Keresés

Részletes keresés

Árpi Creative Commons License 2005.01.10 0 0 61
A Katicát nem ismerem, de nekem a Pataki sütijei is ízlenek. Pedig... Elég, ha annyit mondok, hogy úgy jó 30 évvel ezelőtt egyszer húsvétra összesen 27 tojásból vertem fel piskótatésztát, gyerekként, a családi kincset képező sütisreceptes könyv pedig meglehetősen vaskos, ami nem csoda, mert már vagy 80 éve csak telik, és ha egy krémben megreccsen egy cukorszemcse, az mifelénk -20% az élvezetből? :o))
Előzmény: Ertet Lenke (60)
Ertet Lenke Creative Commons License 2005.01.10 0 0 60
Szó ami szó, a marketing eléggé gyenge oldaluk.

De, ez a szép a szabad gazdaságban: aki a csillogó üzletet, dekoratív sütiket szereti, a Patakiban vásárol.

Nekem a Katica sütije százszor jobban ízlik. Akkor is, ha épp csak 5 féle van nekik.

Hétvégén egyébként nagyobb a választék, mert a forgalom is nagyobb. Tipikus "róka fogta csuka" helyzet.
Előzmény: biii (59)
biii Creative Commons License 2005.01.10 0 0 59

egy -két  hete benéztem a Katicába.. hát csalódtam.

somlóit szerettem volna, nem volt. Na jó akkor eszek rigójancsit...

válasz:

 

"ááá, nekünk olyan nem szokott lenni"

 

és amúgy összesen kb 5 féle sütijük volt..

 

szóval nekem nem jött be...

(inkább sütök én)

Előzmény: Ertet Lenke (58)
Ertet Lenke Creative Commons License 2005.01.10 0 0 58
Parkvárosból nem kell a városközpontba menni, ha finom sütit szeretnél!

Sóskúti út - Selmeczi u. sarok: Katica cukrászda.

Nekem annál jobb süti nem kell. A rágcsálnivalóik is finomak, ha elkezdem enni, mind elfogy.
Előzmény: cs_geza (53)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.10 0 0 57

Én is nagy sütős vagyok, azaz voltam valamikor.

Nem tudom, normális-e, de a párom és a férjem nem eszik az én sütijeimet. (pedig még "lyánykoromban" mindenki imádta a tesóm kollégáitól kezdve a rokonokig)

Azaz, egy-egy darabot megesznek a tepsiből (pont, mint egy cukrászdában), de egy adagnyi soha nem fogy el.

Épp néhány napja dobtam ki a karácsonyiak maradékát (miután az adagok felét már eleve odaadtam anyósnak..), morgolódva, hogy süssön nekik eztán a Hámán Kató...

Szép kis család, mi?

Azért köszi :o))

Előzmény: babydevil (56)
babydevil Creative Commons License 2005.01.10 0 0 56

Szia drobek!

Na eccer el kell gyere hozzám.Én kb. 20 perc alatt birok sütiket összedobni, vagy olyat ami azonnal kész (pl. az összes muffin, vagy  a legtöbb "kevert-tészta"), vagy úgy hogy este megcsinálom és másnapra jó. Ugyanez pogácsában: este összegyúr, éccaka hűt, másnap negyed óra alatt kisüt. /3 perc alatt felzabál :-)) /

Baromi jó kis "nagymamás" receptek, még sose volt rájuk panasz. Pedig nem vagyok egy nagy szakácsnő, de tényleg elég sok süti/pogi van amit negyedóra alatt összedobok.

Előzmény: Törölt nick (54)
nikonaprofi Creative Commons License 2005.01.10 0 0 55
A Pataki sütijei nekünk is túl geil-ek, édesek. Hiába, nem vagyunk egyformák. Finom, s főleg megfizethető tortákat sütnek még a Soós-nál is !
Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.10 0 0 54

Kövezzetek meg, de én a Patakiból is (v)ettem rossz sütit: vendégek jöttek, és mindenféle aprósággal tankoltunk fel (édes és sós tea, amit nem darabra, hanem súlyra klehte kapni).

Az édesek nem csak szinte ehetetlenek voltak: rosszak és szárazak is. Égett a pofámróla bőr a vendégek előtt, látva, hogy vásik a foguk az édes sütikbe...

Mindezt kétszer sikerült eljátszani, azóta ilyet inkább az Osváthban veszünk, vagy Budafokon a fiam sulijával szemben.

 

Előzmény: nikonaprofi (52)
cs_geza Creative Commons License 2005.01.10 0 0 53
Tulajdonképpen nem volt rossz, csak talán jobbra számítottam. Illetve az epres torta picit tul volt aromázva, ez egyértelműen mínusz. Ja, és a marcipán táblácska is igen hamar elájult. A virág jobban bírta. A tésztája viszont finom, pont elég vastag, és kellemesen lágy, könnyű.
Előzmény: nikonaprofi (52)
nikonaprofi Creative Commons License 2005.01.10 0 0 52
Vagy tényleg azzal van baj, vagy valamit nagyon elrontottak :-)). Többször vettünk már tőlük sütit is, aprósüteményt is, mindig meg voltunk elégedve. Igaz, én inkább a diósdi boltjukba járok. Parkvárosból még lehet, hogy neked is egyszerűbb.
Előzmény: cs_geza (51)
cs_geza Creative Commons License 2005.01.10 0 0 51
Volt szerencsénk (?) az Osváthbol néminemű sütihez és tortához. Lehet h az én ízlésemmel van baj...;(((
kolyok53 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 50

Ha igaz olasz pizzát szeretnél, a környéken csak egy helyen találsz:

 

http://www.batta.hu/ebatta/

 

Ha szerncséd van, megnézheted, hogyan készűl... Mint a filmekben, énekel a pizzasütö fiú, és közben a levegőben pörgeti a tésztát..

 

Múlt héten voltunk, fantasztikus élmény!

Előzmény: nikonaprofi (49)
nikonaprofi Creative Commons License 2005.01.10 0 0 49
A Kikötőből már mi is rendeltünk, a pizza finom. Csak az ott-tartózkodást nem ajánlom, illetve csak olyannak, aki szereti a füstös kiskocsma feelinget. Nyáron a teraszra kiülni sem alternatíva a Riminyáki ismert forgalma miatt.
Ja, a cím amúgy Riminyáki-Gellért sarok. A Bajcsy és a Gellért sosem metszik egymást.
Előzmény: Bakata (47)
MrMoJo Creative Commons License 2005.01.08 0 0 48
Na például a Kikötőt nerm ismerem. Majd most megismerkedem vele.
Előzmény: Bakata (47)
Bakata Creative Commons License 2005.01.08 0 0 47
Lehetne az emlegetett éttermek címét is megírni a véleménymondáskor? Nálunk pizzában a La Notte volt a nyerő, most beelőzött a Kikötő, rendelni szoktunk tőlük, de a La Notte a központban van a volt pavilonsor háta mögött, a Kikötő a Bajcsy-Gellért sarkán.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.07 0 0 46
Na, jó, nem bánom, várok...és köszi,ha nem felejted el!
Előzmény: babydevil (44)
MrMoJo Creative Commons License 2005.01.07 0 0 45
Bocsi, van egy egyszerű pizza receptem: Végy egy pizzát, ...... aztán edd meg! (ez rossz vicc vót)
Előzmény: Törölt nick (43)
babydevil Creative Commons License 2005.01.07 0 0 44

Szia drobek!

Pizzareceptem van dögivel, csakhát a költözködés :-)

Most csak olyasmit főzök, aminek fejből tudom a receptjét, merthogy még kb. 30-40 kicsomagolatlan dobozunk van, valamelyikben vannak a receptek, de tuti, hgy a legalsóban :-) úgyhogy amig ki nem csomagolok mindent, addig nem tudok receptet adni.

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.07 0 0 43

Ha van jó sk pizzarecepted,akkor arra vevő lennék én is...

Ha többeknek bejön,akkor meg nyithatnánk egy pizzázót, és a bevételekből meg utat építenénk.. ;o)))

Előzmény: babydevil (42)
babydevil Creative Commons License 2005.01.06 0 0 42

Bár eddig csak Dubarry bordát ettünk ott helyben, meg asszem fokhagymakrémlevest, de azok jók voltak. A pizzájukra már nem elkéxem, mert mire kihozta a futár, hát addigra már szvsz a vasszöget is megettük volna.

De asszem ezek után sem fogok ott pizzát enni :-)

 

Maradok az otthoni pizzasütésnél.Kelesztett hajszálvékony tészta, Heinz paradicsomszósz, és annyi feltét amennyi önmagában általában el sem szokott birni a tészta, mindezt egy prima nagy tepsiben.Bár nem egy tesco gazdaságos az ára mire mindent ráteszek, de legalább isteni :-) És addig lehet zabálni, amig az ember már levegőt is alig bir venni a sok kajától...

Előzmény: Törölt nick (37)
Bagarol2 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 41
Én pedig a Steak-ben voltam, hosszú évek elmúltával minden változatla. A durva fa borítás akkor bohókás, újszerű volt, mára avitt, unalmas. Összességében látszik, hogy évek óta egy fillért sem áldoztak rá. Kaját nem ettem, nem volt kedvem.
herceg Creative Commons License 2005.01.06 0 0 40

 

Nna, javaslatotokra megnéztük a Lőtér Éttermet. Igencsak bejött (pláne, hogy rajtunk kívül nem is vendég...) A hely jól néz ki, a cikk által említett londoni dizájntól azért nagyon messze ven, de kellemes, esztétikus. De a lényeg persze a konya: jó volt, sok volt, gyorsan kihozták - és nem drágább, legfeljebb pár százalékkal, mint a Pizza Club. Ahol lehet, hogy egyszer-egyszer megégetik a pizza szélét, ettől még kedvenc helyeim egyike. Egyébként próbáljátok ott ki egyszer a babgulyást, az nagyon rendben van.

 

Üdv,

 

herceg

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.05 0 0 39
Meg valószínűleg, még sok másban is, ha néhány dologban meg nem is... ;o))
Előzmény: Ladyb (38)
Ladyb Creative Commons License 2005.01.04 0 0 38

 

 

Szia drobek,

 

úgy tűnik, legalább a gasztronómiában egyetértünk. :)

 

Ladybird

Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.04 0 0 37

Mi egy gyerek bulira rendeltünk pizzákat, a férjem hozta el, így nem vizsgáztattuk a pizzás fiút Parkvárosból.

A sonkás nagyon rossz volt, sok volt rajta, de valami nagyon rossz fajta, a gombás jobb, de nekem nem ízlett a tészta sem, így nem hinném, hgy mégegyszer Pizza Klubozunk.

Igaz, a szomszédék gyakran rendelnek tőlük (onnan is jött az ötlet), tehát ők tuti szeretik, és csak nekünk nem jött be.

Előzmény: biii (36)
biii Creative Commons License 2005.01.04 0 0 36

mi is ma voltunk a pizzaklubban.. hát .. 2 pizzát vettünk. az enyém margarita volt.. még jó hogy elhoztuk, nem ott ettünk. Ehetetlen volt. Kemény, túlsütött..

a másik VT volt, aránylag jó ,de nem isteni finom...

 

na mid1 kipróbáltuk

Előzmény: Ladyb (35)
Ladyb Creative Commons License 2005.01.04 0 0 35

 

 

 

Szia MrMoJo,

 

bocs, nem tudtam, hogy a pizzát keleszteni kell, hiába, jobban tenném, ha befognám a számat főzéssel-sütéssel kapcs, olyan területről ne nyilatkozzon az ember, amiben nincs gyakorlata. :)

 

Szvsz Érden az egyetlen hely, ahol az igazi olasz pizzához hasonló pizzát csinálnak az El Toro.

A pizzaklub pizzáját pont a fórumon elhangzottak miatt kipróbáltam. Nekem nem jött be, az a pizza  minden, csak nem pizza, sem tésztájában, sem ízesítésében nem hasonlít az eredeti olasz változathoz. De mondjuk kajáknál mindenkinek más jön be, úgyhogy szerintem próbáld ki az Egéryukat, aztán legfeljebb nem jó. :))) De ezt önös érdekből is mondom, mert már én is régen ki akartam próbálni, csak pizzában finnyás vagyok és még nem vettem rá magam. :) Viszont Te akár ki is próbálhatnád és akkor megoszthatnád velünk tapasztalataidat. :)))

 

 

Ladybird

Előzmény: MrMoJo (31)
Árpi Creative Commons License 2005.01.03 0 0 34
Hja, kérem, aki letéved a térképről telekvásárlás közben! :o)
Előzmény: babydevil (33)
babydevil Creative Commons License 2005.01.03 0 0 33

"Ha jó pizzára vágysz, akkor a Pizza Klub-ba menj, megéri elbumlizni érte a Bem térig. Házhoz is viszik."

Hahaha... Mi az idén egyszer rendeltünk tőlük pizzát, még a tetőcserepeket raktuk fel a haverokkal, gondoltom hozatok egy rakat pizzát és kész a kaja. A pizza másfél óra múlva érzekett meg, a pizzakihordó elé cifrán-válogatottan káromkodott, és megfogadta, hogy ő soha többet nem hoz ide pizzát.Állitólag többször eltévedt, illetve elakadt az úton :-(

Úgyhogy azóta inkább mi megyünk a Pizza klubba, ha enni akarunk.Mert a kaja az tényleg jó, az adagok elég bőségesek (legalábbis az én étvágyamnak), az áraik pedig teljesen elfogadhatóak. 

Előzmény: Ertet Lenke (32)
Ertet Lenke Creative Commons License 2005.01.03 0 0 32
> évekkel ezelőtt voltunk az Egérlyuk-ban és csapnivaló pizzát ettünk.

Ha jó pizzára vágysz, akkor a Pizza Klub-ba menj, megéri elbumlizni érte a Bem térig.
Házhoz is viszik.

Egy szépséghibája van a helynek: nem kapok egy vasat se tőlük a reklámért :-))
Előzmény: MrMoJo (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!