Keresés

Részletes keresés

Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.29 0 0 555

Én ezt egy kissé másként gondolom.

Szeretem én is az újdonságokat, igyekszem a lehető legjobban képben lenni.

Az a technika nem a legújabb, de kiforrott és nagyon megbízható.

Számomra a termelésnél mindig a megbízható, stabil működés volt az elsődleges.

.Moncsi. Creative Commons License 2017.05.29 0 0 554

Tudod, rengeteget dolgozok azért, hogy ne egy öreg gépet kelljen megvásárolnom. (ezzel gondolom Te is így vagy)

Még akkor se, ha csak pár féle munkára használom. 

Sokszor van az, hogy gondolok egyet és a "kihasználatlan" funkciókat is előveszem.

Ha tudnám, hogy 100%-ig kihasználnám a Roland gépet, akkor megvenném újan, de mivel 

15-20 féle szolgáltatást nyújtok, amiből a fóliavágó csak 2-3 félében vesz részt, így nem 

szeretnék fél milliót költeni. Ergo sajnálom, hogy nincs kihasználva. 

Egyre jobban érik bennem a gondolat, hogy a jelenlegi gépem nagy testvérét vásárolom meg. 

Én a külföldi szerviztől egyáltalán nem tartok és nem félek.  

Amint lesz egy kis időm utána olvasok és elkezdek piacot felkutatni :) 

 

 

 

 

 

Előzmény: Attila fóliadekor (553)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.29 0 0 553

Azt hiszem  körbe is értünk a gondolat menetben.

Szeretnél tűrhető áron, lehetőleg itthoni szervizzel, használható gépet.

De ahogy már írtam, jók ezek a gépek, használhatók is, de mindig van valami, ami bosszúságot okoz.

A nagy márkák drága gépei viszont remekül és gond nélkül működnek hosszú időn keresztül.

A saját Roland gépem is már bőven nagykorú és összesen a tokmány befogató réz csavart, két görgőt és egy teflon csíkot kellett cserélni.

Már én is használtam vettem és sok-sok km van benne.

Viszont volna egy ötletem megbízható  kontúrvágó plotterre.

Régebben láttam valamelyik oldalon, hogy egy kisebb Roland  kontúrvágós nyomtatót hirdettek úgy , hogy a nyomtató része működésképtelen.

Ez a gép  szépen fog kontúrt vágni és sokáig, hiba nélkül, mert a plotter része szinte biztosan nem romlik el.

Ennek az ára a hiba miatt nagyon baráti volt.

Ha ilyet találnál, ez volna a megoldás, a szerviz se gond, bár biztosan nem lesz rá szükséged.

 

Előzmény: .Moncsi. (551)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.29 0 0 552

Most akkor rajtam a sor,  hogy megköszönjem a választ.

Köszönöm. Érdekeseket írsz.

Én csak egy 120 cm  kontúrvágós gépet és 3-4 apróbb dolgot rendeltem, nem volt rossz tapasztalatom.

Bár a Fosion plotter vágószoftverével kapcsolatos problémákra nem tudtak megoldást.

( A lejjebb leírt teljesen váratlan, kiszámíthatatlan  keresztbe vágás, valamint a szoftver elfelejtette a kontúrvágó kalibrációs értékeit és minden

vágásnál újra kellett kalibrálni. Bár azóta lehet, hogy ezeket már kijavították.

De úgy tudom a nem kontúrvágós és kisebb plotterek is csinálták a keresztbevágást.)

A leírtak alapján  akkor megrendelhetsz valami ismertebb típust kintről.

Sovány vigasz, de ha probléma lesz vele, ugyanott vagy, mintha itt rendelted volna, csak nem került ennyibe. :)

.Moncsi. Creative Commons License 2017.05.29 0 0 551

„Az internetes oldalon közzétett kommentek – a felhasználók bejegyzései az oldalon közzétettekről vagy velük kapcsolatban – tartalmáért az indítványozó akkor is felel, ha nem volt tudomása a jogsértő tartalomról, vagy a sértett kívánságára azonnal el is távolította.”

 

Nem nevezünk meg céget. Még akkor se, ha mindenki tudja, hogy melyikről van szó... 

 

 

Igen! Megértem a véleményed! 

Tudod mikor én kezdtem, úgy gondoltam, hogy pontosan megfelelnek az igényeimnek és remek kis együttműködő partnerkommunikáció jön majd létre. Ez működött kb. 1 évig.

Mikor a vállalkozásom építettem fel tudatosan "nagy" gépeket vettem, hogy ne kelljen majd cserélgetni, ha több igény lesz a munkámra... A fólia vágom is 63 centis, de lassan szeretném lecserélni optikai vágóra, de nincs jó megérzésem a jelenleg kaphatóval...

Előzmény: kicsiati (548)
.Moncsi. Creative Commons License 2017.05.29 0 0 550

4 gépet rendeltem tőlük. Tapasztalatom van bőven...

Ügyfél-kommunikáció... Elég kellemetlen, mikor egyéb megoldások felé kell nézned, mert mindenre

van valami kifogás.

Nem szeretem, hogy nincs raktárkészlet utánpótlás.

Persze, megértem hogy kifogy és nem kapnak, de hetekig hónapokig?!

Basszus. Kereskedelemben dolgozom én is. Elég durva készletekkel dolgozom.

Nálunk azaz elv működik, hogy inkább porosodjon még 2 hétig, de tudjunk adni, minthogy elszokjanak a vevők. 

Egy kisvállalkozó nem tud milliós raktárkészletet tartani otthon, de ha tud is el fog fogyni... 

Mikor látom, hogy fogyóban a készletem, akkor már megyek is rendelni, de NINCS KÉSZLETEN!

 

 

 

 

Előzmény: Attila fóliadekor (549)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.29 0 0 549

A vélemény nyilvánítással csak óvatosan, főleg ha negatív.

Egyszer régebben valaki kiírta, talán éppen itt, hogy melyik cégeknek nem vállaljanak a kollégák munkát, mert nem fizetnek.

Jogász szakember mondta, hogy simán feljelenthetnek érte hitelrontásért, jó hírnév csorbítása vagy hasonló.

AKKOR IS, HA AZ ÁLLÍTÁS IGAZ. De arra én is kíváncsi volnék, hogy mi miatt nem tetszik az importőr.

kicsiati Creative Commons License 2017.05.29 0 0 548

Én is az Signdepot-tól vettem (Nem tudom  miért ne lehetne lehet kiírni a cég nevét ez nem reklám) a Koala gépet, és meg vagyok elégedve vele. Szerintem ár/érték arányban jó. Persze jobb lenne egy 50 cm-t is vágó gép, de azok már nagyon drágák.

Előzmény: .Moncsi. (547)
.Moncsi. Creative Commons License 2017.05.28 0 0 547

Köszi a választ :) 

 

Igen, ezen én is sokat gondolkoztam. 

Kezdek tanácstalan lenni... Szeretnék egy új gépet, de S-tol nem. 

Ár, érték arányban sokallom. Esetleg egyéb tanács, hogy merre indulhatnék?! 

Köszi 

 

Üdv Moncsi

Előzmény: kicsiati (544)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.26 0 0 546

 Szívesen. Örülök, ha számodra is volt benne hasznos olvasmány.

inxs08 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 545

Koszonom a tanacsokat - bar nem en kerdeztem, de en is hasznukat vettem .

Előzmény: Attila fóliadekor (542)
kicsiati Creative Commons License 2017.05.25 0 0 544

Én sapka prést rendeltem kínai cégtől, de német raktárból az ebay-en.  Fele áron kaptam meg mint ha itthon vettem volna. Nem profi minőség, nagyobb mennyiségre nem jó, de nekem megfelel. Egy bajom van vele, hogy ha nagyra állítom a nyomást, begyűri az anyagot. Túl puha az alsó szilikon lap.

A garancia ami miatt meggondolja az ember magát, mert ha baj lenne vele, küldhetném vissza jó esetben Németországba, rosszabb esetben Kínába.

Plottert én már nem biztos, hogy vennék külföldről.

Előzmény: .Moncsi. (543)
.Moncsi. Creative Commons License 2017.05.25 0 0 543

Sziasztok. 

Szerintetek?! 

Kinéztem magamnak ebay-en egy Creation optikai vágógépet.  

Lehet, hogy elfogult vagyok, de jelenleg is egy ilyen öreg gépem van, de szög egyszerű.

Rendeltetek már nagyobb értékű műszaki cuccot külföldről?

Meg merjem rendelni?

Ahogy lentebb olvastam, a S betűs cégnél szét néztem, de nem igazán bizsergett az ujjam, 

hogy rákattintsak a vásárlás gombra... (Több cuccom is van tőlük, de unom a cincogásuk...)

Más értelmes forgalmazót meg nem találtam itthon. 

-Előre is köszi a véleményeiteket  és okfejtéseket!-

 

Üdv Móni!

 

Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.24 0 2 542

Annak a nagyon kevés embernek, aki még önzetlenül segít a többieknek, így lehet elvenni a kedvét a segítségtől.

Ha valaki segítséget kér és rövid  belül meg is kapja, nem kell hálaadó imát mondatni a Mátyás templomban.

Pénzt se kell érte utalni, mert a segítség ingyen van. És ezzel a segítséggel másnak nem kell kifizetni azt a tanulópénzt, amit mi itt sokan megfizettünk.

De legalább egy szó nagyon jól esne, csak egy : köszönöm.

 

Előzmény: bar design (539)
kicsiati Creative Commons License 2017.05.22 0 0 541

Lehet, hogy érdemesebb levágatni "valakivel" :-) a mintákat, és akkor csak egy hőprést kell venni. 

Persze így drágábbra jön ki egy minta, mint ha magad csinálnád, de nem kell beszerezned plottert, grafikai programot, amik nem kis pénzek.

Előzmény: bar design (539)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.21 0 2 540

Kedves Bar design!

 

Persze, de nem ingyen. A bárba szívesen veszek egy meghívást :)

Három dologra lesz szükség: pénz, pénz, pénz.

Na jó, ezenkívül  még négyre:

1. vektoros grafikai tervező szoftver

2. vágóplotter meghajtó szoftver

3. a vágóplottter

4. asztali sík hőprés

 

A pénztárca persze jelentősen befolyásolja a minőséget és még egyszer a közhely: az olcsó fog később nagyon sokba kerülni.

1. Valamilyen használható vektoros grafikai tervező szoftver. Valahol  ugye el kell készíteni a mintákat. (Corel, Illustrator stb valamelyik változata)

2. Ha nincs a plotterhez megfelelő vágószoftver, akkor működésre lehet bírni úgy is , hogy a plotter drivert hozzáadjuk nyomtatóként a nyomtató mappába.

De ebben az esetben a minőség silány lesz, a görbék pontatlanok, az egyenesek nem egyenesek stb.... Ez a profi polttereknél is így van, hiába a legmenőbb márka.

Tehát legyen a plotterhez vágószoftver, vagy  egy olyan  univerzális vágószoftver, amelyikben pontosan kiválasztható az adott típus.

3. Vágóplotternek, ha  használt  régebbi megfelel, bármelyik Roland megteszi, akár hány éves. Csak ha régi, figyelni kell a csatlakozásra, mert itt nincs USB.

Bármelyik 50cm vagy nagyobb jó, mert 50 cm a vágható poliflex fólia szélessége.

Kínait is lehet venni. Én azt csinálnám, hogy van Jászberényben egy S- sel kezdődő cég, aki minden ilyen holmit árul. Vagy nálunk venném, mert akkor ugye van garancia.

Vagy megnéznem a neten az általa forgalmazott árut és megrendelem ott. Amit ők árulnak, az biztosan jó minőség, mert  régi cég, van tapasztalatuk és egyik kereskedő se árul olyat, amivel sok a garanciális probléma. Ha a neten vettem ezekből a márkákból, akkor is tudnak majd segíteni, mert ők is ezt árulják. (Ezek jó minőségű, tűrhető áru cuccok)

4. Az asztali hőpréssel  szintén az előbb leírt a helyzet. Itt is vannak ismert menő márkák, de a kínai is megteszi. Az enyém is az, márkája sincs, még is sok éve második tulajként gond nélkül használom. A sík hőprésből is sok fajta létezik. Min 38x38 cm lapja legyen. Valamint a pólóknál nem árt , ha lehet cserélni a lapot, mert több olyan rész is van, amire nagy lappal nem lehet felvasalni , csak kisebbekkel. A cserélhető lapos persze drágább, vagy meg kell próbálni házilag megoldani, amit azért meggondolnék.

 

Természetesen mindegyik pontról külön értekezéseket lehetne írni, de gyors segítségnek talán ennyi is elég.

Majd megírom a bárban mit szeretnék fogyasztani. :)

 

 

 

 

Előzmény: bar design (539)
bar design Creative Commons License 2017.05.21 0 0 539

Kedves Attila!

Volna kedves ellátni engem némi tanáccsal?

Pólóra szeretnék vasalni, semmi másra nem használnám a plottert, azaz nem kell hogy széles legyen.

Továbbá, nyilván szükség volna egy vasalóra is.

Nem ismerem az ilyen termékeket, érdemes lehet használtat venni? Milyen márkákat kell nézni?

Ha van bármilyen gondolata a témával kapcsolatban, szeretettel várom!

Köszönöm szépen!

Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.18 0 0 538

Tegnap volt nálam egy ismerős autóval. Szép sötétkék járművel.

Nézem az ablakmosó düzniket, valami  kis csúnya fehér műanyag alátéttel volt felszerelve.

Kérdezem, hogy az alátétek milyen célt szolgálnak. Mondja, hogy azzal van beállítva a magasság, mert nem jó spriccelt.

Mondom neki, nem lehet tűvel állítani, hogy hova spricceljen?

Válaszolja, hogy ezt sajnos nem, mert occsó vót.

No comment.

Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.18 0 1 537

Nem biztos, hogy kisebb betűket vagy formákat szépen tudsz vágni vele.

Ez a géptől és a  szoftvertől is függ. Nekem volt kettő  120 cm kínai gépem is.

Az egyik normálisan működött, de egy-két centis betűnél észrevehetően pontatlan volt, csúnyán vágott.

A másik nagyon szépen vágott kis betűket és formákat is, Roland minőségben, ha rövid volt az anyag.

De az anyagtovábbító görgők nem voltak tökéletesek és kevés is volt szerintem.

Ha 2 m hosszú csíkokat kellett  vágni (hajókhoz) a csík elején és végén már mm-es eltérések voltak.

Aztán szintén szoftver hiba miatt egyszer csak gondolt egyet és az egész addig kivágott részt keresztben átvágta.

Ezek az én tapasztalataim, lehet  hogy a többieknek  nem volt problémája.

jacuto Creative Commons License 2017.05.17 0 0 536

de ha rosszabb is, az mit jelent, nem tud kivágni kis alakokat vagy hamar tönkremegy a gép, nagyon pontatlan vagy hasonló? csak kivágja egy olcsóbb is amit kell vagy nem? :/

Előzmény: Attila fóliadekor (535)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.17 0 0 535

Szia !

 

Arra a kezdő szettre gondoltál, ami vágó plotter és hőprés együtt?

Ha igen, a használhatósága sokban függ mindkét gép  típusától, gyártótól.

Függetlenül attól, hogy kínai a gyártó.

Kínai gyártók is tudnak plotterben és hőprésben kiválót készíteni.

Természetesen ez még az E-bay- n sem a legolcsóbb kategória.

Ha olcsót veszel, legyél tisztában vele, hogy a minőség is olcsó.

( A gazdaságos barkácsgép is azért annyi, mert csak pár napot bír vagy annyit sem)

És aligha érvényesíthetsz garanciát a föld túlsó oldalán levő eladóval szemben.

Előzmény: jacuto (534)
jacuto Creative Commons License 2017.05.17 0 0 534

Nekem is ilyen plotter vágós kérdésem lenne. ebayon láttam 170ért 120cmes plottervágót és vasalót egyben. Érdemes kockáztatni egy ilyenben vagy lehet hogy pontatlanul vágna a gép esetleg meg sem érkezne?

Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.14 0 0 533

Kedves Apolló!

 

Ha csak most ismerkedsz a gépekkel és csak hobbi szinten otthon csinálsz valamit, arra tökéletes.

Pénzkeresetre nem alkalmas. Azért mert lassú, valamint 12 colos.

Vagyis ebbe fűzhető anyag 30,48 m. Ilyen tekercs szélességű anyag nincs forgalomban.

Vagyis mindent darabolni kell hozzá. Az 50 cm  Oracal fólia kapásból nem jó, mert sok a hulladék.

Az Avery500 sorozat 123 cm széles fóliáit szokták felezni.

A felezett 61,5 cm tekercset tovább felezve kapsz a géphez használható hulladékmentes anyagot.

Úgy rémlik, mintha a vágható hossz is korlátozva lenne, de ez nem biztos.

Szóval kicsi és lassú, de Roland, úgyhogy megbízható és tartós.

Előzmény: apollo22 (532)
apollo22 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 532

Ismerősöm jelzett,hogy van egy Roland SV-12 plotter Németben ami eladó jó áron. Mit tudtok erről a gépről? Érdemes megvenni?

 

 

Előzmény: apollo22 (531)
apollo22 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 531

Sziasztok!

 

Milyen asztali vágó plottert ajánlotok kis munkákhoz reális áron?

 

köszönöm szépen!

inxs08 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 530

Köszönöm.

Előzmény: Emlékbázis (529)
Emlékbázis Creative Commons License 2017.04.28 0 1 529

"Az általad említett gépek vannak  papír vágáshoz módosítva."

 

A Brother plotterről nem tudok nyilatkozni, a Silhouette Cameo viszont nincs egyáltalában módosítva, egyszerűen csak adnak hozzá egy öntapadó vágópadot, amire a hordozó nélküli anyagokat fel kell/lehet ideiglenesen ragasztani.

Ennek két funkciója van, egyrészt a hordozó nélküli, plotterrel vágható anyagok általában nem elég erősek ahhoz, hogy önmagukat a vágás közben megtartsák, ezért vágás közben elmozdulnak, felhajlanak, kiesnek, begyűrödnek, beakadnak minden létező dologba, stb.

 

Másrészt - ahogy Attila helyesen mondta - nem szerencsés, ha a vágókés teljesen átvágja az anyagot és a kés alatti telfoncsíkon vág, mivel így mind a kés, mind a tefloncsík nagyon gyorsan elkopik és cserére szorul.

 

Vannak olyan plotterek, ilyen pl. a Graphtec ce6000-es sorozat, melyeknél a kés tokmányát át lehet helyezni egy második pozícióba, ekkor a képen látható módon nem a telfoncsík, hanem a mellette lévő rés felett fut, így a plotter teljesen át tudja vágni az anyagot, anélkül, hogy a kés az anyagon kívül bármihez hozzáérne. Persze ettől még mindig gondot okoz az esetleges elmozdulás, illetve így nem nagyon lehet nagyon apró dolgokat vágni.

Előzmény: Attila fóliadekor (527)
inxs08 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 528

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Attila fóliadekor (527)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.04.16 0 1 527

Szia !

Látom a fórumozók még téli álmot alszanak, nincs nagy mozgás. :)

Jól választottál a gépek közül.

Azok a  plotterek, amikről itt fórumozgatunk, alapból nem alkalmasak papír vágására, semmilyenre.

Ugyanis ha a plotter átvágja az anyagot teljesen,  a kés alatt levő teflon csík sérül, ez aztán egy csomó bosszúságot okoz.

Az általad említett gépek vannak  papír vágáshoz módosítva.

Persze ha a többiek tudnak valami trükköt  normál plotterrel  papírvágásra,  azt én is kíváncsian várom.

Előzmény: inxs08 (524)
copernico Creative Commons License 2017.04.12 0 0 526

Eladó gyári Artcut 2009 Szoftver ! 6000Ft+posta

0630 213 7016

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!