Keresés

Részletes keresés

szekelymedve Creative Commons License 2007.02.16 0 0 35

Igen, rádióban és tévében már régecske sugározzák a Miorita-t... amint hazamegyek, megkeresem a CD-t, aztán megmondom, milyen... A Miorita jó :-)

Előzmény: Vagdalthús (34)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.02.16 0 0 34

Tavaly új korong jelent meg, de ahogy nézem a -megújult- honlapon, szinte csak már kiadott nótákat tartalmaz.

Vagy koncertlemez lenne?

szekelymedve Creative Commons License 2007.02.16 0 0 33

Nemtom, ki a Natalia Barbu... őszintén - nem is érdekel. De én bármilyen körülmények között Zdob si Zdub rajongó vagyok, úgyhogy idegesítő. Ők a legjobbak, ez biztos!!!

 

Legújabb kedvencem a Primavara - nem a szöveg miatt ez alkalommal :-) meg a Videli noch - de ez másért... :-)))

Előzmény: _harper (32)
_harper Creative Commons License 2007.01.16 0 0 32

Na, szóval mint hogy ltom nem igen pörög a topic , szóval kéne egy kis élet.

Nos, minthogy azt hiszem nem volt még megemlítve , így talán érdemes pár szót ejteni róla, ugyanis most Moldáviát meglepetésként érte, hogy a Zdob si Zdub-ot az ideji nemzeti Eurovizios döntön alulmaradt Natalia Barbuval szemben. Csak azt szerettem volna megkérdezni, hogy ha ismeritek mind a két dalt akkor mi a véleményetek? 

 

_harper Creative Commons License 2007.01.16 0 0 31
Sziasztok! Örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot is hiszen szeretem ezt az együttest. Van benne fantázia! :)
+Malac Creative Commons License 2007.01.15 0 0 30
Az énekes tudja, a madár őt jön siratni. Ezért szeretné hogy a kakukk odavesszen az úton. (Kakukk a halál hírnöke a szláv pogány mitologiában)
Talán az együttes legművészibb szövegü dala:)
Előzmény: szekelymedve (27)
szekelymedve Creative Commons License 2007.01.10 0 0 29
Ja, meg a Maria blues... az is tetszik.
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.09 0 0 28
Ez tetszik, ez alapján a kivonatos összefoglalás alapján.
Előzmény: szekelymedve (27)
szekelymedve Creative Commons License 2007.01.09 0 0 27
Ja, a Cucusor... hat egy szomoru ember varja a kakukkot, hogy az enekeljen neki, de olyan kakukk legyen, aki tobbet ne jojjon... es enekeljen a gyumolcsosenel es mondja meg kinek marad. Ha az anyjanak marad, akkor nojon benne szamoca, ha a novereinek, akkor fu meg virag, ha a batyjainak, akkor fenyok, de ha idegeneknek, akkor nojon csalan meg tovisek... igy diohejban
Előzmény: szekelymedve (26)
szekelymedve Creative Commons License 2007.01.09 0 0 26
Melyiknek a szovegerol?
Előzmény: Vagdalthús (25)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.09 0 0 25

Az nagyon jó nóta valóban.

A szövegről mit érdemes tudni?

Előzmény: szekelymedve (21)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.01.09 0 0 24

Jé, megint életet lehelt valaki a topicba!

De jó!

 

Üdv itt, kedves rajongótársak!

szekelymedve Creative Commons License 2007.01.09 0 0 23

De van meg par szomorucska... Doina Haiducului pl.

 

Meg nekem masik kedvencem a Draga Oteie, talan az elso daluk, diakkorom ota vegigkiseri az eletem...

Előzmény: Von-Tolla (22)
Von-Tolla Creative Commons License 2007.01.08 0 0 22
hát igen, nem az a vidám darab, mint a többiek (nagy része)
Előzmény: szekelymedve (21)
szekelymedve Creative Commons License 2007.01.08 0 0 21
Szerintem a legjobb a Cucusor... foleg ha az ember a szoveget is erti
Vagdalthús Creative Commons License 2006.01.12 0 0 20

Vissza az ősi Tiencsint!

Továbbá újítsuk fel a magyar-kínai határviszályt!

:-))

 

A félreértések megelőzése érdekében: ez csöppet sem gúny akart lenni.

Előzmény: Józsga (19)
Józsga Creative Commons License 2006.01.12 0 0 19

Jóvan akkó, mee énmá láttam úgy is leírva, hogy komolyan volt gondolva.

De lehet, még kiderül, hogy az volt, a 66. meg Balţi. :-)

Előzmény: Vagdalthús (18)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.01.12 0 0 18

Az a nóta is csinos darab.

Szerintem Kisjenő, mint Kisinyov maximum poén, de ezt senki sem gondolja komolyan, hacsak nem tudunk róla, és az volt a 65. vármegye :-))

Előzmény: Józsga (17)
Józsga Creative Commons License 2006.01.11 0 0 17

Kisinyov az nem Kisjenő! Legnagyobb jóindulattal is csak Kisinyó. Nem tudom ki terjeszti ezt a hülyeséget.

Egyébként nekem is meglehetősen tetszik a Zdob si Zdub. Kedvenc számom tőlük az Everybody in the casa mare - oroszul.

Előzmény: hun44 (16)
hun44 Creative Commons License 2005.08.25 0 0 16

Az együtes idén is fellép a hazai Borfesztiválon Kisinyovban, október 9-én!

 

Hír:  Lesz ingyenes 10 napos vízum! (idén is)

 

Idén 2005-ben Kisinyovban (Kisjenőben) október 8-án és 9-én rendzik a Moldovai Borfesztivált. A Borfesztiválon sok zenei és italozó programra van lehetőség.

Erre az alkalomra minden évben eltörlik a vízumkényszert a vízumköteles országok számára. Vagyis a budapesti moldovai külképviselet ingyen ragasztja be a 10-14 napos ingyenes vízumot. (Október 1-től 15-ig terjedő időszakon belül)

Moldovai Köztársaság budapesti nagykövetégének elérhetőségei: Bp. XI. ker. Budafoki út 9-11. Tel: 209-1191 E-mail: armrung@hu.inter.net

A Fesztiválról bővebb infók a moldova.lap.hu -n.

Vagdalthús Creative Commons License 2005.07.11 0 0 15
Ha ezt tudom, hogy fellépnek... de én sem csípom az Eurovíziós fesztivált, ezért nem is néztem.
Előzmény: W.O.L.A.N.D. (14)
W.O.L.A.N.D. Creative Commons License 2005.07.03 0 0 14

Szerintem is nagyon jók. és az euroviziós fesztiválon (amit különben nem nem szeretek) ők voltak a legjobbak.

 

Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.30 0 0 13

Igen, tavaly 2x voltak nálunk, Kapolcson és a Szigeten, aztán a bálványosi szabadegyetemen is, de idén sajnos nem jönnek a honlapjuk szerint.

 

DJ Vasile a nóta címe, s a 2004-es 450 de oi c. lemezen van, a kedvencem tőlük.

Előzmény: Eavit (11)
Eavit Creative Commons License 2005.06.30 0 0 12

vaszile a szám címe?

bocs de tényleg semmi infom nincs róluk csak a koncertélmény.viszont,emlékszem rájuk,szóval nem volt felejthető.:)

Előzmény: Eavit (11)
Eavit Creative Commons License 2005.06.30 0 0 11

én se ismertem őket,kifjezetten miattuk nem mennék ki,de mivel egész héten kint leszek,ha jönnek megint megnézem őket.

állat volt ez a vaszile, vagy ki! valami apró szoknyában ropta,iszonyatos energiákkal,néha meg valami busójárásos cuccot mutogatott,amire a nép ovációba kezdett.tényleg jó volt.

jellemző reakció:szép nyugisan elkezdtem nézni,de aztán egyre közelebb mentem.:)

tavalya a művészetek völgyében volt?

voltam ott kétszer,mert monostorapátiban lakik a barátnőm,de nem tetszett.főleg a rossz közlekedésre vagyok kiakadva.meg általában átfedésben van a szigettel.

Előzmény: Vagdalthús (10)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.30 0 0 10
Tavaly, nem? Sajna nem voltam ott, akkor még nem ismertem őket, de ma már csak miattuk is megvenném a napijegyet.
Előzmény: Eavit (9)
Eavit Creative Commons License 2005.06.30 0 0 9
a szigeten
Előzmény: Vagdalthús (8)
Vagdalthús Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8
Hol láttad őket élőben?
Előzmény: Eavit (7)
Eavit Creative Commons License 2005.06.30 0 0 7
höhö,nem volt semmi.élveztem,de nálam ilyesmi csak koncerten megy el.
Vagdalthús Creative Commons License 2005.05.06 0 0 6
Nekem az első számú kedvencem. Kedvelem továbbá a csobános nótát is az új korongról (ez a honlap alatt pörgő dal is), a Tsiganul si ozn is óriási, ez románul és oroszul is megvan, picit más két verzió.
Előzmény: netka (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!