Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.13 0 0 530
Meglesznek a képek, csak a tar.hu-val szenvedek. Ma este megcsinálom.
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.11 0 0 529
Az összes kép becsomagolva 104 mega. Tud valaki tárhelyet adni? Egyébként vannak a képek között mindenféle kevésbé fontos részleteket ábrázoló és bulifotók is, ha ezeket kiselejtezem, talán lemegy 100 alá és akkor fel tudom tölteni a tár.hu-ra.
Kobzar, te letöltesz egy ilyen nagyságú file-t vagy tegyek fel ide is néhányat, hogy ne kelljen?
Kobzar Creative Commons License 2005.10.11 0 0 528
pl. néhány képet ide is ...
Előzmény: thomee (527)
thomee Creative Commons License 2005.10.11 0 0 527

okes, igy jar,aki nem olvas el mindent :-))

szoval akkor uj kerdes: fel tudod tolteni a kepeket valahova?

Előzmény: thomee (526)
thomee Creative Commons License 2005.10.11 0 0 526
hali, sikerult csinalnod kepeket?
Előzmény: Törölt nick (524)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.11 0 0 525
Ja igen, még valami. Mindenhol templomokat építenek a románok, hagymakupolás ortodox teplomokat. Lassan minden utcában lesz egy külön templom, még a Székelyföldön is, pedig ott a lakosság 92%-a római katolikus.
Előzmény: Törölt nick (524)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.11 0 0 524
Na.

Négy nap alatt megfordultunk Segesváron, Brassóban, Marosfőn, a Székelyföldön Csíkjenőfalván, Csíksomlyóban, Székelyudvarhelyen, Korondon, Kolozsváron, valamint két nap alatt beutaztuk egész Bukovinát. Ebből látszik, hogy milyen rengeteget mentünk, úgyhogy túl nagy nézelődésre nem volt időnk, egyik várost sem tudtuk rendesen bejárni.
Mindenesetre Erdély gyönyörű, Bukovina úgyszintén, csodaszép tájakon jártunk. Ami meglepett, az az volt, hogy Románia milyen fejlődésen ment keresztül. Azt hittem, szegény és lepusztult településekkel találkozunk majd, de nem. Brassó, Kolozsvár és Segesvár belvárosa csillog-villog, igaz, az utóbbiból egy nyomornegyedet is láttunk, mert annak a közepén volt - az egyébként jó - szálloda. Bukovinán még jobban meglepődtem. Egyrészt mert azt hittem, az a vidék egy sík alföld, itt-ott mocsarakkal meg nádasokkal, helyette meg hegyes-völgyes vidék igazán szép tájakkal, másrészt azt hittem, Románia legszegényebb vidéke, közben a házak a legkisebb faluban is egytől egyig olyan szépek és ízlésesen díszítettek, mint Magyarországon sehol, legalábbis a Dunától keletre biztosan nem.
Láttunk persze szegényebb környékeket is, az egyik Nagyvárad és a Partium, ahol balkáni állapotok uralkodnak, a másik pedig Székelyföld, ahol ugyan nincs nyomor, de érzékelhető a szegénység, hiszen az állami pénzből a székelyeknek nem jut. Néhány héttel ez előtt több tévéműsor is foglalkozott a magyar és román utak összehasonlításáva, és tényleg: a román utak kiválóak, kivéve a Székelyföldön, ott ugyanis nem építik meg őket, mondván minek az a magyaroknak. Állítólag ott még vasút is alig van.
A városokban minden sarkon látni egy-egy anyafarkast a kis Romolusszal és Remusszal, a nagyobb tereken pedig minden épületen kinn van a román zászló, sőt sok helyen teljes zászlópark leng 10-20 román zászlóból. Kolozsváron láttunk egy román nemzeti színekre festett játszóteret is. Szerencsére a trikolór szemeteseket és padokat már lecserélték. A Mátyás-szobor mellett lévő ásatás szerintem tényleg csak alibi, és ürügy arra, hogy lebonthassák a szobrot. Az ásatási helyszínt ugyanis nem védik, mindenki szemetesnek használja azt a nagy gödröt, amit kiástak. Ha tényleg római kori leletek lennének ott, nyilván rendesen körülkerítenék és őriznék.
Az árak nem sokkal maradnak el a magyaroszági áraktól, igaz, a szeszes italok érezhetően olcsóbbak mint az itthoniak. A sörök 20-30%-kal, a tömény meg még többel. Viszonylag olcsón lehet az éttermekben is kajálni, igaz, nem annyival olcsóbban mint gondoltuk.
A Kárpátok szintén gyönyörű, a Békás-szoros lenyűgöző.
Vagy 250 db. képet csináltam és elég sok jó van köztük.

Ha van még valami konkrét kérdésed, Mumu, ki vele.
Előzmény: Mumu (523)
Mumu Creative Commons License 2005.10.03 0 0 523

Mindenkepen irj benyomasaidrol.

Jo utat.

Előzmény: Törölt nick (522)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.03 0 0 522
Na, kedves gyerkőcök, egy hétig Erdélyben leszek, úgyhogy addig is jó szórakozást nélkülem.
Mumu Creative Commons License 2005.10.01 0 0 521
Kedves Tivadar,termeszetesen sajnalom elhatarozasodat.Megertem mert mindnyajunk sajat modjan tudja tapasztalatait  gyujteni eszkozeit megvalasztani.Te szamodra a vitak csak karomlasok lehetnek,mert hiszel a megvillagositasodba, inkabb teritenel mint vitatkoznal es meggyozodesed szikla szilard,nem akarod kritika ala venni. Bizonyos modon igazad van,ha ugy erzed amit gondolsz biztos mar igaz szamodra. Termeszetsen barmikor megjelenhetsz tovabbra is,orulok ha olvasol minket. Csak a legjobbakat kivanom Neked.
Előzmény: tivadar (520)
tivadar Creative Commons License 2005.10.01 0 0 520

Blog helyett-fórum tagok naplója

 

KEDVES NAPLÓM !             (Befejező részlet)

 

               Asszem télleg itt az ideje, hogy abbafejezzelek végre!  Elfáradtam, bár  hosszú hetek óta nem írom, csak olvasom a M.Vitaklubot, mégis, az olvasásba is...

Fárasztó dolog ez itten. És totál dejavu-s érzet, mintha csak (régen) a valifilin lennék. Csak némileg udvariasabb formában - a szalonképesség határain.

                Persze mindez az én hibám, s az én együgyüségem.  Oly sokszor beszaladtam már ebbe  a csőbe, hogy materialistákkal nem-anyagi kérdésekről  vitatkozom !  Miért nem tanulom meg már végre, hogy ez nonszensz ?!  Mi a fenének megyek le a pofonok völgyébe újra és újra???  Hát köll ez nekem?  Nincs nekem kivel beszélgetnem?  Itt csak hülyének néznek folyamatosan! 

 

                 Mumu bácsinak persze megköszönök mindent, a meghívást, a baráti hangot, a fordítást - szóval a kedvességét. (Ám mindezek ellenére, a világnézetünk jottányit sem közeledett egymáshoz...) 

                 És a többieknek is, akikkel olykor hatalmas (és többnyire meddő) vitákat folytattunk - köszönök mindent,  és barátságos búcsút ajánlok.   :-))     Kérlek benneteket, minden szóváltásunk ellenére higyjétek el azért;  abszolut eszemnél vagyok, nem kattantam meg,  hivatásomat tökéletesen ellátom - egy kicsit (?)másképpen látom a világot, mint ti - ez van mindösszesen.

                 Sajnos ez a vitaklub sem volt képes eltüntetni (de még csak csökkenteni sem!) a világnézeti árkokat és szakadékokat. Ahogy a nickeket megpillantottuk, már tudtuk kinél mire számíthatunk. S a szalonképes szavak alatt gyönyörűen izzik a a parázs, s gyakran éget... Ezt most, amikor csak olvasgattam, vettem észre igazán.

 

                Sziasztok, ég veletek, aki kiváncsi rám mégis, megtalál a "TV DR üzenetrögzítője" c. valifili topicomban.   Isten veletek minden jót kíván:  tivadar

Remeteszőlős, 2005. 10. 01.

 

              V É G E

Kobzar Creative Commons License 2005.09.19 0 0 519
Semmi.
Engem akkor is legyőzött eggyel ... :)
Előzmény: Törölt nick (515)
thomee Creative Commons License 2005.09.18 0 0 518
majd legkozelebb,most csak ez jutott eszembe :-)
Előzmény: Mumu (517)
Mumu Creative Commons License 2005.09.18 0 0 517
Parkinson torvenyekre nem hivatkozol ?
Előzmény: thomee (513)
thomee Creative Commons License 2005.09.17 0 0 516

hmmm...az gaz...

 

 

 

 

 

de van egy lehetseges megoldas :

 

IF mindenkori Kobzar number < 0 THEN mindenkori sajat number= 1 ELSE mindenkori sajat number = mindenkori Kobzar number+1

 

:-))))))

 

 

Előzmény: Törölt nick (515)
Kobzar Creative Commons License 2005.09.17 0 0 514
A fenébe ...
Előzmény: thomee (513)
thomee Creative Commons License 2005.09.17 0 0 513

hmmm...

 

 

mindenkori sajat number= mindenkori Kobzar number+1

 

 

igy biztositottam a gyozelmemet

Előzmény: Kobzar (511)
Mumu Creative Commons License 2005.09.08 0 0 512

Innen a Feketeerdo mellol kuldom into szavam ,hagyatok egymast szemelyetekben eppen.

Kulonben: szep az ido szaz evo ...

Vegig jartuk az ekszaszi bor utjat, colnar regi szerelmem,ma Schaffhause´n emeleltt mutattam meg Borikanak a rajna vizeseset es a Duna elso csoppjeitDonau eschingenbe...

Bekes idoket elek, amelyhez hasonlo jokat kiovanok Nektek ,Gore Gabor biro ur helyett..

Kobzar Creative Commons License 2005.09.07 0 0 511
511, én nyertem.
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 510
484.
Előzmény: Törölt nick (509)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 508
De eszemnél vagyok, csak úgy tűnik, már nem nagyon értesz magyarul. Rasszistázás, ezt írtam. Náciztál és lerasszistáztál engem. Ennyit a te vitastílusodról.
Előzmény: Törölt nick (507)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 505
ferrero_rocher2 válasz | megnéz | könyvjelző 2005.09.06 15:48:34 (467)
Igazad van. Voltak akik orommel tamogattak a terrorizmust, mint peldaul te.
Előzmény: Zutymó (466)

Te vagdalkozol értelmetlenül.
Előzmény: Törölt nick (503)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 504
Rasszistázás itt, ebben a klubban, mégpedig részedről. Amikor a cigányságról beszéltünk, vagy már nem is emlékszel?
Előzmény: Törölt nick (503)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 501
Nem tudom, mi a túrót akarsz a 475-tel.
Ha jól emlékszem, akkor te rasszistáztál egy jóízűt, talán pont ebben a topikban. Persze szigorúan az érvelés és a hozzászólásaidból sugárzó értelem jegyében.
Előzmény: Törölt nick (498)
Kobzar Creative Commons License 2005.09.07 0 0 500
Nem azért, de ezzel a hsz számozással valami lehet, mert a 475-öt én a te hsz-ednek látom, és abban a 478-ra hivatkozol, vagy mi.
Most mi van ?
Előzmény: Törölt nick (498)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 497
Igen, tudjuk, a te szinteden az értelmes hozzászólás a rasszistázást és a terroristázást jelenti. Nem foglalkozom veled.
Előzmény: Törölt nick (496)
Kobzar Creative Commons License 2005.09.07 0 0 495
"En nem tudtam semmit, en nem lattam semmit, en nem is voltam ott, mit akarnak tolem? Szegeny kis proli csaladbol szarmazo polyasbaba voltam."

... és tényleg.
Ne vond FELELŐSSÉGRE.
Véleményekről beszélünk, én legalábbis azokról beszélek.

"Ha nem tudsz valamit, nem kell rola vitatkozni. Ha meg belemesz akkor ne hivatkozz arra, hogy jaj en szegeny, honnet is tudhattam volna..."

De tudok valamit, és talán többet tudok UTÓLAG arról a korról, és az állam tényleges működéséről, háttérfolyamatairól, mint az, aki '74-ben real-time boldogan rágcsálta a piaci lángost ...
... és igen, véleményem van pl. a Holocaustról is, és nem, nem érdekel más véleménye, hogy nekem nem lehet véleményem róla, mert még csak buja gondolat sem voltam akkor. A kettőnek (a létezésnek és a véleménynek) semmi köze egymáshoz.
Ez van.

"Nem erdekelnek a magyarazataid. Megkerdezted en honnet tudtam, elmondtam. "

Yo, erre voltam kíváncsi.
Előzmény: Törölt nick (494)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.07 0 0 493
Te meg csak gúnyolódni meg mocskolódni tudsz, persze csak a szokásos idióta amerikás szöveged mellett. Még egy értelmes hozzászólást nem olvastam tőled, dehát te is benne vagy Mumu válogatottjában, mit csináljunk. Lesajnállak.
Előzmény: Törölt nick (492)
Kobzar Creative Commons License 2005.09.07 0 0 491
... szerénytelenül magamról még annyit kell elárulnom, hogy fizikai munkás, proli családból származom. Apám 78-ban kilépett az MSZMP-ből, nem volt szakszervezeti tag soha.
Nálunk emlékeim szerint politikáról kb. egyszer volt szó, amikor egy október 23-án hajnalban telemázolták Miskolcon a szemközti ABC óriási, hosszú oldalát vörös festékkel festett "NE FELEDJÉTEK A HŐSÖKET" felirattal, és a nyomozók 7 óra tájt sorra kérdezgették a lakókat, láttak-e valakit ?

Apám elmondta, hogy a szomszédos erkélyekről kb. 20-an látták az akciót 5 körül, ő is, de a nyomozók pillanatok alatt végeztek a bérháziak "kihallgatásával" senki nem látott és hallott semmit ...
Előzmény: Kobzar (490)
Kobzar Creative Commons License 2005.09.07 0 0 490
" De at tudtuk, hogy az arabok orosz fegyverekkel harcolnak."

Igen, ezt sokan tudták.

"Hallgattuk a Kol Jiszroel-t meg a Szabad Europat"

A Szabad Európát sokan hallgatták tényleg, ott volt szó Carlosról ?

"... olvastunk kicsit underground lapokat (Bizalmas) meg beszelgettunk sokat...olvastunk kulfoldi ujsagokat, (Die Welt, Frankfurter Allgemaine) aztan osszeallt a kep."

Na azt hiszem ez az, amit sokan nem engedhettek meg maguknak egyszerűen azért, mert nem volt a közelben underground és külföldi újság, amit elolvashattak volna (ráadásul nem tudom, tudod-e, hányan beszéltek nyugati nyelveket akkoriban...).

"A tobbihez nincs mit hozzaszolnom, kokemeny tudatlansag. Csak amit Ragikanak elneztem (o szegeny teljesen osszemosott 40 evet de neki megis elneztem) azt neked nem. Ennyi. Lehet komcsizni, vagy ahogy mostanaban hallom, komizni. "

Nem szokásom komizni (@ Ragika).
Előző cikket légy szíves azért átfutni, és belegondolni, hogy akik Carlost és a hasonszőrű vadállatokat Magyarországon segítették, fel lettek-e kutatva, meg lettek-e büntetve.
Egyesekért esetleg nem kellene még nyomozást és hajtóvadászatot indítani sem, elég lenne bemenni értük az Országházba ...
He ?

(ezt a komizást hagyjuk -> a bűnösöket meg kell büntetni, és csak őket kell)
Előzmény: Törölt nick (486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!