Keresés

Részletes keresés

sitamica Creative Commons License 2019.01.22 0 0 342

Köszönöm szépen a választ! Esetleg arról van információd, hogy a M14 metróra érvényesek a 72 órás jegyek? Valahol azt olvastam arra külön jegy kell?

 

Előzmény: JÓZSEF5010 (341)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 341
Előzmény: JÓZSEF5010 (340)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 340
Előzmény: sitamica (339)
sitamica Creative Commons License 2019.01.15 0 0 339

Üdvözletem! Mi most készülünk Moszkvába egy verseny miatt és persze akkor már szét is néznénk. Többen emlegetik a libegőt, de én sehol nem akadok nyomára moszkvai oldalakon. Tud valaki erről valamit írni? Hol van? Mi az orosz neve? 

köszönöm

Bandey Creative Commons License 2019.01.14 0 0 338

Szia! Bocs, csak most olvastam, Tuzorke leírt azóta mindent. Annyit még hozzá, hogy helyi közlekedésre nem lesz szükség. Ahogy kijössz a  vasútállomásról, jobbra (de ahogy láttam, a buszpályaudvar is ott van), és végig azon a csinos kis utcán. A kanyar után már látszik a kolostor. Belépőjegy nem kell.h

Előzmény: JÓZSEF5010 (328)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 337

Akkor ezek szerint,ha van egy belépőm A Kreml fegyvertárba mondjuk 12 órára ,akkor minden további jegy vétel nélkül besétálhatok a Kreml területére nyitáskor,és nézelődhetek a katedrálisoknál                      stb . estig is??? Jól értem

Előzmény: PSB fan (334)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 336

Köszönöm nagyon értékes információkkal láttál el.

Üdv. József

Előzmény: Tuzorke (335)
Tuzorke Creative Commons License 2019.01.12 0 0 335

Szia!

- Сергиево Посад-ba eljutni többféleképpen lehet. Vonat, busz, elektricska között válogathatsz itt:

https://www.tutu.ru/

- Ahogy nézem az elektricska jár a legsűrűbben a Ярославская vasútállomásról és az is a legolcsóbbb, mindössze 184,-Rub. A helyi állomástól 10 perc gyalog a múzeum, de mehetsz egy megállót busszal is. Menetrend itt:

https://www.tutu.ru/rasp.php?st1=20000&st2=48507&date=13.01.2019

- A busz a ВДНХ-tól megy, 190,- Rub. A vonat ugyanott megy, ahol az elektricska, csak az árak 315,- Rub-től kezdődnek ezer fölöttig.

- A belépőjegyek barátságos áron vannak, 100,-Rub/fő, vagy családi 250,-Rub/4 fő. Nézd meg itt:

http://www.museum-sp.ru/visitors/all/bilety

- A moszkvai közlekedésre jó lehet a Trojka bérlet. Kiváltható 50,-Rub-ért, működik metrón, buszon, trolin, és villamoson is. Dobhatsz rá pénzt csak úgy, Кашилок-ba és akkor egy út 38,- Rub, vagy 59,- Rub 1,5 órán belüli átszállásokkal bármilyen kombinációban. Vehetsz rá 1, 2, vagy 60 alkalmas mindenhol használható jegyet is, vagy csak felszini közlekedési eszközökre használható TAT jegyet, ahogy kedved tartja. Van már csuklószalag is belőle, 5 évig eláll rajta a pénz, fizethetsz is vele pár helyen, pl. ВДНХ koripálya, vissza is válthatod, ha már nem kell. Nézelődj itt:

https://troikarta.ru/tarify/

- A moszkvai tömegközlekedés vonalait megnézheted a járatszám beírásával itt:

http://transport.mos.ru/transport/scheudule, vagy, ha éppen működik, akkor a Расписания fülön itt:

http://www.mosgortrans.ru/routes/, de metró, busz, villamos, troli, iránytaxi és elektricska keresésre ez is kiváló oldal:

http://msk.rusavtobus.ru/

Kellemes időtöltést!

 

Előzmény: JÓZSEF5010 (327)
PSB fan Creative Commons License 2019.01.12 0 0 334

Igen.

Előzmény: Tuzorke (333)
Tuzorke Creative Commons License 2019.01.12 0 0 333

Sziasztok! A Kremlben járt valaki mostanában? Hogy működnek ott a dolgok? Veszek mondjuk egy idegenvezető nélküli jegyet a Fegyvertárba, bemegyek valamelyik kapun a piros falak közé és addig sétálgatok ott, ameddig akarok, akár záróráig?

quad Creative Commons License 2019.01.11 0 0 332

Öszintén szólva, én legalább 10 éve voltam utoljára Szergiev-Poszádban.

Előzmény: JÓZSEF5010 (331)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 331

Nagyon köszönöm az információkat a közlekedési lehetőségekről. Amennyiben még lenne infód a Szergej Kolostorba a belépő jegy vásárlásról, jegyárakból megköszönném.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: quad (330)
quad Creative Commons License 2019.01.11 0 0 330

Az elöző a vonat volt, itt a busz és az elektrcska:

 

https://www.russiaeguide.com/sergiev-posad-transport.html

quad Creative Commons License 2019.01.11 0 0 329
Előzmény: JÓZSEF5010 (327)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 328

 

Bandey !

Korábbi bejegyzésedben utalsz arra ,hogy Poszadban is jártál .Mi is szeretnénk egyénileg elmenni .Néhány gyakorlati tanácsodat megköszönném,az eljutási lehetőségekről, Moszkvából vonat,esetleg busz,az egyéni belépő jegy vásárlásról valamint a helyi közlekedésről.

Előzmény: Bandey (314)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 327

Sziasztok !

Moszkva-i tartózkodásom alatt szeretném megnézni a Posad-i nevezetességeket egyénileg.

Aki tudna erről bővebb információval szolgálni legyen szíves és tegye meg.  ( Utazás ,belépőjegy vásárlás stb)

ruhin33 Creative Commons License 2019.01.10 -1 0 326

Szia!

Köszi a beszámolót, de ha már a topic neve minél olcsóbban, megosztanék a többiekkel pár dolgot, hogy hogyan lehet még lejjebb tornászni az árakat.

 

Én főleg a bookingon szoktam szállást foglalni, az említett Hotel is fent van, minden időpontra mások az árak, de ugyan olyat vagy jobbat ki lehet fogni, mint ami a saját oldalukon szerepel. Még akkor is megéri a bookingon foglalni, ha ugyan annyiba jön ki az ár. Miért?

 

Mert a bookinghoz lehet akciókat, kuponokat szerezni elég könnyen.

Ha még nem vagy tag a bookingon, vagy regisztrálsz egy új fiókot ezen a linken és foglalsz szállást (a regisztrációt követően 6 hónapon belül foglalni kell. A nyaralás időpontja lehet később, csak a foglalásé nem.) akkor a nyaralásod után a kifizetett összeg 10%-át visszautalja neked a booking. Fontos, hogy legyen elmentve bankkártya a fiókodhoz.

 

Vagy beregisztrálsz ezen a linken a bonuswayre ahol tudsz szerezni a bookingos rendelésre 4% visszatérítést. Ezen az oldalon nem csak a bookingra igaz ez hanem HotelsCombined 4,5%, Hotels.com 3%, Flixbus 3% és RentalCars (autóbérlés) 4%. Illetve egy csomó nem utazással kapcsolatos webshopra működik pl.: szemüveg, cipő meg akármi, szerintem érdemes ránézni. Itt is fontos, hogy majd csak nyaralás után kapod meg az összeget. Itt még annyi bonyolítás van, hogy 3000 forint felett utalnak vissza, de valljuk be egy nyaralás alatt bőven össze lehet hozni ennyit. Illetve nem évül el szóval lehet gyűjtögetni. (Beregisztrálsz, az ő oldalukról mész át vásárolni és amit ők kapnak jutalékot ezért azt visszaosztják neked.)

 

Ezek a praktikák működnek, mi is így szoktunk utazni. Eleinte az első módszerrel, de miután tesók nevére, meg szülők nevére is külön fiókot regisztráltunk már csak a második 4%-os módszert alkalmazzuk.

Előzmény: málna20 (323)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 325
Előzmény: Lina_Kata (324)
Lina_Kata Creative Commons License 2019.01.04 0 0 324

Sziasztok! Már 2 napja keresek infókat Oroszországi utazással kapcsolatban, de a meghívólevél meg most sem egyértelmű számomra. Debrecenben fogom intézni a vízumot, de csak faxszám van, telefonszám nincs megadva. Szóval a szállást az Airbnb-n foglalnám Moszkvába, mert így a legolcsóbb, de a tulaj nem tud küldeni meghívólevelet. 2 napot töltenék Moszkvától 400km-re is egy kisvárosban, mert a fiam ott tanul. Az ottani hotel adna vouchert, de nem tudja mi az, tőlem kérdezi, hogy mit írjon rá. (A tulaj ismeri a fiamat) Fizessek 16 000 forintot azért, hogy interneten megrendeljem a vouchert( ráadásul nem is tudom az igazat az adatlapon feltüntetni, mert nincs lehetőségként megadva) vagy jó az, amit a kisvárosi hotel magától kiállít? Szóval van-e erre bármilyen szabály, hogy milyennek kell lennie, ráadásul a tartózkodás sem ott lenne végig, de úgy lenne kiállítva. Lehet-e ilyet, mekkora a jelentősége ennek a dokumentumnak? 

málna20 Creative Commons License 2018.12.25 0 1 323

Pár napja érkeztünk haza Moszkvából. Csak ajánlani tudom, főleg így karácsony környékén, minket teljesen elvarázsolt. S akkor érkezzenek a tapasztalatok:

A vízumot érdemes legnagyobb részt önállóan intézni, így lesz a legolcsóbb. Biztosítás (nekünk Allianz, európai árkategória), voucher (https://www.travelrussia.su/en/, innen rendeltük, 3800 Ft, két pillanat az egész), repülőjegy, szállás (erről lentebb), s mehet is a vízumközpontba, így 19 000 Ft fejenként. Sajnos már a Nagykövetségen személyes intézésre nincs lehetőség, így a 8 000 Ft kezelési költséget be kell nyelni. Mindent elég egy példányban kinyomtatni, internetes időpontfoglalásra is van lehetőség.

A szállást az Izmailovo Gamma Hotelben foglaltuk (van több része, hatalmas komplexus, jó elhelyezkedéssel) közvetlenül a honlapjukon (http://www.izmailovo.ru/en/), 13 ezer/éj körül, 2 fős, külön ágyas szoba. Háromcsillagos hotel, kifogástalan felszereltséggel (korlátlan ivóvíz, vasaló, csoki, tévé, hűtő, papucs, hajszárító, naponta takarítanak, törülközők, tusfürdők, szappan – egyszóval minden). A személyzet kedves volt, segítőkész, a recepciós hölgy jól beszélt angolul, a hotelben több szolgáltatás, pl. pénzváltó is található. Kicsit kiesik a várostól, azonban a 3-mas (sötétkék) metróvonallal (Partizanskaya megálló) 15 perc a Vörös tér, kb. 20 a Kievskaya megálló (ahonnan az Aeroexpress indul a Vnukovo-ra), s emellett az Izmailovo Kreml kb. 5 perces sétával elérhető, a környéken több bolt is található.

A belépőjegyeket érdemes előre megvenni, időt mindenképpen spórolunk vele (Aeroexpress, Kreml főként). A metróra automatákból érdemes, 3 napos jegy (72 óra, nem naptári nap), korlátlan számú utazással 1800 Ft-ra jön ki. Ezzel minden tömegközlekedési eszköz igénybe vehető. A metróhálózat valóban kiterjedt, az állomások gyönyörűek, egyediek, egy dolgot azonban érdemes figyelembe venni: legtöbb esetben a metrótól még hosszabb sétával érhető el az adott hely, s az átszállási pontokon is sokat kell gyalogolni. Minden ki van írva angolul (bár lehetne jobban is kitáblázva). Egyirányúsítottak a megállók, azaz, ami bejárat, az nem kijárat, s fordítva.

Sok helyen olvastuk, hogy Moszkva drága. Mi nem ezt tapasztaltuk. Persze, lehet drága, ha olyan helyre megy az ember, de legtöbb helyen az itthonihoz hasonló árak vannak. Külsőbb részeken 300 Ft alatt is lehet kávézni, szupermarketekben bizonyos termékek kifejezetten jó áron vannak. Ha étterem, s autentikus, akkor a My-My étteremláncot ajánlhatom, egészen jó áron (innivalóval persze meg lehet dobni), teljesen jó minőségű, finom, orosz ételeket kóstolhatunk, s mivel részben önkiszolgáló, mindent lát az ember. Az Izmaiolovo Hotel mellett, ahogy a metróból kijövünk, balra egy zöld üzletben is érdemes próbálkozni, a nevére sajnos nem emlékszem. A személyzet rendkívül kedves, s segítőkész, egészen olcsón lehet autentikus, finom ételeket enni (meg is melegítik, adnak evőeszközt). Harmadik ehly egy kedves kis pékség a Vörös tér mellett, néni és bácsi üzemelteti, szintén nagyon eredeti, s pénztárcabarát. Nem nehéz megtalálni: a GUM áruház Székesegyház-felőli végénél kell balra fordulni, s a második kisutca sarkán található az üzlet, mindenképpen megéri, ha egy kis valódi orosz közegre vágyunk.

Angolul valóban nem tudnak, de pár szavas orosz tudással, s a betűk ismeretével könnyen lehet boldogulni. Kedvesek, segítőkészek az emberek, udvariasak is. Ami nekünk még meglepő volt, a folyamatos fémkapus ellenőrzés, a plázákban, metróban, mindenhol. Egyáltalán nem zavaró (ha valóban semmi olyat nem tartunk magunknál), inkább növeli a biztonságérzetet. Emiatt egyébként nem érdemes aggódni, szerintem nagyobb a biztonság, mint sok helyen nyugaton.

Talán december révén, de sok külföldivel/turistával nem találkoztunk, gyakorlatilag mindenki orosz volt körülöttünk. Pont emiatt sehol sem kellett sorban állni, Lenin mauzóleumához is 2 perc alatt bejutottunk (ez ugye ingyenes), a libegőt is kipróbáltuk (dec. 27-ig ingyenes ha jól emlékszem, megéri mindenképpen, pazar a kilátás, a végállomástól nagyon szépen látszik az egyetem épülete. Mi naplementekor mentünk, így a rakpart színváltós kivilágítását is elcsíphettük), karácsonyi kivilágítás terén szerintem százszor veri Bécset is. Főleg a Vörös tér, Bolschoi Színház, Tverskaya küröl érdemes keresgélni (a Kreml, a színház és a Vörös tér között található egy jégcsúszda, úszógumikban lehet lecsúszni, teljesen ingyenes, megéri arra fordulni).

Ugyan nem a legegyszerűbb európai úti cél az orosz főváros, de a macera ne riasszon el senkit!

Pista135 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 322

Koszönöm. 

Előzmény: quad (321)
quad Creative Commons License 2018.12.11 0 0 321
Előzmény: Pista135 (320)
Pista135 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 320

Nem látom a linket :)

Előzmény: quad (316)
Pista135 Creative Commons License 2018.12.11 0 0 319

Köszönöm szépen :)

Előzmény: quad (316)
quad Creative Commons License 2018.12.10 0 0 318

Miért, a magyar változat, a "Boldog Vazul" jobban tetszik? :-)

Előzmény: Pandus (317)
Pandus Creative Commons License 2018.12.10 0 0 317

Hát ez a St Basil ez szíven ütött 😞 

Előzmény: Pista135 (315)
quad Creative Commons License 2018.12.10 0 0 316

Tájékoztatásul itt egy oldal az angol nyelvű idegenvezetők árairól. A magyar se sokkal olcsóbb, viszont sokkal kevesebben vannak.

 

Alsó hangon 100 Euró/nap-ra számíts

Előzmény: Pista135 (315)
Pista135 Creative Commons License 2018.12.09 -2 0 315

Sziasztok. 

 

Keresek idegenvezetőt, turista társat aki január 19-24 között bemutatná Moszkva nevezetességeit, és elkísérne pár helyre. 

Fiú, lány, mindegy csak ha lehet ismerje a várost kicsit és beszéljen valamennyire oroszul mert az nekem nem megy :D 

Helyi utazást, programokat, belépőt, ételt italt én állnék. 

Az sem baja he nem egy személy jön több napon át lehet minden nap más, ki mikor ér rá. 

Ha valaki esetleg ezzel foglalkozik akkor szívesen vennék egy árajánlatot/nap. 

Amit meg szeretnék nézni ill kipróbálni:

 

-valamelyik nagycirkusz, esteleg mindkettő,

-Kreml, és vörös tér

-Kreml koripálya, ha abban az időben nyitva van ha nem akkor másik akar több is

-Európa legnagyobb mekije

-St Basils Cathedral

-Lenin mausoleum

-Cosmonaut museum

-tereplovaglás

-gokartozás

-egyéb amit addig kitalálok, illetve valaki feldob ötletnek 

 

Tudom hogy ezek a programok már a fülükön jön ki a helyieknek de valahol el kell kezdeni megismerni a várost. :D

 

Köszi

 

István

Bandey Creative Commons License 2018.11.27 0 0 314

Na tegnap tényleg megnyílt végre a libegő, majd ha megy valaki mostanában és kipróbálja, számoljon be róla. :)

 

https://themoscowtimes.com/news/moscow-opens-first-ever-cable-car-line-luzhniki-63604

 

 

Előzmény: Bandey (228)
PSB fan Creative Commons License 2018.11.19 0 0 313

Persze, voltunk a csúcsforgalomban.

Mondom, inkább az előzetes elvárások miatt lehetett felemás élmény, szentpétervárra túlzott elvárásokkal érkeztem, Moszkvába Pedig pont emiatt negatív prekoncepcióval és emiatt volt Moszkva pozitív csalódás.

Taxit nem próbáltam, igaz gyerek és kutya nélkül voltunk. :-)

Előzmény: quad (311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!