Keresés

Részletes keresés

mariko629 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 5071

mondjátok meg nagyokosok, mi legyen,
ki ne legyen miközülünk maholnap és ki legyen,
ki legeljen penneágyon rozmaringos mellfilét,
ki pecázza kukából a halolajos kiflijét,

ki rágja a Cafe Picard mascarponés pitéjét,
ki mossa a Szentiványi nagyságosék bidéjét,
kinek kelljen éjjel-nappal folyton-folyvást igyekezni,
kit lehessen kapásból és szemtől szembe letegezni,
ki ne jusson ötről hatra, kinek fussa futópadra,
Pulára meg Balira, kit vegyenek palira,

kinek legyen hobbija a népi magyar hagyomány,
kinek jusson másfél bála angolpólya-adomány,
kinek bocskor, rámás csizma, cifra mente, kacagány,
kinek jusson, mér’ is jutna, szar se jusson, ha cigány,

na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen,
ki ne legyen miközülünk maholnap és ki legyen,
ki rakja ki carrarai márvánnyal a klotyóját,
kinek pakoltassák ki a pénztárnál a motyóját,

 

ki zúzzon ki Rómába, hogy láthassa a piétát,
ki nyomassa ezerrel a déligyümölcs-diétát,
ki merengjen el egy régi, feudális szokáson,
kit érjenek állítólag kisebb bolti lopáson,

kinek legyen ad absurdum reklamálni mersze,
ki merjen a jogaiért kiállni, na persze,
kinek legyen dilije a kuszkusz meg a falafel,
ki próbálja nem feladni, végül mégis adja fel,

na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen,
ki ne legyen miközülünk maholnap és ki legyen,
ki költözzön proli szagtól fuldokolva Budára,
ki költse egy komplett pesti panel árát dudára,

ki ápolja klinikán az egészséges körmét,
ki válasszon rövid utat, ki pedig a görbét,
ki lásson a Hun West Travel irodával világot,
ki álmodjon zöld fű közé piros, fehér virágot,

ki ültessen minden kerti törpe mellé tuját is,
ki adja az ártatlant, de hogyha kell, a buját is,
ki rendeljen ülőbútort magának a neten,
kik lakjanak egyetlenegy félszobába' heten,

na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen,
ki ne legyen miközülünk maholnap és ki legyen,
ki utazzon még a világ végére is kocsival,
ki tudjon le minden bajt egy odavetett bocsival,

ki vegye a nyakába egy papucsér' a plázát,
kinek vigye el a bank a vakolatlan házát,
kinek legyen párnája a hugyos-sáros aszfalt,
ki foglaljon négy személyre, ablak mellé asztalt,

kinek legyen jelszava a részvét és a szeretet,
kinek kelljen beszerezni tüdőszűrő-leletet,
ki kerüljön révületbe Csaba testvér szent szavától,
ki keljen ki magából egy utastársa testszagától,

na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen,
ki ne legyen miközülünk maholnap és ki legyen,
ki járkáljon házastársi javallatra botoxra,
kit vigyenek akarata ellenére detoxra,

kinek kelljen másnap délig étlen-szomjan kibírni,
kit lenne szép most azonnal puszta kézzel kinyírni,
kinek hozzon télapócska sárgarézzel teli zsákot,
ki hordja ki lábon hol a tüdőgyuszit, hol a rákot,

kinek legyen igénye a könyvre meg a mozira,
ki próbáljon belógni egy kulturáltabb slozira,
kinek kelljen nap mint nap a Vágóhídig bliccelni,
kinek legyen – láthatólag – kedve most is viccelni,

na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen,
ki ne legyen miközülünk maholnap és
ki legyen, kinek legyen névre szóló szekrénye a Gelázsban,
ki aludjon álmában egy jó kis fűtött garázsban,

ki nevezze komenista fertőnek a Dagályt,
kinek sértsen már a puszta létezése szabályt,
ki akarja hóban-fagyban kivárni a sorát,
kinek kelljen tele szájjal dicsérni a borát,

ki hurcolja fel-alá az interspáros batyuját,
ki átkozza el a saját sose látott anyuját,
ki feküdjön hol itt, hol ott, mint a kilőtt állat,
ki rándítson haladtában szemlesütve vállat,

na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen,
ki ne legyen miközülünk maholnap és ki legyen,
ki csinálja új kecóját trendire és takarosra,
ki próbáljon mindenáron bejutni a fapadosra,

ki locsoljon François Voyer konyakot a kivire,
ki gondoljon tehetetlen haraggal a gyivire,
ki tegye le egyik percről másikra a piát,
ki próbálja kivenni a lelencből a fiát,

ki lomizzon kisbiciklit, dínókat meg törpöket,
ki ugassa le az undok, játszótéri kölköket,
ki lássa a sajátját a más ölében csicsikálni,
ki próbálja magát minden karácsonykor

kicsinálni, na most akkor mondjátok meg nagyokosok, mi legyen,
ki ne legyen miközülünk maholnap és ki legyen,
kinek legyen tiszta sor, hogy haladás vagy haza,
kinek legyen úgy, hogy többé ne mehessen haza,

kit várjon a boldogság kék tengerén egy bárka,
kit viszont a vácrátóti köztemető árka,
kinek jusson éppen elég hely az isten tenyerén,
Budafokon, Budaligeten és Mátra-terenyén,
Békésbe' és Hevesbe',
s ki menjen a levesbe.

borzassün Creative Commons License 2012.06.01 0 0 5070

Nos erre a választ sem a nagyembertől,sem a csicskásaitól sem fogod megkapni.

 

Gondold csak végig valyon miért is nincsenek a nyílvános szerződések között feltüntetve 2010-től napjainkig (megjegyzem 2012 I félévében egyetlen szerződés sem nyílvános valyon miért is?) hogy mely cégekkel kötöttek szerződést ennek a beton platznak az összetákolásához.

 

Hogy miért is nincsenek fenn,hát egyszerű,mert korábban azoknak a cégeknek mögé lett nézve és a személyes kapcsolatok hamar kimutathatók voltak. Most egyértelműen titkolózás és a büdös nagy hallgatás van. Nem gyanús az, hogy bármit kérdezónk csak a csicska meg a nem eredeti magyar ugrik válaszolni. Már a pancserfirkászt is suttba téve csak ez a kettő nem kapott még szájkosarat.

 

Szóval a térrel kapcsolatban IS!!!! sok a susmus. DE!!!!!! persze ez a sok beeee-t nem érdekli,mert a nagyember aztat mondotta,hogy.......

 

Ne is csodálkozz rajta, hogy sokakat nem érdekli,meg szerintem te sem fogod megtudni, amikor sokan még azt sem tudják, hogy ki a képviselő a lakhelyükön, sőtt azt sem tudják melyik választó körzetben laknak.

Előzmény: belaerd (5064)
kolyok53 Creative Commons License 2012.05.31 0 0 5069

A kérdés jogos! Bár azt hiszem, az érdi közéletben járatosabb topiktársak tudnának válaszolni.

Előzmény: belaerd (5064)
ilona45 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 5068

Valószínű, csak porhintés volt a földmunkák elkezdése. ( A pláza stop lehetett  az ok. Így már hivatkozhattak arra, hogy ők már hozzáfogtak az építkezéshez...)

 

És tényleg, eltüntették a tájékoztató táblát is.

Előzmény: Törölt nick (5065)
ilona45 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 5067

 

Ez jó  ....!:)

Előzmény: erdiember (5066)
erdiember Creative Commons License 2012.05.24 0 0 5066

Ott épül majd az újabb uszoda!

Előzmény: Törölt nick (5065)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 5065

Mi lesz a Bem-téri Intersparral. A mltkor azt olvastam az Érdi Újságban, már csak valami apróság hiányzik az építkezés megkezdéséhez. Azóta lekerült a tájékoztat tábla a telekről!

belaerd Creative Commons License 2012.05.24 0 0 5064

Tisztelt Polgármester úr!

 

A minap, sétálgattam a „főtéren”, megkapargattam a fém padokat (nem aranyból vannak), megnéztem a burkolatot (az nincs márványból), majd a végén elolvastam a táblát.

 

Ezek után csak egy kérdésem van: Hányszor 10 milliót sikerült zsebre tenni a több mint 832 millióból?

Előzmény: erdlako007 (5062)
ilona45 Creative Commons License 2012.05.22 0 0 5063

Tisztelt Polgármester Úr!

 

A lőtér beépítésével kapcsolatos közgyűlési határozatban nem szerepel az, hogy a fejlesztési terv összhangban van-e a 2011-es agglomerációs törvénnyel.

 

Az említett törvény az 5 hektárnál nagyobb zöldfelületek esetében kizárja a lakó és telelepülésközponti vegyes kategóriák alkalmazását.

 

A 7., 8.§ alapján pedig csak sportolási terület, illetve oktatási, egészségügyi célú fejlesztés valósítható meg.

 

Az adott területnek legfeljebb 30%-a kerülhet beépítésre, 70%-án beépítésre nem szánt terület alakítható ki.

 

A fentiek alapján Ön szerint az elfogadott határozat megfelel ezeknek a kritériumoknak?

 

Semmi esetre NEM!!!!

erdlako007 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 5062

Épülni?

Macerás. Kövek, zaj, gépek. Sok ember, sok kifogás. Felesleges.

Tervezni!

Tiszta munka, baj nem lehet belőle.

Előzmény: pop-ey (5059)
RA-TATA Creative Commons License 2012.04.12 0 0 5061

Ugyan annyi fog megépülni mint az Aba utcai hídból!

Előzmény: pop-ey (5059)
erdlako007 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 5060

Megbízható cégek tervezték meg a koncertet. (Lásd Aba u.-i kishíd) Minden törvényes.

 

Előzmény: pop-ey (5058)
pop-ey Creative Commons License 2012.04.12 0 0 5059

Az is hírlik, hogy a tervezésre lesz elég a bevétel összege.

 

Akkor miből, mi fog épülni?

Előzmény: pop-ey (5058)
pop-ey Creative Commons License 2012.04.12 0 0 5058

Az a hír járja, hogy egy millió körüli ősszeg jött be az Artézi-kút felújítása érdekében szervezett koncert belépőiből.Ugyancsak hírlik, hogy több mint 300 jegy kelt el.

No akkor számoljunk! 300X5000~ 1.500.000. De ha azzal számolunk, hogy az első 4 sorban 10.000 volt egy jegy akkor itt már kellene lenni 6-800.000 forintnak és a többi 220 jegyre 1.000.000 forintnak. 

Így azért többnek kellene kijönni a jegyekből. Mennyi is akkor a tényleges bevétel?

erdlako007 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 5057

Elég régen tisztelte meg választóit ezen a nyilvános fórumon.

De a remény.......

Előzmény: értelek? (5056)
értelek? Creative Commons License 2012.04.11 0 0 5056

Azt gondolom, hogy ez a téma annál komolyabb, mint az OFF és ON.

 

Azon túl a polgármester úr is illetékes válszolni szerintem...

Előzmény: erdlako007 (5055)
erdlako007 Creative Commons License 2012.04.08 0 0 5055

Egyébként mivel újra él az OFFOLDA topik, ezt ott beszéljük ki a továbbiakban.

 

Itt várjuk továbbra is T.M.A. eljövetelét közénk.

Előzmény: értelek? (5053)
erdlako007 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 5054

Ez az állításod a valóságtartalmát illetően igen komoly kihívásokkal küszködik.

 

Az elmúlt hónapokban köszönhetően a töretlenül emelkedő repbenzin áraknak és az általános gazdasági helyzetnek, úgy Tököl, mint Budaörs forgalma durván csökkent. Kb. a 40%-a a forgalom a szokásos tavaszinak.

Részben azért is, mert a kisgépes állomány bő 50%-át kitevő MRSZ üzemeltetésű gépállomány hónapok óta le van tiltva, földre kényszerítve. Dunakeszi bezárva.

 

Ferihegyről, mint nagygépes forgalomról a Malév bukta után szintén ez mondható el. Itt kb. a régi forgalom a 60%-ára esett vissza.

Ezek a tények.

Persze a szubjektum lehet más.

Előzmény: értelek? (5053)
értelek? Creative Commons License 2012.04.07 0 0 5053

Eltűnt a reptéri topik is.

 

A repülők egyre nagyobb sűrűséggel és zajjal keringenek a város felett.

 

Kit kell kérdezni az engedély ügyében?

 

Talán szivességet teszek, ha itt kérdezem és a kérdés "illetlensége okán" ezzel a topikkal történik valami???? 

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5050

Szeretném, ha nem lenne igazad.

Nem hiszem el, hogy nem látják azt, hogy a mocsok úrrá lett a város legtöbb részén.

Sokan szeretnénk, ha egy rendezettebb, tisztább településen élhetnénk.

Persze, ehhez sok ember magatartásán kellene változtatni.

 

Ami valóban nem szimpítikus, az az, hogy az ide írottakra egyetlen válasz nem érkezik.

Tulajdonképp azt érzi az ember, nem foglalkozik, nem érdekli az az érintett úriembert az ide írott problémák.

 

Hm..........

Előzmény: Törölt nick (5049)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.14 0 0 5048

Tisztelt András!

 

Több embert tessék a közterületekre vezényelni, akik komoly bírságokat szabhatnak ki a szemetelőkre! "akár egy eldobott csikkért is"Ha példát statuálnak, talán csökkenni fog a szemetelések száma.

A szociális támogatásban részesülők és különböző támogatást kapó érdi lakosok, nyugodtan megfoghatják a lapátot, seprűt, szemetezsákot és takaríthatnák a közterületeket. Valamit, valamiért alapon.

Legyen ki ellenőrzi ezeket a munkálatokat, és amennyiben nem megfelelő a munkavégzés, tessék felelősségre vonni a munkáért felelős dolgozót.

 

Az M7, lehajtó melletti zöldterület katasztrófális kinézetű, a fő közlekedési utak nem mellékesen, a mellékutcákról  szót sem említenék.

 

A városközponttól eltekintve, a település nagy része szemétben úszik!!!

 

Köszönöm a jóérzésű emberek nevében!

 

 

 

Diótörő Creative Commons License 2012.03.09 0 0 5047

Nem tudtam hova írjam ezt a témát, hát ide írom:

Pár napja megjött a postán az ingatlanadó két csekkje.Kicsit vártam, hátha jön a gk. adó is és akkor egyszerre.

Aztán ma befizettem, mert arra jártam és mire hazaértem, megjött a gk. is !!

Na most mi lenne, ha egyszerre küldenék?

Pár ezer embernek nem kellene kétszer mennie , a Postának is jobb lenne, nem beszélve a Hivatalban a kevesebb sorban álló emberről.

Lehet, hogy ez két téma, de talán menne egyszerre is.

Aztán aki vállalja, az kérhetne egy csekket is és akkor pláne kevesebbszer kellene menni, a pénz meg a Polg.M.-i Hivatalban romlana, netán még kamatozna is.

laszlohalasz Creative Commons License 2012.03.05 0 0 5046

És végezetül:

 

Egyébként Bilau úr nagyon jól tette, hogy móresra tanította a csavargókat és bezsebelte a nagy lóvét.

Csak sajnos a város pénze bánta.

 

Ugyanez lesz a tanárnő ügyében is, egy - két jellemtelen önkormányzati alak móresra lesz tanítva és a tanárnő is be fogja zsebelni a közel tíz éve tartó meghurcolásáért a sok milliós kártérítést...


(De mindent el fogok követni, hogy ezek az alakok érezzék a tettük súlyát, viseljék az aljasságuk terheit és ne a város károsodjon.)

Előzmény: laszlohalasz (5045)
laszlohalasz Creative Commons License 2012.03.05 0 0 5045


Folytatva az előzőket:

 

Persze egyáltalán nem kárhoztatom azokat sem, akik nyíltan nem mernek fellépni, mert félnek a bosszútól...

 

Mert hiába dumál a T. Mészáros a tv interjúban arról, hogy (nem szó szerint idézem) ismeretei szerint soha senkit retorzió még nem ért azért, mert kritikusan, vagy bírálóan nyilatkozott dolgokról.

 

Nos, ez véleményem szerint úgy hazugság, ahogy van. 

Példa erre a tanárnő esete.

Mert amikor a tanárnő lakás ügyében kiderítettem, hogy milyen lenyúlások és hány milliós simlis manipulációk folytak hosszú éveken keresztül az önkormányzati lakásokkal kapcsolatosan egyes önkormányzati alkalmazottak részéről és megtettem például a T. Mészáros felé a bejelentést, akkor vizsgálat helyett mi is történt?
 

A derék és korrekt T. Mészáros ahelyett, hogy tisztességgel kivizsgálta volna az ügyet, a szemetek védelmében aljasnál is aljasabb eszközök alkalmazásával végül is elérte, hogy a tanárnő 25 év becsületes munka után kénytelen volt nemcsak kiköltözni a lakásból és elhagyni az állását, hanem még a várost is el kellett hagynia.

Szóval nincs retorzió, mi T. Mészáros?

 

Ám ez sem volt elég ennek az - nem is tudom, hogy jellemezzem - alaknak, bosszúból még a mai napig is folytatódik a szemétkedés és ahol csak lehet utánanyúl (vagy utánanyúlat valamelyik köcsög beosztottjával) a tanárnőnek.

 

És ez mi, T. Mészáros? Nem retorzió?

Persze tisztában vagyok azzal, hogy a fő célpontja a T. Mészáros véleményem szerint aljas bosszújának én vagyok, csak hozzám nem ér el, ezért áttételesen - tudva, hogy a tanárnő közel áll hozzám - így próbál mégiscsak rajtam bosszút állni.

De hát a fák nem nőnek az égig és ezt hamarosan meg is fogja tapasztalni.
Egy ártatlan ember tönkretételéért felelnie kell. És ez független attól, hogy polgármester marad - e, vagy sem.

 

A tanárnő ellen - főleg a T. Mészáros által - elkövetett aljasságok a www.halaszlaszlo.atw.hu honlapomon tanulmányozhatók, de sok érdekes dolog található benne az önkormányzati "lakásgazdálkodással" és néhány önkormányzati alakkal kapcsolatosan is hiteles iratokkal illusztrálva.

 

 

Előzmény: laszlohalasz (5043)
laszlohalasz Creative Commons License 2012.03.05 0 0 5044

Bocsánat, de elírtam.

 

Javítás:

 

www.laszlohalasz.atw.hu

Előzmény: laszlohalasz (5043)
laszlohalasz Creative Commons License 2012.03.05 0 0 5043

Véleményem szerint teljesen mindegy, hogy Bilau úr milyen indokból, de igen sokat tett itt a fórumon is (de máshol is) azért, hogy fény derüljön egy csomó piszkos lenyúlásra.

Mégpedig tette ezt a jelenlegi városvezetés helyett, akinek pedig esküben foglalt kötelezettsége lenne mindezt megtenni. És mégsem teszi. Hogy miért? Hülyeségből? Hozzá nem értésből? Cinkosságból? Erről ki - ki alkossa meg a saját véleményét.

 
Ezért Bilau úr felé a bírálat helyett inkább elismeréssel kellene adózni.


És persze azok felé is, akiknek nemcsak a szájuk jár és a fórumon névtelenül mernek csak pufogni, hanem érdemben is tesznek (vagy legalábbis megpóbálnak tenni) dolgokat.

Ha több ilyen lenne és rendszeresen bombáznák a különféle hatóságokat a bejelentésekkel biztosan már régen nem itt tartana a város. Mert egy ember kevés, kettő - három - öt még mindig kevés, de ha hetente száz meg száz bejelentés lenne, azt már bizony nem lehetne a szőnyeg alá söpörni.

Az adatok elérhetők akár a www.meggyesek.hu akár a www.erdlako.hu akár a www.laszlohalasz.hu honlapokon.


Szóval nem Bilau urat kéne bírálni, hanem cselekedni kellene.

Előzmény: Törölt nick (5042)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.02 0 0 5040

Hogyan áll a futó rendőrségi vizsgálat? Mikor évül el az eljárás? Ha adott időpontig nem történik meg a vádemelés, kútba esik az eljárás.

Erre játszanak?

h-mester Creative Commons License 2012.03.02 0 0 5039

én is kaptam jó néhány névtelen levelet. Az egyikre máig határozottam emlékszem: fiatal, női írás. Arról szólt, hogy az apja mit hallott a Tornácosban (ez egy Felső utcai kiskocsma) egy hivatali dolgozótól. A névtelen levelet átadtam a könyvvizsgálónak, aki két hét múlva írásban részletesen kifejtette, hogy a "feltevés" megalapozott és miért, hogyan fordulhatott elő. Ezt követően két munkatársaimtól váltam meg, az egyik a pénzügyi iroda vezetője volt. (Utána lehet nézni: 1995-96 nyara?) Soha nem beszéltem ennek az ügynek a részleteiről. + 1 dolgozó önként ment el a pénzügyről, s nem hitte el nekem, hogy nem volt tudomásom a vizsgálatot kiváltó ügyekről.)

 

A lényeg: a névtelen levélnek is lehet valóság tartalma, csak írója valami oknál fogva nem vállalja fel a nyilvánosságot. És ezért a felelősség minket terhel: akkor engem, most TMA-t. (És természetesen a "demokratikus nyilvánosságot"!) H.B.

Előzmény: bugadoktor (5036)
hederg Creative Commons License 2012.03.02 0 0 5038

Azt nem tudom mi a valóságtartalma ennek a levélnek.

De visszatérve Orbán és a Fidesz eddigi gakorlatára, arra hogy a saját szemétdomját titkosan örzi, nem kaparász benne amely az igazat negvalva igen visszataszitó, ugyanakkor alkalmas arra a maradék bizálmat is aláássa.

 

Nos. Ez egy feljelentés. Ezt ki kell vizsgálni. Ha vizsgálni kell akkor azt alaposan kell elvégezni.

Ez egy eset.  ( a sok hasonló közül)

Itt az idő a törvényesség , az apparátus, az új szellemiség vizsgáját megejteni.

Miért?

Azért mert sokan vizslatját ezt a forradalmat, az új hatalmat. Bizonyitani kell a pártatlanságot.

 

A levél handvétele, a tapasztalt elkeseredés nem egyedi. Lenne hozzáfüznivaló, példa nem egy.

De ez csak vélemény. Vélemény és nem feljelentés,vagy igazak vagy nem,kitudja. Nem érdi ügyek.

 

Nos lássuk a farbát!

 

 

 

 

 

aramjs1 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 5037

Fonhat majd sok ilyen irattárolót...

Előzmény: bugadoktor (5036)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!