Keresés

Részletes keresés

Timcsianya Creative Commons License 2018.03.02 0 0 5607

köszönöm, mi most indulunk 11-én. már nagyon várom!! :)

 

Előzmény: Georgia 1 (5606)
Georgia 1 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 5606

Szia!  Mi 2017 január végén voltunk a Fehérvár Travel szervezésében a Mesebeli India III. programon.

Tökéletes szervezés,az idegenvezetés Kéry Krisztina részéről csillagos 5-ös .Mi semminemű oltást nem vettünkfel,a házi gyógyszertárra sem volt szükség.A szállodákban,ahol elhelyeznek,kiváló volt a reggeli és a vacsora is,igaz kicsit csípősebb a kelleténél :) Életem egyik legszebb útja volt,úgy hogyha teheted ne hagyd ki.

Előzmény: Timcsianya (5593)
Zsuzsi1974 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 5605

Sziasztok! Goàn vagyunk az Agonda beachon 10 napig. Akinek kèrdèse van írjon, szívesen segítek! 

rip666 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 5604

nekünk 24 óra alatt elfogadták .

Előzmény: negi81 (5603)
negi81 Creative Commons License 2018.02.17 0 0 5603

Sziasztok!

Március elsején utazunk Keralára, ma adtuk be a túrista vízumkérelmünket online. 

Mennyi idő alatt kapjuk meg a választ, hogy elfogadták e?

Köszönöm a válaszokat.

rip666 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 5602

köszönöm. megpróbálom már a repülőtéren Mumbai-ban , az uber és az olacabs miatt lenne fontos. kedden indulunk :)

Előzmény: bellu56 (5601)
bellu56 Creative Commons License 2018.02.15 0 1 5601

Én egy utazási irodában vettem a SIM kártyát. Csak internetezésre használtam. 1500 rúpia ba került, 28 napon keresztül napi egy gigabájt elérhetőséggel. Mindenhol remek volt az internet erőssége. (Tengerparton vidéken vidéken városban) nem tudok angolul kézzel lábbal mutogattam el illetve elővettem a tabletet lecsaptam a pultra és mutattam hogy abba kérek SIM kártyát ott rögtön bele tették, aktiválták nekem, semmi dolgom nem volt vele tovább csak használni.

Előzmény: rip666 (5588)
BitDaddy Creative Commons License 2018.02.14 0 0 5600

Tökéletesen működik, csak az első választásnál nem PayPal-t ír ki. Pontosan már nem tudom milyen nevet, de válaszd a nem bankkártyás opciót. Második lépésben már meg fog jelenni a PayPal. Biztosan működik, pár napja csináltuk többen is, sikerrel.

Előzmény: bandogo47 (5599)
bandogo47 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 5599

Szia! A fizetés megkezdésénél két lehetőség volt. Egyik a kártyás, a másik a PayPal, csak ki kellett jelölni és ennyi, simán ment. Ez 2016-ban volt, most nem tudom, hogy van, de fura lenne, ha levették volna a PayPal lehetőséget...

Előzmény: Anett Khaut (5598)
Anett Khaut Creative Commons License 2018.02.13 0 0 5598

Szia! Szeretném megkérdezni, hogy hogy sikerült vele fizetni?Nekem fel sem ajánlja lehetőségként.

Előzmény: bandogo47 (5535)
megyi99 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 5597

Napközben mindig megálltunk olyan helyen, ahol nyugodtan lehetett enni. 

Előzmény: Timcsianya (5595)
megyi99 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 5596

Twinrixet/ hepatitis A és B ellen/ és Typhint / hastifusz ellen / kaptunk. Én szedtem már előtte és az utazás alatt is prebiotikumot. A férjem nem szedett semmit, de neki sem lett semmi baja. Vittünk pálinkát, mivel én nem szeretem, nem ittam belőle. A páromnak néha eszébe jutott. Viszont az idegenvezető minden nap osztogatta a nagyon finom indiai rumot. Azt ajánlom nektek is. 

Előzmény: Timcsianya (5595)
Timcsianya Creative Commons License 2018.02.11 0 0 5595

köszönöm a választ. Oltást vettél fel vagy a házi pálinkával megoldottad a gyomorproblémákat? Illetve a napközbeni étkezést, hogy oldottátok meg? 

Előzmény: megyi99 (5594)
megyi99 Creative Commons License 2018.02.10 0 0 5594

2016 novemberében utaztam velük a mesebeli India II. körutazáson. Szuper utazás volt. A szervezés, a programok, az idegenvezető, minden tökéletes volt. Csak ajánlani tudom őket.

Előzmény: Timcsianya (5593)
Timcsianya Creative Commons License 2018.02.10 0 0 5593

volt valaki a Fehérvár Travel mesebeli India körutazáson? Vélemény és élmény érdekelne. Előre is köszönöm

feketefelho Creative Commons License 2018.02.04 0 0 5592

Törölközőt még a 3*-osban is adtak (hajszárító, WC papír, kis pipere szappan, hajsampon), de azért hattyúra és egyéb hajtogatott állatokra ne számíts! :-))) A fürdőszobában van 1 fürdőlepedő és 1 törölköző fejenként bekészítve.

Mindenhol volt vízforraló (a tisztaságáról ne beszéljünk), tea filterek és Nescafé (valami indiai alteregó), poharak, csészék.

(Mi először mindent fertőtlenítettünk, majd forró vízzel kiöblítettünk, utána már nyugodtan használtuk.)

 

Medence? Hát ezt szállodája válogatja (nem biztos, hogy a csillagok számától függ), nekünk 3*-os szállókban is volt, de nem igazán volt időnk fürdeni bennük. 

 

A ruhákat tessék erősen szűrni! Mi is vittünk két bőröndnyi cuccot, aztán mikor hazaértünk jót mosolyogtunk magunkon, hogy bizony a fele is elég lett volna.

Érdemes vinni papucsot (szobában jól jön) és elég egy (zárt) sétáló cipő (szandálok és egyéb flancos dolgok nem szükségesek és lábuk is kelhet a templomok környékén, pl megtetszik egy majomnak és magáévá teszi).

Főként alsónemüt, pólót, inget és zoknikat vigyetek, mert azt kell gyakrabban cserélni (ha hosszabb ideig lennétek valahol, akkor lehet mosatni is, nekünk erre nem volt lehetőségünk, mert gyorsan haladtunk).

Meleg ruhából (hacsak nem mentek a hegyekbe) szerintem elég egy vastagabb pulóver, vagy thermo felső (nekünk csak repülés és vonatozás közben kellett, tehát rajtunk volt és így nem is kellett a bőröndbe rakni, nem foglalta ott a helyet).

Zokniból is sok fogy, mert minden templomnál le kell venni a cipőt, és vagy zokniban mész be (utána olyan koszos lesz, és még el is kopik, hogy az már kuka), vagy mezítláb és akkor a zoknit a koszos talpadra veszed majd vissza (így kevésbé koszolódik a zokni, de könnyebben sérül a talpad). Lehet választani!

Előzmény: zsofi59 (5590)
feketefelho Creative Commons License 2018.02.04 0 0 5591

Delhiben tuti (gondolom, más nagy reptereken is kint vannak a társaságok, Vodafone, Airtel,..)

Vásárlás után 30 napod van az aktiválásra (Net csak akkor lesz, ha fel is töltöd).

(Nekem Vodafone volt, ez arra volt igaz, de miért lenne a többinél más...)

Előzmény: rip666 (5588)
zsofi59 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 5590

Mindenkinek koszonom a valaszt. Az a problemam hogy sok a cucc es keves a borond es meleg ruha sok helyet foglal. 3het sok ido .Hulye kerdes de a 4* szallodaban letezik medence, es ott is szokas a torolkozo bekeszites?

Lupus70 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 5589

Árak Munnar-ban

rip666 Creative Commons License 2018.02.01 0 0 5588

nincs valakinek eladó indiai sim kártyája ? remélem a repülőtéren majd fogok tudni vásárolni :)

bellu56 Creative Commons License 2018.02.01 0 1 5587

Ajánlom mindenkinek hogy nagyon figyeljen oda a közlekedésre. A rengeteg fekvőrendőr miatt nagyon veszélyes akár az autó akár a motor vezetése. Utasként mindig kösd be magad különben egy egy ilyen zökkenőnél akár a fejed is komolyan beverheted. (Én be is vertem alaposan)A A motorosok főleg nagyon figyeljenek mert sokszor nincs jelölve a fekvőrendőr se táblával se festéssel. Én Dél Indiai túrát túraszandálban csináltam végig pedig, főleg Hampi környékén komoly emelkedők is vannak. Delhiben és Agrában is elég volt a szandál zoknival mivel nagyon hideg volt, 17 fok nappal, éjjel és hajnalban 7 fok. Olyan cipőt érdemes vinni amikor a hindu templomokat meglátogatjátok, amit könnyen le lehet venni utána pedig nem gond, ha koszos talppal belelépsz. Az étkezésnél ajánlom a  valamilyen pakoda nevű ételt Ez lehet zöldséges pakoda csirkés pakoda, hagymás pakoda, ők ennek a jelentése olyan panírozott dolog ami hasonló az itthoni sörtésztában kisütött ételekhez. A palak panir is nagyon ízlett mindenkinek Ez egy spenót főzelék házi sajttal ami egyáltalán nem hasonlít a mi spenótfőzelékünkre, ez erős kicsit, sok benne a fokhagyma, de jó.

Itt Indiában ne olyan étterembe menjetek ahol csak a helyiek esznek hanem ahol több a fehér ember máskor máshol persze sokkal ízletesebb a helyiek által látogatott étterem, de itt a saját biztonságotok érdekében ezt felejtsétek el.

A konyhába tényleg nem szabad benézni az evőeszközöket töröljétek át, csak frissen sütött ételeket egyetek és ne felejtsétek, az indiaiak nagy része vegetáriánus tehát sok zöldséget esznek, amit egyébként nagyon ízletesek tudnak elkészíteni. 

Ka Pál Creative Commons License 2018.02.01 -1 0 5586

A mindenhol előforduló mocsok és a nem ott szocializálódott, "gyenge" fehérember testem miatt én mindig zárt cipőt használok (jól lélegző, víztaszító, erős túra cipőket---eben létezik azért nem vastag, nem meleg is:O))), hogy valami védje a lábam, az lehetőleg ne érintkezzen az út porával, a folyékony részével meg pláne ne.

Még a hőskorban jártam úgy, hogy flip-flopban szétrúgtam a nagylábam ujját egy kövön, ami itthon csak egy karcolás lett volna. Ott, elfertőződött, kis túlzással majdnem le kellett vágni, de bennem volt sokáig a félsz, vajon mit szedtem még össze...

Ugyan ezen okból legalább térdig érő, de inkább hosszú nadrágot hordok, legalább rövidújjú pólót/inget, izomtrikót soha, valamit az is véd, ha másért nem a nap ellen is jó.

Előzmény: zsofi59 (5582)
feketefelho Creative Commons License 2018.02.01 0 0 5585

Kennynek igaza van, nézd végig a helyeket, ahova mentek és annak megfelelően csomagolj.

A délutáni 23-25 fok az olyan, mint nálunk, vagyis egy pólónál azért már több kell hozzá, hisz ez a csúcsérték, a nap más időszakában ennél hűvösebb az idő, jó, ha van nálad pulóver, esetleg egy könnyű dzseki.

A cipő megint más kérdés, ha mentek hegyek közé, oda nyilván kell egy erősebb cipő, ami tartja a bokát is és nem szakad szét az első kőtől.

Mi (Delhi-Jaipur-Agra-Orchha-Khajuraho-Varanasi-Delhi útvonalon) simán sétáltunk normál utcai cipőben (edző cipő), nem voltak nagyobb szintkülönbségek, mint itthon.

Előzmény: zsofi59 (5582)
feketefelho Creative Commons License 2018.02.01 0 0 5584

Annyira azért nem volt vészes a helyzet, hívhatnám erősebb hascsikarásnak azt, amit éreztem (hányinger, láz nem társult hozzá).

Amikor rosszabbul voltam, akkor inkább csak "nem kívántam enni" (ránéztem a kajára és nem jött meg hozzá az étvágyam).

Előzmény: Kenny___ (5580)
Kenny___ Creative Commons License 2018.02.01 0 0 5583

Ez nagyjabol annyira specifikus kerdes, mint hogy "az USAba kell-e nagykabat februarra?". Nem mindegy, hova mesz. Van, ahova komoly hidegoltozet (ertsd: sarkvideki expedicio szintu) nelkul el se indulj, es olyan is, ahol ugyanakkor meg rovidujjuban is belepistulsz.

Előzmény: zsofi59 (5582)
zsofi59 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 5582

Koszi a valaszt megtalaltam a weboldalt. Csak meg azt szeretnem kerdezni hogy a celszeru e vinni pulovert es zart cipot vegyunk fel? Egyiptomba jartunk sokat persze nem februarban es oda semmi meleg cucc nem kell. Azt irjak hogy 23-25 fok van az olyan mint nalunk a 23-25 fok?

Előzmény: feketefelho (5573)
Kenny___ Creative Commons License 2018.01.31 0 0 5581

Ja, gyomorpanaszok eseten a sult krumpli meg nagyon jo. Kemenyito, olaj, so. Pont azok a dologk, amik kellenek. McD krumpli is tokeletes.

Előzmény: Kenny___ (5580)
Kenny___ Creative Commons License 2018.01.31 0 1 5580

Siman lehet az is, hogy csak erzekenyebb a belsod, mint a felesegede, es ami neki meg sem kottyan, attol te mar sugarban hanysz.

 

Indiaban egyebkent ha hanyni kell, akkor soha nem erdemes visszartani. Inkabb jojjon ki. Sot, miutan kijott erdemes benyomni fel-egy liter vizet, kicsit ugralni vele, majd azt is felkuldeni. Es itt egyaltalan nem vicceltem. Utana muszaj egy kicsit pihenni, de cukros-sos viztol (lasd meg: hidratalo sos oldat) es keksztol pillanatokon belul vissza lehet pattanni.

 

Hasmenesre viszont szerintem rossz otlet hasfogot szedni. Attol a problema meg megmarad, csak kijonni sem tud... Az eredmenyt ossze lehet adni magadnak. "Antibiotikumos hasfogo" meg meg rosszabb, mert ugye elvileg azzal egy egesz kurat vegig kellene csinalni, nem csak ugy hebe-hoba nyelni a tablettakat, alkalomszeruen. Plusz konnyu teljesen leamortizalni vele a teljes belflorad is.

Előzmény: feketefelho (5579)
feketefelho Creative Commons License 2018.01.31 0 0 5579

No, hát semmi (PH) sem tökéletes :-))

Mi Jaipurban épp azért mentünk a Pizza Hutba enni, mert előző nap este a szálloda éttermében elfogyasztott remek Masala .... után (bárányból készült, de a nyersanyag sajnos már nem volt friss) elfogyasztása után reggel hasmenés és gyomorgörcs kínzott, de az általad is említett pálinka (helyett whiskey) és Bolus adstringens kombó szerencsére megtette a hatását (láz és egyebek nem voltak).

Feleségem az utazás alatt többnyire csirkés ételeket evett, de nekem nem ízlett a csirkékhez használt fűszer és emiatt ettem bárányt.

Neki soha semmi baja nem volt, én viszont mindig ráfáztam a finnyásságomra.

Talán az volt az oka, hogy a csirkét közvetlen a feldolgozás előtt vágják le, míg a bárányka ki tudja hány napig aszalódott a hentesnél, mire az én tányéromba került?

(Legalábbis ennél jobb magyarázatot nem találtunk rá.)

Itthon, az utazás előtt, még azt hallottuk (orvosoktól is), hogy a sült ételek nyugodtan fogyaszthatók, hát ez a bárány esetében nem volt igaz.

Egyszer annyira rosszul lettem, hogy két napig szinte csak kenyeret tudtam majszolni, meg vizet ittam (az orchhai bárány volt az oka).

Túlélhető persze a dolog, és a látvány, a környezet, no meg az emberek mindezért kárpótolnak. 

 

 

Előzmény: Lupus70 (5578)
Lupus70 Creative Commons License 2018.01.31 -1 0 5578

Csak érdekességképp. Mi a 3 hetes privát körutunk alatt egyedül Varanasiban a Pizza Hut-ban elfogyasztott vacsora után jártunk pórul.

Javaslatom megelőzésre: minden reggel éhgyomorra 1-2 korty pálinka. Baj esetén gyomor fertőtlenítő tabletta.

Egy fertőzés miatt általában 1 nap (24h) esik ki (hányás+hasmenés+láz+gyengeség).

A lényeg: nyers dolgok csak hámozva, ételek csak frissen főzve, teljesen átsülve. Jégkockát hanyagolni. Sok kólát inni.

Szervezett úton is jó esély van bekapni valamit, de ennek ellenére azt mondom, el kell menni, mert ezt a csodát látni kell.

Általában nem utazom kétszer ugyan abba az országba, de India kivétel ez alól.

Előzmény: feketefelho (5577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!