Keresés

Részletes keresés

madar86 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 4439

http://routerboard.com/RB951G-2HnD

 

Otthonra a legjobb :-) 

mimi_bacsi Creative Commons License 2014.01.21 0 0 4438

Az alábbi routere van a barátomnak: LAN/WIFI Asus Router 300Mbps RT-N14U

 

4G-s T-MOBIL-os internettel (USB stick) megy a router.

 

 

Ezt írja a barátom, aki nem ért sokat a számítástechnikához és a lakóhelyemtől 300 km-re lakik és egy ismerőse állította be a routert:

"A 4G-s USB internet stick-et bedugtuk a masinába, majd a SAMSUNG laptopunkon keresztül elvégezte a router beindítását.

Nevet kellett kitalálnunk a hálózatnak, meg valamiféle jelszóra is szükség volt, hogy bárki ne tudjon felcsatlakozni.

Jó sokat szórakozott az alábbi felületen, mire sikerült úgy kapcsolatot teremteni, hogy a céges gépemmel is tudtam netezni.

 

 

Aztán egy kis idő után (kb. 10 perc) egyszer csak megszakadt a kapcsolat. Aztán megint hosszú ideig kellett egy „virtuális kapcsolót” (ON-OFF) kapcsolgatni ezen a felületen, mire ismét volt WI-FI kapcsolat. Aztán egy idő múlva ismét szétkapcsolt. Itt feladta dolgot, és azt mondta, majd megkérdez valaki olyat, aki már látott ilyen készüléket. Sajnos közben elköltözött, így most nem igazán tudjuk, kihez forduljunk.

 

Kérdéseim:

  • Ezt a beállítást minden alkalommal el kell végezni a laptop segítségével, ha valamiért szétkapcsol az internet?
  • Egyáltalán miért kapcsol szét ilyen rövid idő után. Ha az USB stick közvetlenül a SAMSUNG laptopba van bedugva, simán lehet internetezni, nagyon ritkán kapcsol szét.
  • Ha működik a router, akkor a SAMSUNG laptopot is be kell kapcsolni ahhoz, hogy a céges géppel WI-FI-n keresztül gépezhessek?
  • Ha teszem azt, végre működne a router, benne az USB stickkel, akkor érdemes-e kikapcsolni, illetve leállítani az internet kapcsolatot az USB stick kihúzásával, vagy praktikusabb, ha folyamatosan bekapcsolva van."

Tudtok-e használható javaslatokat a kérdéseire, cserélje le a routert vagy mit tegyen a jó és folyamatos működés érdekében?

 

laci19791202 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 4437

Sziasztok.
Segitságeteket kérném egy Access Point beállitásánál,egy Tp-link 300Mb-os Acces Pointról van szó,annyi hogy Repeter módban van és kapom a netet titkositatlanul,én pedig tovább szórom a jelet hogy a lakásba lehessen wifizni,annyi a gond hogy nem birom letitkositani.Ha kell megirom a pontos tipusát a készüléknek.Köszönöm a segitségeteket előre is.

tiszmo Creative Commons License 2014.01.10 0 0 4436

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

van egy TP-link TL-WR741ND routerem, amin, ha beállítom a jelszavas védelmet, nem működik. Az a jelenség lép fel, hogy bármivel csatlakozok wifin keresztül a netre, 1-2 perc után ledob, és nem ismeri fel többé, csak, ha újra indítom a routert. Aztán 1-2 perc múlva ismét ledobja. Sem notebook, sem telefonok nem működnek, de csak akkor, ha a jelszavas védelmet beállítom. Ha leveszem a védelmet (így mindenki számára elérhető a net), akkor működik minden eszközön korlátlan ideig.

Mit tegyek?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

csonkesz Creative Commons License 2014.01.06 0 0 4435

Sziasztok!

 

Pirelli p.rg a4201g modem+router eszközöm van, és szerettem volna megnyitni egy portot a skype számára, mert relay UDP helyett UDP státusz van megadva a hívás technikai adatai között és a skype szerint ez lassíthatja a sebességet a nemközvetlen elérés miatt és rontja a videó minőségét is. Na már most megcsináltam a port forwardot ahogy az elő van írva, viszont nem változott semmi és különböző port ellenőrzők is arra az eredményre jutnak, hogy nincs megnyitva a port. Elképzelhető, hogy ezen router esetében ezt nem lehet végrehajtani? Már voltak vele egyéb problémáim is, például ha két gépen egyszerre fut az uTorrent, akkor bármiféle optimalizáló beállítás mellett is elég zavaró sűrűséggel bontja az internetkapcsolatot, most meg ugye ez, ezért gondoltam már másik modem+router beszerzésére is. Gondoltam rákérdezek előtte, hogy feltétlenül szükséges-e, és ha igen, akkor milyen típust javasoltok?

 

Válaszokat előre is köszönöm,

 

Üdv,

 

Zsolt

necer Creative Commons License 2013.12.29 0 0 4433

Szisztok,

 

Egy kis segítség kellene, mert a boltban nem biztos, hogy megfelelően álltak a témához. Adott egy két szintes lakás. A felső szinten van egy TL-WR1043ND router, ami a család wifi-s eszközeit is elfogadható szinten működtette. Most vettünk egy snart TV-t, amit a lakás legtávolabbi (a wifi-s jelhez képest) helyére kellett rakni. Itt már semmilyen hálozatot nem érzékel aTV . Ezért vettem egy TL-WA901ND acces pointot, ami a jelet távolabbra is tudta volna küldeni. Sajnos az eszköz hibásnak bizonyult, de újat nem tudtak adni helyette csak a pénzt vissza. Átmentem egy másik számítástechnikai boltba, ahol ilyen nem volt, de javasolták, hogy vigyek egy TL-WA7510N "antennát" az biztos jó lesz. Tegnap már rengeteg időt ráfordítottam, de nem sikerült konfigurálni a rendszert.

Kérdés, hogy egyáltalán a célnak megfelelő hardvert adtak-e a boltban vagy ez eleve nem erre való. Az sem világos, hogy az egyik 5 GHz-es a másik 2,4 Ghz-es, akkor hogyan tudnak együtt dolgozni.

Ha tudtok segítsetek, milyen megoldás lenne jó, hogy a TV funkcióit is ki tudjuk használni.

 

necer

fogltomi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 4432

kipróbálom,thanks!

Doky586 Creative Commons License 2013.12.02 0 0 4431

Tudtommal igen, de úgy lassú marad, sőt a vezetékes sebességet is csökkentené.

Előzmény: fogltomi (4430)
fogltomi Creative Commons License 2013.12.02 0 0 4430
Es akkor kabellal osszekotom a fogepemmel de tudok kozben ehez wifin keresztul is csatlakozni mondjuk a telefonommal?
Előzmény: Doky586 (4429)
Doky586 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 4429

Arra feleslegesen dobtál ki sok pénzt..

 

Vegyél például egy tp-link wr743nd tipusú routert (6eFt), tedd a villanyóra szekrénybe (a ws320-at dobd a kukába), ebbe 4db utp is dugható.

Előzmény: fogltomi (4428)
fogltomi Creative Commons License 2013.12.01 0 0 4428

Aha, kezdem érteni a dolgot. Nekem egy ilyen repeaterem van. http://www.mobilport.hu/tartoz_k_tesztek/20110405/huawei_ws320__tagitsuk_a_hatarainkat/ 

és ebbe nem tudok utp kábelt dugni. De amugyis több eszközzel szeretnék nethez kapcsolodni a házamban.

 

Szóval akkor pontosan: kellene vennem a repeater helyett egy mit is?? Amit össze kellene kössek utp kábellal egy switcher-el ami már a házamban van és ezek után tudnék kapcsolodni több eszközzel a netre? Na persze a sebesség is állandó lenne és gyors, ugyanugy  mint ahol be van kötve az internet a szomszédban anyámnál?

Előzmény: Doky586 (4427)
Doky586 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 4427

"A szekrény mögött van egy 60cm-es fal és ott a szobám a géppel! Szóval ezt kéne leküzdeni..."

Mindössze egy 60cm hosszú fúrószár kell. Gondolom a fal nem betonból van, hanem döngölt vagy vályog, így egyszerű vasrúdból egy kalapács segítségével készíthető fúrószár... Egy 3-5m utp kábel pedig bárhol beszerezhető (switch is csak akkor kellene ha 1-nél több géped van).

 

A túloldalon semmi se változik, nálad is csak ezen egy lukkal lesz több.

 

Azt viszont nem tudom mi az a "huawei repeater". E helyett valami olcsó AP vagy használt régi router kell ami ismeri az AP-Client módot.

Előzmény: fogltomi (4426)
fogltomi Creative Commons License 2013.12.01 0 0 4426

Aha, értem, csak ez nálam nem megoldás, vagyis nem tudom megoldani kábelesen a router meg a gépem között. Mint irtam a router a padláson van a szomszéd családi házban anyámnál. Ettől légvonalban van a repeater kb 20 méterre egy villanyóra szekrényben. A szekrény mögött van egy 60cm-es fal és ott a szobám a géppel!

 

Szóval ezt kéne leküzdeni valamiféle technikai megoldással!

 

Aki tud segítsen, köszi!

Előzmény: Doky586 (4425)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 4425

Valahogy így.

Ez azt jelenti: nálad csak vezetékes eszközt tudsz csatlakoztatni.

Előzmény: fogltomi (4422)
GaryBaldy Creative Commons License 2013.11.30 0 0 4424

A kérdésem madar86 (4070) -nak szántam.

 

Köszönöm.

Előzmény: madar86 (4070)
GaryBaldy Creative Commons License 2013.11.30 0 0 4423

Ismét itt vagyok majdnem 1 év után. A TP routerem átprogramozása repeaternek, még mindig érdekel.

Elküldhetném Neked és fizetném a munkádat?

Én nem vagyok szakértő ezen a téren.

 

Köszönöm

gary

Előzmény: madar86 (4070)
fogltomi Creative Commons License 2013.11.30 0 0 4422

Hello. Előre is köszönöm a segítséget, de ezt nekem kifejthetnéd bővebben is, mert nem értem! Pontosan mit kell csinálnom és hogyan?

Üdv

Előzmény: Doky586 (4418)
Lacy01 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 4421

Legális és az UPc nek nem kell róla tudnia Nálam is  így van,csak nagyobb nettel.

Üdv

Előzmény: szicsu1007 (4416)
Lacy01 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 4420

Sziasztok!

Új routert szeretnék venni 20.000 Ft körül otthoni használatra. Dual Band és 1 Gb Lan ,USB, legalább 300 Mbps Wlan a cél. Lehetőleg hosszú távra,megbízható készüléket keresek. Pl AsusRT N 65 u vagy TP-link WDR 3600.Kinek van tapasztalata ill.mit ajánlanátok ebben az árban.( 2 gép,egyik néha Wifin ill telefonok Tv és tablet van még a WIFIn)

 

Köszönettel Lacy01

szicsu1007 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 4419

Netán létezik-e olyan megoldás, hogy UPC a modemet lecseréli routeres modemre - és persze változatlan költségek mellett?

 

Igen, hétfőn már hozzák is. Persze van némi "egyszeri" költség!

Előzmény: szicsu1007 (4416)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 4418

Repeater helyett 'AP-client' üzemmódot válassz, és pár méter utp kábelen keresztül már jó lesz a sebesség...

Előzmény: fogltomi (4415)
fogltomi Creative Commons License 2013.11.29 0 0 4417

Na senki hozzáértő nem nézi ezt a topicot? Elég sajnos:(

 

szicsu1007 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 4416

Hali!

UPC-s vagyok, 30/3 Mbps. Jelenleg modemről (Cisco EPC3208) megy egyetlen PC.

Gyerek kapott egy okostelefont, azt állítja, hogy kedvezőbb lenne neki a wifi, mint a mobil internet (ami ráadásul csak max 250 MB/hónap).

Kérdés:ugye ezt úgy kell megvalósítani, hogy vásárolunk egy routert, bekötjük a modem meg a PC közé dróttal (install...), az antennáról meg az okostelefon működne?

A UPC-nek kell erről tudnia? Ez legális?

Netán létezik-e olyan megoldás, hogy UPC a modemet lecseréli routeres modemre - és persze változatlan költségek mellett?

fogltomi Creative Commons License 2013.11.26 0 0 4415

Hello. Tudna valaki segíteni nekem abban hogy miért van az, hogy anyámnál 4,6 mb/s a letöltés, nálam már csak 1,4 mb/s??

 

Szomszédos házunk van. Anyámnál van a padláson a router, egy tp-link 1 antennás router, ettől kb 20 méterre van egy huawei repeater és ez mögött van egy 60 cm-es fal, utánna pedig a szobám ahol neteznék. A routeren kicseréltem az antennát egy nagyobb hatósugarúra. A számítógépemen maximumon van a wifi jel, csak a sebesség ingadozik mindig!

 

Mit tudnék tenni hogy ne ingadozzon a netem, mivel tudnám még javítani a sebességemet?

 

Üdv

Tomyr Creative Commons License 2013.11.25 0 0 4414

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a Tp link routerek adapterének melyik jelölésű vezetéke a - és melyik a + szál.

Az egyik egyszinű a másik csíkos.

Melyik melyik?

Köszi.

petrik józsef Creative Commons License 2013.11.17 0 0 4413

Hali! Van egy hálózaton 2 db TP-Link WR642G ruterem. az első jelszóval védett,a kérdésem az lenne hogy az utána lévőt hogy tudom beállítani hogy az is védett legyen.

Doky586 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 4412

g wifi maradjon

Előzmény: Doky586 (4411)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 4411

Próbáld úgy ki hogy a routeren kikapcsolod a b és N módot hogy csak b wifi maradjon... hátha

Előzmény: zordi001 (4410)
zordi001 Creative Commons License 2013.11.15 0 0 4410

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Van 1 d link dir 300 as wifi routerem és a telefonom làtja a laptop meg nem. Titkosítàs WPA2 AES.beàllítàsok stimmelnek. Próbàltam titkosítàs nélkül is de a lapos úgy sem làtja. A körülöttünk lévő hàlózatokat làtja amik a szomszédban vannak. :(((((((

meecroba Creative Commons License 2013.11.11 0 0 4409

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy egy wifi router előzményeit hogy lehet kilistáztatni?

D link a szentem....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!