Keresés

Részletes keresés

Első Polgár Creative Commons License 2005.06.02 0 0 514
szvsz nem hangzik hulyen. valami olyasmit kellene kitalalni, hogy a munkanelkuliseg ne legyen vonzobb, mint a munkavallalas (pl. Nemetorszag ), de aki dolgozik, az jol eljen. sajnos a magas minimalber, magas munkanelkuli segely nem jo kombinacio.
Előzmény: Geyza (512)
Geyza Creative Commons License 2005.06.02 0 0 513
Félreértettél! Egyáltalán nem rovom fel nekik, hogy nem-mel szavaztak.
Előzmény: TaXiN (511)
Geyza Creative Commons License 2005.06.02 0 0 512
De azért sokat meg kellene őrizni a szociális vívmányokból. Mi a fenének a pénz, ha nincs biztonság, kellemes élet? Nagyon hülyén hangzik, de komolyan gondolom.
Előzmény: Első Polgár (509)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.02 0 0 511
Elég sokan szavaztak igennel - azzal miért nincs bajod? Miért PONT a nem szavazóknak rovod föl, hogy nem is tudták mit tesznek?

És én nem erről szóltam, hanem arról, hogy sokak részéről a zsigeri reakció az, hogy fosszuk meg a kellemetlenkedőket a beleszólás lehetőségétől.

Ami nem a demokrácia csúcsa :) bár azt is kifejtették többen, hogy semmi szükség demokráciára, csak az történjen amit ők akarnak.
Előzmény: Geyza (507)
Geyza Creative Commons License 2005.06.02 0 0 510
Egyetértek!
Előzmény: Első Polgár (509)
Első Polgár Creative Commons License 2005.06.02 0 0 509
Nos, ezekre a problemakra a megoldas a kovetkezo:
munkaeropiac rugalmassa tetele
allami burokracia lebontasa
nyugdij, Eu rendszer piac alapra helyezese

csak tudnam miert varja barki ezeket a lepeseket egy EU alkotmanytol, egy brusszeli szuperhatalmi kozponttol, amely folott csak kismerteku valasztoi kontroll van?
ezek a problemak nemzetallami szinten is megoldhatoak.
amiben esetleg kozos fellepesre van szukseg, az az EUn kivul eso nyersanyagforrasok megszerzese ( gyarmatositas), mert ebben az amerikaiak, de meg a kinaiak is jobbak.
Előzmény: Hirbehozo (505)
Geyza Creative Commons License 2005.06.02 0 0 508
Az én szerény véleményem szerint elég lenne egy közös piac, az európai országok szoros gazdasági érdekérvényesítő rendszere, szabad munkaerőmozgással, vámok nélkül. Semmi szükség arra, hogy Brüsszelből egységesítsék azt, hogyan nézzenek ki a WC-k például!
Geyza Creative Commons License 2005.06.02 0 0 507
Igaz, hogy ezek a NEM-ek nem az alkotmányról szólnak. Nem is ismerik az emberek az alkotmányt, valószínűleg nincs is azzal semmi különösebb baj. (Lendvai Pál azt mondta a Klubrádióban, hogy az alkotmány tulajdonképpen egy használati utasítás, technikai előírás arra vonatkozóan, hogyan működjék az EU. Olyan, mint egy laptop kezeléséről szóló leírás, nem erkölcsi iránymutatás. Valószínűleg igaza van.) Az embereknek az nem tetszik - és ebben teljesen igazuk van - hogy az EU és annak bürokráciája önjáró lett, mi polgárok azt érezzük, hogy akaratunktól függetlenül, megkérdezésünk nélkül megyünk egy úton, aminek a célját, végét, milyenségét nem látjuk. Ki a fene tudja, hol lesz az EU határa? Románia, Bulgária után Horvátország, Törökország is benne lesz? Aztán Ukrajna, Szerbia? Netán Grúzia? Miért ne? ---- De már a tavalyi tízes bővítést is nehezen tudták megemészteni, hogyan fogják ezeket az egészen más országokat elfogadni? Az Egyesült Európa eddig Nyugat-Európát jelentette, egy kellemes, békés, kulturált világot. Mi a fenének akarnák a franciák például ezt a nagy ugrást a sötétbe?
Előzmény: TaXiN (506)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.02 0 0 506
Nem ám hogy együtt csináljunk valamit. Golyózzuk ki a problémás embereket.
Remek. Csak egyszer TE leszel a problémás ember és nagyon fogsz csodálkozni, amikor téged csinálnak ki antidemokratikus módon, mert valakiknek az útjában vagy.
Előzmény: Hirbehozo (503)
Hirbehozo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 505
David Brooks, Fear and Rejection, New York Times, június 2.:

"Right now, Europeans seem to look to the future with more fear than hope."

"The Western European standard of living is about a third lower than the American standard of living, and it's sliding. European output per capita is less than that of 46 of the 50 American states and about on par with Arkansas. There is little prospect of robust growth returning any time soon."

"The core fact is that the European model is foundering under the fact that billions of people are willing to work harder than the Europeans are. Europeans clearly love their way of life, but don't know how to sustain it."
UtherPendragon Creative Commons License 2005.06.02 0 0 504

Nem erről szólt a népszavazás - hanem a aránytalan befizetésekről/visszatérítésekről, orsdzágon belüli politikusi haszonhúzásról, politikai korrektséggel szembeni mozlim erőszak keltette félelemről, a társadalom szegényebb rétegeitől elvált, azokkal szemben a verbalitáson túl semmi közösséget nem felvállaló médiaelit agymosásáról. Csak egy kis ízelítő:

 

Guardian:

 

(Franciaország)

 

Most commentators have observed that Jacques Chirac has been stung by this defeat, but the rout of France's mainstream media is even more impressive. From the rightwing television channel TF1 to the "leftwing" weekly le Nouvel Observateur, and including le Monde, Libération, the business press, the major radio stations, even women's and sports publications - they all warned and railed, they all censored and twisted. Yet, their propaganda was blunted by an unexpected surge of democracy. Thousands of well-attended meetings discussed the constitutional treaty. And, bit by bit, the sense of inevitability that it would be easily ratified by a mildly interested electorate was torn apart.

Indeed the outrage about media bias became a leading issue of the campaign - not least because it encapsulated so many of the things that this referendum came to be about: representation, the elite and class.

The problem is obvious on the political side. Last February more than 90% of French deputies had backed the constitution; it garnered the support of only 45% of the voters. The gap is no less obvious when it comes to informing the people: the leading journalists, who often live in Paris, an increasingly bourgeois city, seem to write and speak for the affluent. And the rich did vote yes by a healthy margin, just like 66% of the Parisians.

But elsewhere it was quite another story: whereas 74% of the voters earning more than €4,500 a month backed the constitutional project, 66% of the voters earning less than €1,500 a month voted against. In ultra-wealthy Neuilly (a Paris suburb where many industrial and media tycoons reside, and whose mayor is the presidential hopeful Sarkozy) 82.5% voted yes. Mining cities of northern France and the poorest districts of Marseille were equally lopsided: 84% of Avion (Nord-Pas-de Calais) and 78% of Marseille's 15th district voted no.

 

.......................

 

(Hollandia)

 

"No" campaigners made much of the inflation that accompanied the replacement of the guilder by the euro. There is a strong case for Dutch objections to being the largest per capita net contributor to the EU budget when the country is now only the fifth wealthiest in the union. It rankled too that tough austerity measures were needed to balance the Dutch budget while France and Germany broke the terms of the eurozone's stability pact with their excessive deficits. And, as in France, there was dissatisfaction with an unpopular centre-right government.

But there were specifically Dutch factors too: worries about EU immigration policies - an issue highlighted by the murdered populist Pim Fortuyn and the killing of film-maker Theo Van Gogh against a background of anti-Muslim feeling that translates into hostility to Turkish membership of the union. Another was concern that traditional Dutch liberalism on drugs, homosexuality, euthanasia and abortion was threatened by conservative values somehow emanating from Brussels. None of these fears has any basis in reality, but this only underlines how much the EU has become a scapegoat for myriad ills. Too many - in France, the Netherlands and beyond - see European integration as a problem rather than the solution it used to be.

 

Előzmény: Hirbehozo (503)
Hirbehozo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 503
Egyrészt ugye egyáltalán nem biztos, hogy alkotmány kérdésében meg kell kérdezni a népet. Senki sem szavaztatná meg a nemzeti alkotmányokat a néppel. Nem lehet népszavazást kiírni arról, hogy a "minden ember szabadnak és jogaiban egyenlőnek születik" kitételt benne hagyjuk-e az alkotmányban.
Ha Európa nem egységesül abból szopó lesz.
UtherPendragon Creative Commons License 2005.06.02 0 0 502

És ez az igazi gáz:

 

 

FT:

 

A Dutch No vote means the constitutional treaty has been rejected by two founder states from opposite sides of the ideological divide between the federal interventionist camp and the Atlanticists who favour a looser, less regulated Europe.

 

Nomeg ha még be-nemelnek a luxemburgiak is....

 

No-vote lobby gains ground in usually pro-Europe Luxembourg
By Sarah Laitner and George Parker in Brussels
Published: June 1 2005 03:00 | Last updated: June 1 2005 03:00

If aFrench rejection of Europe's constitutional treaty seemed unlikely earlier this year, a No vote by passionately pro-Europe Luxembourg would have been inconceivable.

//

But after the political shockwaves created by the overwhelming French No vote and the expectation that the Dutch will reject the constitution today, even Luxembourg's endorsement is no longer certain.

While the Luxembourg Yes camp remains in the lead, opponents are gaining ground ahead of the referendum on July 10 in the tiny Grand Duchy, which houses many of the European Union's big institutions.

The Yes camp's share narrowed from 59 per cent last month to 46 per cent in May, while support for the No vote grew from 23 per cent to 32 per cent, according to the Ilres polling group.

UtherPendragon Creative Commons License 2005.06.02 0 0 501

Lang leve Nederland!

 

 

breien Creative Commons License 2005.06.02 0 0 500
majd lassak ők is meggyógyúlnak.
Előzmény: j.cs (498)
breien Creative Commons License 2005.06.02 0 0 499
No látod, ezzel egyetértek.
Reméljük, hogy a mostani, de főleg az ezt követő eredmények kijózanítják a még most mámorban leledzőket, s változtatni fognak / reméljük, nem csak az ideológiában, de felismerik végre, hogy személycserékre is szükség van. /
Előzmény: TaXiN (497)
j.cs Creative Commons License 2005.06.02 0 0 498
Ma hallottam nyilatkozni K. L. elvtarsat a NEM-ekrol... Azt mondta, hogy a tobbi orszagban meg donthetnek ugy a kormanyok, hogy megsem nepszavaztatnak a demokracia jegyeben....

Hiaba, a regi beidegzodesek...
TaXiN Creative Commons License 2005.06.02 0 0 497
Vannak akik nem tudják. Velük nem érdemes foglalkozni.

Vannak akik akarják azt az irányt, amit a franciák elutasítottak és vannak akik nem akarják ezt az irányt. Eddig rendben.

Ami nem tetszik, hogy fel sem merül egyes (censored) emberekben, hogy nem másokat becsapva, másokon keresztülgázolva, másokat a döntési pozíció közeléből kinyírva kellene az EU-t terelgetni az EGYETLEN (!!!!) helyes úton.
(Tudom, a fehér ember terhe :) és a többiek érdekében is teszik, hogy elkerüljük a teljes katasztrófát, mert a 24. órában vagyunk és nagyon gyorsan azt kellene csinálni, amit ezek a bölcsek (paranoid félelmeiktől hajszolva!) ki akarnak jelölni.

FIGYELEM ! Mindkét oldalra ez a jellemző !

Ami az EU-val szemben nem ad sok okot a reménykedésre, hogy kompromisszumképtelenül antidemokratikus módon (ha másként nem megy) akarják egyesek keresztülverni az ideológiájukat.
breien Creative Commons License 2005.06.02 0 0 496
Talán,  éppen  azokon a  kiválasztottakon?  kell-ene  minnél  hamarább  változtatni.
Előzmény: Törölt nick (494)
breien Creative Commons License 2005.06.02 0 0 495
Nem  az  EU-nak, csak  annak  a  következetlen  politikának,  és  politikusoknak,   amely  és  akik  ezt  a  helyzetet   előidézték.  /  asszem,  pontosan nevesíthetők  is, remélem, hogy  meg  is  fogják nevezni, s  változtatni  fognak.
Előzmény: Veszpremi (492)
geszthi Creative Commons License 2005.06.01 0 0 493
Mar tudjuk mi a kovetkezmenye. A vartnal 3x akkora holland reszveteli arany a NEM-re.
Veszpremi Creative Commons License 2005.06.01 0 0 492
A hollandok is rendesen beintettek az EUnak!
j.cs Creative Commons License 2005.06.01 0 0 491
Mindenkinek ajanlom figyelmebe az alabbi linkrol letoltheto Antipolitics c. diskmagot. 1997-ben jelent meg, es nem tudom mennyire terjedt el akkoriban a "nep" kozott. Emlekeim szerint en egy a nevemre cimzett boritekban kaptam meg ket floppy-n. Sem a felado nem volt rairva, se digitalis formaban nem talaltam utalast arra, hogy kitol es miert kaphattam... Mindenesetre sok iras igencsak gondolatebreszto, kulonosen igy 8 ev tavlatabol:

http://nostromo.pte.hu/~carry/publikaciok/text/!kek/iqdepo/bsh.zip
Neocortex Creative Commons License 2005.06.01 0 0 490

Ezt én úgy fordítanám magyarra, hogy féltik a betevő falatukat, melyet már élveznek, és féltékenyek ránk...

 

Vagy egyszerűen csak kényelmesek.

Előzmény: toloba (438)
dany82 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 489
És most jönnek a hollandok:

2
Előzmény: dany82 (488)
dany82 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 488
1
breien Creative Commons License 2005.06.01 0 0 487

no erről beszéltem.

 

Kapizsgáljátok  már?

Előzmény: breien (486)
breien Creative Commons License 2005.06.01 0 0 486

+magyaráznád  ezt  nekem  kérlek?

 

ahogy, a liberalizmus  mögűl  kibukkan  az  igazi, szép,  tőrőlmettszett  előitéletesség  és  nacionalizmus!"

 

bocs, de  nem  értem.

 

Európa  történelmét  végignézve, nemcsak  az  uralkodóházak  nemzetiséget  tekintve keveredtek.  6 magyarország  jelenlegi  lakosságának  többsége, "többnemzetiségű"  identitását  tekintve. /

 

200 -300  évre  visszatekintve, az  eredtre, identitásra visszanézve,  abban  a kulturális  környezetben  idegennek  számítunk,  természetes, mert a szülőföld, az  a kultúra,  melyben  szüleink, nagyszüleink, és mi  is  felnőttünk  más, mint ami  körbevett  bennünket, s  óhatatlanul,  nekünk  bizonyos  mértékig,  alkalmazkodnunk  kellett.  / az  elmúlt  hatvan évben,  erőszakosan,  mindannyiunkra  egy idegen  kultúrát  erőltettek,  a  többség  nem tudta  elfogadni, ellene  tenni  nem mert, mivel  leszoktatták  erről  őket /

No  mármost,  az  EU-s  kampányok  szinvonaltalansága,  eltörpül  a  2004. 12.  05.-i

"népszavazás"?  siralmas  eredményéhez  mérten.  egyes  "meghatározó"?  politikai  tényezők?!  nyíltan  megtagadták  a nemzeti  egységet,  s az  indoklásuk  volt  igazán  kétségbeejtő,  mondván,  az  EU.  csatlakozás majd  +oldja  a nemzeti ,

nemzetiségi  problémákat.

Ekkora  fokú  politikai  analfabétizmust,  életemben  nem  tapasztaltam  még.

Ezen  "politikusoknak"?  halvány  fogalmuk  nincs  a  nemzet fontosságáról,  az  identitás  szerepéről, de  a legelszomorítóbb,  hogy magáról  az  EU-ról, az  európai  identitásról  sincs  halvány  fogalmuk  sem.

Tehát,  nem az a legnagyobb  probléma, hogy  szinvonaltalan volt  az  EU-val  kapcsolatos  kampány,  még  az  sem  igazán  szokatlan,  hogy  az  egyéni  önös,  egoista érdekeiket  próbálják  az  EU.-t  felhasználva  érvényesíteni, úgy mint  ahogyan eddig  tették  /  ezen a fórumon,  több  ilyen  témáju  topic  található. /

 

aranyoskáim,  a  legelszomorítóbb,  hogy gyűlölitek  egymást,  s  ezt  használják ki  ellenetek azok,  akik a zavarosban  halászva,  sütögetik  pecsenyéiket, amig  Ti  itt,  s máshol  marjátok  egymást.

 

No  látjátok  ezt  a  "kulturát"  nem nézik  jó  szemmel  az  EU.  polgárai,  s ennek félelmére  mondanak  sorra  NEM-et, az  EU-s  alkotmányra.

 

Végsősoron,  azokra a politikusokra  mondanak most  nem-et, akik  előidézték azt,  hogy reájuk  szabadították ezt  az értékek,  értékrendeket  nélkülöző  KÁOSZT!

 

no  már  most,  ezen  kell  sűrgősen  változtatni.

Előzmény: Geyza (460)
ecinereb Creative Commons License 2005.06.01 0 0 485
"a réten fox kapálni teis meg én is" - na, az tényleg a vég lesz, ha ti a RÉTen fogtok kapálni. :-)
Előzmény: netizen (466)
breien Creative Commons License 2005.06.01 0 0 484

1et  értek  veled,  csupán azzal egészíteném ki, hogy  Kína, nem a 90-es  években  kezdte  el  jelentősen  megnövelni a  termelő  kapacitását,  hanem  a 80-as  években.  Az  európai  gazdaság  megtorpanását  éppen ez  okozta, hogy  jelentős  mértékben,  kínaba  telepítettek  korszerű   technológiát,  anélkűl,  hogy a  tecnológiai  fegyelem,  kultúra  kialakításával  kezdtek  volna  /  ugyanezt a hibát  keleteurópa  esetében  is  elkövették, a 70-es  években ,  erről  sajna  személyes  tapasztalataim  vannak /

Tették  mindezt, az  extra profit  reményében,  annak  ellenére,  hogy  a  legtöbb  esetben, az elvárható  hasznot  sem  tudták  realizálni.

európa  polgárainak  ebből  lett  elege,  s  most  figyelmeztetik a politikai  döntéshozókat  arra,  hogy  ideje  lenne  felnőni a  megoldandó  problémák  hosszútávú  biztonságos  kiigazítására.

Sajna,  gyors  eredményre nem  számíthatunk, ezt  mindenki  tudja, mert  az  elmúlt  tizenöt  évben, csak  tovább  rontották  a helyzetet.

Előzmény: netizen (443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!