú és nagykapu  lehet  30 eft, de akár magában 800 eft.

  

 

Előzmény: tom1034 (3695)
tom1034 Creative Commons License 2020.10.07 0 0 3695

Üdv!

Az lenne a kérdésem,hogy csináltatott e valaki mostanában drótkerítést?

Ugyanis nemrég kaptam egy árajánlatot kb 150m hossz,betonoszlop 1,50 magas dróthálóval

Több mint 700 ezer Ft ez létezik? Ez több mint 4000ft méterenként,tényleg ennyire megdrágult?

Cece20 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 3694

Köszönöm mindenkinek az okfejtését.

Lesz minden, biztos, ami biztos alapon.

halaloszto Creative Commons License 2020.09.20 0 0 3693

Zsinorozd ki az alját, ésahhoz rakd.

Előzmény: BayernPetya (3692)
BayernPetya Creative Commons License 2020.09.19 0 0 3692

Igen ,azt hiszem. Es mintaja miatt fuggolegesen lesz teve,sziklamintas.  Azt tudom h az elso lemez a lenyeg,ezert is irtam be h mire figyeljek ,h ne csesszem el?

Előzmény: botsinkai (3691)
botsinkai Creative Commons License 2020.09.19 0 0 3691

A trapézlemezen nem sokat tudsz igazítani,  ezért kritikus az első lemez felhelyezése,  a többi azt fogja követni.

Illetve kérdés,  hogy vízszintes-e pontosan az,  amire fel szeretnéd rakni?

Előzmény: BayernPetya (3690)
BayernPetya Creative Commons License 2020.09.19 0 0 3690

hello.

 

Trapezlemez kerités felrakas elott allunk,és szeretnek segtseget kerni,hogy mire figyeljek?  az also betonreteg elege nem egyenes,es kb 15 cm fogok elhagyni alul a felrakasnal(keseobb vmivel kiegyenlitem),valoszinu csunyan fog mutatni valahol hol az alja. 18 m hosszu a kerités plusz a 2 vegen 2,5 m beugrás,egyik ajto lesz. Lesz U alaku zaro is.  a tetejét vegyem alapul a felrakashoz?  még nem tettem soha.

 

 

koszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!