Keresés

Részletes keresés

jovo26 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 3248
Most meg a link nem sikerült, talán így jobb lesz:

http://www.galeria_gyonyoru_vadallatok.abbcenter.com/?al=z_Mif%E9le
jovo26 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 3247
Az előbb lemaradt a kép:
vándorpoloska

És itt vannak nagyobb képek:
<a href="http://www.galeria_gyonyoru_vadallatok.abbcenter.com/?al=z_Mif%E9le" target="_blank">miféle</a>
jovo26 Creative Commons License 2009.09.04 0 0 3246
Sziasztok!
Nekünk is van ilyen poloskánk. Tavaly a paradicsomot ette, idén a zöldbabot.
Nem tudja valaki, hogy lehetne elűzni, lehetőleg vegyszermentesen?
Több, és nagyobb képet a linken láthattok, ha valakit érdekelne.
stigglinnc Creative Commons License 2009.09.03 0 0 3245

 

Figyelem, helyesbítés!

 

A komposztban talált kukacok NEM cserebogár pajorok, hanem a rózsabogár lárvái!

A Rovarok, bogarak, pókok topic http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9126953, szakértői azonosították őket,

leptopelis ezt írta:

 

"A rózsabogarak és a cserebogarak lárvái hasonlítanak egymásra, de könnyű megkülönböztetni őket, ha sima felületre teszed. A cserebogár lárvák a hasukon próbálnak odébbállni (tehát "normálisan", lábbal lefelé, mint minden "rendes" rovar), míg a rózsabogár lárvák a hátura fordulva menekülnek (mint a te lárváid is, amelyek egyébként nagyon hatékony komposzt készítők).

A középső sorban valószínűleg valamilyen lószúnyog (vagy egyéb kétszárnyú) lárvák vannak."

 

A kép, aminek a középső sorára hivatkozik:

 

Előzmény: stigglinnc (3237)
stigglinnc Creative Commons License 2009.08.30 0 0 3244

 

ÓÓÓÓÓÓÓ....

Ez tényleg nem jó hír.... Egyrészt száraz volt a nyár, másrészt szerintem a légszennyezést se bírják. Magyarul, megöli őket (ha csak áttételesen, az ellenállóképességük gyengülésén keresztül) az a levegő, amit mi, ti belélegeztek...

Bezzeg a kártevők direkt élvezik a kipufogógázt:-(

Előzmény: rferi (3242)
stigglinnc Creative Commons License 2009.08.30 0 0 3243

 

Anikó48, rferi, köszönöm! Én is cserebogár pajornak gondoltam őket. A 10 év alatt, mióta itt lakunk se ennyi pajort a komposztban, se cserebogár inváziót tavasszal nem tapasztaltam. Tényleg ijesztő volt a mennyiség, amivel szembesültem... A képen egy pár perces kézzel szedegetés eredménye látható, ekkor adtam fel és folyamodtam a biológiai hadviseléshez:-))))

rferi Creative Commons License 2009.08.30 0 0 3242

Tegnapelőtt jártam abban az utcában.

Gyakorlatilag nincs fa, amin lenne egyetlen zöld levél!

Pedig a lombhullásig még hátra volna két hónap!

És nem csak az öreg fák, amikre rá lehetne fogni, hogy gyengék, azért dobták le a leveleket, hanem a fiatal, 10-15 éves fák is roncsban állnak!

Azon a környéken csináltam egy gyors felmérést, és egyedül a 120 éves ostorfák azok, amiken semmilyen betegséget nem fedeztem fel.

Csodaszépek, 20-25 méter magasak, a törzsük derékmagasságban 100-120 centis, beborítják az egész utcát a lombjukkal!

De a velük egyidős, sőt a fiatalabb platánok is tetvesek, vagy atkásak, cseppes a járda alattuk, és fura színű a levelük.A gömbakácok törnek ketté, a gesztenyét említettem, a juharok levelének a széle sárgul, valszeg azok tetvesek, vagy atkásak.A nyárfákon többnyire augusztus 20-ra már nincs levél.

És ez megy minden évben. Sajnos nem kell nagy jóstehetségnek lenni ahhoz, hogy feltételezzem: pár éven belül komoly fasorok mennek a halálba Ősmátyásföldön, ha nem tesznek valami hathatósat értük.

És akkor nagyon kopaszok leszünk egyik pillanatról a másikra. :(

Előzmény: stigglinnc (3239)
rferi Creative Commons License 2009.08.30 0 0 3241

Én is cserebogárpajornak nézem.

Lett volna haddelhadd, amikor kikeltek volna!

Tövig rágták volna a fáidat, ennyit együtt még az életben nem láttam!

Előzmény: stigglinnc (3237)
Anikó48 Creative Commons License 2009.08.30 0 0 3240
Én cserebogár pajornak nézem, a tyúkok imádják nálam a pulinak is kedvenc csemegéje.
Előzmény: stigglinnc (3237)
stigglinnc Creative Commons License 2009.08.29 0 0 3239

 

:-(

Nem hangzik jól ez a helyzetjelentés, de azért köszi...

Mi történt azóta?

Előzmény: rferi (3229)
stigglinnc Creative Commons License 2009.08.29 0 0 3238

 

Ezt a kis gyíkot az esővízgyűjtő hordó belső falán vettem észre. Óvatosan "kimentettem", egy óra múlva megint belül volt. Ezt még kétszer eljátszottuk, mire végre leesett, hogy ő szeret ott belül lenni és feltehetőleg tud vigyázni magára :-))) Talán a vízben kikelő szúnyogokra vadászik.

Azért egy kis úszótutajt elhelyeztem a víz felszínén, ha neki nem kell, a bogarak talán tudják használni.

 

stigglinnc Creative Commons License 2009.08.29 0 0 3237

 

Engem meg a komposztban ért kellemetlen meglepetés.

Szétszedtem, hogy majd viszek az érettebb részéből a kert más részeire és valami töménytelen kukacra bukkantam... Elkezdtem kézzel kiszedegetni, de láttam, hogy nem jutok sokra, így ráengedtem a tyúkokat. Ők aztán órákig dolgoztak, boldogan szerteszét kaparták a halmot:-((, de legalább meg is tisztították :-). Másnap alig találtam egyet egyet ezekből a valamikből, amik nem tudom mik.

 

Tudja valaki, mi lett volna belőlük?

 

 

stigglinnc Creative Commons License 2009.08.29 0 0 3236

 

Láttam a másik topicban, milyen szörnyen ellepték a kertedet! Sikerült azóta gyéríteni a számukat?

Előzmény: zratkay (3235)
zratkay Creative Commons License 2009.08.24 0 0 3235
Szervusztok! Talaltam valamit a kertben, nem tudom mi lehet. Erdekes volt, mozgott, kibujt a tejejen belole valami hurka forma, aztan mikor "latta", hogy ott vagyok es erezte, hogy megemelem a levelet amin volt, megallt, abbahagyott minden jelet ami eletre utalt.

Anikó48 Creative Commons License 2009.08.19 0 0 3234
Emese! Mi van a bogaraiddal?
stigglinnc Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3233

 

A mályvabokorra gondoltam:-)

 

Hozzánk meg betévedt ez a kis fickó az imént. A kutyák vették észre, persze, de nem sérült meg, reggel viszem a közeli tóhoz.

 

Mocsári teknős, védett, eszmei értéke 50.000 Ft!

http://wwf.hu/index.php?p=vedelem&sub=3&alal=48&id=48

 

 

Előzmény: rferi (3232)
rferi Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3232

Köszi! :)

Hát lehet, hogy virágpor, de olyan furcsa volt, valahogy ilyet még nem láttam.

Fehér mályvacserje nem tom melyik, nekem itt a kertben mocsári van, annak van jó nagy virága (átm 25 cm) , meg porzói, azzal jól összekoszolhatták magukat!Meg van még az a mályvabokor, ami fásszárű évealő, 6-8 cm virágokkal, rózsaszín, lila virágokkal.

 

Igazából nekem meg az volt a meglepő, hogy a hátukon a szárnyak közt mennyivel vastagabb a bundájuk, egészen kiállnak a szőrök a szárnyak síkján túl.

Ez röptében persze nem tűnt fel eddig.

Előzmény: stigglinnc (3231)
stigglinnc Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3231

 

Erre még nem is reagáltam, hogy milyen jó képek! Szerintem lehet virágpor rajtuk, a fehér mályvacserje virágaiban pont ilyen a virágpor.

Előzmény: rferi (3201)
stigglinnc Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3230
Én nagyon kíváncsi vagyok, de sajnos, nekem is messze van:-(
Előzmény: DIE_ROBOTER (3227)
rferi Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3229

A saga folytatódik....

 

Nem bírtam magammal... Jöttem hazafelé a szép gesztenyefás részen, és amit láttam, az katasztrófa.

Van olyan kert, ahol vagy 6 db évszázados fa van. Mivel nem utcán van, nem az önkormányzat kezeli.Az utcaiakat permetezik ezek ellen, de mit ér az egész, ha a tőle öt méterre levő kerti fákról visszafertőződik??

A lakóknak meg nincs arra pénzük, hogy 18-20 méter magas fákat permetezzenek...

Szóval hazaugrottam egy petricsészéért, és mindjárt elsőre egy levéllel együtt három lepkét is sikerült megfognom, annyira nagy a fertőzés.

Volt olyan levél (nem az ötujjnyi, hanem csak egy levele), amiben nyolc bábot számoltam.

Két hetet adok ezeknek a fáknak, és nem lesz rajtuk levél.

 

Szal a képek:

 

Lepke felülről.

Alulról.

oldalról.Ehhez már kinyírtam egy kis acetongőzzel, mert nagyon ficánka volt amúgy.

Ja és még észrevettem valamit:

 

A kis rohadék tönkreteszi a levél bőrszövetét is a rágásával, és hogy jobban érezze magát bábozódáskor, azért egy hártyát készít magának a levél felső oldali bőrszövete alá.Ott izgett-mozgott a kis dög a hártya alatt, ahogy preparáltam  a képhez.
Előzmény: stigglinnc (3205)
rferi Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3228

Az nekem nagyon messze van! :(

Pedig micsoda szép körítés az a várgaléria a jó természetfotókhoz!

Előzmény: DIE_ROBOTER (3227)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3227
Sziasztok! Aki esetleg kíváncsi lenne a képeimre nagyobb méretben, az holnap délutántól megtekintheti őket Boldogkőváralján az új várgalériában. Kb. 1-1,5 hónapig lesz látható a kiállítás (megnyitó nélkül indul)
stigglinnc Creative Commons License 2009.08.14 0 0 3226

 

Ééédes vagy! Köszi!:-)

Előzmény: érdiemese (3221)
érdiemese Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3225

Megyünk!!!!

Persze,hogy megyünk.Remélem délre ott leszünk.

Anikó48 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3224
Voltam a paradicsomjaimnál is. 2 után értem haza azóta vártam, hogy telefonáljatok. Néztem hogy nálam vannak-e bogarak, de aztán rájöttem hogy nálam a csirkék összszednek minden bogarat, sajnos a hasznosakat is. Na mivan jöttök holnap?
érdiemese Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3223

Anikó!Szerinted nem tudom az első pillanattól kezdve,hogy te vagy?

Hivtalak is egész nap,de gondolom a paradicsomjaidnál nem hallod a telefont:-)

Előzmény: Anikó48 (3222)
Anikó48 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3222
Nagy Emese! Én nem vagyok valahonnan ismerős? Turóczi? Bocs az OFF-ért!
érdiemese Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3221
Mellesleg:Hosszasan töprengtem honnan is ismerős a STIGGLINNC név...Rájöttem!A kedvenc mozaikosaim vagytok CICÓval,két éve.azóta rendszeresen olvasom CiCÓ blogját.Elismerésem a munkáidért!
érdiemese Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3220

Tényleg nagyon jók azok a képek.

És felfedezni véltem az én kicsikéimet is:-)

Ezen kivül a foltosodásra azt mondták Anikó,hogy kalciumhiányos a parám....??

érdiemese Creative Commons License 2009.08.13 0 0 3219

Nem látok tetveket,atkákat,más élősködőt,bár igaz,hogyaz elmúlt öt-hat nap alatt

kárt sem véltem felfedezni.

Amúgy csak ritkitani tudom a számukat,és palántánként 40-50poloskánál az embernek

elmegy a kedve a gyümölcs elfogyasztásától!AnikÓ!Milyen kárt okoz konkrétan?Én nem találtam erről leirást!Viszont olvastam egy tanulmányt,hogy 2005-ben árasztottael Budapestet ez a faj.2évvel ezelőtt Budafok és környéke is tele volt.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!