Keresés

Részletes keresés

zebrina Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2983
Kéretik lezárni a rakpartot, mert aggódom!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.05 0 0 2982
Épp a közelben gazoltam a kertet (kertész se leszek, az is biztos), fényképezőgéppel a zsebemben. Néha rájuknéztem. Egyébként órákig csinálták :-)
Előzmény: *Albatrosz* (2981)
*Albatrosz* Creative Commons License 2006.06.05 0 0 2981
Hű, ennek a kivárásához biztos sok türelem kellett.:-) Nagyon jó fotók.
Előzmény: Törölt nick (2979)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.05 0 0 2980
 Faabsztrakt
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.05 0 0 2979

Lávsztori

 

 Hősünk társkeresőben

 Feltűnik a színen a potenciális partner

 Ismerkedés közelebbről

 No comment

Mad árka Creative Commons License 2006.06.04 0 0 2978
Nem. Csak hogy mondjak valami vidámat, éppen akkor élte ki a szervezetem a nőiségét. ;-)

Persze teljesen jó volt a tengerparti növényeket fotózni, miközben... á, grrrr. Aludjatok, grrrr... :)
Előzmény: cidri (2977)
cidri Creative Commons License 2006.06.03 0 0 2977
Várj még egy kicsit... fürdőruhát vittél?:-)
Előzmény: Mad árka (2974)
cidri Creative Commons License 2006.06.03 0 0 2976

At ötvenes években híres filmet csináltak Per Olof Ekström Sommardansen című regényéből - anyám kedvence volt annak idején én nem láttam -, a könyv kb. tíz évvel ezelőtt magyarul is megjelent "Egy nyáron át táncolt" címmel, akor kíváncsiságból elolvastam. Tragikus végkifejletű szerelmes történet, a maga műfajában kiemelkedően jó - a szerelmi szál mellé az író beleszőtte a falu-város, paraszt-értelmiségi, idős generáció-fiatal generáció ellentétét úgy, hogy a történet lendületes, érzékletes maradt.

Ez a gondolat, amit illusztráltam, a főszereplő srácnak jut eszébe valamikor a regény közepe felé, és azért fogott meg igazából, mert amikor beszél róla, nincs rá személyes oka, hogy ilyesmin törtje a fejét, fiatal, szerelmes, tele van lehetőségekkel, és fogalma sincs arról, hogy hamarosan neki is meglesz a fekete doboza (motorbalesetet szenvednek a barátnőjével, neki nem esik komoly baja, de a lány nem éli túl.)

Előzmény: Mad árka (2975)
Mad árka Creative Commons License 2006.06.01 0 0 2975
Ezt miben írta? Bocsánat, ha illenék tudni, mindenesetre elgondolkoztatott, bár azt hiszem, fényévnyire vagyok már az eredeti, ekströmi gondolattól.
Előzmény: cidri (2973)
Mad árka Creative Commons License 2006.06.01 0 0 2974
Nem mondanám, hogy Nesönel Dzsiográfik minőségű és stílusú képek, viszont emezek itten alant az állatrendszertan terepgyakorlaton készültek egy országgal lejjebb. Nyugodtan küldjetek el a sunyiba. (S most menekül a lusta disznaja... :)

cidri Creative Commons License 2006.05.30 0 0 2973


 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


 
 
„Olyanok az emberek, mint valami ezeregyéjszakai mese, mint valami nagy doboz, amely kisebbet rejt, az még kisebbet… Az első, a legnagyobb doboz, a külső képet adja, amilyennek az idegenek látják: az emberek büszkék, hűvösek, némák rajta. Ha felnyitjuk, kihámozzuk lassanként a vidám, virtusos hangulatokat, a baráti tréfákat termő jókedvet. De a legmélyebben rejlő, az utolsó dobozban nehéz, sötét bánat van… valahogy így képzelem.”
(P. O. Ekström)

cidri Creative Commons License 2006.05.30 0 0 2972

Nekem nincs gondom a kijelző mutatta kép minőségével, de nem is szoktam túlságosan nézegetni.

 

Erről a logóról jutott eszembe: hogyan van ezeknek a vektoros ábráknak a jogi szabályozása? Úgy értem, fotóknál a netre pakoláskor adott esetben odaírják, hogy üzleti vagy bármilyen felhasználáshoz kérni kell a szerző engedélyét. Engem az érdekelne, van-e olyan adatbázis valahol, ahonnan legálisan és ingyenesen le lehet tölteni ilyen ábrákat, vagy esetleg legálisan és pénzért.

Ugyanez eszembe jutott a zene vonatkozásában is: tehát ha háttérzenét akarok tenni valahová, akkor elvileg kitől kell ehhez úgymond engedélyt kérni? Pl. ha régen meghalt klasszikus zeneszerzőről van szó, vagy úgy is, ha ma is élő és tevékenykedő zeneszerzőről van szó.

Előzmény: Törölt nick (2969)
cidri Creative Commons License 2006.05.30 0 0 2971
Nem.
Előzmény: Törölt nick (2967)
cidri Creative Commons License 2006.05.30 0 0 2970

Szia, téged is látni hébe-hóba errefelé ?:-) Ezek a mezők a 3-as út mellett vannak, az a hegy, ami látszik valamelyiken a háttérben, a Mátra.

 

Ha sikerült előhívatni a digitális képeket, megírhatnád, hol készítették, és meg vagy-e elégedve velük.

Előzmény: theow (2965)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2969
A kéknek jót tenne egy polárszűrő. Milyen az LCD? Én hozzászoktam az ahhoz, hogy elég valósághű képet mutat, de aztán láttam néhány más típusú gépét (pl. Fuji), s meg kell mondanom, borzalmasak voltak. Amit az LCD mutatott, az köszönőviszonyban sem volt az elkészült kép minőségével; negatív irányba torzított (ami persze jobb, mintha fordítva lenne).
Előzmény: cidri (2962)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2968
Nem, azt loptam. Egyszer majd rajzolok egyet valami kevésbé lusta pillanatomban.
Előzmény: cidri (2964)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2967
Nem RAW-ban fényképezel?
Előzmény: cidri (2962)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2966
Igazad van, lesz normális navigáció, meg frissítési információ is, csak eddig lusta voltam megcsinálni.
Előzmény: cidri (2960)
theow Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2965
Cidri, ezek a szép sárga mezők hol vannak/voltak?
Előzmény: cidri (2962)
cidri Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2964

A nyitó oldalon a macsek saját rajz?

 

 

Előzmény: Törölt nick (2917)
cidri Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2963
:-))
Előzmény: vogyo (2942)
cidri Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2962

Itt van néhány kép összehasonlítás gyanánt, a keret nélküliek utómunka nélkül. Az első kettőnél azon gondolkoztam, mi legyen a fő téma. Először úgy gondoltam, hogy a sárga tábla (18 mm-es gyújtótávolsággal, legszűkebb rekesszel, hosszú záridővel), benne néhány bokorral, hogy ne legyen olyan egyhangú, tehát a tábla tartson meg egy telítettebb színt, de így a bokrok – főleg a leghátsó – nagyon elsötétedtek. A második képen a bokor volt a fő téma (50 mm-es gyújtótávolsággal, legtágabb rekesszel, kevesebb mint tizedannyi záridővel), a levelei szebben kirajzolódnak, viszont a sárga és a kék szín is kifakult a képen.

 

 

 
 
 
 
  
  
 
 
 
 
============================================================

 

A következő növénynél egyedül a záridőben van különbség (1/1250 és 1/6400), mégis – főleg vágás után látszik jobban – az első egy olyan tavaszi jellegű kép, a második inkább olyan, mint egy gyászjelentés. (Mondjuk a megjelenés függ a monitor beállításaitól is, az enyémen a második háttere majdnem teljesen fekete.)
Ezek a finomabb különbségek nem állapíthatók meg előre (számomra legalábbis); a gép hátulján van egy kijelző, ahol kattintás után kis méretben megjelenik a kép, mutatva a beégett részeket és a Levels ábrát – innen lehet korrigálni a durvább hibákat, ami pedig ezután marad, azon segít a szoftver.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*************************

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2918)
cidri Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2961

... kifutópályával :-)

 

Előzmény: Mad árka (2924)
cidri Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2960
Jól sikerült; azt mindenképp hasznos lenne ráírni a főoldalra, hogy mikor frissült utoljára, mert pl. nekem elég sokáig tartott, mire kinyílt, és ha valaki visszatérő nézelődő, akkor meg lehet kímélni a várakozási időtől, amennyiben nincs a galériában újdonság.
Előzmény: Törölt nick (2917)
cidri Creative Commons License 2006.05.26 0 0 2959
:-))
Előzmény: Törölt nick (2921)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 2958

Rossmann. (Vagy DM, szerintem ugyanaz a labor dolgozza ki a fotóikat.) Volt egy akció, melynek keretében 20 képet ingyen elő lehetett hívatni. Meg is tettem, vagy nyolcszor :-)

Egyébként is az egyik legolcsóbb.

Előzmény: Törölt nick (2957)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 2957
Hol csináltattad?
Előzmény: Törölt nick (2956)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 2956

 

 Az enyémeket ilyen szépen méretre vágták.
Előzmény: theow (2946)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 2955
Yes, sir!
Előzmény: Törölt nick (2954)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 2954
Minél nagyobb erővel nyomod, annál jobb. De tény, hogy gyakorolni kell. Pl. az indexképen :-)
Előzmény: Törölt nick (2953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!