Keresés

Részletes keresés

nagyjanó Creative Commons License 2009.02.07 0 0 134
Helló Hölgyeim!
Népviseleti férfi inget-gatyát szabott-varrt-e már valaki????
Próbálkoztam a keresővel, eredménytelenül.
foltmano Creative Commons License 2009.02.06 0 0 133

Szia! Nézz körül a Varróház oldalán! Ott még ingyenes tanfolyamot is találsz on-line, hátha ez segít neked megtenni az első lépéseket.

 

Sok sikert!

Előzmény: kicsipillangó (131)
foltmano Creative Commons License 2009.02.06 0 0 132

Sziasztok!

 

Éppen új gép vásárlásán gondolkodom, s ehhez kérném a segítségeteket. Nem vagyok profi varró, de azért készítek már ruhákat (nadrág, szoknya, ing, kabát stb), ill. egy ideje patchwork-özöm. Olyan gépet keresek, ami ezekre a célokra megfelel, megbízható, lehet vele rugalmas anyagokat is varrni, s szépen steppelhetek, ill. letűzhetem az elkészült foltmunkáimat. Néztem néhány foltvarrós oldalát, de azért azt gondolom, nagyon profi gépre nincs szükségem, meg azok "picit" húzósak is lennének árban. A varrógépcentrumban így elsőre két gépet szemeltem ki: bernette E 92c, ill. Janome dc 3050. Van valakinek ezekkel a gépekkel valamilyen tapasztalata? Vagy egyéb jó ötlete?

Minden segítséget hálásan köszönök!!!!

kicsipillangó Creative Commons License 2009.02.06 0 0 131
Sziasztok :D!

Én most a napokban rendeltem egy varrógépet, de varrni nem tudok, és nagyon szeretnék megtanulni.

Segítsetek!! Oldalt ha tudtok, esetleg nagyon jó könyvet, ami segít...

többnyire szoknyát szeretnék varrni, arról azt hallottam, nem nehéz...

Várom tanácsaitokat :) !

üdv
soonóné Creative Commons License 2009.01.16 0 0 130
Szia!
Ilyet találtam neked, igaz ezért fizetni kell.
http://www.varrohaz.hu/main.php?menu=webaruhaz&id=15

De valahol találtam babzsákfotel szabásmintát ingyen, de most nem tudom melyik honlapon.
Előzmény: BöPö (127)
BöPö Creative Commons License 2008.11.08 0 0 127
Sziasztok!Egy kis segítség kellene:babzsákfotel szabásmintára lenne szükségem,meg egy-két tanácsra,az elkészítésével kapcsolatban. Előre is köszönöm!!
wrobi Creative Commons License 2008.11.06 0 0 126
Sziasztok!
Olyan elasztikus anyagra lenne szükségem, mint a bikinik szegélye. Ha jól tudom ilyet csak interlock-os géppel lehet szépre csinálni. Kérdésem az lenne, tud-e valaki rövidáru boltot pesten, ahol lehet ilyet készen kapni. Nagykert találtam, de 100 métert nem akarok venni. Köszönöm.
Robi
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.18 0 0 125
Köszönöm! :)
Előzmény: A maranta (124)
A maranta Creative Commons License 2008.09.17 0 0 124

Bocsánat, nem ezt akartam beszúrni, és még csak észre sem vettem!

 

Itt a jó link:

 

http://picasaweb.google.hu/Amarantamama

 

És feltöltöttem az előbb egy waldorf jellegű baba szm-et (magyar) és külön albumba van a fej elkészítése lépésről-lépésre (ez német). remélem találsz megfelelőt.

baba
Előzmény: Törölt nick (123)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.17 0 0 123
Igen, ott már néztem és találtam is egyet, amire rá is kérdeztem. Azok után, hogy megadta a picasa-t, azt gondoltam, hogy nem az az, amiről kérdeztem. De azért köszi, aranyos vagy ;)
Előzmény: monkey62 (122)
monkey62 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 122
Az adatlapján is megtalálod :)
Előzmény: Törölt nick (121)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 121
Nincs valami pontosabb cím, mert csak a Google jön fel és hogy a Picasa-t le lehet tölteni :( De azért köszi!
Előzmény: A maranta (120)
A maranta Creative Commons License 2008.09.15 0 0 120

Ide feltöltöttem néhány szm-et, de még majd teszek fel néhányat:

 

http://picasaweb.google.hu

 

Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 119
Köszi!
Nem gond, ha csak Waldorf jellegű, hiszen az én lányom sem rendes Waldorf csoportba jár, csak Waldorf jellegűbe :) ;)
Előzmény: A maranta (118)
A maranta Creative Commons License 2008.09.13 0 0 118

Nem felejtettem ám el a babákat, már találtam is egyet, amint kivettem az szm-et, felteszem.

 

Gondolom waldorf baba kell majd. Na az nincs, még azt sem mondanám, hogy waldorf-jellegű, inkább hasonlít a waldorfhoz, de szerintem lehet vele jókat játszani majd.

Előzmény: Törölt nick (117)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 117
Köszönöm a segítséget, nagyon kedves tőled! :)
Igen, játékbabát szeretnék. Mindig van valami "őrület" nálam. Most éppen a babák. A lányom Waldorfos és mindig örülnek egy-két apróságnak. Én meg ahol tudok segítek, mert nagyon jó érzés adni nekik :)
Előzmény: A maranta (116)
A maranta Creative Commons License 2008.09.12 0 0 116

Szia!

 

Nem veszem az szm-ket, általában interneten találom, de szoktam rajta változtatni apróságokat. Az első saját szm-es babám most készül, de kell neki még néhány nap.

 

Milyen babákat szeretnél? Gondolom kimondottan játékbabákról lenne szó. Keresek neked szm-et, ha gondolod!

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 115
Nekem a 4 szálas és a sima varrógépem is Janome. Nagyon szeretem őket. Kacérkodom még egy fedőzővel, ami szintén Janomé lesz. De hogy helyet hol találok majd neki ebben a kis panelben még nem tudom :)
Előzmény: banyalinda (69)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 114
Lányok!

Lesz egy Brother 4 szálas gépem eladó. Szegénykém már kb. 2 éve a dobozban várakozik, amióta megvettem az új 4 szálas gépemet.
El akarom vinni szervizbe, hogy átnézzék és csak utána adom el.
Árat csak hozzávetőlegesen tudok mondani. Kb. 30e Ft-ra gondoltam.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 113
Igen, köszönöm!
Igyekszem segíteni a kezdő és hobbivarrónőknek.
Előzmény: Pamina (111)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 112
Én is gombok nélkül csinálom az ágyneműket. Ez a legpraktikusabb :)
Egyébként, nálunk az egész család nem alszik párnán, így spórolok az anyaggal, hiszen csak paplanhuzatra kell vennem :))

Szerintem, a pelustartó nem egy nagy ördöngősség :) Igyekszem lerajzolni és felrakni a blogomra. Egyszerűbb, mint gondolnátok ;)

Nagyon helyesek a babák, amiket csinálsz. Te csinálod a szabásmintákat hozzá, vagy veszed valahol? Én is szívesen készítenék 1-2 babát a lányom oviscsoportjának. Segítenél ebben?
Előzmény: A maranta (99)
Pamina Creative Commons License 2008.09.12 0 0 111
Tiéd a varázsollós blog? gratulálok hozzá, nagyon hasznos, mindig figyelem :)
Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 110
Szia!

Ha bepillantasz a blogomba, akkor ott olvashatsz a baldahinról és még több apró ötletet is találsz. www.avarazsollo.blog.hu
Előzmény: ritique (100)
miriale Creative Commons License 2008.09.08 0 0 109

Sziasztok!

Kinéztem egy ruhát, és szeretném megvarratni magamnak. Tudna valaki ajánlani egy  szépen dolgozó varrónőt aki képről megvarrná nekem?

Köszi

Szilvi

vadoc29 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 108
Sziasztok!
Kezdő és haladó varrónőket keresek az ország bármely területéről .
Szakirányultságunk : minden ami textilből elképzelhető és kivitelezhető.
Elvárás: legyél kreatív ,rugalmas és pontos!
Érdeklődni : 06305943744
ktimó Creative Commons License 2008.07.31 0 0 107
A baldachinhoz: nekünk nem volt, nem is egészséges állítólag, mivel megül rajta a por, és azt szívja be a pici. Éppen a hétvégén mondta az egyik barátnőm, hogy náluk a védőnő le is veteti a baldachint is és a falvédőt is.
Előzmény: ritique (102)
A maranta Creative Commons License 2008.07.30 0 0 106
Így elfelejt az ember mindent, ha nem használja. Én is négybe vágtam szegtem, törlésre, sőt fürdetésre is jó volt.
Előzmény: bvedono (105)
bvedono Creative Commons License 2008.07.30 0 0 105
Ja a textilpelus. Én azt csinltam, hogy párat négyfelé vágtam és beszegteem és azt használtuk törlésre, most is nagyon praktikus ebben a nyálas időszakban.
bvedono Creative Commons License 2008.07.30 0 0 104
Nálunk még elég friss minden, tehát az én tapasztalataim:
Varrtam baldachint, de 1-2 hónap múlva levettük, mert csak akadály volt.
A párnát szakmailag sem ajánlanám, tényleg a pelenka kell a feje alá, de később nálunk azt is mindiga szájába gyűrte alvás közben, így egy idő után azt sem tettem a feje alá, inkább naponta cseréltem a lepedőt.
Én nem varrtam zsebestárolót a kiságyra, eddig nem is hiányzott, az a fontos a pelenkázó közelében legyen egy könnyen elérhető pelenkatartó. Én majd pizsitartót tervezek varrni a kiságyra, hogy majd oda ő is belerakhatja ( nevelő szándék).
Előzmény: ritique (102)
A maranta Creative Commons License 2008.07.30 0 0 103
Tényleg! A pelust el is felejtettem már :-). Pedig még csak két éves múlt. Én mintásakat vettem néhányat, csak azértis! Persze szerencsém volt, mert nem bukott a kisfiam. Azért volt  még vagy 40 db fehér is, mindenféle használatra. Pld. azt tettem alá a pelenkázóra, és mindíg volt nálam legalább kettő, bárhova mentünk. Sok mindenre jó :-)
Előzmény: Pamina (101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!