ad.1. A hangszín szabályzó megléte vagy hiánya nem feltételez semmit!
ad.2. Nem feltétlen produkálnak gyenge, vérszegény hangzást a kis teljesítményű erősítők. Nincs egyenes kapcsolat a papíron feltüntetett leadott teljesítmény és gyenge, vérszegény hangzás között.
ad.3. A gyenge, vérszegény hangzást nem kompenzálod ki semilyen hangszín szabályzóval. A hangszín szabályzóval a frekvencia átvitel egyenetlenségeit lehetne (legfeljebb) kompenzálni, de az alul méretezett erősítő tápot ezzel Te nem fogod tudni kompenzálni!
Egyébként meg átlátszó vagy - az előző hozzászólásomban is épp azért nem írtam típust, mert feltételeztem Rólad amit most le is írtál - csak azért vagy kíváncsi egy pontos típusra, hogy mindenféle ismeret nélkül köpködhesd! A mínuszt nem én adtam a hozzászólásodnak - az egyébként szerintem magáért beszél! :(((
Nem magamból indultam ki, hanem pont belőled és lám igazam van! Nem érted, hogy ez nem típus függő, hanem mindegyik hangszín szabályzó járulékos hibája! Persze ezt a hibát próbálják minél inkább leszorítani/"eldugni" a készülék tervezők, de ettől még többé-kevésbé fennáll!
Persze van olyan helyzet, amikor "szükséges rossz"-ként használni kell - felvétel készítés során a keverő pulton célszerű a használata az elfogadható minőségű felvétel készítéséhez!
Viszont a hibásan összeállított lánc hibáját ezzel korrigálni az tévút, amitől jobb nem lesz az ilyen lánc csak máshová helyezed az alapvető hibáit!
Persze baszogtasd csak minden zeneszám előtt a hangszín szabályzókat, elvégre azért vettél olyan erősítőt!:)))
Én viszont épp ellenkező ok miatt nem vettem olyan erősítőt amin van hangszín szabályzás! Ha hangszín szabályzás nélkül is zenei a hang, akkor minek, ha meg nem jó enélkül, akkor nagy valószínűséggel ennek a piszkálgatásával sem lesz az! Az ilyen erősítőt pedig nem kell megvenni vagy ha már meg van, akkor túladni rajta!
Ezeket a hifi "szakkönyveket" pont a hozzád hasonló "gondolkodású", a világ szaros seggén tenyésző pattanásoknak írják - lapozgasd csak, értelmesebb nem leszel tőle.
Kérlek segítsetek, hogy merre induljak, mert nincs ötletem. Most építkezem és a házat egy Lexone nevű rendszerre terveztük és szeretném a szobákban a zenét multiroom megoldással megoldani. Összesen 7 zónám van, amit külön-külön szeretnék vezérelni, valamilyen mennyezeti hangszóró megoldással. Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz high-end minőségem, inkább egy aláfestő hangzást szeretnék elérni, úgy, hogy a loxone rendszerhez csatlakozhasson, vag egy darab felületen lehessen irányítani. a helyiségek közt van fürdőszoba, gyerekszoba, fürdő, terasz... szval elég sokrétű.
Szval kéne vmi rendszer ami külön vezérel minden egyes szobát, és streamelésre, valamint mai kivánalmaknak megfelel. a házi-mozi teljesen külön menne
Arra pedig szükség lenne. Jelenleg egy Samsung HTX 200-ra van kötve amivel nagyon szép hangja van, viszont egy bizonyos idő után az erősítőt ki kell kapcsolni, mert "ciripel". (ha visszakapcsolom, megint megy egy órát rendben).
Sajna ezek vannak. A Fostexeket mindenképp meg akarom hagyni mivel nagyon szép hangjuk van, ill. kötődöm hozzájuk. Ezért sem szükséges szerintem brutális erősítő. Csak azzal nem boldogulok, hogy milyen is legyen.
Van neki igen, es ugy mukodik is (optikai kabellel) de ha a tv es a hazimozi ossze van kotve hdmi kabellel, akkor miert nem viszi at a tv hangjat (talan akkor, ha egy masik hdmi kabellel kotnem ossze a tv-t a hazimozival? Jobb minosegu hangot ad a hdmi kabel mint az optikai?