Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1572

Khm... szóval kwó... :) és még pontosabban kWó... :) Bocs.

 

Nos, villanyfűtéses topicban meg épp azt olvastam, hogy neki is 9 kWó körül van a nap fogyasztása, a fűtés nélkül: "TV-k, hűtő, mikró, PS 3, melegvíz". Akkor az mégse sok?

Előzmény: vojudit79 (1571)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1571

Én most 2 hétig írtam minden délután a mérőállásokat, 9-12 kw között van a napi fogyasztásunk. Jó, itthon vagyunk, de a villanyok csak sötétedés után égnek, a laptop töltője az egyetlen ami megy és nem menne, ha nem lennénk itthon.

A csengőcsere tervben van. Rázni nem ráz szerencsére, elméletileg kültéri csengő, de valami silány minőség.

Előzmény: ötfelezős (1569)
ötfelezős Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1570

Akarom mondani, hogy ha a csengő nyomógombja beázik, akkor az nem egy időjárásálló kivitel, esős időben megrázhat valakit a delej, s még akár az sem kell hozzá, hogy megérintse, elég lehet, hogy ott megáll. Ki kéne cseréltetned megfelelőre.

Előzmény: vojudit79 (1568)
ötfelezős Creative Commons License 2011.02.02 0 0 1569

Nekem itt, bocsánat, sok ellenkezni valóm volna. :)

 

Az egyik az, hogy - már csak az egyértelműség miatt is - ne találjunk ki új definíciókat, maradjon a fogyasztás mértékegysége a teljesítmény és az idő szorzata, az Ws, Wó, kWó, stb.

 

A másik az, hogy a Conrados, stb fogyasztásmérő ugyan nem lehet versenytársa az OMH hitelesítésűnek, de mégis igen jól használható tudásnövelő eszköz lehet. Mert például elképzelhető, hogy saját magához képest konzekvens, és így az arányokat igen jól kimutatja. Emellett, ha azt mutatja, hogy a készenlétben levő műholdas egység teljesítményfelvétele 4 W, akkor tökmindegy, hogy ezt az értéket 3 vagy 10 %-os hibával méri, tudjuk, hogy ez bizony nem 100 W. Amit én vettem már nagyon régen, azt nemrég teszteltem idehaza, felhúztam a szemöldökömet az eredményre, olyan jól mutatta az elméletet. :)

 

A harmadik az, hogy a fizetős fogyasztásmérőnek elvileg akár meg sem kell indulnia kis terheléseknél, szóval vannak tényezők, amik kifejezetten a szolgáltató kárára működnek (ami az öregedést illeti, csak a társalgás élénkítése miatt, én egy 12 lakásos társasházban lakom, miután 20-22 éves mérőket cseréltek, felment 30%-al az azonos időszakra nézett fogyasztása mindenkinek).

 

A napi 8 kWó olyan értelemben valóban elég soknak tűnik, hogy az ugye átlag 333 W-os terhelésnek felel meg. Ha nincs otthon senki, ez elég nehezen jön össze, gondolnám én is. Ha csak egy hűtő van, ha nem nappaliról megy a melegvízellátás, ha... stb.

vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1568

vagy első körben megpróbálhatom szerelő nélkül úgy, hogy először megkeresem melyik megszakítón van a csengő és azt kihagyom a kísérletből, elvileg elég nagy esély van arra, hogy a 10 bizti közül nem pont azzal van gebasz.

Előzmény: balazsh (1564)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1567

Köszi!!!!Hát ez nem egy kisszabású projekt, akkor minimum egy villanyszerelő kell hozzá, hogy kikösse a csengőt. De most már utánajárok mindenképp.

Nagyon köszönöm az ötleteket!!!

Előzmény: balazsh (1564)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1566

Mától megint drágább az áram:(

Drágább mától az áram

Hidegzuhanyként érte a lakosságot Fellegiék emelése, a többletet az MVM teszi zsebre. Tovább »

forrás: Index.hu

puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1565

A csengőt semmikép se próbáld meg egyedül kikötni, főleg hogy nincs 100%-os állapotban. Megrázó élményed lehet :(

Engem múltkor megcsapott, a fürdőben szétrobbant egy izzó, gondoltam gyorsan kicserélem. Be is vittem az új izzót, és elkezdtem kitekerni a régi szétrobbantat :)

Egy dolgot felejtettem el :) Lekapcsolni a kapcsolót...............

Előzmény: vojudit79 (1563)
balazsh Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1564

"Bár a csengőt hogy kötöm ki azt nem tudom..."

Azt bízd szakemberre!  :)

De ha mindent kihúzva, kitekerve pörög a mérő, akkor ne állj meg, folytasd!

 

Szóval ha pörög, akkor még azt megteheted, hogy a lakáselosztóban (ahol több mint 3 db kismegszakító van, 3 fázis és új építés esetén minimum 10) egyesével elkezded lekapcsolni a kismegszakítókat. Amelyiknél megáll a pörgés, azt lekapcsolva hagyod, a többit felkapcsolod, és megnézed hol nincs áram a lakásban, illetve, hogy mi nem működik. Na ott nézz körül! Vagy ott van fixen bekötve valami, aminek fogyasztani is kell, vagy ott folyik el az áram a föld felé.

 

Ha mindet lekapcsoltad és még mindig pörög, akkor várj egy kicsit, mert elvileg a mérőnek a fekete jelnél kell csak megállni, de ezt nem szokta figyelembe venni, megáll bárhol. Ha nem áll meg az összes lakáselosztós kismegszakító lekapcsolása után (a mérő alatti természetesen végig felkapcsolva van) akkor biztos, hogy hibás a mérőd!

De ha csak így áll meg, akkor ne felejts el utánna egyesével felkapcsolgatni a lakáselosztó kismegszakítóit, és figyelni, hogy mikor indul el. Amelyiknél elindul, azt kapcsold le, a többit fel, és keresd hol nincs áram!

 

Bocs, hogy ilyen szájbarágos, de ..... valahogy el kell magyarázni.

 

Jó keresgélést!

 

 

 

Előzmény: vojudit79 (1563)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1563

Na most beültetted a bogarat a fülembe! A CSENGŐ!!!Ugyanis minden nagyobb esőzésnél beázik a csengőnk és kint a kapunál süvölt, mint őrült, bent meg nem jelez. Volt, hogy egész éjjel visított kint. Ez lehet bűnös???Mondjuk pár hónapja benejlonoztuk, azóta nem szokott ilyen történni és a fogyasztás még mindig óriási.

Ezt az izzós kísérletet holnap megcsinálom, köszi az ötletet!Bár a csengőt hogy kötöm ki azt nem tudom...

 

A saccolt havi elfogyasztott kwh-t úgy számoltam, hogy csináltam egy excel táblát, felsoroltam az összes fogyasztómat, beírtam mennyit fogyaszt 24 óra alatt (ezt fogyasztásmérővel mértem) majd beszoroztam 30-al. A mosógépnél egy programot mértem le (egy programot használok mindig) és napi 1 mosással számoltam. Az izzóimat tudom hány wattosak(azokat ugye nem tudom lemérni fogyasztásmérővel) és nagyjából tudom hány órát mennek naponta. Mikrot csak melegítésre használjuk, így napi 5 percet számoltam, stb.

Előzmény: balazsh (1559)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1562

Detto ugyanez van nálunk is.

 

Előzmény: puru (1561)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1561

Én tavaly közel fél évig, minden reggel és este felírtam az óraállást, próbáltam összefüggéseket keresni az adott napon végzett elektromos használat és az óraállás között.

Igazából volt összefüggés, ha pl töbebt ment a mosógép/mosógatógép, vagy sokat égett a nagy csillár akkor érezhetően töbebt írtam fel.

De napi 8-10kw alá egyik nap se ment a fogyasztás, tehát 8kw elmegy úgy egy nap, hogy nem voltunk egész nap otthon.

Most átlagosan 15kw a napi fogyasztásunk :(

Előzmény: vojudit79 (1558)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1560

Ezt kifogom én is próbálni, majd valamelyik nyugodt hétvégén :)

Köszi ezt a tippet!

Előzmény: balazsh (1559)
balazsh Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1559

A vezetékek bevizsgálásához nem kell minden dobozt felnyitni!

Van egyszerűbb módszer is. :)

Úgy hívják, hogy szigetelésvizsgálat. Ami annyit takar, hogy megmérik az összes vezeték szigetelési ellenállását a többihez képest. Szabvány szerint új berendezésnél ez min. 4 Mohm, egyébként 2 Mohm-nak kell lenni.

Namost a gyakorlat szerint, ez lakásokban szinte kívétel nélkül mindig több, mint 1000 Mohm. Tehát ez sem lehet gond.

 

A vezetékekben szigetelési hiba miatt elfolyó teljesítményt úgy tudod laikus módon kizárni, hogy mindent kihuzol a dugaszoló aljzatokból, az összes lámpát felkapcsolod, majd kicsavarod az izzókat (vigyázz, ha nem energiatakarékos akkor forró!). Ez azért kell, mert ha nem teszed, akkor a lámpahelyekhez menő vezetéket nem látod csak a kapcsolóig. Szóval, ha mindenet kihúztál és kicsavartál, akkor megnézed, hogy tekeredik-e a mérőóra. Ha nem akkor a vezetékek is rendben vannak.

Ja, és arra is figyeljetek, hogy a fixen bekötött dolgok (hagyományos csengő trafó, riasztó központ,....) még tekerheti, tehát ha tekjeredik, akkor erre is gondoljatok, hogy van-e, ha igen, akkor azoket ki kell kötni.

 

Egyébként hogy számoltátok a saccolt elfogyasztott kWh-t?

vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1558

Kár...esküszöm én már annak is örülnék, ha bebizonyosodna, hogy nem a mérő rossz, csak találnám meg, hogy mi!!!

Előzmény: puru (1557)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1557

Konzultáva itt kollégákkal (nehogy teljes hülyeséget írjak), ez is teljesen elképzelhetetlen, úgyhogy emiatt se aggódj :)

Előzmény: vojudit79 (1555)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1556

jó hát azon az 1500-on kívűl még mindig van 10ezer amennyivel kevesebbet fizethetnék:)

Előzmény: puru (1554)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1555

Illetve nem arra gondoltam, hogy egy egyfázisú fogyasztó van 3 fázisra kötve, hanem, hogy a villanyóránál a 3 fázison nem eloszlanak a fogyasztók, hanem hanem összeadódnak?!

Előzmény: puru (1552)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1554

Én már gondoltam rá, hogy egy villanszerelővel végignézetem a teljes belső hálózatunkat.

De 3 éve festettünk, és minden kötődoboz szépen levan festve. Még sajnálom szétbarmolni a szép festést, majd a következő festés előtt kihívom :)

 

Amit meglepő volt a héten, hogy az otthoni gépemen van szünetmentes (APC). Ha nem megy a gép, a szünetmentes akkor is 40W-ot felvesz magába óránként. Ez kb 1500Ft havonta. Ki is kötöttem gyorsan, kiváncsi leszek megérzem-e majd a bediktálsákor :)

Előzmény: vojudit79 (1553)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1553

Értem. Hát akkor totál passz.

Előzmény: puru (1552)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1552

Nem nézlek, IT Support területen dolgozom, nekem nem nagyon lehet meglepő kérédst feltenni :)

Szóval amit írsz, olyat nem lehet. Egy eszköz vagy 1 fázisú, vagy 3 fázisú. A 3 fázisú eszközbe 5db vezeték megy be, míg egy egyfázisuba 2 (0 +fázis) vagy 3 (0+ fázis+föld).

Szóval egy mikrót nem lehet véletlenül 3 fázisra bekötni :)

Előzmény: vojudit79 (1550)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1551

Ja igen, én a  laboratóriumi bevizsgálásra gondoltam.

Előzmény: puru (1549)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1550

Ne nézz hülyének, de valami olyasmire gondolok, hogy valamit mondjuk mind3 fázisra rákötöttek és háromszor mérjük ugyanazt a fogyasztót. Ez hülyeség?:)Nálunk a konyhában ha túl nagy teljesítményű cucc megy egyszerre akkor gyakran levágja a biztosítékot, de ezt annak tudtuk be, hogy az összes konyhai cucc egy fázison van "logikusan":)Nem tudom, tök nem értek hozzá, csak spekulálok.

Előzmény: puru (1548)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1549

Itt megtalálod a hivatalos tájékoztatót:

https://wd2.elmu.hu/sap/bc/bsp/sap/zeservices/MerofelulvizsgalattajekoztatoELMU.pdf

 

Előzmény: vojudit79 (1547)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1548

Nálunk is 3 fázis van. Ez nem kavarhat be, tudomásom szerint. Igaz nem villanyszerelő, de műszaki ember vagyok, 31-32 évesen ráadásul próbálok még naprakész is lenni, még fog az agyam :)

3 fázisú gépünk nincsen. Minden fogyasztó 1 adott fázisra van kötve a 3-ből. Anno "logikusan" el lett osztva a 3 fázis. Általában mindenhol ezt teszik, ahol 3 fázis van. 3 fázis leginkább a villanytűzhelynél van/volt érdekes akinek az van.

Nálunk a garázsban van 1db 3fázisú aljzat, de még sosem használtuk.

Előzmény: vojudit79 (1546)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1547

én 15ezerről tudok ugyanilyen feltételekkel.

Előzmény: puru (1545)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1546

Köszi:) Neked is GRATULA:) Igen, nekem is ilyen érzésem van. Az a baj, hogy abszolút nem ért hozzá sem a férjem sem én. De most el kezdtem gondolkodni ezen az 1 fázis-3 fázis dolgon. Lehet, hogy ez kavar be?

Előzmény: puru (1544)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1545

Az ELMÜ-nél lehet kérni óraviszgálatot. Előre be kell fizetni 8.600Ft-ot, ha szar az óra, visszakapod, ha jó az óra, bukod az összeget! :) :( Magyarország 2011

Előzmény: vojudit79 (1543)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1544

Elösszőr is gratulálok! :) Az enyém 16 hónapos :)

Visszatérve az eredeti témára, nálunk 2 hűtő megy egész nap, meg ugye a fűtés is áramfogyasztó a cirkó miatt, a mosógép pedig......., gondolom gyerek meleltt Neked is vannak tapasztalataid :)

Míg panelban laktam, sokkal kevesebb volt a villanyszámla. Kicsit olyan ézés ez, mint amikor pl hívsz valami szakit. Ha családi házban laksz, fizess többet :(

Előzmény: vojudit79 (1542)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1543

Hát ez az, hogy nem vagyok benne biztos. Csak egyszerűen dühít, hogy látszólag semmi extra áramzabálónk nincs, mégis kétszer-háromszor annyit fizetek, mint más cirka ugyanilyen fogyasztási szokásokkal rendelkező család. Ugyanakkor itt a példa, hogy más is fogyaszt ennyit...egyszerűen nem tudom mitévő legyek.

A lehetőségeimet tudom, körbejártam. De valahogy én is úgy gondolom, hogy nem az óra rossz. Lehet esetleg a falban lévő vezetékekkel olyan gebasz, ami ezt okozza? Nem tudom, tanácstalan vagyok.

Amit javasoltatok, hogy először vegyek egy hitelesített mérőt gyakorlatilag felesleges lépés, mert mint kiderült 3fázisú mérő kéne nekünk, (azt hittem eddig, hogy 1) ami drága és még a felszerelésért is fizetni kéne. Annyiért az elmű is lecseréli.

 

Előzmény: balazsh (1539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!