Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.14 0 1 2205

Szerintem stratégiailag mindenképpen Nizza a nyerő. Az olcsó buszjeggyel kb mindenhová el tudtok jutni. Ugyan a menetrendet most nem néztem meg, de szerintem késő este is simán vissza tudnátok jutni Monacoból is, így meg tudnátok nézni este, kivilágítva is. Minden nap időben el tudtok indulni, nem vesz el a napjaitokból időt a folyamatos ki-bepakolászás, a szálláshelyek megkeresgélése. Ráadásul, mivel ősszel utaztok, a programba beleszólhat az időjárás is, ha egy szálláson vagytok, rugalmasabban lehet alakítani a programot is az időjárás függvényében.

De hát nyilván ez csak egy vélemény a részemről, mondjuk úgy "hangosan gondolkodom".

Engem pl kimondottan tud stresszelni a többszállásos utakon a szállásváltás napja.

Én sem vagyok túlságosan otthon francia viszonylatban (kivéve Párizs), sajna a tavalyra tervezett nagyobb lélegzetű Riviéra elmaradt, az utitervemet megtartottam, remélem valamikor máskor még megvalósítom. 

Előzmény: noresz87 (2204)
noresz87 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 2204

Igen, erre én is gondoltam, hogy egy helyen legyünk és csillagtúrázzunk. Igazából a szállásokat jó árban meg tudom oldani (utazási irodában dolgozom) 

Monaco-t mindenképp szeretnénk este is látni, így az biztos marad, még Cannes-ban lehet, hogy 2 éj lesz és Grasse-ba csak felmegyünk. Antibes nem tudom megér-e egy napot és estét. Viszont ha Cannes-ban lennénk több éjszakát, ott is elmenne az idő az utazgatással, pl.:Cannes-Antibes, aztán vissza, aztán fel Menton, ugyanazt járnánk megint. Ezért gondoltam, hogy elindulunk "lentről" és vissza.

De ha van ötleted vagy leírnád, hogy te hogy csinálnád, szívesen fogadom. Sokat utazom, de én a görög szigetugrálós nyaralásokban vagyok otthon inkább, ill. Olaszország.

Franciaországban csak hajón dolgoztam, ill.ott álttunk sokáig és onnan indultunk, de ennyi. :(

Előzmény: Törölt nick (2203)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.14 0 1 2203

Azért én ezt átgondolnám. A sok helyen egy-egy éj nagy hátránya, hogy napi szinten kell cuccolni, reggel a szállást elhagyni, a másikra átmenni, azt megintcsak megtalálni, cuccot otthagyni, mert a szállás még nem elfoglalható, délután-este visszamenni kicuccolni, aztán másnap előlről ugyanezt.

Szerintem ez rengeteg holtidő, arról nem beszélve, hogy egy éjszakára a szállás fajlagosan mindig jóval drágább, mint 3-4-stb éjszakára.

Én inkább egy stratégiailag jó helyet keresnék, ahonnan lehet az általad leírta helyekre csillagtúrázni.

Előzmény: noresz87 (2201)
Flower2000 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 2202

az antares hostal itt van mellettem most mallorcan. ugyhogy spanyol lehet vagy ilyesmi. 

Előzmény: noresz87 (2201)
noresz87 Creative Commons License 2018.06.14 0 0 2201

Akkor azt lehet kihagyjuk. Egyébként 9,6-os értékelésű a hely (Hostel Antares), 4 éjre 32.000 Ft lenne kettőnknek.

Ezzel a hét napos buszjegy tömbbel és buszokkal még nem vagyok tisztában, nem tudom, hogy lenne jobb, ill. amit kitaláltam arra jó-e a tömb.

Először így terveztem: 8:40-kor szállunk le Nizzában, onnan Cannes (1 éj), Grasse (1 éj), Antibes (1 éj, elvileg Cannes-ból a 200-as busz jó erre), Menton (1 vagy 2 éj), Monaco (1 éj, akkor ha Mentonban is csak egyet leszünk), Eze, és végül Nizzában 4 éj.

De arra is gondoltam, hogy Antibes-Cannes-Grasse-Menton-Moncao-Eze-Nizza. Tudom, hogy a vonat gyorsabb, de mindenképp buszozni szeretnénk, ugyanakkor a felesleges utakat el szeretném kerül.

Előzmény: Flower2000 (2200)
Flower2000 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 2200

hat a nizzai vasutallomas közvetlen környeke arabnegyed. Teljesithető amugy amit leirtal.

Előzmény: noresz87 (2199)
noresz87 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 2199

Sziasztok!

 

Tegnap végre megvettem a repjegyeket, 20% kedvezménnyel. 10.18.-10.27-ig, tehát 9 teljes napot leszünk a riviérán.

Ebbe szeretném ha beleférne: Cannes (és Ile Sainte Marguerite) Grasse, Antibes, Nizza, Eze, Monaco, Menton.

Mennyire teljesíthető ez?

Cotedazur-card-ot nézegettem+hozzá a 7napos buszos pass-t (15€)

Cannes-ban a Chanteclair hotelt néztem, járt már ott esetleg valaki? Ill. Nizzában mennyire biztonságo a vonatállomás körül foglalni?

 

Kobzoska Creative Commons License 2018.06.12 0 0 2198

Úgy emlékszem, a vonat jóval drágább lett volna.

Előzmény: aszofi (2196)
szofi762 Creative Commons License 2018.06.10 -1 0 2197

Nem gondolnám hogy november eleje és vége között nagy különbség lenne az időjárásban.  Mi azért megyünk az elején mert akkor indulnak az első járatok...

Előzmény: aszofi (2192)
aszofi Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2196

Miért busszal mentetek Nizzából Marseille-be? A vonat drágább volt sokkal, vagy más egyéb okból kifolyólag?

Előzmény: Kobzoska (1810)
aszofi Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2195

Köszönöm! Bár szívesebben venném, ha bázisunk valami kis eldugott helyen lenne, de nyilván onnan nehezen megoldható a közlekedés autó nélkül.

Előzmény: Kobzoska (2194)
Kobzoska Creative Commons License 2018.06.09 0 1 2194

Ha tömegközlekedtek, akkor szerintem az a legjobb.

Előzmény: aszofi (2193)
aszofi Creative Commons License 2018.06.09 0 0 2193

Ill. egyébként Nizzában érdemes megszállni, az a legideálisabb kiindulópont (tömegközlekedve)?

aszofi Creative Commons License 2018.06.09 -1 0 2192

Köszönöm, így akkor nekünk is biztos, hogy a szállásunk Marseille-ben lesz.

 

A nizzai-i részhez...az az igazság, hogy már - igaz, hogy kb. ezer éves - de Monte Carloban, Cannes-ban, Antibes-ben már voltunk, "ők" annyira nem mozgatnak meg. Szóval abban szeretnék ötleteket kérni, hogy nizzai kiindulási ponttal mely' falvakat, városkákat, stb...lehet megközelíteni tömegközlekedve, mondjuk max. 1-1, 5 órás menetidővel számolva.

 

Az mondod, hogy érdemesebb inkább november eleji dátumokat nézegetni?

Előzmény: szofi762 (2191)
szofi762 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 2191

Hát kérdés hogy Marseille környékén mit akartok megnézni. Ha városlátogatások érdekelnek mint pl. Arles, Avigon akkor esetleg választhatjátok szállásként Aix en Provence városát ami Marseilleből vonattal, busszal 20 perc. Sőt még a reptérről is megy oda buszjárat. November végén az már valószínűleg elég kihalt lesz, nem fog turistásnak tűnni. Azzal viszont kalkulálj hogy Aix-ben a TGV állomás ahonnan a gyorsvonatokkal minden könnyen elérhető az nem a városban van hanem annak szélén, gyalogosan nem megközelíthető távolságra!

 

November időjárása: Bármi lehet, lehet szép napos idő is de sanszos az eső is. Mi voltunk egyszer október elején, még fürödtünk a tengerben. Most november első hetében megyünk, hát egy 20 fokra számítok, de ha csak 15 lesz az sem baj!

Marseille tömegközlekedése teljesen rendben van, 5 euróért veszel egy napijegyet és mehetsz minden felé, a vasútállomás is a központhoz közel van. A 82-es busz a kikötőből megy végig a part mentén, nagyon szép útvonal. Luminybe kimentek a 22-es busszal (remélem jól emlékszem) és onnan kirándulhattok a Sugiton öbölhöz, hajóval a Frioul szigetekre, busszal Cassis, vonattal szinte bármerre, TGV-vel Avignon kevesebb mint egy óra és Martigues, Nimes, Arles..... stb . Szóval mi biztos megint Marseille-ben alszunk... ;)

 

Előzmény: aszofi (2190)
aszofi Creative Commons License 2018.06.08 0 0 2190

Sziasztok!

Terveim szerint novemberben (inkább a végén) összesen 7 éj Nizza és környéke ill. Marseille és környéke lenne az áhított cél.

Alapvetően tömegközlekednék. Marseille-be érkeznénk Bp-ről, majd Bp-re Nizzából.

Volt így már valaki?

Vonatjegyet nem nézem még Nizza- Marseille tekintetében.

Ahogy olvasgattam már valamelyest, Nizza és környékén nagyon jó a vonat ill. egyes esetekben a busz közlekedés.

Nem tudom ez a marseille-i részre (környékére) is érvényes-e?

Szállás tekintetében: ha lehet nem Nizzában és nem Marseille-ben szeretnék megszállni (ketten megyünk a férjemmel), hanem inkább valami kis kevésbé turistás, ámde tömegközlekedés szempontjából ideális kiinduló pontot keresek.

Nyilván ha a két nagyvárosból a legjobb közlekedni, akkor egye fene, az is elfogadható :-)

Időjárás tekintetében mire lehet számítani? (a fürdőzés nem cél :-) )

repvez Creative Commons License 2018.06.02 0 0 2189
Kobzoska Creative Commons License 2018.06.02 0 0 2188

Mi két éve itt voltunk, villamos és a reptérre menő busz (talán a 23-as?) megállója is a közelben.

 

https://www.airbnb.hu/rooms/10533650

Előzmény: Ravenx (2186)
niki159 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 2187

sziasztok!

én is szállás után szeretnék érdeklődni. tud valaki esetleg egy olyan helyet, ahol ketten a párommal el tudunk tölteni 10 napot (földi halandónak is megfizethető áron)? Nizza és monaco, 07.22-08.03 között valamikor. írjatok léci

Ravenx Creative Commons License 2018.05.06 -1 0 2186

Szia Krisztina!

Tudnal esetleg ajanlani Nizzaban szallast? Mi is busszal szeretnenk eljutni Monacoba, Eze-be. Airbnbket nezegetunk, de fogalmunk sincs melyik resz az idealis, hogy gyalogtav is el tudjunk csipni valamit.

 Koszi a segitseget elore is.

Előzmény: Krisztina K (2174)
egylány26 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 2185

okéé, akkor örülök:):)szoktunk mi is utazgatni, azért voltam elkeserdve hogy miért nem találom.. de akkor jól eldugták:):):köszönöm szépen!!

Előzmény: olivam (2184)
olivam Creative Commons License 2018.04.25 0 0 2184

A reptér oldaláról, csak nem tudtam rendesen belinkelni. Szóval innen a Directions & parking / Bus lines / Search for a bus -ra klikk, ott ha beírod, hogy Antibes, akkor kiad két járatot, a 250-es a tied.

Csak azért találtam meg, mert emlékeztem rá, hogy létezik ilyen busz és valami express a neve, így célirányosan tudtam keresni a reptér oldalán :-)

Előzmény: egylány26 (2183)
egylány26 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 2183

köszönöm:):)

hogyan találhatom én is meg? valószínűleg béna vagyok, hiába dobtam be keresőbe--vagy franciául kellett volna?:):):

Előzmény: olivam (2182)
olivam Creative Commons License 2018.04.25 0 0 2182

Reptér-Antibes: busz

 

Előzmény: egylány26 (2181)
egylány26 Creative Commons License 2018.04.25 0 0 2181

sziasztok!

ugyan nem monaco meg egyebek az utícél, de Nizza reptérről Antibesbe hogyan lehet kijutni tömegközlekedéssel? Már nézem egy ideje, lehet én vagyok béna, de nem találtam meg.. Illetve Antibesből is érdekelne Monaco, Cannes is..

Köszönöm előre is

E

wogci Creative Commons License 2018.03.25 0 0 2180

Ha akkor megy valaki amikor a Yacht fesztivál van Cannesban, akkor az mennyire zavar más programokat esetleg strandolást? Mennyivel vannak többen ilyenkor?

Flower2000 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2179

1.50-ért elvisz a 100-as busz oda, ha menni akarsz.

Előzmény: wogci (2177)
Flower2000 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2178

Van, úgy rémlik 20-at mondott valaki. Én nem mentem be játszani soha, pedig voltam ott sokat.

Előzmény: wogci (2177)
wogci Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2177

Cannesba mennénk és azért jó lenne, ha olyan Balaton hőfokú lenne a víz 22-23C. Nyilván az időjárás kiszámíthatatlanan, mert volt úgy igaz itthon szeptemberben 40 fok meleg volt. De a tavalyi nyár meg épp nem volt annyira meleg.  Esetleg az meg tudod mondani, hogy Monte Carloban a kaszinóba, ha játszani is szeretnék akkor van e minimális érték? A saját oldalon láttam, hogy van belépődíj, de az nem derült ki?

Előzmény: Flower2000 (2176)
Flower2000 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2176

Attól függ milyen lesz a nyár és hol mész be a vízbe. Most egy nagyon hideg március van ott is, de vasárnap vagy hétfőn, már nem emlékszem volt aki belement. Az orrom előtt, míg én sapkában, kesztyűben ültem a padon. Előző napokban is fürdőruhástól bohóckodtak páran a vízben. Szóval tőled is függ.

Előzmény: wogci (2175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!