Keresés

Részletes keresés

harpokratesz Creative Commons License 2008.07.14 0 0 1129
nekem a Naruto :)
Előzmény: m.musashi (1128)
m.musashi Creative Commons License 2008.07.09 0 0 1128
ezt én is megfigyeltem:)
asszony kedvence az inuyasha. zeneileg is és animeileg is:)
Előzmény: harpokratesz (1127)
harpokratesz Creative Commons License 2008.07.09 0 0 1127

szépek.

 

sok a jó hang nálunk, szeretnek énekelni és tudnak is :)

 

sok dal, anime betét-szám is egyben.

 

 

 

 

Előzmény: m.musashi (1126)
m.musashi Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1126
tiszteletem
ezek is nagyon tetszenek.

szép hangról. ez az egyik kedvenc sakurás dalom:

sakura song

és akino arai is bejön,föleg a hiru no tsuki
Előzmény: harpokratesz (1125)
harpokratesz Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1125

itt van még egy gyönygyszem: a legnagyobb pop-rock idol, Gackt énekel egy tradícionális, okinawai dalt többedmagával. ő maga is Okinawa-ról származik:

 

Gackt - Shima Uta

 

(amúgy az enka is okinawai stílus, ha jól tudom).

Előzmény: harpokratesz (1124)
harpokratesz Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1124
az első kettő tradícionális enka, a 3. már (enkás)popzene.

Kagrra, ők egy nagyon népszerű rockzenekar, akik némi tradíciót visznek a dalaikba és az öltözékükbe, no meg nem vadak, kifejezetten szép dalokat írnak:
1. http://youtube.com/watch?v=XF5pRuxGer8
2. http://www.youtube.com/watch?v=2inOO1Hvda4&NR=1

ez egy szakurás-kimonós videó a D nevű bandától: http://www.youtube.com/watch?v=BTyfTpHwYes
Előzmény: m.musashi (1123)
m.musashi Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1123
tényleg jók. az ucsó 2, lehet hogy hülyeséget mondok de nekem olyan mint amitt itt anno táncdalnak hívtak a ki mit tud-os időben:)
Előzmény: harpokratesz (1121)
e_dora Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1122
Heavensdust
harpokratesz Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1121

japán rockzenében ritka fehér holló a shamisen és a tradícionális elem, inkább a popzenében lehet találkozni ilyesmikkel. a rockzenéjük kemény, brutál, beteg vagy dallamos és érzelmes, ill. eme két szélsőség kombinációja akár egy zenekaron belül. olyan, mint maguk a japcsik :)

 

itt egy shamisen-es popzenekar, hegedűvel fűszerezve, és jók:

http://www.youtube.com/watch?v=emp6ETjwcTk

 

az enka stílus is dívik a popban. kiváló enka-énekeseik vannak (nők és férfiak egyaránt), itt az egyik legnépszerűbb és legjobb hangú fiú:

1. http://www.youtube.com/watch?v=T5QrPwcCt2E

2. http://www.youtube.com/watch?v=FX3N1KkUWsQ

3. http://www.youtube.com/watch?v=vrU2Ao5Gbbs

a cseresznye-virágzásos dalát sajnos levették már innen, az pedig hűde szép.

Előzmény: m.musashi (1120)
m.musashi Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1120
leveleztem japán krampusszal aki rockzene párti. küldöt pár mintát.az tetszet amibe shamisent szőttek. lehet mert imádom a tradicionális zenéjüket.ami tetszik még az a yoshida brothers /rising/
Előzmény: harpokratesz (1118)
harpokratesz Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1119

itt a mancs-os kritika és interjú Atsuo-val, aminek ez a legjobb része :)

 

"Igen érdekes, ám nem kevésbé homályos kijelentését, miszerint már nem is tekint magára zenészként, a Borisra zenekarként, arra pedig, amit létrehoznak, zeneként, nem szándékozik bővebben kifejteni. Legföljebb annyit tesz hozzá: "Új zenét szerintem már nem lehet kreálni, ezért valami olyat kell létrehozni, ami zenéből is áll, de nem csak abból, és ami nem hagyományos módon épül fel."

 

ez legalább egy hozzáértő és felkészült poszt :)

 

az A38 meg süllyedjen el :(

 

http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=16402

Előzmény: harpokratesz (1113)
harpokratesz Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1118

Boris durva?  á, nem :)  az új Smile album egész lájtos.

ja, amit betettem, az más jellegű, az experiment, pszichedelic vonal, nekem ez fekszik legjobban tőlük. hallanád őket Merzbow-al együtt (ő a nagy japán noise guru) :D

 

Mucc-ot persze ismerjük jól és szeretjük. a legújabb albumuk elég furi, de lehet csak szokni kell még. van néhány bitang jó daluk.

Előzmény: m.musashi (1117)
m.musashi Creative Commons License 2008.07.03 0 0 1117
ez elég dúrva /nekem/
ismeritek a MUCC nevü bandát? pl.chain ring.
Előzmény: harpokratesz (1113)
harpokratesz Creative Commons License 2008.07.03 0 0 1116

jah.

 

Atsuo hogy lehúzza a japán rockzenét és a visual kei-t :)

Előzmény: e_dora (1115)
e_dora Creative Commons License 2008.07.03 0 0 1115
jó cikk
Előzmény: harpokratesz (1113)
harpokratesz Creative Commons License 2008.07.03 0 0 1114

a quart.hu-n pedig egy kritika a koncertről (pár fotóval), amiből számomra kiderült néhány pontatlanság, amit elkövettem.

1. Wata és Atsuo kislánya 4 éves

2. nem a Sunno :))) -val jöttek volna az A38-ra, hanem a Shellac-kal.

(de meglehet, hogy a post írója téved néhány dologban, mint pl. a koncert kezdés időpontjában is).

 

http://www.quart.hu/cikk.php?id=2481

Előzmény: harpokratesz (1113)
harpokratesz Creative Commons License 2008.07.03 0 0 1113

kissé megkésve, de most találtam rá: Boris interjú a szub.hu-n (elég jó, közeli arckép fotókkal, ahhoz képest... ). ezek szerint a mancs-ban is jelent meg egy másik interjú vagy kritika, majd utánanézek.

 

http://www.szub.hu/?p=699

 

 

e_dora Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1112
a lostnak semmi köze a dronehoz, a boris meg nem igazán doom, sztem azért előbbi jobb
Előzmény: harpokratesz (1110)
m.musashi Creative Commons License 2008.06.29 0 0 1111
nem azt mondanám hogy tradiciós körités hanem csak a japán folk zenére jellemző dallamok.hangszerelésben inkább pop,dance. írd be a youtube-ba hogy: smile.dk
Előzmény: harpokratesz (1109)
harpokratesz Creative Commons License 2008.06.28 0 0 1110
lenéztem szerdán a zöld pardonba paradise lost-ra, hááát, azért a műfajban vannak sokkal jobbak náluk, ha már drone & doom metál. pl. Boris is.
kiváncsian várom Krush mestert, viszont 5-6-ra már oda kell menni, mivel iszonyú a tömeg. persze, csak ha látni is szeretnénk.
Előzmény: e_dora (1106)
harpokratesz Creative Commons License 2008.06.28 0 0 1109
sajna, még nem hallottam róluk.

popzene tradícionális körítéssel?
Előzmény: m.musashi (1108)
m.musashi Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1108
tiszteletem
találtam egy lány bandát akik elég szépen szövik a japán dallamokat a zenéjükbe. ők a: smile.dk /főleg a butterfly/
harpokratesz Creative Commons License 2008.06.07 0 0 1107
ez komoly?? tök jó!! :)
Előzmény: e_dora (1106)
e_dora Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1106
harpokratesz Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1105
Boris live 2007 (with Michio Kurahara)

12345
harpokratesz Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1104
akkor te sokkal jobban jársz :))

a kislány kb. kétéves és mézédes. segített pakolni a színpadon. Wata és Atsuo közös szerzemény :))
Előzmény: e_dora (1102)
e_dora Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1102

jó kis beszámoló. gyerekkel turnézni se semmi.. azért a fő, hogy voltak. én majd vasárnap nézem őket

Előzmény: harpokratesz (1101)
harpokratesz Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1103
ez volt a plakát, alatta a Sunn O)))

Boris
Sunn O)))
Előzmény: harpokratesz (1101)
harpokratesz Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1101
látom, Boris-on csak én voltam :D

szuper koncert lehetett volna, ha a stupid A38 bevállalja őket, vagy legalább a Kék Yuk-ban nyomhatták volna, és nem a fele akkora, spájz méretű Vörös Yuk-ban. igaz, tényleg nagyon kevés ember volt rájuk kiváncsi (sajnos), de ez még a kisebbik baj, a nagyobbik, hogy iszonyú szarul és élvezhetetlenül szólt, az éneket szinte egyáltalán nem lehetett hallani, a gitárok még csak-csak elmentek (szerencse, hogy a torzítás és széteffektelés náluk döntő zenei elem :))
beszélgettem egy ottani szervező sráccal, aki elmesélte a történetet: az A38 azért mondta le a bulit, mert a 3. amcsi banda, a Sunn O))) lemondta az eu. turnét, no és ők lettek volna nálunk a húzóerő. a Boris-ról gondolom, még életükben nem hallottak szegények, de azért igazán utána kapirgálhattak volna, mégis kik ők. messze van olyan jó a műfajban, mint a Sunn O))), csakhát ugye japánok...
szóval, elég dühös lettem, de ami a legszomorúbb, hogy a méltatlan körülmények miatt, lehet, soha többet nem fognak jönni kishazánkba. pedig igazán megkéne becsülni, hogy minket is megtiszteltek a csehek mellett.

amúgy remekül felépített koncertet hallhatunk (volna), a banda az általam leginkább kedvelt, kemény, experimentális oldalát mutatta. ráadásul magukkal hozták 4. tagnak, Michio Kurahara-t is, a pszichedelikus rock-gitárost, akivel közös lemezük is megjelent. az ő kiléte számomra csak a koncert végén derült ki, mikor aláírást kértünk tőle, és valami nagyon szép szöveget is írt hozzá japánul. autograph-ért először Wata-t (a gitáros csajt) támadtuk le, mikor pisilni vitte a kislányát. Atsuo-ért és Takeshi-ért bementük a színpadra, mert nem jöttek ki, de örömmel firkantottak alá annak a kevés emberkének, akik fontosnak érezték ilyen formában is megörökíteni őket. ennek alapja, a szokásos CD borító vagy plakát volt. Atsuo-tól pedig kértünk szétvert dobverőket, amit ő boldogan szétosztogatott. egyébként a muki haláli látványt nyújtott, teljes transzban, hadonászva és felakadt szemekkel "dobolta" végig a koncertet, legalább 20 dobverőt szétvert, már párat a legelején. befejezésül, jó japán szokás szerint, bevetette magát a közönség soraiba és hősiesen megmászta a plafont.
a koncert előtti, üres színpadkép is önmagáért beszélt, eszméletlen mennyiségű elektronikus cucc és kábel feküdt a padlón. többen le is fényképezték.

a nyálam csorgott, mert rengeteg cuccot hoztak magukkal, szinte az összes megjelent CD és DVD-jüket, még bakelit lemezeket is. emelett pólókat, plakátot és Michio Kurahara zenéit is. sajnos nem vettem semmit a szűkös anyagiak miatt, de utólag bánom, legalább egy koncert dvd-t jó lett volna.

remélem, viszont látjuk még őket, de jobb körülmények között.



e_dora Creative Commons License 2008.04.21 0 0 1100
laruku 40-valahány juró, nem olyan vészes, sőt, talán még van is, csak az utazás.. :(
Előzmény: harpokratesz (1099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!