Keresés

Részletes keresés

Bíbor39 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 347
De pl Pannónia sajtot,az tuti laktóz mentes
Előzmény: Törölt nick (346)
borbala99 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 345
kevesen kezdik ezzel, sokkal inkább már hosszú panaszok után jönnek rá, hogy a problémák mögött ételérzékenység is állhat, amit pl. ki lehet mutatni kizárásos diétával, vagy akár gyorsteszttel is http://food-detective.hu/ ha nem is olcsón
youlcsi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 344
Előzmény: Törölt nick (343)
youlcsi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 342
üdv!

protexin... vagy progastro -bármelyik mehet, hasmenés mellett is. tudom, mert szedem :D

és ne a cu-s topicba menj, hanem a crohnosba (Crohn betegeket keresek). ott vannak colitisesek is... és nem ibd-sek is, mint én... de hasmenés-ügyben jó tanácsokkal szolgálnak mindenkinek :)
Előzmény: Törölt nick (341)
gombóc63 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 340
A barátnőmtől tudom, hogy sajna pénzéhes:-((((
Előzmény: Csillaa0018 (339)
Csillaa0018 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 339
Sziasztok!

Engem érdekelne Dr.Tamássy Klára?
Volt már valaki nála??Milyen orvos?
Köszönöm!
Gabriel2008 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 337

Köszönöm az infót, de ha van még infód azt is köszönöm előre is.

Gábriel

Előzmény: youlcsi (335)
jverocska Creative Commons License 2009.09.15 0 0 336
Tudnátok jó gasztroenterologust ajánlani Pesten vagy a Dunántúlon bárhol?
youlcsi Creative Commons License 2009.09.11 0 0 335
Sajnálom... akkor tényleg csak az marad, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy mit eszel.
talán próbálkozz a házipatikán... de mintha a hoxán láttam volna laktóz-intorelanciás fórumot... de nem tuti.
Előzmény: Gabriel2008 (334)
Gabriel2008 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 334

Szia, ismerem, sőt van is, de ha önkéntelen tévedés van az étkezésben, akkor lesz probléma, ekkor már nem segít.

Amúgy a tapasztalat is negatív, mert még egy fagyi elötti bevételel után is lehet probléma....:-(

Gábriel

Előzmény: youlcsi (333)
youlcsi Creative Commons License 2009.09.08 0 0 333
szia!
nem vagyok otthon a témában, nem vagyok laktór-érzékeny... így a legtöbb, amit javasolni tudnék, az a google... de gondolom, ezen már túl vagy.
annyit tudok, hogy a tünetek enyhítésére (megszüntetésére?) létezik az un. lactase rágótabletta... amivel ha olyat eszel, amit nem szabadna, lényegében kívülről pótlod a hiáynzó emésztő-enzimet...
Előzmény: Gabriel2008 (332)
Gabriel2008 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 332

Köszönöm, és ha lehet kérdezni, milyen tapasztalat van negetív és pozitív irányban, vagy ha van, hol lehet olvasni bővebben e témában, mert nem nagyon találtam, vagy bármi infó amit hasznosnak találsz, előre is:

Köszönöm: Gábriel

Előzmény: youlcsi (331)
youlcsi Creative Commons License 2009.09.07 0 0 331
Gabriel4
ugyan nem engem kérdeztél, de amennyiben laktózérzékeny vagy, akkor azokat is kerülni kell, amik nyomokban tartalmaznak laktótz (rengeteg gyógyszerbevonat is ilyen)
Előzmény: Gabriel2008 (330)
Gabriel2008 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 330

Kedves B.Eve !

Érdeklődöm, mert hasonló cípőben vagyok, de csupán féléve.
Kérdezem  az  étkezést,  mert  ugyan minden tej termék kerülve van, de
próbálva  van amit a gasztroendrológis javasol: pl kemény sajt, laktóz
mentes tej - tejföl, s tejmentes keksz.
De viszont kérdés, hogy gond e neked pl.: a hasonló termék, vagy olyan
amiben  csupán nyokomban írnak laktózt, mert rossz tapasztalatom van az
ilyen termékekkel...

Előzmény: B.Eve (329)
B.Eve Creative Commons License 2009.09.02 0 0 329

Nekem is refluxom van már kb. 10 éve, de 1 éve sikerült abbahyagyni a gyógyszert. Időnként eléggé érzem a savat.:(

1 évig kínlódtam a puffadással, orvosokhoz jártam, az egyik ráfogta az IBS-re. Aztán elkezdtem kísérletezni a kajákkal és rájöttem, hogy a tejes ételek. Laktóz érzékeny lettem. Rákérdeztem a dokinál, h lehet-e vizsgálni. Azt mondta, hogy ha gondot okoz, akkor az vagyok és nem szükséges vizsgálni. Tehát már kb. 2 éve kerülöm a laktózt.

balatoni zsolti Creative Commons License 2009.07.28 0 0 327

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném gyermekgasztroeneterológust keresek Győrben, sűrgős lenne. Aki tud kérem segítsen!!

youlcsi Creative Commons License 2009.06.03 0 0 324

szia!

az ibs-t éppen úgy lehet kimutatni, hogy nem tudnak semmit kimutatni.

Előzmény: Alienita999 (322)
Alienita999 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 323
Én zöldségen, tejterméken, sovány húson élek, no nehéz magyaros kaják. Mégis mindentől, mint a lufi... :-(
Előzmény: Törölt nick (320)
Alienita999 Creative Commons License 2009.06.03 0 0 322
Sziasztok!

Válogatás nélkül mindentől puffadok. Nagyon rossz, mert már alig tudok mit enni. Köménytea vagy köménymag segít, de nem lehet a zsebemben állandóan egy marokkal. Pár éve vizsgáltak, semmit nem találtak. Az IBS-t milyen vizsgálattal lehet kimutatni?
milla55 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 319
Puffadásra nekem használt a Normaflóre. Gyógyszertárban kapható
Előzmény: _Hypo_ (310)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.03 0 0 318
Sziasztok!

Nekem a kemotól tönkre ment a gyomrom és a kemo után egy évvel kellett antibiotikumot szedjek a fogamra Ez aztán még adott neki. Noxium sem segitett Egy ismerősöm által kipróbáltam egy gyógynövényes italt azóta fogyasztom, tök renbe lettem ,,,, nem is szedek mást gyógyszert ,egyáltalán ,,, pedig reflux is jelen volt. a sav a számon is kijött A folyamatosan ezt iszom és mindenevő lettem már a savam is megszünt Ha többet akarsz tudni irj a zsuzska48@citromail.hu-ra
puszillak
Előzmény: egyszerűnick (316)
youlcsi Creative Commons License 2008.10.30 0 0 317
azért néha idetéved valaki. nyugodtan kérdezz!
legrosszabb esetben nem kapsz választ :)
Előzmény: egyszerűnick (316)
egyszerűnick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 316

hát nekem is egy gyökér a gyomrom de itt sztem senki sem válaszol

Lilla06 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 315
Sziasztok!

Csak emiatt a topik miatt regisztráltam a fórumra.
Gondoltam megosztom veletek a reflux-betegéseggel átélt 'élményeimet'.

2007 márciusában 13 kg fogyással indult a sztori.Tény, hogy ez mind felesleg volt, akkor kissé duci voltam.(Most 65 kg, 168 cm-rel).Jóval kevesebb ételt fogyasztottam, mivel rendszeres hasfájással küzködtem. 2-3 hónap után jóanyám megelégelte és eljártunk kivizsgálásokra.
A reflux igen aljas betegség, nehezen lehet rájönni, hogy mi is a probléma, ezért mindenre gyanakodtak, cukorbetegségre, tejérzékenységre, még nőgyógyászati problémára is ráakarták fogni.
Augusztusban a Fehérvári Szt. György kórházban felvettek a gyermekambulanciára, ahol gyomortükrözést végeztek.(Lekellett nyelnem egy csövet.)Kiderült a gyomorszáj nem jól zár,a savam marja a nyelőcsövem, ezért a fájdalom. 2. stádiumban voltam(összvissz 4 van).
Tovább küldtek egy gasztroenterológus szakorvoshoz, ahol h2 gátlókat (alias cataflan, nilacid és társait) szedettek velem. 2-3 hónapig ezt szedtem is, de a fájdalom továbbra is előjött, (ezalatt igen szigorú diétán is voltam emiatt). Novemberben a műtét mellett döntöttünk.Mégse élhetek életem végéig gyógyszerekkel...
Aztán jöttek a további kivizsgálások a műtéthez, mégegy csőnyelés szájjon, és egy másik orron át.
A röntgenen kiderült, hogy nem csak ez a probléma, hanem a gyomrom lassú működésű (= a patkóbélből visszafolyik a kaja a gyomromba, így még lassabb az emésztés.Sajna ezzel nem tudtak mit kezdeni)

2008 márciusában - 1 évvel a tünetek jelentkezése után - megműtöttek.
Azóta fizikailag kissé gyengébb lettem, nem bírok már annyit sportolni, mint régen, de megérte.Mostanában már csak a 6 lyuk szokott fájdogálni, ahol felvagdostak.

Üdv: Lilla, 15 éves
tyon Creative Commons License 2008.07.30 0 0 314

sziasztok

 

lenne egy kerdesem, par nap mulva megyek gasztroenterologushoz vizsgalatra, ez lesz az elso "talalkozas". nem tudom, ehetek-e, ihatok-e vizsgalat elott. delelott 10re van idopontom, de eleg rosszul viselem, ha nem ehetek reggelit. tudna valaki segiteni? elore is koszonom.

ibineni Creative Commons License 2008.06.21 0 0 313
Sziasztok! Gyomorsav problémáim vannak. Sok orvos megnézett már és nem mindenben egyezik a véleményük. Tud valaki egy jo orvost aki esetleg egy gyomorszáj szükitést is megcsinálna. Állitolag csak ez segitene.
zsarumen Creative Commons License 2008.04.18 0 0 312
Sziszatok!

Lenne egy kérdésem, tanácsra lenne szükségem!

Van egy két hónapos kislányom, aki sokat bukik evés után, de nem a tápszer jön vissza, hanem ilyen átlátszó, vizes folyadék, és állandóan nyeldes függőleges helyzetben, és fekvő helyzetben szivárog ki a száján. Mitől lehet ez? Milumil HA 1 es tápszert használunk már 1 hónapos kora óta. Espumisant kap, meg kanalas görcsoldót is. Kinek volt már ilyen, és mit lehet csinálni?

Előre is köszönöm!
kiskicsicsiga001 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 311
sziasztok!
énis refluxban szenvedek, évekig szedtem parietet,majd controlocot,de most az orvos már nem írhatja fel,így a kétszer annyiba kerülő omeprazolt kell szednem.
21éves vagyok,és képtelen vagyok a hízásra.gondolom ennek köze van a refluxomhoz.Igazábol tünetei csak füszeres,lekváros,diós,mákos ételek tulzott fogyasztása után jönnek elő,2hetente kb,de ez nem okoz problémát, viszont mindenhol azt olvasom ,hogy reflux esetén 2-12 heti gyógyszeres kezelés ajánlott,én viszon 17éves korom óta(tükrözés óta) szedek folyamatosan rá gyógyszereket.
nem áll szándékomban még 70évig szedni!
a gasztroenterologus azt mondta,gondolkodjak el a műtéten.akkor talán megszűnik a probléma,és hízni is tudok(175cm-50kg évek óta).viszont a műtéttől kicsit félek, a probléma megoldására 90%os esélyeket olvastam.és ott a rizikó..hogy nyelési,és emésztési problémákat okoz...
volt már valakinek műtétje refluxal?vagy talált valaki megoldást rá,hogy ne kelljen gyógyszert szedni?(a büdösvizet már próbáltam)
rengeteget eszem,csak mentes vizet iszom. olvastam a lúgosításról,szerintetek használhat?
nem szívesen fekszek kés alá,de az,hogy még egy életen át gyógyszer szedjek...és hosszútávon a mellékhatások nincsenek lemérve.a controlocra is ez van írva....

köszi:)
_Hypo_ Creative Commons License 2008.03.14 0 0 310
Hello mindenkinek, Nekem pugffadasos problemaim vannak ugy 3 hete jelntkeztek gyomorsavval egyutt, szuro erzes a gyomorszaj kornyeken, es felpuffadok.

Nemreg tettem le a cigit, eloszor arra gondoltam annak a mellekhatasa lehet, aztan arra lehet hogy a tejre lettem erzekeny? etvagyam van szekletem rendben csak puffadok, valami otlet?
karcsababy Creative Commons License 2008.03.11 0 0 309

Sziasztok, van valakinek ötlete az alábbiakra?

 

35 éves 1 gyerekes anya vagyok. Két problémám van:

1.  Kislány korom óta van egy évente kb. 3-4-szer jelentkező has vagy inkább bélgörcsöm. Elkezd fent fájni, görcsölni, ráz a hideg, szakad rólam a víz, a szám telegyűlik nyállal, és közben a falat kaparom fájdalmamban. Ez a görcs szépen halad egyre lejjebb. Amikor már az alhasam fáj, vécére kell mennem. Az eleje, az első 1/3 normál állagú. A második 1/3 hígabb, a vége teljesen hasmenés szerű, szaga kellemetlen. Mire megszülöm, elsápadok, nyelek vagy 2 liter nyálat, hideg az egész testem, és vizes rajtam minden ruha. Voltam béltükrözésen, de nem tudták teljesen megcsinálni, mert oltárira fájt. Azt mondták, teljes altatásban csinálják, az időpontra várok.

 

2.  Az elmúlt időben enyhe szúró felhasi fájdalmaim voltak, a hasnyálmirigyem táján. Uh epekövet mutatott ki. Csináltak gyomortükrözést, eredménye gyomorgyulladás, azt kezelték gyógyszerrel. Utána műtét, diéta. A fájdalmaim nem szűntek meg, hanem gyakoriak lettek, már a májamnál is szúrkál, gyakrabban és intenzívebben, mint a műtét előtt. Ehhez még hozzájött a fent említett fájdalmas székletürítés, ami az évi 3-4 alkalom helyett most már napi 1-2-szer jelentkezett. Ismét uh, negatív, vérkép negatív, elküldtek ct enterográphiára Chron gyanúval, de semmi eltérés, elváltozás, gyulladás nincs a hasüregemben. Voltam Debray-teszten, elég erős máj-tájéki fájdalmam volt, de a panaszomat enzimemelkedés nem kísérte.

Még mindig fáj a felhasam, hol jobb, hol a bal oldalamon. Van, hogy reggel, éhgyomorra, van, hogy étkezés után. Volt, hogy 2 nap teljesen egyformán étkeztem, az egyik nap voltak fájdalmaim, a másikon nem. A fájdalmas székletürítési problémám szűnik, már nincs anyira gyakran.

 

Járok gasztroenterológushoz a Szent Imre Kórházba, de sok okosat nem tudnak mondani.

Rosszul vagyok bekötve, vagy mi a baj velem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!