Keresés

Részletes keresés

Wágner úr Creative Commons License 2005.06.20 0 0 52

Egy nagy hiányosságra azért készülj fel - az élességállítás kézzel nem müx. Esti (éjszakai) felvételeknél fontos lehet az automatikát kikapcsolni, másképp a hülye kiválasztja a - szerinte - legvilágosabb pontot és arra fokuszál. A "minden éles" ugyanakkor nem mindig felel meg.

 

A Sörcsapnál sem tudnék az ótomatikával megbarátkozni....

 

Egészség!

Előzmény: erchegyia (49)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.20 0 0 51
1) bemész a boltba, veszel.
2) csinálsz (ha nem értesz hozzá akkor veszélyes...).
Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 50
Sziasztok! Kérem, ha volna valakinek egy feleslegessé vált akkutöltője Kodak DX6490/7590 – hez, én vevő lennék rá (gaborpeter@enternet.hu). Esetleg (nem tudom létezik e ilyen) utángyártott is megfelel. Sajnos egy szerencsétlen véletlen folytán a gyári töltő (tartalék akkuval és táskával együtt) elveszett, cak a csupasz gép maradt meg, a benne levő akksival. Ha valaki tájékoztat, hogy hol lehet pótolni, azt is megköszönöm.
erchegyia Creative Commons License 2005.06.09 0 0 49
köszi minden infót
Előzmény: tigger6 (48)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 48
hát fejből nem tudom... :) de ha lesz alkalmam a napokban, akkor megnézem. Tippelni addigis tudok: 5 megapixellel normál tömörítéssel kb. 1,2 MB-okat csinál sztem. a tömörítésmentesebb váltoat pedig 2,2-2,5 MB-ot talán.
Előzmény: erchegyia (47)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.08 0 0 47
ha így otthon vagy a dx7590-ben, akor meg tudod mondani, hogy mekkora egy full felbontással készített kép (tól-ig, illetve átlag) mérete? És a videó egy perce hanggal együtt?
erchegyia Creative Commons License 2005.06.08 0 0 46
megnéztem részletesen a különbségeket!
A DX7590 nyert.
Ha minden jólmegy megveszem, ahogy időm engedi. Csak mostanában nem érek rá, rendelni meg nem szeretek :-(
Előzmény: erchegyia (45)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.08 0 0 45
egyedül a bemozdulásvédelem lenne fontos nekem. Azt viszont ki lehet küszöbölni egy álvánnyal...
A manuális fókusz az elmondások alapján nem fog hiányozni, mivel a 7590-ben (állítólag) nagyon jó és gyors az AF.
A 7590-t is elég drágának tartom, eredetileg a 6490 volt a kiszemelt áldozatom, de a 7590 végképp felső határ.
Mindenesetre átnézek azért egy-két összehasonlító táblázatot....
Üdv.: erchegyia
Előzmény: tigger6 (44)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 44
ez jó kérdés, mert a Z5-öt nem ismerem ennyire átfogóan mint a 7590-et :) de tény, hogy több van benne de drágább is. ha a plusz funkciókat kihasználnád, csak akkor érdemes gondolkodni rajta sztem.
Előzmény: erchegyia (43)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.08 0 0 43
most tényleg megfogtál.... Van valami különbség a Z5-ben és a DX7590-ben a AntiShake valamin, a manuális fókuszzállítási lehetőségen és a vakupapucson kívül?
Előzmény: erchegyia (42)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.08 0 0 42
hoho. tudom már, miért lyukadtam ki a dx 7590 melett, az általad említett típusokkal szemben:
Minolta Z5: drága és szvsz túl magas a legkisebb záridő.
Oly: Szarul néz ki
Pana: Erre nem merem kijelenteni, hogy szarul néz ki, de nekem nem tetszik
Viszont a Z5-ön még van időm gondolkodni....
Előzmény: erchegyia (41)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.08 0 0 41
húha... Most megilyesztettél :-) Információs zavatba kerültem. Most akkor mit érdemes venni 90 alatt, ha fő szempotok, a megbizhatóság, egyszerű, gyors kezelhetőség, min. 8 szoros optikai zoom, manuális állítási lehetőségek, és ne az ultrakompakt kategóriába tartozzon....?
Előzmény: tigger6 (40)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 40
Valójában ez jó kérdés. Itthon mondhatjuk, hogy a magyar menü hiánya miatt, de külföldön ugyanez nem érvényes :). Nekem az a tippem, hogy egy általános árcsökkentés következtében lett olcsóbb. Csak a DX7590-re ez már nem hat ki, mivel már nem gyártják, de vannak még kifutó készletek a régi árral. Korábban úgy volt egy márkánál, hogy amikor kidob egy új sorozatot, akkor azt előszőr drágábban adja, hogy a régi kifutó típusokat el lehessen adni. Majd ezután csökken az ár, s végül ismét csökken, hogy az újból frissülő paletta polcra kerülésekor még a régi megvegye az ember. Csak az utóbbi időben ezt a rendszert egy kissé felborította az egyre élesedő piaci verseny... A DX7590 ára már nem versenyképes, okosabb vagy olcsóbb gépek vannak nála (Minolta Z5, Olmypus C765, Pana FZ5...). Így ennél még drágábban nem adhatja a Z7590-et a Kodak...
Előzmény: erchegyia (39)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.06 0 0 39
hmm... Érdekes. Akkor vajon miért olcsóbb?
Előzmény: tigger6 (38)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 38
de ez csak a Z7590-re vonatkozik!
Előzmény: erchegyia (36)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 37
bizony :) bár elég pici a hisztogram, de sztem a lényeget látni így is rajta.
Előzmény: erchegyia (36)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.06 0 0 36
A 7590 frankón tud ilyen hisztogrammot rajzolni? Mert akkor egyre jobban tetszik :-)
Előzmény: tigger6 (32)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 35
99%, valaki akinek van írja meg, hogy neki van hozzá 55 mm-es valamije, akkor már 100% lesz :).
Előzmény: erchegyia (34)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.06 0 0 34
A 7590-re voltam kíváncsi. Az akkor 100%, hogy 52mm-es ugye?
Előzmény: tigger6 (33)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 33
Én úgy tudom 52 mm-es szűrő való hozzá. Ugyanaz mint a DX7590 és a DX6490-hez.
Előzmény: erchegyia (31)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 32
A hisztogramról itt olvashatsz.
A Z7590 olcsóbb lesz, de egyelőre magyar menü nélkül. Konkrét árat most nem tudok írni, de 100 alatt lesz ha jól tudom. Valószínűleg lesz majd hozzá magyar menü idővel...
Előzmény: erchegyia (30)
erchegyia Creative Commons License 2005.06.05 0 0 31
Hány mm-es szűrő való hozzá? Én 55-ösre emlékszem, de nem esküdnék meg rá...
erchegyia Creative Commons License 2005.06.02 0 0 30
"van hisztogram előnézetben"

Ez mit jelent???
Árban mennyi a külömbség?

U.I.: Gyűlik, gyűlik a pénzem, igaz elég lassan...
Előzmény: tigger6 (29)
tigger6 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 29
Már kapható a Z7590 itthon is, egyelőre ebbe viszont nincs magyar menü. Volt alkalmam kipróbálni, minden funkciót persze nem bogarásztam végig, de ha minden igaz csak az alábbiak különböznek a DX7590-től:
- van hisztogram előnézetben
- az új dokkolócsatlakozás található az alján
minden más sztem megegyezik :)
Wágner úr Creative Commons License 2005.06.02 0 0 28
tigger6 Creative Commons License 2005.04.30 0 0 27
persze ha a 7590-re gondoltál, mert a 6490-esben ugye nincs magyar menü.
Előzmény: tigger6 (26)
tigger6 Creative Commons License 2005.04.30 0 0 26
Őket nem ismerem, viszont ott 99%, hogy nincs benne magyar menü. És lehet, hogy kezelési útmutatót is csak CD-n fogsz kapni.
Előzmény: erchegyia (25)
erchegyia Creative Commons License 2005.04.29 0 0 25
hát nem tudom... itt nagyon drága.
Mpixelnél 88. Mit gondolsz az mpixelről? Elmegy vagy semmiképp ne vegyem ott?
Előzmény: tigger6 (24)
tigger6 Creative Commons License 2005.04.29 0 0 24
Hát igen nehéz eldönteni megéri-e. Mondjuk nálam nyomós szempont lenne az EVF felbontása és képminősége, amiből a 7590 nagyon jót tartalmaz. Szeretek a keresőn keresztóün fotózni inkább, úgy biztosabb a gép fogása és szabadban sokkal többet is látni mint az LCD kijelzőn.
Nem itt a legolcsóbb, de ha itt veszed 100%-osan kapsz magyar menüt, kézikönyvet és hivatalosan kerültek be az országba a gépek a Kodak MO.-on keresztül:
http://www.dit.hu/digif/kodak/dx7590.html
Bp-en és Győrött van üzlet.
Nem reklámnak szántam, még ezen a cégen kívül máshol is előfordul ugyanebben a formában a készülék, ugyanezen az áron. (bruttó 109.990,-Ft)
Előzmény: erchegyia (22)
kukucs33 Creative Commons License 2005.04.28 0 0 23

Szia!

Nekem még egy jutott eszembe: Külön ki/be kapcsoló gomb.

A 6490-en a tárcsával lehet életet lehelni bele és ahogy olvastam, volt akit zavart, ha pl. nyakban lógatva véletlenül bekapcsolta.

Az enyém kb. egy hónapos, még nincs benne a magyar menü, de spec. engem nem is zavar, amúgy is erősen kopik az angolom, legalább gyakorlok... :-)

Előzmény: erchegyia (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!