Keresés

Részletes keresés

comad Creative Commons License 2009.04.07 0 0 349
No és ez?
Előzmény: Zitka (348)
Zitka Creative Commons License 2009.04.07 0 0 348

Nullverziós secondhand kütyü, informatikusok előnyben.... :-)

 

 

tika6427 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 347

Szia!

Hasonló Landmann grillezőnk van nekünk is, kevésbé komoly, de azért jó. Most vettük, ezért még csak ismerkedünk a fedeles grillezéssel, és ebben szeretném a segítségedet kérni. Egyrész honnan tudnék jó recepteket szerezni, szívesen sütnék mondjuk oldalast, egészben csirkét, halat, szóval nem vékony szelet húsokat, hanem valami tartalmasabbat.

A másik kérdésem pedig, mert ezzel kínlódtunk a hétvégén. Saslikot sütöttünk, és ahogy a rácsra tettük a húst, egy idő után lecsöpögött a zsír, lágnra kapott a faszén, és jött a füst, ami szerintem érződik a húson. Na ezt a füstízt szeretném elkerülni. Gondoltam már grill tálcára, ami lyukacsos, és akkor nem csöpög le a zsír, de nem tudom, hogy akkor is olyan hatásfokú-e a sütés. Szóval tényleg elég kezdő lennék. Tudnál valami tanácsot adni?

Köszönöm előre is !

Előzmény: cvt01 (346)
cvt01 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 346
A masodik bevetes:
Vegeredmeny
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 345
jo hamburger hus receptje van valakinek?
cvt01 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 344
Le kellett fenykepezzem mielott osszekoszoltam szegenyt:
Előzmény: cvt01 (343)
cvt01 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 343

A magyarorszagi forgalmazo vedelmeben el kell mondani, hogy a Weber az aki igy felsrofolja az arakat valamiert es egesz europaban ugyanezek az arak vannak.

 

Es tenyleg ennyire nem jo.

 

Az enyemet pont ma hozta meg a fedex... holnap teszt!!! Csak egyszeru hamburger elsonek - hiszen meg csak ismerkedunk. Aztan hetvegen johet a ribeye...

Előzmény: ZsuR (340)
comad Creative Commons License 2009.03.23 0 0 342
Nézz el ide.
Előzmény: csiposz85 (336)
tuutuu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 341

Van pofájuk a szállítási költségen xarozni.

 

Erre szoktam mondani:

- Na, akkor rátok is szárad...:}}}

Előzmény: cvt01 (339)
ZsuR Creative Commons License 2009.03.22 0 0 340
Nagyon is az... Usa ara: 2,000 USD, az meg...


2,000 US Dollar = 444,994 Hungarian Forint !!! Micsoda dolog az, megduplazni az arat?! Annyira azert nem jo...
Előzmény: cvt01 (339)
cvt01 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 339
Előzmény: ZsuR (338)
ZsuR Creative Commons License 2009.03.22 0 0 338
ATYAURISTEN! Micsoda arak!!! Majdnem 500.000 egy grillert???
Előzmény: cvt01 (337)
cvt01 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 337
Sajnos nem tudok segiteni az eredeti kerdesedben de ha egy jo tanacsot meghallgatsz szivesen megosztom veled: a kepbol ugy vettem ki, hogy a grillnek nincs teteje. Szerintem ne vegyel olyan faszenes (es semmilyen mas tuzelesu) grillt aminek nincs teteje. Nagyon lekorlatozza a lehetosegeidet, hogy alulrol jon csak a ho. Csak olyan dolgokhoz jo igazabol amik nagyon gyorsan sulnek, hot dog, steak talan hamburger, pizza. Lehet, hogy meg fogsz tanulni rajta megcsinalni egy kozepesen jo csirket (csakis szetszedve, egeszben kizart) de addig a csalad eleg sok elszenesedett huson fogja keresztul ragni magat. Sok hust ugyanis kozepes direkt vagy indirekt tuzon a legjobb sutni. A Weber mantraja hogy a fedonek mindig lecsukva kell lenni es nem er lesni. Ilyenkor a sutoter fel tud melegedni es sokkal egyenletesebben sul a hus.
A jobb lecsukhato grillekben a szellozonyilasok merete szabalyozhato. Ezzel befolyasolhato a faszen homerseklete az eges gyorsasaga.
A masik nagy elonye a fedonek faszenes grillek eseten, hogy ha a husrol a faszenre lecsopogo zsir begyullad akkor csak lecsukod a fedot es lezarod a szellozonyillasokat es a lang maris kihuny es nem porkoli meg a hust.
Szivem szerint mindenkinek azt javasolnam vegyen egy 57cm-es Weber grillt es felejtse el a kerdest egy eletre sajnos azonban ezek a tuzrevalo emberek haromszoros aron kinaljak europaban a grilljeiket eszak-amerikaval osszehasonlitva es megertem hogy 53k HUF egy kicsit huzos beruhazas.
http://www.grill-shop.hu/products/hu/Weber-grillez-337k/faszenes-Grill/Weber-One-Touch-Silver-57-cm-faszenes-grill-fekete.html

De ha talalsz valamit ami hasonlo funkciokkal bir es eleg nagy a merete es arban is megfelel, szerintem boldogabb leszel vele mint a kepen levo grillel.

Bar ha ilyen grillasztalt szeretnel akkor ez nem is rossz (11541 v 542): http://www.landmann.hu/termekek/grillek/faszenes-grillek/grillasztalok/
Van teteje!!!
Előzmény: csiposz85 (336)
csiposz85 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 336
upsz lemaradt a szövegnek egy része...szoval, hogy hol mere lehet találni ilyen hasonló grill sütőt.?
csiposz85 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 335

Üdvözlet mindenkinek!

Grill sütőt szeretnék vásárolni (faszenest) és a segítségeteket szeretném kérni, hogy hol mere lehet ilyen has>http://kepfeltoltes.hu/090318/grill_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ?

mia11 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 334
Előzmény: tika6427 (332)
mia11 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 333
Névnapi ajándék volt és ha jól emlékszem 15e-ért vettem (nem üzletből,így nem tudom neked megmondani hogy hol van ilyen, de a neten láttam hasonlókat). Nagyon örült a megajándékozott és egyből birtokba vette és használta is :)
Előzmény: tika6427 (331)
tika6427 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 332

Most láttam, hogy mennyire aktuálisan szóltam hozzá mia11 grillező készletéhez.

Szóval a hozzá feltett kérdésem tárgytalan, de a többi az még él, ha valaki tud ilyet bárhol, írja meg nekem légyszíves !!

tika6427 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 331

Áruld már el légyszíves, hogy "mennyi az az annyi, apámuram" mert én éppen ilyet  AKAROK !!!

 

VAgy, ha valaki tudna lelőhelyet hasonlóra, azt megköszönném ! Amit eddig vettünk azok olyan egyszerhasználatosak  és semmire nem jók voltak, mostmár szeretnék egy funkcionálisabbat és tartósabbat.

 

Előzmény: mia11 (315)
cvt01 Creative Commons License 2009.02.18 0 0 330
Ne sporolj vele a szen viszonylag olcso (legalabb is a hushoz kepest) es jobb ha tovabb eg magaban mintha nem eleg, hogy megsuljon a hus. En altalaban ketzonas tuzet csinalok. Ez ugy nez ki. hogy a grill egyik oldalara ket-harom retegben felpakolom a begyujtott faszenet a masik felet meg uresen hagyom. Azert igy csinalom mert igy van direkt nagy homersekletu zonam es ha "tul forro lesz a talaj" akkor csak athuzom a husit oda ahol nincs tuz de azert azon az oldalon is van indirekt ho rendesen (csak olyan grillekre igaz amiknek van lecsukhato tetejuk (de masmilyennel nem is erdemes kinlodni). Ennel a modszernel a grill merete hatarozza meg, hogy mennyi szen kell. Ha nincs meg rutinod akkor rendezd el meg hideg allapotban a szenet igy ki tudod merni mennyi is kell utana beledobod a kimert szenet egy faszen starterbe aztan hadd szoljon.
Előzmény: Atom-anti (329)
Atom-anti Creative Commons License 2009.02.09 0 0 329
Faszenes grillezésnél (3 személyre) mennyi faszén kell egy sütéshez?
szysssz Creative Commons License 2007.09.15 0 0 328

Szerencsés alkat vagy! :))

Egy másik topicban apósod apropóján írtam, hogy ha naponta elfáradsz fizikailag, nincs főnököd és kollégáid -magad osztod be idődet - nem kell számolgatni kalóriákat, koleszterineket vércukor-szintet, élhetsz természetesen, étkezhetsz szervezeted igénye szerint.

Viszont, ha ez a harmónia felborul, (mozgásszegény életmód, stresszek) jönnek csőstül a bajok. (magas vérnyomás, cukorszint, kényszeres evések, stb).

Előzmény: tuutuu (323)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.14 0 0 327
Fogadd legsargabb irigysegemet - nalunk iden szinte nem volt kinnti sutes-fozes. . .:((
Előzmény: :sn4ke: (326)
:sn4ke: Creative Commons License 2007.09.14 0 0 326
sziasztok!

holnap este szabadtüzes sütögetés.
pulykamellfilét kaptam és 3x3 centis darabokra vágom fel (svédasztalos dolog lesz és így könnyebb szedegetni stbstb) és az lenne a kérdésem, hogy mivel érdemes bepácolnom fél napra, hogy aztán rövid idő alatt elkészüljön a sütőrácson? (reggel csinálnám és kb 12 órája maradna a sütésig)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.07 0 0 325
Igen - ha az egeszseged rendben, akkor nem kell aggodjal.
A sohinayrol. . . nem feltetlenul azert eszunk sosan, mert a szervezet jelzi, kell, az sajnos legtobbszor nem mukodik.
Azert is kivanunk sot, mert ahhoz vagyunk hozzaszolva, felerositett izek, izfokozok, azok sosak. . .
Ha ezek utan sotlanul eszunk, nem annyira elvezheto.

Kb 12-14 eve soszegeny dietan kell(ene) lennem, so nelkulin, amennyir elehet. Hat nem lehet. Viszont nalam tenyleg vannak napok, amikor annyira kell a so, hogy par szem sot ugy erzek, mintha hihetetlen jo izt kostolnek :))! No az tenyleg az, hogy a szervezet kivanja.

Amit viszont nyertem a sotlan etelek evesevel - sok uj izt fedeztem fel, tobbet, gazdagabbat mint amit az izfokozok produkalnak.
Csak akkor nyulok a sohoz, ha az nagyon kell. Nem sokszor.
Előzmény: tuutuu (323)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.07 0 0 324
Mostanaban nem csak nem sozom a vizet, hanem nem is vizben fozom, csak a gozeben. Gondolom, sok fugg a kukorica fajtajatol is.
No meg nyersen is szeretem, szoktam salatakba vagni belole.
Előzmény: tuutuu (322)
tuutuu Creative Commons License 2007.09.07 0 0 323

A plusz kalória-zsiradék sportággal úgy vagyok, hogy nem tudom, mi a plusz.

Ha kívánom, akkor kell, és kész. Szerencsés vagyok, mert nem hízom el a sok szalonnától sem, és vannak fél évek, hogy rá se nézek olyasmire.

Remélem, a szervezetem tudja, mi kell éppen neki.

Néha tengersok kávét iszom, de kb. egy éve lényegében tán kétszer ittam.

Néha tökmagot eszem kilószám, hogy közben sózom is.

Akkor nyilván sóhiányom lehet. Most nincs ilyenem...

Tudja a fene.

Az biztos, hogy vannak, akik nem élhetnek így, mert minden bajuk keletkezne a kívánt ételektől.

 

Én nem vagyok tudós, szerencsére, mert nem esne jól semmilyen kőleves, pl....:}}}

 

A lényeg: évente kb. 2-3 alkalommal ellenállhatatlan vágyat érzek arra, hogy reggelire vajon megsütött 2-3 db tojást egyek, amelyek pont olyan folyósak, amilyet kedvelek.

 

Ezt nem szíveli a nejem ( sose fogok rájönni, miért), de nem számít, mert ez kell az egészségemhez.

Ennyi...:}}}

Előzmény: ZsuR (321)
tuutuu Creative Commons License 2007.09.07 0 0 322

Na ez az, amióta összeházasodtunk , nem eszem főtt kukoricát.

Sótlan vízben főzni??...:}}

Utána sózhatom, az már qka.

Annyira meg nem kedvelem, hogy külön főzzek.

Sütni meg nem nagyon szoktunk, mert meghalt apósom, aki az alapanyagot szállította..:{{

Előzmény: ZsuR (321)
ZsuR Creative Commons License 2007.09.06 0 0 321
Hat pont ezt ne tanuld meg - minek a plusz kaloria, zsiradek??? Minek vajasnak erezni a friss kukoricat???

En meg sot sem teszek ra. . .
Előzmény: tuutuu (320)
tuutuu Creative Commons License 2007.09.06 0 0 320

Hmmm, ez a vajas qkorica elgondolkodtató...:}}

Istenkém, 55 évesen is tanulhatok?

Naná.

Sőt, még talán találhatok is ki valamit, de ez tetszik, kár, hogy idén nemigen volt errefelé normál qkorica...

Előzmény: ZsuR (319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!