Keresés

Részletes keresés

Neocortex Creative Commons License 2004.11.30 0 0 413

Kamunickek nélkül???

 

A kórházprivire nem izgultak úgy fel...

Előzmény: originalqszi (409)
esotherica Creative Commons License 2004.11.30 0 0 412
Szivem! A KÁP igen az sajna az, ahogy az MSZP akarja.
Előzmény: U.D.O. (410)
ribizli Creative Commons License 2004.11.30 0 0 411
Multinacionális vállalat ex-munkahelyemen a szlovák kollégákkal volt a legjobb viszonyunk. Úgy segítőkészségben, mint kedvességben, vendégszeretetben magasan verték a többieket. A kedvemért magyarul próbáltak beszélni, nem tudtam olyat kérni, amiben ne segítettek volna.

A kettős állampolgárságos népszavazásra visszatérve pillanatnyilag úgy tűnik, a különféle politikai színek alatt eltűnt a talán legfontosabb szempont, az erkölcsi.

Tök mindegy, ki mit gondol arról, személyesen felelős lehetne-e a határon túl élők bármilyen negatív diszkriminációjáért, vagy hogy melyik politikus vagy véleményvezér mit mond a kérdésről. Vagy hogy milyen gazdasági következményei lehetnek a kettős állampolgárságnak.

Gesztust tehetünk a határokon túl élőkért!

Kár, hogy erről olyan keveset hallunk-olvasunk.
ribizli
U.D.O. Creative Commons License 2004.11.30 0 0 410
KÁP: Igen KH : Igen ( A kórház privatizációt úgy nem, ahogy az MSZP akarja.)
originalqszi Creative Commons License 2004.11.30 0 0 409

Összesítés, a legújabbakkal:

KÁP: 57 Nem, 82 Igen
KH:   73 Nem,  63 Igen

jehu Creative Commons License 2004.11.29 0 0 408
Nem is csodálom - igazán undorítóak tudunk lenni!
Előzmény: dez1 (404)
Sir Balambér Creative Commons License 2004.11.29 0 0 407
Én inkább úgy mondanám, hogy vannak politikai erők, akik a legolcsóbban a " magyarveszélyel" tudnak szavazatot gyűjteni. Aztán van egy setét réteg aki mindent bevesz. Nálunk pl. nekik szólt a 23 millió román.. :)
Előzmény: esotherica (406)
esotherica Creative Commons License 2004.11.29 0 0 406
OFF
Vannak, akik utálják, maradjunk ennyiben. Különben a kint élő magyarok minden okot megadnak rá. :)
De ugyanígy vannak olyan magyarok is, akik utálják a szlovákokat.
Előzmény: dez1 (404)
Sir Balambér Creative Commons License 2004.11.29 0 0 405
Van valami fogalmi zavarod? Láttál te már profitorientált egyházi kezelésben lévő kórházat? Vagy te is a visszaállamosítási mantrán nőttél fel?
Amúgy tényleg az a legnagyobb bajom, hogy ezek kilopják a szemünket is, ha ráteszik a kezüket. Ha neked az a fixa ideád, hogy az a tuti, ha gyurcsányi cimborái majd mfb hitelből megveszik a kórházakat laborokat aztán "gazdálkodnak" ahogy megszoktuk tőlük akkor menj és szavazz nem-el. Nem vagyok a magántulajdon ellensége, de már láttam hogy osztogatnak-fosztogatnak víz és áramszolgáltatót meg nemzeti tankönyvkiadót, meg majd szerencsejáték rt.-t és tán kórházat. Tényleg piszkosul fontos, hogy én mint az ellátást igénybe vevő és én mint biztosításfizető közé beiktassunk egy ballib tulajdonosi réteget?.. Kecskére az autópályakartelt meg a káendhát.. Ebben az országban soha.
Előzmény: ath (402)
dez1 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 404
Hihi a szlovákok most is ugyanúgy utálnak bennünket... és ezt jelzik is.
Előzmény: ribizli (387)
dez1 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 403
Én is így gondolom, össze is vesztem több jobboldali haverommal.
Előzmény: Törölt nick (323)
ath Creative Commons License 2004.11.29 0 0 402

az ember aki nem tudja megkülönböztetni a nonprofit és az állami/privatizált jelzőket.

 

gratulálhatok? de azért meggyőződésből mész szavazni a komcsikra, igaz?

Előzmény: Sir Balambér (400)
marmota Creative Commons License 2004.11.29 0 0 401

Igen

Igen

(a kórházp. má' csak azért is, mert kiváncsi leszek Rácz eüm. elvtársra, amikor visszaállamosítja a dial.központokat. Ha már annyira erőlteti...:-))

Sir Balambér Creative Commons License 2004.11.29 0 0 400
kettős állampolgárság: igen
kórházprivatizáció: igen

Az első nem kérdés. A második meg maradjon nonprofit, mert úgy járunk mint pl a tankönyvkiadóval..
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.29 0 0 399

off

 

én is szomorú vagyok. szomorkodjunk akkor együtt (majd ha lemegy ez a dilis kampány ;o)

Előzmény: originalqszi (396)
luis3 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 398
IGEN IGEN
esotherica Creative Commons License 2004.11.29 0 0 397
Igen. Kéne a privatizáció, de annak nem az a formája, amit most a kormány akar. Attól, hogy a Hárshegyet eladják szállodának, még nem lesz pénz gyógyszerre.
Előzmény: originalqszi (395)
originalqszi Creative Commons License 2004.11.29 0 0 396
Kedves ivan olsen és elnyomott, feletestvéreim!:))))) Személyeskedéseitek is híven tükrözik hovatartozásotokat:(((( Nem haragszom érte, csak szomorú vagyok:(((((
Előzmény: Törölt nick (392)
originalqszi Creative Commons License 2004.11.29 0 0 395
A lényeg, hogy Nálad az IGEN töltés eljött:)))))********* puszik érte:DDDDD A KH privi meg most nem annyira lényeges, hiszen a jól jövedelmező vizsgálatok, kezelések már most is privatizálva vannak:(((( Ez nem kellett az államnak, viszont a gyönyörű ingatlanokból származó zsozsó, az kellene:(((((((((((((((
Előzmény: ribizli (393)
Thor Creative Commons License 2004.11.29 0 0 394
Köszönöm.
Előzmény: ribizli (387)
ribizli Creative Commons License 2004.11.29 0 0 393
qszi, nem véletlenül nem járok én ide... :)
Úllátszik, öreg vagyok már, és nem haladok a korral a szókincsemet/kifejezéshasználatot illetően...

Én nem _csak_ érzelmi alapon szeretek döntéseket hozni, így viszont több infora van szükség, a kettős állampolgárságos, erősen érzelmi töltetű kérdésnél is.
ribizli
Előzmény: originalqszi (390)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.29 0 0 392

off

 

hülyegyerek, szerinted ha valaki nemmel szavaz az miért jelentené már azt is egyben, hogy nem kellenek a külhoni magyarok? dehogynem kellenek. ezt kéne látnotok fröcsögő fidesznyikeknek, hogy nem minden nemmel szavazónak célja a kirekesztés, sőt! merem állítani felelősebben gondolkodunk a külhoni magyarok sorsáról mint az igenlők.

Előzmény: originalqszi (390)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.29 0 0 391

OFF

...milyen szerencse, hogy a magyarságérzés nem függ sem határoktól és olyanoktól, mint te vagy...

 

Előzmény: originalqszi (390)
originalqszi Creative Commons License 2004.11.29 0 0 390

Csakhogy ez nem a Tasztal, kedves ribizli:((((( Ez a polidili:DDDDDD Itt csapnak össze keletnek, nyugatnak lángnyelvei!!! Itt pörkölik egymás szőrét északiak, déliek!!! Itt szídják egymás anyukáját hívők és nem hívők!!!! Itt minden összeroppan a személyeskedések súlya alatt.... buzogj vér, buzogj magyar vér és SZAVAZZ IGENNEL!!!!:)))))))))) Aki érzi, úgyis IGENnel szavaz, aki nem érzi, modja ki bátran, hogy nem magyar és vágja 3 millió magyar arcába, hogy nem, nem kelletek!!!!:((((((

Előzmény: ribizli (387)
ribizli Creative Commons License 2004.11.29 0 0 389
Hogy ontopik is legyek:
kettős állampolgárság: igen
kórházprivatizáció: nem.

(A másodikhoz egy kis demagóg, de megtörtént eset: kórházban a páciens hozzátartozóival váltatják ki patikában még az infúzióhoz szükséges fiz.sóoldatot is, és persze a kórházi patikában nincs, tehát utána kell járni. Ez kell a fenének.)
Előzmény: ribizli (387)
originalqszi Creative Commons License 2004.11.29 0 0 388

Összesítés, hamár elfajult a dolog:

KÁP: 57 Nem, 78 Igen
KH:   72Nem,  60 Igen


ribizli Creative Commons License 2004.11.29 0 0 387
ide is, amit az elébb levélben írtam valakinek, bízom abban, hogy színesíti a palettát legalábbis.

Konkrét történetek arról, hogy pl. Erdélyben a 70-es években mik történhettek meg az ottani magyarokkal, nem nagyon jutottak el hozzánk. Én arra emlékszem pl. nagyon élénken, amikor "hivatalosan" híre jött, hogy tél közepén tönkrement vmi hőközpont, ezért fél Kolozsváron nincs fűtés+melegvíz, ez -gyerekként - nagyon megdöbbentett. És jóval később, mikor onnan származó barát mesélte, hogy igen, a kutyát fektette a lábára tanulás közben, hogy kicsit melegítse a k.hideg lakásban, az még rátett az emlékre. De mivel ugye politikailag (is) kínos dolgokról volt szó, nem nagyon jutott ki talán még a településről se olyan esetekről hír, hogy milyen sérelmeket szenvedtek el. Persze biztosan az is benne van a dologban, hogy (magyar) vidéken, gyerekként még izoláltabbak voltunk talán, de arra pl. jól emlékszem, hogy amikor télen síeltünk a Tátrában, a szlovákok nem szerettek minket, és ezt kommunikációval jelezték. (Meg ellenpélda is van, ismeretlenek segítsége, stb.)
Amikor megismertem néhány erdélyi embert, és beszélgettem velük, feltűnt, hogy mindenki azt mondja, "kijött" Erdélyből/Romániából. Nem _el_ vagy _át_, hanem _ki_. És ez nagyon furcsa volt, mert nekem nagyon pontosan jellemezte, hogy ott annyira nem volt jó, hogy nem volt maradása, minden érv és érzelem, kötődés ellenére.

Nagyon sokan azért hajlanak a nem felé, mert úgy érzik-látják, igen döntés esetén nem fog a parlament megfelelő döntéseket meghozni, és akkor úgy kell érezniük, segget csináltak a szájukból, valamint "átverték" a határon túliakat.
És senki nem nyugtatja meg őket, hogy a határon túliaknak az a gesztus is hatalmas megnyugvást hozna, amit a "következmények nélküli" igen szavazás adhat. Hogy itt a gesztusról van szó.

Gusztustalannak tartom, hogy egy ilyen kérdés a pillanatnyi politikai érdekeknek van kiszolgáltatva, hogy nagyon nehéz neutrális és releváns információkat szerezni. Nagyon nem tetszik, hogy ráadásul a kórházprivatizációval együtt kell ilyenről is véleményt nyilvánítanunk.

[Azt hiszem, néhány évtizeddel később jó téma lesz ezekből a történészeknek, filozófusoknak...]

Nem tudom, kinek mennyi információja van a határon túliaktól a témáról.
Azt gondolom, sokan örömmel vennék, ha olvashatnának erről, szóval bíztatnám a Tasztaltársakat az élmények leírására.
ribizli
dekóder Creative Commons License 2004.11.29 0 0 386

privatizáció - nem

állampolg. - igen

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.29 0 0 385

off

 

nem lehetne ide csak a szavazatokat nyomni? kb 500 egyéb topik foglalkozik a témával ahol lehet bratyizni :o/

Degeczi Creative Commons License 2004.11.29 0 0 384
mondjuk nem szűnik meg az ausztriai határ - hiszen nem csak az a kérdés, h vajon mennyien jönnének Magyarországra, hanem tovább, az Eu-ba
Előzmény: courvoisier (383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!