Keresés

Részletes keresés

CubeCube Creative Commons License 2014.01.28 0 0 933

csak a bizt. kedvéért: ha azt írom, hogy B_entity = A_entity-vel az a kontextusváltás miatt nem működik, és nem tudja a

savechange() beazonosítani rendesen (ezért ugye a változás sem történik meg)

CubeCube Creative Commons License 2014.01.28 0 0 932

EntityFramework-el kapcsolatos kérdésem lenne, ha rossz helyre írok igazítsatok.

 

A problémám a következő:

- Van két kontextusom; A és B.

- A kontextusban lekérek egy entitást, és bemódosítom az egyik mezőjét.

- Ezt az entitást átadom egy metódusnak, ahol egy új kontextusban (B) ID alapján lekérem ugyanazt az entitás.

Tehát most az A kontextusban lekért entitásom a bemódosított adatot tartalmazza, a B kontextusban lekért entitásom még nyilván még a régit. Szeretném felülírni a B-t A-val, hogy módosíthassam az entitás tartalmát.

 

problémám oka: szükségem van egy metódusra, aminek ha átadok egy entitást, akkor azt keresse meg az adatbázisban, és módosítsa be.

 

ui.: Nem tudom érthetően írtam e le, ha nem, akkor bocsi, és részletezem.

 

Segítséget köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.15 0 0 931

300.000Ft, privátban keress.

Előzmény: A Nagy Arnold (930)
A Nagy Arnold Creative Commons License 2013.10.13 0 0 930

Üdv.!

 

Nekem olyan kódra lenne szükségem ami tartalmazza C#-ban:

 

Megadott adat megadott IP-címre, adatbázisba pl felhasználók táblába loggedin legyen 1

és hogy onnan ugyan így kiolvasni és labelra írni ^^

 

szóval küldeni és kiolvasni adatbázisból/ba adatot

 

Fontos lenne!!

Devla007 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 929

Helló!
Számítógépről indított telefonáláshoz kérnék pár segítséget [C#-Hardver].
Szeretnék írni az egyik alkalmazásomba egy telefonálás funkciót, aminek a segítségével vezetékes és belföldi mobilhálózatokra tudnék hívást kezdeményezni.

 

A kérdésem itt az lenne, hogy ezen elképzelésemet hogyan tudnám megvalósítani. Nagyobb részt hardveresen, kisebb részt szoftveresen (c#).
Ez egy kisebb telefonközpont ként üzemelne. Milyen eszközök kelhetnek ehhez? Csak egy valamilyen VOIP szerver vagy esetleg más is?
Esetleg ismertek pár ilyen jónak mondható szolgáltatót?

 

A szoftverben meg csak elég lenne a VOIP szerver címét megadni és úgy működne?

 

Előre is köszönöm a válaszokat, mert nagyon fontos lenne!

 

Üdv:
Deval

NevemTeve Creative Commons License 2013.03.19 0 0 928

Önmagában egy nyelv nem cél, csak eszköz. Ha stabilan ismersz n nyelvet és platformot, egy n+1-ediket sem lesz probléma használni.

CSCoder Creative Commons License 2013.03.19 0 0 927

Cikkek/fórumok szerint az egyik technológia zsákutca, a másikat még x évig támogatja (Silverlight), a harmadikat z éve nem is fejleszti (pl. WinForms). Ezek után szerintetek mennyire érdemes a c#-t tanulni?

Captain Kirk Creative Commons License 2013.03.02 0 0 926
bocsánat elszúrta a formázást.
Captain Kirk Creative Commons License 2013.03.02 0 0 925
Sziasztok! Dinamikusan szeretnék adatbázis feldolgozni (feltölteni, olvasni stb...) éstaláltam ezt a szintaktikát.[Table]public class user{[Column(IsPrimaryKey = true)]public string Id {get; set}[Column]public string Name}Hogy lehet ezeket a Columnokat hasznosítani legjobban? Hogy hívják őket?Nagyon izaglmasnak tűnik, de még nem tanultunk hasonlóról főiskolán.
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.12.17 0 0 924

Igazában van egy komolyabb rész is, a felhasználó csalása elleni védekezés. Ugyanis hazudhat, és ekkor a program nem tud megfejteni, csak engedelmeskedik a nk válaszoknál kapott határkorrekcióknak, végtelen ideig.

Vagyis ki kell találni, miért csalt a felhasználó, meg kell neki írnia ezt a programodnak, és renonsszal be kell fejezni. (Pl. azt mondta 19-re, hogy nagyobb, de 20-ra kisebbet mond. Ez csalás, mert nincs 19 és 20 között újabb egésszám.)

Ez már érdekesebb programozási lecke.

Előzmény: davidka007 (923)
davidka007 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 923

köszönöm szépen ezzel nagyon sokat segítettél így már fog menni :)

Előzmény: ghoezeke mate (922)
ghoezeke mate Creative Commons License 2012.12.14 0 0 922

Sorban:

1. A program kérje be az alsó és felső határt billentyűről. Ellenőrizze, hogy also < felso.

Ha az ellenőrzés hibát ad, írja ki a figyelmeztetést, és kérje újra.

Ezt egy while ciklusban oldd meg.

 

2. Találd ki a számot.

 

3. A gép randomozzon egy számot (r) also és felso között, írja ki, és kérdezze meg, nagyobb, kisebb vagy egyenlő. Pl. n, k, és e karktereket adj felhasználói inputnak.

Ha e a te válaszod, írja ki, hurrá, és vége.

Ha n a válasz, a felso határt csökkentse r - 1-re.

Ha k a válasz, az alsot növelje r + 1-re.

Goto 3, vagyis ez is egy while.

Nem olvastam el a hosszú szöveged, de nagyjából ez szerintem a feladat.

Előzmény: davidka007 (921)
davidka007 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 921

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace ConsoleApplication1
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int min = 0, max = 0;
            int i, t = 0, a;
            Random vsz = new Random();
            a = Convert.ToInt16(vsz.Next(10));
           
            if (a % 2 == 0)
            {
                Console.WriteLine("{0} paros:", a);
            }
            else
            {
                Console.WriteLine("{0} paratlan:", a);
            }
           

            for (i = 0; i < 10; i++) if (a < min) min = a;
            for (i = 0; i < 10; i++) if (a > max) max = a;
            double k1 = (min + max) / 2, k2 = max;

            Console.WriteLine("Kerem adja meg a tippet: ");
            while (t != a)
            {
                t = Convert.ToInt16(Console.ReadLine());
                if (t < a) Console.WriteLine("A gondolt szám kisebb, mint a tipp. ");
                if (t > a) Console.WriteLine("A gondolt szám nagyobb, mint a tipp.");
                if (t == a) Console.WriteLine("Erre gondoltam");
            }




            Console.ReadKey();
        }
    }
}

 

na szval ez az én változatom csak ugy kellene hogy ne a gép adja  és én találjam ki hanem ugyan ez megfordítva.Erre nem tudok rájönni...

 

Előzmény: DJG (919)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2012.12.11 0 0 920

Pestiesen szólva:

 

Szar ügy

 

ZB

Előzmény: davidka007 (918)
DJG Creative Commons License 2012.11.30 0 0 919

Folytatás.

 

Nem fog menni, hiába. Évszázados alapszabály az internetes fórumokon, hogy házi feladatot más helyett nem írunk meg. Te kaptad, azért, hgy tanulj vele.

 

Kezdj bele, hozd ide azt, amit csináltál, majd akkor tudunk segíteni. Akkor sem írjuk meg helyetted, csak segítünk.

Előzmény: davidka007 (918)
davidka007 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 918

Rögtön az elején ha az eleje meg lenne a  fojtatást tudnám.

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (917)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2012.11.22 0 0 917

Hol akadtál el?

Előzmény: davidka007 (916)
davidka007 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 916

Írjon programot, amely egy számkitalálós játékot valósít meg, melynek során a program
kitalálja a felhasználó által gondolt számot!
− A játék elején a felhasználó adja meg azt az egész intervallumot, amelyből majd a program
által kitalálandó számot kiválasztja!
o Az intervallum határai egész számok legyenek, az alsó határ legyen kisebb, mint
a felső!
o A program ellenőrizze az alsó és felső határ helyes megadását, szükség esetén adjon
lehetőséget a helyesbítésre!
o Hibaüzenetet nem kell megjeleníteni, típusellenőrzést nem kell végezni!
− Ezután következik a játék:
A. A felhasználó gondol egy egész számot a megadott intervallumban. Ezt nem kell
beírnia, csak a játék alatt fejben kell tartania!
B. A program kiválasztja az intervallumból a középső értéket, és tippként kiírja a
felhasználónak.
􀂃 Ha az intervallum elemszáma páratlan, akkor a középső érték egyértelmű, pl.
a [3..9] intervallum középső értéke a 6.
􀂃 Ha az intervallum elemszáma páros, akkor a középső érték két szám is lehet, pl.
az [1..6] intervallum középső értéke lehet a 3 vagy a 4. Ilyen esetben a program
bármelyiket választhatja.
C. A felhasználó erre a következő három válasz egyikét adja meg:
1. Erre gondoltam.
2. A gondolt szám kisebb, mint a tipp.
3. A gondolt szám nagyobb, mint a tipp.
D. Ezután a program a válasz ismeretében folytatja:
􀂃 Az 1. esetben a játéknak vége, a program kiírja, hogy hány tipp után találta ki
a számot.
􀂃 A 2. esetben („A gondolt szám kisebb, mint a tipp.”) a program az intervallum
felső határát a tippnél 1-gyel kisebbre állítja.
􀂃 A 3. esetben („A gondolt szám nagyobb, mint a tipp.”) a program az intervallum
alsó határát a tippnél 1-gyel nagyobbra állítja.
􀂃 Pl. ha az aktuális intervallum az [1..7] és a gép tippje 4, akkor
• a 2. válasz esetén az új intervallum az [1..3]
• a 3. válasz esetén az új intervallum az [5..7]
E. A 2. és 3. esetben a játék a B jelű lépéssel folytatódik, mindaddig, amíg a program ki
nem találja a számot.
F. Ha a felhasználó helytelen választ ad meg a játék folyamán, vagy nem az intervallumba
eső számra gondol, akkor az intervallum alsó határa előbb-utóbb meghaladja a felső
határt. Ez esetben a program adjon hibaüzenetet!

 

 

valaki nem tud segíteni ebben?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.20 0 0 915
Ha debug módban futtatod, akkor a vs a debugolast konnyito környezetben futtatják, a kododat egy helper processzben futtatja, ez az a process. Ha nem debuggolod, akkor a rendes processzt indítja.
Előzmény: Törölt nick (914)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.20 0 0 914

Sziasztok!

Egy wpf program csak úgy jelenhet meg a feladatkezelőben, hogy <név>.svchost.exe? mert nekem mindig ilyen alakban fut, és nem <név>.exe-ként.

Neten próbáltam keresni erre magyarázatot de elég nehéz elindulni... szóval valaki tudja mi ez az egész?

E94.16F Creative Commons License 2012.07.17 0 0 913

xmlreader? vagy sima streamreader nem jó?

Előzmény: Vary88 (911)
Vary88 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 912

Persze az ID nem ugyanaz, meg a név sem...

Előzmény: Vary88 (911)
Vary88 Creative Commons License 2012.07.16 0 0 911

sziasztok, xml fájlom így néz ki:

<Names>

  <date>

    <ID>0</ID>

    <Firstname>Rogán</Firstname>

    <Lastname>Kelemen</Lastname>

  </date>

  <date>

    <ID>0</ID>    

    <Firstname>Rogán</Firstname>

    <Lastname>Kelemen</Lastname>

  </date>

</Names>

 

Hogyan tudok readdel végigfutni rajtuk? Valahogy a readelementet kellene szerintem használni, de nem értem hogy működik.

ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.12.07 0 0 910

Ezt nézd meg:

 

https://devportal.hu/content/nincsmitkodolnom.aspx

 

ZB

Előzmény: hejnemöjne30 (908)
Devla007 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 909

Hali

Nos, a problémám a következő:
Régebben írtam egy helyi hálózaton futtatható chat programot. Az idő előrehaladtával ez a program egyre több dologra volt képes nem csak a chat-elésre, viszont menet közben felmerült az igény arra, hogy ezt a programot ne csak alkalmanként lehessen használni, mikor mindenki lan-ba van, hanem mindig, mondjuk az internet segítségével. Nos, és én ebbe kérnék segítséget. Keresgéltem a neten, de nem nagyon találtam olyan leírásokat amik nekem jók lettek volna.
Úgyhogy ezzel kapcsolatosan lenne néhány nagyon kezdő kérdésem.
Először is én azt nem értem, hogy két gép hogy képes megtalálni egymást a neten keresztül.
Lan-ba még tudom, hogy hogy megy ez a folyamat, de neten nem. A dolog elképzelését nehezíti az, hogy ügyebár a legtöbb embernek dinamikus ip-je van és közölük sokan használnak otthon routert is amire legalább két gép rá van kötve. Kérdem én, akkor így hogy tudom megtalálni a másikat? Mi legyen a cím, ahova küldöm az adatokat?
És a másik megtalálása megvalósítható-e szerver nélkül? Mármint ezt úgy értem, hogy nekem nem nagyon van fix ip-s szerverem, amin futtathatnék különféle programokat, szal nekem valami olyan szerver megoldás kéne ami ingyen elérhető, mint pl. néhány tárhelyszolgáltatás a neten (pl.: uw.hu)
Szóval egy szó mint száz, én ebbe kérnék segítséget, hogy h. tudok kommunikációt létrehozni két program között az interneten keresztül....
C# kódokat is küldhettek, csak magyarázatok is el... :D

Előre is köszönöm a segítséget!

hejnemöjne30 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 908

Sziasztok!

 

 

C# tanárt vagy hamarosan induló tanfolyamot keresek.

 

Captain Kirk Creative Commons License 2011.10.04 0 0 907

sziasztok, adott a következő (C#) probléma:

a form1 classból (amit alapból legyárt a C#) használom a this.Controls.Find("a", true) -t.

Na már most, és csináltam egy saját objektumot is, nevezzük obj1-nek. ebben példányosítottam a form1-et f1 néven,

de amikor onnan akarom meghívni a Controls-t a következő módon: f1.Controls.Find("a", true)-t akkor futtatáskor egy csomó hibába

fut, amit a Form1.Designer.cs-ben talál. Mindig másba köt bele, és nem értem hogy miért. írok egy példát;

vagy egy ilyen sor hogy :

this.ResumeLayout(false); és erre "StackOverflowException was unhandled" hibát dob.

A kérdésem az lenne hogy hogyan tudnám a obj1-ből megnyitni a form1 Controlsját?

 

választ előre is köszönöm (ha túl nagy baromságot tettem fel akkor bocs [de azért válaszoljatok légyszi :D])

 

Captain Kirk Creative Commons License 2011.10.03 0 0 906

Köszönöm szépen, sikerült

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.01 0 0 905

A tömb példányosítása után csak egy üres tömböd lesz. Azt még fel kell tölteni példányokkal, pl egy for ciklussal.

Előzmény: Captain Kirk (903)
AlterEgo5561 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 904

C++ <> C#

Előzmény: sztárszkiéshács (901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!