Keresés

Részletes keresés

radiológus Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3221
Kétségtelen, hogy nem nőtt nagyot az eltelt idő alatt.

A magam részéről: türelem, el fog dőlni, mi lesz.

Igazság szerint nem tudom, mi várható ezen adatok alapján.
Előzmény: krisztinkó (3208)
krisztinkó Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3220

Babola - a dokinéni mondta azért, hogy nagyon nehéz ilyenkor mérni, és lehet, hogy múlt héten nem jól mérte.. szóval nem mondta ő 100% biztosra, és próbált azért nagyon precízen mérni, ahogy tudott.. Csak hát inkább az zavarta, hogy múlt hét óta a növekedés nem megfelelő szerint.  Kicsit nőtt az ő mérése szerint (0,27-ről 0,35-re), de szerinte jobban kellett volna nőnie, ez zavarta. 

 

Az, hogy a Kaáli múlt héten 0,27 helyett már akkor 0,36-ot mért, az egy dolog, nem is akarom a két gépet és a két orvost összehasonlítani - csak mégis zavar, hogy a dokinő (aki 0,27-et és 0,35-öt mért) aggódott.  Azt mondta, hogy pénteken menjek vissza, addigra szerinte eldől - vagy pedig jövő hét hétfőre.

 

De közben holnapra már van egy időpontom a Kaáliba (ahhoz az orvoshoz, aki a lombikomat csinálta) - úgyhogy előbb utóbb pont lesz ennek a történetnek a végén, csak tegnap annyira megijedtem (megint), hogy írtam a Radiológusnak.

 

Remélem, hogy nem írok túl zavarosan. :))  Mindenesetre, számomra megnyugtató, hogy múlt héten voltam 6 hét + 2-3 napos (mint ahogy te is írtad), és ahhoz képest ez a hét még csak egy héttel van később.. tehát jövő hétre még van remény.  De azért izgulok, hogy holnap mi lesz a Kaáliban.

Előzmény: Babola_ (3218)
krisztinkó Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3219
Allia - nagyon aranyos lehet a családod. :)  Köszönöm a tippet a másik fórummal kapcsolatban, bele szoktam olvasni.  Igazából a Radiológust akartam itt megkérdezni, mint szakember - de úgy látszik, ritkán jár erre.  Köszönöm a megnyugtatást még egyszer.
Előzmény: Allia (3217)
Babola_ Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3218
krisztinkó, én még kevésbé vagyok radiológus, de nekem nagyon fura a 2.7 mm meg a 3.5 mm, ultrahanggal kimérve, így, tizedmilliméter pontosan, hibahatár nélkül. Igaz, uh-ban nem vagyok otthon, csak másfajta mérésekben, de vagy én vagyok nagyon szkeptikus, vagy a dokinéni nagyon optimista, ha ilyen pontosságban hinni tud, bár nyilván gépfüggő is az elérhető pontosság. Amikor én voltam uh-n 6+3-nál, a szív puzálása már látszott, de olyan pici volt a baba, hogy megmérni még nem tudta a doktornő, csak 2 héttel később. :-)
Előzmény: krisztinkó (3215)
Allia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3217
7fiú, 3lány, 2 fiú, 18 hetes pocakfiú, és köszönöm, de ez itt már nagyon OFF ajánlom figyelmedbe az Optimizmus, avagy lombikosok pozitivan című topikot, ők jobban otthon vannak a témában, és nagyon segítőkészek.
Előzmény: krisztinkó (3216)
krisztinkó Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3216

Allia - gratulálok egyébként a már meglévő három gyermekedhez és a mostani kis jövevényhez! :))  Hány évesek a gyerkőcök és mennyi idős terhes vagy?  Fiúk, lányok?  Hogy áll össze a csipet-csapat? :)

 

krisztinkó Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3215

Persze, persze.. aranyos vagy. :)  Próbálok lenyugodni.  Csak hát azon kattantam ki, hogy ugyanaz a dokinő mért múlt héten 0,27 cm-t, aki tegnap 0,35 cm-t.. és az olyan picike. :(  És igazából az borított ki, ahogy mondta.. mert olyan aggódósan mondta. :(   Kíváncsi vagyok, hogy a Kaáliban holnap mennyit mérnek. Ha ezen túl vagyok, legalább két hétig nem szeretnék vv-t és uh-ot, mert ezt nem lehet idegileg bírni. :))

 

 

Előzmény: Allia (3214)
Allia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3214
Ja, és még valami, ha nem akarsz idegbajt kapni, akkor ne hasonlítsd össze két különböző ember mérését. Amúgy szerintem képzelj magad elé egy vízzel telt lufit, amiben egy rizsszemet akarsz megmérni. Nem egyszerű, mi? ;-)
Előzmény: krisztinkó (3212)
Allia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3213
Az első hcg szinted túl kiugró a többihez képest, ezért vagy valami mérési hibára gyanakodnék, vagy lelet keverésre, vagy ha kaptál valami miatt hcg injekciót, az még nem ürült ki teljesen az első vérvételre. A többi hcg szinted teljesen normális, a növekedési arány is, és ez azt mutatja, hogy terhes vagy. Ezen túl már csak az embrió fejlődését kell figyelni, ahhoz pedig idő kell! Türelem! Kezdjél hímezni, vagy kötni. Vagy nézz sorozatokat. :-)))
Előzmény: krisztinkó (3212)
krisztinkó Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3212

Csak még azt szeretném magyarázatként hozzáfűzni, hogy azért is voltak aránylag korai uh-vizsgálataim, mert a pozitív tesztem napján, elmentem a Kaáliba vérvizsgálatra, és kijött egy 1580-as Hcg (ET+12 napon).  Majd kb. 5 nap múlva már csak 247-es Hcg-t mértek és nagyon megijedtünk, azt hittük, hogy megy el a baba.  De megint 3-4 nap múlva csináltak egy vv-t, és akkor már 422 volt a Hcg, majd 3-4 nap múlva már 1600, majd 2600.. és a doki ezen a ponton már nézni akart egy uh-ot, hogy lássa, hogy akkor mi van, mert ahogy mondta, "kerülgetjük itt egy ideje a forró kását".  :)   Úgyhogy ez a többszöri vv és izgulás teljesen kikészített (amit a Kaáliban sem csinálnának másoknál, csak hát valami bibi volt az első vizsgálatommal, ezért csinálták ilyen gyakran a vizsgálatokat velem).  Most pedig az az őrjítő, hogy uh-on néznek, mindenki mást mér.. és nem tudom, hogy amit múlt héten mértek, az tegnap miért ugyanannyi.  Nem baj, most már lassan kiderül, mert holnap mennem kell újból.

 

Látom, hogy a Radiológus ritkán jön.  Lehet, hogy kiderül minden nálam, mire ideér. :)

Előzmény: Allia (3210)
krisztinkó Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3211
Allia - köszönöm szépen, hogy írtál.  Hát igen, elég idegörlő a várakozás. 
Előzmény: Allia (3210)
Allia Creative Commons License 2010.03.31 0 0 3210
Krisztinkó, a negyedik gyerekemet várom, nem vagyok szakember. Véleményem, és ismereteim szerint élettanilag egyformán fejlődik a lombikos és a magától létrejött terhesség is. Általában a nem lombikosoknak az utolsó mensestől számított 8-9. héten (punkciótól számítva 6-7. hét) szokták javasolni az első ultrahangot, hogy akkor már biztosan lesz szívhang is. Drukkolok neked, hogy jó híreket kapjál hamarosan, tudom, milyen idegörlő ez a várakozás.
krisztinkó Creative Commons License 2010.03.30 0 0 3209
Bocsánat, a lentihez még csak annyit tennék hozzá, hogy a 7. hetet már betöltöttem, de a 8. hétnek még nagyon az elején vagyok.  A múlt heti mérések tehát kb. 6 hetesen voltak.
Előzmény: krisztinkó (3208)
krisztinkó Creative Commons License 2010.03.30 0 0 3208

Kedves Radiológus!  A segítségét szeretném kérni.   Történetem röviden:

 

Lombikos terhességem van.  Kb. a 8. hétben vagyok (punkcióm feb. 17-én volt, beültetés pedig feb. 20-án, az előző mensi első napja - ha jól emlékszem - feb. 5-e volt).  Múlt héten két uh-ot csináltattam, egyiket az Oktogon uh-centrumban, a másikat a Kaáliban.

 

Március 23-án, az Oktogon uh-centrumban már láttunk szívcsőpulzálást, de hangot még nem hallottunk.  Az embrió méretét 0,27 cm-ben állapították meg.

 

Március 24-én a Kaáliban szintén láttuk, hogy dobog a szívecskéje, itt a doki már 0,36 cm-t állapított meg.

 

Ma, azaz március 30-án voltam megint az Oktogonon.  A dr-nő aggódik, mert ugyan pulzál a szívecske, de szerinte nem növekedett eleget az embrió múlt héthez képest.  Ő ma mért 0,35 cm-t, de továbbra sem tudta "befogni" a műszeren az embrió szívhangját.

 

Ugyan holnapután, csütörtökön megyek a Kaáliba ismét, de most nagyon aggódom.  Internetes oldalak és szakirodalom szerint, az embriónak már kb. min. 10 mm-esnek kellene lennie.  A dr-nő ma azt mondta, hogy "még nem dőlt el", és hogy annyira pici még az embrió, hogy nem lehet megfelelően mérni, de aggódom - mert a dr-nő arcán is aggódást láttam.

 

Kérdésem, hogy előfordulhatnak-e mérési nehézségek és van-e remény, vagy pedig a mai mérés nagyon aggasztó?

 

(Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam.)

 

mángorló Creative Commons License 2010.03.06 0 0 3207
koszi. akkor remelem nincs gond.
Előzmény: radiológus (3206)
radiológus Creative Commons License 2010.03.01 0 0 3206
Nem kell aggódnod, a legtöbb méret plusz-mínusz 3 hetes tűréssel van megadva.
Előzmény: mángorló (3205)
mángorló Creative Commons License 2010.03.01 0 0 3205
BPD: 93 mm
AC: 322 mm
EFW: 3068
HC: 328 mm
FL: 67mm
HUM: 59 mm

ezeket az eredmenyeket kaptuk, a gondot nekem a FL es a HUM okozza, ugyanis 36+5 napos a lanyom, es a velemeny rovatban az van megemlitve, hogy "FL es a HUM a 34. hetnek felel meg". (es egy korabbi uh-n is - egy-ketto honapja volt - mondtak ilyet hogy valami rovidebb, kerdeztem hogy mi, mondta a no, hogy kedves papa meretet fogja orokolni a gyerek)

lenyeg a lenyeg hogy nagyon erdekelne hogy akkor most kell aggodnom vagy nem kell?
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.27 0 0 3204
Üdv. mindenkinek! A párom 12hetes ultrahangál az orvosa 2.3mm tarkóredőt mért beutalta a megyei korházba megerősités miatt megyén szonográfus vizsgálta aki 1.7mm mért és lehülyézte a beküldő orvost hogy minden rendnen párom 31éves megszületett a baba sajnos down kóros 4 vizsgált sejtből 4 ben megtalálták a kromoszóma rendelleneséget. Nemértem hogy miért nem küldték magzatviz vizsgálatra. A baba mellett két kislányunk van 3 és 2 évesek teljesen megkell változtatnuk életünket hogy a kicsinek a legjobb minőségü és teljes életet biztosicsunk .
Allia Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3203
Ezt nem is értem, bár nem vagyok radiológus, csak többszörös anya, de mi a bánat az, hogy nem tapadt ki a méhfalra?!? Beágyazódik a megtermékenyített, már javában osztódó petesejt, és utána alakulnak csak ki a különböző részek, szívhang is csak akkor van... dokid mit mondott?
Előzmény: dorottya79 (3200)
Allia Creative Commons License 2010.02.13 0 0 3202
Azt, hogy terhes vagy, csak nagyon korai még. Gondolom visszarendeltek pár hét múlva kontrollra.
Előzmény: szöcske30 (3201)
szöcske30 Creative Commons License 2010.02.10 0 0 3201
Tegnap voltam uh. és ez volt a leletbe: uterus üregében 9 szer 5mmes grav. gyűrű láthtó.
Ez pontosan mit jelent?
Köszönöm.
dorottya79 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 3200

Sziasztok!

6 hetes baba, 4mm, szabályos petezsák, van szívhang, de a petezsák még nem tapadt ki teljesen a méhfalra. Vagyis a petezsák és a méhfal között egy szakaszon van egy üres tér, echomentes terület (nem vérömleny). A szonográfus azt mondta, hogy nem tapadt még meg teljesen a baba, ilyen elő szokott fordulni ilyen korai terhességnél, de én picit aggódom. Progeszteront szedek.

Tudom, hogy soha senki nem mond ilyesmire 100 %-ot, de mennyire gáz ez?

Köszönöm a segítséget!

Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.01.25 0 0 3199
Szia!

Köszönöm Neked is a választ. Egyébként minden rendben van szerencsére.
Előzmény: radiológus (3197)
radiológus Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3198
Juteszembe, a magyar magzatok általában szélesebb és rövidebb fejűek, mint az angolszászok, ezért a BPD általában kicsit nagyobb, az OFD kicsit kisebb a gépekben szereplő értékeknél.
Előzmény: radiológus (3197)
radiológus Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3197
Semmi baj, ha a magzat egyébként harmonikusan fejlődik.

A táblázatokban szereplő értékek általában plusz-mínusz 2-3 hetes tűréssel értékelendők.
Előzmény: Az Ötödik Elem (3192)
radiológus Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3196
A vastagbél nagyobb átmérője legsúlyosabb esetben az úgynevezett megacolon, vagy más néven Hirschsprung-betegség jele lehet. Ez születés után kezelendő.

De eléggé korán van még, majd a 32. hét után érdemes visszatérni a dologra, addig fölösleges az aggódás.
Előzmény: Medez (3191)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3195
Ja, és az én babóm is fiú, ha minden igaz. :-)
Előzmény: Allia (3193)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3194
Köszi a választ.
+- 21 nap sehová sincs írva, annyi hogy a számítottnak megfelelő terhességi kor (19 hét 3 nap)
+ a BPD érték van vastagon szedve /50 mm/ és mögé zárójelben vékonyan szedve írták: (40-53)
Előzmény: Allia (3193)
Allia Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3193
Nincs odaírva véletlenül, hogy +- 21 nap? Ha a doki nem mondott rá semmit, akkor nem kell foglalkozni vele. A fiaim hozták pont ezt a méretkülönbséget, és születéskor 38 cm volt a fejkerületük, a lányomnak meg a combja volt hosszabb mindig a koránál. :-)

A lényeg, ha a doki nem mondja, hogy aggódj, akkor ne tedd.
Előzmény: Az Ötödik Elem (3192)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.01.21 0 0 3192
Sziasztok!

A 19+3.terhességi héten végzett II. ultrahang eredménye a következő:

BPD: 50 mm
FL: 29 mm

Ezek megfelelő mértékű méretek? Különösen a BPD-re gondolok, mert ez egy kicsit többnek tűnik az átlagnál...bár a doki azt mondta, minden rendben, és nem is szólt semmit külön a fejméretről...

Köszönöm a választ.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!