Keresés

Részletes keresés

Traider Creative Commons License 2009.11.18 0 0 1880

Régóta nagy kedvencem Haumann művész úr, nagyon érdekes és lebilincselő volt a tegnapi beszélgetés. Borzongatóan jó volt hallgatni, ahogy a természettel való kapcsolatról beszélt, az együtt pulzálásról.

És mekkora poén volt, hogy bennehagytátok Máté hívását :)

Értékes és emlékezetes műsor volt, és tetszik a frizud is Alinda :)

 

robicsek Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1879
má itt nagyon kevesen maradtunk... miért:?????

ez ma, a Haumann, ez szerintem nehéz volt, és simán kurvajó.

köszönöm. (persze neki is.)

terelgetted a Haumannt, de engedted kalandozni. szerintem pont jo arányban.


meg nincs vége, de ezt le kellett irnom.

jók voltatok.

Kösz.
nthgr Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1878
Alinda, 1868-ra vmi reakció. Köszönöm.
Megint kerestem azokat, de nincs. Csak Zwack Péter...
Előzmény: vlina80 (1874)
robicsek Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1877
hu, a francba, de tökéletesen, finoman másztál ki a politikai témákból.

ezt tanítani fogják majd.
robicsek Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1876
no most csak a közepére kapcsoltam rá, de nem kapcsoltam el....

És ez nem azért volt, mert szeretem a dieselmotorokat, frászt, a benzint szeretem:), de ez jó, irányítod finom közbeszolásokkal a beszélgetés menetét, de mégis az interjualany a központ, és ezt az irányitást tán észre se vette. (bocs, én igen:)

de végül is egy mérőszám van, elkapcsolom, vagy nem. A multkorit elkapcsoltam, ezt nem.
kösz, ez jó volt. azaz van, mert még tart., de ezt le kellett irnom:)
robicsek Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1875
Szivesen, gondolom az csak jó, ha azt is megmondjuk ami nem tetszik.
Sőt, még az se baj, ha különböző vélemények vannak.
Sőt.
Előzmény: vlina80 (1874)
vlina80 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1874
Oké, köszönöm a kritikát. Én is így érztem.
Előzmény: robicsek (1871)
robicsek Creative Commons License 2009.11.03 0 0 1873
no.
ez most jó.

pedig hegedűssel ugy beszélgetni, hogy a hegedű nincs a kezében, az nem lehet egyszerű.

De együtt vagytok az interjualannyal, ez érezhető az apró rezdülésekből is.

(bár, pasiként megjegyzem, a másik hajviselet, a rendszeres sállal, jobban tetszett:)))
Előzmény: nthgr (1872)
nthgr Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1872
Sajna egyetértek...
Előzmény: robicsek (1871)
robicsek Creative Commons License 2009.10.22 0 0 1871
Alinda, nem a Te műfajod a tolmácsolós bármilyen egyébként figyelemreméltó külföldivel is beszélgetni. Szerintem.

Most is elkezdtem nézni, de elkapcsolom, mert nem jó.

A forditás elrontja a kaocsolatot az interjualannyal.

Keress magyar embereket beszélgetni. Van még jó sok.
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.20 0 0 1870
26 éves voltam 68-ban. Tehát tudom miről beszélünk.
68-ban azt a világot éltük, amit most a "legvidámabb barak", a "gulyás kommunizmus" jelzővel aposztrofálunk. Ez egy megnyugtató gazdasági biztonságot, sőt még gyarapodást is jelentett az egyénnek, egy szabadabb, - a társ szoc.országokhoz képest, - nyugatias polgári létet, ezek eredményeként egy általános jó hangulatot, az élet valamiféle hedonista élvezetét. Az emberek a politikát, - bel és kül, - lényegében elintézték annyival, hogy leértéklően legyintettek reá, komolytalan, tőllük független dolognak tartották, a "rendszer" pedig a reá jellemző színházszerűsággel, az "aki nincs ellenünk, velünk van" alapon nem forszírozta az egyén politizálását.
Ezért aztán lényegében az emberek alig foglalkoztak a csehszlovákiai történésekkel, pedig, ha a magyar médiából csak töredékesen is, de a Szabad Európa rádióból minden megtudható és ismert volt. A hazafelé tartó boldog csehszlovák túristák buszait, autóit mosolyogva megintegették, de később a beevonulásunk még sem rázta meg az embereket. Megkerülhetetlen, törvényszerű orosz utasításnak (az is volt, nem önkéntes!) vették, amit a "cseszkók"-nak is tudni kell, ráadásul sokkal símában megúszták, mint mi 56-ot. Általánosságban "túllépett" rajta a magyar társadalom. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem voltak egyének, egy-két kis, nagyon zárt csoport, akik másképpen, politikai valós súlyának megfelelően érezték és kezelték a cshszlovák történéseket.
Ezért az a véleményem, hogy ha nem ez utóbbiakkal kapcsolatban beszélünk 68-ról, akkor lényegtelen a kérdező kora, mert akkor élt (felnőtt) személy sem lehetne empatikusabb egy akkor nem éltnél, mivel, - sajnos, de tény, - 68 nem érintette meg társadalmunkat úgy, ahogy most sokan, - nosztalgikusan - gondolják.

Előzmény: Törölt nick (1865)
Deborka Creative Commons License 2009.08.02 0 0 1869
Pont a te hsz.-ed révén van köze.
Előzmény: Törölt nick (1867)
nthgr Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1868
vlina80! Fel tudnátok dobni az MTV videótárba a Krausz Tamás és Zwack Izabella interjúkat? Nagyon fontos lenne. Köszönöm.

Hogyan dől el, hogy mi van fent és mi nincs? Én már többször kerestem valamit, de soha nem találtam, pedig max. 1-2 hónap csúszással tettem. (A Zwack I. interjút is kerestem 2007-ben.) Remélem nincs "cenzúra". ;)

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.21 0 0 1867
Mi köze van ehhez a  műsorhoz?!
Deborka Creative Commons License 2009.06.20 0 0 1866
Tedd a szívedre a kezed: mennyi illuzió őrződött meg mára az akkori remények közül?
Előzmény: Törölt nick (1865)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.18 0 0 1865

Június 16. Történelem és televízió

 

Hiányérzetem volt, nem éreztem az együttérzést, együvé válást Veiszer Alindán, ami az esemény kapcsán elvárható (lett volna). Valószínűleg generációs probléma, magam is fiatal voltam 89-ban, épp ezért másként tekintek arra az időszakra. Értelemszerűleg a meghívottak másként élték meg, ezért hitelesebb lett volna másra bízni ezt a feladatot. Olyan kérdezőre, aki átélte ezeket az pillanatokat, nem pedig olvasott róla, a kollektív emlékezet nem elég.

Deborka Creative Commons License 2009.06.11 0 0 1864
9/11
Előzmény: zsolti8 (1863)
zsolti8 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 1863

Sziasztok!

 

1. Aki látta azt az interjút, amelyet Szily Nóra készített Alindával, megoszhatná a tartalmát a többiekkel. Endiman bejegyzésében mintha esküvőről lett volna szó szept. 11-re. Vagy tévedek?

 

2. Szinte biztos, hogy Alinda idén is megy a POSZT-ra. Mennyire lenne jó ötlet, hogy páran közülünk is mennének? Beszélgetni, vitatkozni vele élőben, tapsolni neki, ha fellép, levegőbe dobálni éljenzésként! Fényképező, kamera is elkelne- aztán fel lehetne tenni a fórumra, amit készítettünk.

 

Én is gratulálok a díjhoz.

 

Üdv, Zsolti

An(n)ita Creative Commons License 2009.05.13 0 0 1862
Hát, én nagyon kedvelem a műsort és Alindát is. Magyar szakos vagyok és a szakdogámat valami ilyesmi témában szeretném írni (irodalom és média vagy hasonló), és egyszer szívesen beszélgetnék erről Alindával. :)
Endiman Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1861
Én csak akkor írok be, ha igazán tetszik egy beszélgetés. Presser Gáborral ilyen volt. A szerénysége, egyenessége lenyűgöző. Bár Alinda néhány kérdéssel látszólag feszélyezte őt, mindenre a lehető legőszintébben válaszolt.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1860
és ez talán nem reklám, ha mégis jó célt szolgál. Nívós kiadvány, jó kézbe venni, belelapozni, olvasni... Fifi néni 97 éves:).

Radnóti Miklós 100 kép - 100 vers címmel jelent meg a költő születésének 100. évfordulójára Tóth József fotóművész kötete, amelybe Radnóti Miklós ismert és kevésbé ismert verseihez készített fotókat gyűjtött össze a szerző.

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1859
OFF
ezen nem csodálkozom, hogy többeket megihletett. Már túl vagyok a szakdogán, más szakon:).
Előzmény: robicsek (1856)
robicsek Creative Commons License 2009.05.08 0 0 1858
Ja, rá emlékeztem én is, csak nem ugrott be. De nyilván nem lepődnék meg ha lenne még jó pár.
Előzmény: tyutyus (1857)
tyutyus Creative Commons License 2009.05.08 0 0 1857
Előzmény: robicsek (1856)
robicsek Creative Commons License 2009.05.08 0 0 1856
off
>> Azt hiszem, kiváló pszichológiai, szociológiai szakdolgozat téma lenne

elkéstél, volt már ilyen szakdolgozat:) egyre emlékszem, de lehet, több is.
Előzmény: Törölt nick (1855)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1855

Szia Alinda:),

röviden: igazad van. Hosszabban is:). Mindenkit, akit felsoroltál, tisztelek és elismerem az adott területen a tudását, naná, még jó. Winkler Nóra miatt nézem a Kultúrházat, meg Galambért. Amit írtam a Studió kapcsán, arra értettem, amit pl. Galamb képvisel a filmek kapcsán. Ha Ő beszél Hajdu Szabolccsal, akkor tudom otthon van ezen a területen. Ezért fontos, hogy mit kérdez, mit fűz hozzá, mit gondol egy-egy adott alkotásról. Kettőjük körül nem csattognak a vakuk, a sercegő tollak, persze a mai médiavilágban, ez inkább előny. Kepes András  természetesen KEPES ANDRÁS. Szombathy Pált még korábbi munkáiból ismerem, pontosabban elismerem. Sajnálom, ha úgy tűnt nem értékelném azokat, akik ha szólnak, érdemes odafigyelni mit mondanak.

 

Végül, elismerésem és tiszteletem Neked, hogy felvállalod a sok anonim emberrel való "beszélgetést". Azt hiszem, kiváló pszichológiai, szociológiai szakdolgozat téma lenne, a nickek (beleértve magam is) analizálása:).

 

Ui. végetért a Radnóti 100, köszönet érte a stábnak, hogy létrejött.

Előzmény: vlina80 (1850)
vlina80 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1850
Én erre sok esetben igazat adok, de nem mindig. Szerintem nagyon nagyot változott a média úgy globálisan, és igazságtalannak érzem ezt a generációs különbségtételt. Szerinted pl Kepes Andrást nem érdekli a vendége? Szombathy Pált? Winkler Nórát vagy Galambot nem érdekli az ügy, amiről forgatnak?  Szerintem kíváncsiak ők mindannyian, csak egyszerűen más a ritmus. Ma ritka az, hogy 10 percnél több jut egy interjúra, egy emberre.
Előzmény: Törölt nick (1848)
vlina80 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1849

Hát azt köszönjük:-)

Ma is néha ellepik az egyenruhások az épületet. De már kezdünk barátságot kötni a látvánnyal.

Te tényleg ott voltál? Durva lehetett.... és persze innen annyi kérdés lehetne....de most csak örülök, hogy látod, amit csinálunk...:-)

Előzmény: frey7 (1846)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.30 0 0 1848
Szerintem az a probléma, hogy az érdeklődés hiánya, esetleges hozzá nem értés könnyen tetten érthető a kérdezőn. Ez talán leegyszerűsített, mégis általánosságban értendő és nem feltétlenül a topic névadójára gondolok itt.
Ha valaki nem olyan fiatal és látta annak idején Érdi Sándort, Szegvári Katalint a Studióban, talán érti mire gondolok. Kevés olyan riporter van, - ha egyáltalán létezik - aki minden területen autentikusnak mondhatja magát. Előbbi két újságíró a művészetek területén vívtak ki maguknak osztatlan sikert, elismerést. Legendás műsor fűződik a nevükhöz, rang volt náluk megszólalni.
Ilyen műsor sajnos most nincs, és ilyen műsorvezetők sem. Picit finomítva ezt, nem mindig azt talája el a fény, aki méltán fürödhetne benne, a lehetőségek jelentősen korlátozottak.
robicsek Creative Commons License 2009.04.26 0 0 1847
szerintem érdekes emberek kellenek.

azok meg mindenhol vannak.

a minap pl egy kocsmában találkoztam egy szorolaphordo emberrel, aki komoly üzleti tervét ecsetelte, hogy fog több szektort megnyerni, meg vesz meg több elektromos, bicajt, ilyenek - érdekesebb volt mint bármely politikus, az tutti. Legalábbis volt terve pár évre előre...

Meg ismerős kamionos cégénél volt egy sofőr, aki állás közben Nietzsche -t (ezt igy kell irni? vagy Nietzschet) olvasgatott.

Szerintem ilyen fazonok is érdekesek...
Előzmény: frey7 (1846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!